30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] Přestupek provozovatele (rychlost) ve fázi rozhodnutí  (Přečteno 7210 krát)

J0HN3C

  • Příspěvků: 70
    • Zobrazit profil

Zdravím komunitu,
Rád bych založil téma k případu, ke kterému jsem se teď dostal a chtěl bych ještě zabojovat.
Jde o speeding zaznamenaný automatem na úsekovce kdesi v Litomyšli, 69 na 50.
Listopad 2019 - vozidlo zaznamenáno automatem s úsekovou rychlostí 69 kmh, jen velmi pár dní potom přišla výzva, vyzvednutá na poště, žádná akce
Leden 2020 - přichází usnesnení o odložení a překlopení na přestupek provozovatele, v podstatě hned po uplynutí 60 dní od oznámení
Leden 2020 - Spolu s usnesením přichází i příkaz, na ten byl podaný řádný odpor.
Únor 2020 - Hned zkraje měsíce doručuje SO předvolání k ústnímu jednání (dokument 09). Tady se nám situace zkomplikovala, protože pošta doručila fikcí, ale dopis vrátila odesílateli z důvodu, že nejspíš není schránka, do které lze vhodit. Provozovatel má myslím nastavenou dosílku na místní poštu a i přesto, že se v tom období byl několikrát na pobočce ptát na případnou korespondenci, úřednice o ničem nevěděly a tudíž doručeno bylo opravdu jenom fikcí. Na ústní jednání se nikdo nedostavil, protože jsme fakticky nevěděli.
Duben 2020 - V polovině měsíce přichází rozhodnutí, vinen, v podstatě turbo model, nic speciálního.
Rovnou přikládám spis, který jsem pořídil a čísloval dokumenty. Aby byla patrná nějaká časová osa a abych mohl přidat svoje komentáře.

Vím, že se to dalo od začátku hrát líp, ale právě kvuli nedorozumění na poště a nedoručení převolání je to tak, jak to je. Mám několik úvah pro odvolání, budu rád za každý další postřeh:
 - (dokumenty 00 a 13) Nahlížení do spisu byla přepadovka a kromě toho, že jsem půl hodiny čekal na chodbě, než si to kolegyně připraví, tak se mi líbí, jak je spis 5 mesíců veden stejnou propiskou stejné barvy, stejným písmem (přestože ho v průběhu času vedli 2 úředníci), to stejné platí o vzorovém číslování listů. Ani nevím, jestli je to použitelný bod.
 - (dokument 01) - Ověřovací list ve spisu má platnost do 1.4.2019, přestože v příkazu, pak v protokolu z ÚJ i rozhodnutí se úředníci odvolávají na ověřovací list, platný do 1.4.2020, který byl proveden jako důkaz. Ve spisu ale není.
 - Taková ta klasika, že úřad neučinil nezbytné kroky ke zjištění řidiče a odbyl si to klasickým, že za nezbytné kroky se považuje formulář přiložený k výzvě.
 - (dokument 03) Pro formu chci přidat i materiální znak, šlo o speeding na 4proudové silnici na pomezí mezi nocí a ránem.
 - Od provozovatele ještě zjištuju, jestli následkem jízdy nebyla nehoda.
 - Plus nějaká ta omáčička o tom, jak si úředník představuje, že provozovatel je schopen ovlivnit jednání řidiče vozidla a jak to v praxi funguje?

Hlídám datum a na konci lhůty podáme blanketní odvolání, které bude posléze doplněno.

Moc díky předem za jakékoliv popostrčení.
IP zaznamenána

J0HN3C

  • Příspěvků: 70
    • Zobrazit profil
Re:Přestupek provozovatele (rychlost) ve fázi rozhodnutí
« Odpověď #1 kdy: 07 Května 2020, 16:05:01 »

Dobrý den,
Nikdo nic? Mám kdyžtak požádat o přesunutí do nějaké vhodnější kategorie?
Zítra dám blanketní odvolání a během víkendu si to nějak připravim obšírně.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Přestupek provozovatele (rychlost) ve fázi rozhodnutí
« Odpověď #2 kdy: 07 Května 2020, 16:38:14 »

Pokud je zítra poslední den, lze až v pondělí, navíc třeba poslat v pondělí emailem a pak do 5 dnů poštou.
IP zaznamenána

J0HN3C

  • Příspěvků: 70
    • Zobrazit profil
Re:Přestupek provozovatele (rychlost) ve fázi rozhodnutí
« Odpověď #3 kdy: 07 Května 2020, 22:57:01 »

