30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Výzva fízlů provozovateli (půjčovna) / bonz od jiného řidiče  (Přečteno 7543 krát)

rezonator

  • Příspěvků: 75
    • Zobrazit profil
Re:Výzva fízlů provozovateli (půjčovna) / bonz od jiného řidiče
« Odpověď #15 kdy: 27 Května 2020, 18:26:15 »

(sory že zasírám vlákno něčim jiným, ale myslim, že i zakladateli tohoto vlákna se tyto informace hodí)
Takže takto zjištěný přestupek nikdy nedojde až na úřad ?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Výzva fízlů provozovateli (půjčovna) / bonz od jiného řidiče
« Odpověď #16 kdy: 27 Května 2020, 18:28:57 »

Na úřad může dojít (tím lépe, aspoň se s tím budou muset babrat). Ale když se žádný řidič nepřizná, není koho trestat.
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Výzva fízlů provozovateli (půjčovna) / bonz od jiného řidiče
« Odpověď #17 kdy: 02 Června 2020, 12:33:35 »

Tak jsem byl předvolán na 29.5.2020 k podání vysvětlení. S předstihem mínus 1 den, poštou místo datovky. V předvolání je zdůrazněno, že se mám v případě nemožnosti dostavit, omluvit a zanechat na sebe telefon.

1. Budeme ignorovat.
2. Někdo jim zavolá a domluví další termín.
3. ???
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:Výzva fízlů provozovateli (půjčovna) / bonz od jiného řidiče
« Odpověď #18 kdy: 02 Června 2020, 13:16:26 »

Mám za to, že nějaká přiměřená reakce v této nedůležité fázi povzbudí úřad v zasílání dalších podání Českou poštou, což se bude hodit v jiných, důležitých fázích...
Dokonce by mohl klidně zavolat někdo zcela jiný a identifikovat situaci pouze číslem jednacím, sdělit, že bylo doručeno až po termínu jednání, prohlásit něco o bordelu a zavěsit.
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 329
    • Zobrazit profil
Re:Výzva fízlů provozovateli (půjčovna) / bonz od jiného řidiče
« Odpověď #19 kdy: 02 Června 2020, 13:29:58 »

Mám za to, že nějaká přiměřená reakce v této nedůležité fázi povzbudí úřad v zasílání dalších podání Českou poštou, což se bude hodit v jiných, důležitých fázích...
Dokonce by mohl klidně zavolat někdo zcela jiný a identifikovat situaci pouze číslem jednacím, sdělit, že bylo doručeno až po termínu jednání, prohlásit něco o bordelu a zavěsit.

Mohu zavolat já.
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Výzva fízlů provozovateli (půjčovna) / bonz od jiného řidiče
« Odpověď #20 kdy: 02 Června 2020, 21:56:07 »

Vzhledem k tomu, že jsme ve fázi výzvy od PČR, nejde nám vlastně o nic. Jen o pobavení. Posílám do mailu předvolání s telefonem. Máme několik možností.

1. Po telefonu se přiznat k řízení a sdělit, že nikam nepojedu.
2. Verze dle gumidos
3. Domluva dalšího termínu
4. ???
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Výzva fízlů provozovateli (půjčovna) / bonz od jiného řidiče
« Odpověď #21 kdy: 13 Července 2020, 21:43:41 »

Polici jsme odignorovali. Nyní přišlo psaní, kde mě Milan z Kralup, jakožto nabonzovaného řidiče, vyzývá ke sdělení totožnosti řidiče. Asi by bylo vhodné do toho ještě někoho zamotat, ne? Helmuta nebo nějakého dobrovolníka?
IP zaznamenána

Sudaler

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 314
    • Zobrazit profil
Re:Výzva fízlů provozovateli (půjčovna) / bonz od jiného řidiče
« Odpověď #22 kdy: 14 Července 2020, 06:36:12 »

Pokud máte nápad jak, rád pomohu :)
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Výzva fízlů provozovateli (půjčovna) / bonz od jiného řidiče
« Odpověď #23 kdy: 14 Července 2020, 07:13:37 »

BTW, krásně vynikne kontrast mezi tímto a sprdelizovatelným přestupkem.