Tak to je parada. Ja jsem se dival, ze podle kalkulacky to ma deadline v patek 8.5., ale podat lze v pondeli. Trochu jsme se na tom neshodli s obvinenym, tak jsem navrhl, ze pro klid vsech zucastnenych poslu blanket v patek datovou schrankou a pozdeji doplnim.
Uz jsem jednou na sponovani lhut dojel, takze better safe than sorry, navic pokud jde o 3 dny.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Přestupek provozovatele (rychlost) ve fázi rozhodnutí
« Odpověď #4 kdy: 08 Května 2020, 00:22:22 »

Nemusíte podávat blanket hned přes DS, stačí poslat e-mailem na adresu elektronické podatelny úřadu - tedy nikoli přímo na adresu úředníka - a poté potvrdit přes DS (stačí do 5 dnů, asi je to jedno, můžete i v pondělí). Automatickou odpověď podatelny si schovejte.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Přestupek provozovatele (rychlost) ve fázi rozhodnutí
« Odpověď #5 kdy: 12 Května 2020, 09:42:57 »

Uz jsem jednou na sponovani lhut dojel, takze better safe than sorry, navic pokud jde o 3 dny.
Navíc prakticky je asi rozdíl jen 1 den.. když blanketní odvolání podáte v pátek tak se tím úředník bude zabývat nejdřív v pondělí.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Přestupek provozovatele (rychlost) ve fázi rozhodnutí
« Odpověď #6 kdy: 12 Května 2020, 09:44:57 »

Pokud to pošle v pondělí obyčejným e-mailem, stačí to potvrdit až další pondělí - to je týden k dobru.
IP zaznamenána

J0HN3C

  • Příspěvků: 70
    • Zobrazit profil
Re:Přestupek provozovatele (rychlost) ve fázi rozhodnutí
« Odpověď #7 kdy: 19 Května 2020, 11:06:19 »

Odvolání se doplňuje až po vyzvání nebo mám zvolit přiměřenou lhůžu a pak to doplnit?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Přestupek provozovatele (rychlost) ve fázi rozhodnutí
« Odpověď #8 kdy: 19 Května 2020, 11:18:43 »

Počkejte na vyzvání.
IP zaznamenána

J0HN3C

  • Příspěvků: 70
    • Zobrazit profil
Re:Přestupek provozovatele (rychlost) ve fázi rozhodnutí
« Odpověď #9 kdy: 08 Června 2020, 04:30:43 »

Je OK cekat jeste ke dnesnimu dni? Podani jsem nedoplnil, cekam na SO2, ktery stale nevyzval.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Přestupek provozovatele (rychlost) ve fázi rozhodnutí
« Odpověď #10 kdy: 08 Června 2020, 07:24:19 »

Odvolání doplňte až na vyzvání. Připravovat jej je ale vhodné dopředu.

Pro úplnost: blanketní odvolání bylo podáno obyčejným e-mailem a následně včas a řádně potvrzeno?
IP zaznamenána

J0HN3C

  • Příspěvků: 70
    • Zobrazit profil
Re:Přestupek provozovatele (rychlost) ve fázi rozhodnutí
« Odpověď #11 kdy: 08 Června 2020, 22:41:48 »

Ano, prvni odeslano soukromym e-mailem na podatelnu uradu a nasledne datovou schrankou.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Přestupek provozovatele (rychlost) ve fázi rozhodnutí
« Odpověď #12 kdy: 08 Června 2020, 22:44:45 »

Úřední parazit je na tahu a čas hraje pro Vás.
IP zaznamenána

J0HN3C

  • Příspěvků: 70
    • Zobrazit profil
Re:Přestupek provozovatele (rychlost) ve fázi rozhodnutí
« Odpověď #13 kdy: 14 Září 2020, 12:01:19 »

Mám tady update. Úřední lhůty jsou asi moje prokletí.
Rychlý recap. ROZHODNUTÍ bylo doručeno 23.4.2020.
15. den lhůty mi vyšel jak dle SŘ, tak dle místní kalkulačky na 8.5.2020, což byl státní svátek.

Nyní jsem obdržel rozhodnutí/sdělení, že odvolání se ZAMÍTÁ jako opožděné. Odvolání jsem odesílal datovou schránkou v pondělí 11.5.2020.

Proti rozhodnutí pochopitelně není opravný prostředek. Hádám teda správní žaloba nebo zaplatit a zbytečně příště nenapínat ty lhůty na poslední chvíli.

Má někdo zkušenost? Děkuji
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Přestupek provozovatele (rychlost) ve fázi rozhodnutí
« Odpověď #14 kdy: 14 Září 2020, 12:44:26 »

Podejte správní žalobu.
IP zaznamenána