Kdyby to šlo přehodit na provozovatele, SO by žádné vysvětlení ve smyslu § 10(4) ZPPK od osoby, které provozovatel svěřil vozidlo, nezajímalo ...
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Výzva fízlů provozovateli (půjčovna) / bonz od jiného řidiče
« Odpověď #24 kdy: 20 Července 2020, 22:11:10 »

Napadlo mě zkusit třeba takto zahrát blbého. Plynou z toho nějaká rizika?

Citace
Dobrý den,
pouze na základě Vaší výzvy nemohu přesně určit, kdo v daný okamžik vozidlo řídil, ač bych tak rád učinil. Střídalo se více řidičů. Po takové dlouhé době si cestu nevybavuji. Zašlete mi prosím kamerový záznam, na základě kterého si připomenu a vybavím řidiče v daném úseku cesty.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Výzva fízlů provozovateli (půjčovna) / bonz od jiného řidiče
« Odpověď #25 kdy: 20 Července 2020, 22:13:40 »

Rizika asi žádné. A nebo se jim můžete prostě zcela otevřeně vysmát.
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Výzva fízlů provozovateli (půjčovna) / bonz od jiného řidiče
« Odpověď #26 kdy: 04 Srpna 2020, 20:03:15 »

Tohle mě začíná bavit. Kdyby měl někdo cestu na úřad do Kralup nad Vltavou, mohli bychom se podívat na video. Jinak samozřejmě o nic nejde.

Citace
Dne ***** bylo doručeno správnímu orgánu Vaše vyjádření na výzvu ke sdělení údajů k osobě řidiče, který
se dopustil přestupku dne ******. Ve vyjádření mimo jiné žádáte o kamerový záznam přestupku. Správní
orgán Vám sděluje, že kamerový záznam je k dispozici u spisu vedeném na přestupek dosud neznámého řidiče a
máte právo do spisu nahlédnout a pořídit si kopie jak spisu, tak i videozáznamu. Pokud nevíte, kdo vozidlo
v době spáchání přestupku řídil a myslíte si, že Vám pomůže zhlédnutí videozáznamu k identifikaci řidiče,
můžete se dostavit po předešlé telefonické domluvě (v pracovní době) a záznam zhlédnout. Správní orgán Vás
však (po zhlédnutí videozáznamu) upozorňuje, že řidiče ze záznamu nelze identifikovat.

IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 329
    • Zobrazit profil
Re:Výzva fízlů provozovateli (půjčovna) / bonz od jiného řidiče
« Odpověď #27 kdy: 04 Srpna 2020, 20:08:45 »

Tohle mě začíná bavit. Kdyby měl někdo cestu na úřad do Kralup nad Vltavou, mohli bychom se podívat na video. Jinak samozřejmě o nic nejde.

Citace
Dne ***** bylo doručeno správnímu orgánu Vaše vyjádření na výzvu ke sdělení údajů k osobě řidiče, který
se dopustil přestupku dne ******. Ve vyjádření mimo jiné žádáte o kamerový záznam přestupku. Správní
orgán Vám sděluje, že kamerový záznam je k dispozici u spisu vedeném na přestupek dosud neznámého řidiče a
máte právo do spisu nahlédnout a pořídit si kopie jak spisu, tak i videozáznamu. Pokud nevíte, kdo vozidlo
v době spáchání přestupku řídil a myslíte si, že Vám pomůže zhlédnutí videozáznamu k identifikaci řidiče,
můžete se dostavit po předešlé telefonické domluvě (v pracovní době) a záznam zhlédnout. Správní orgán Vás
však (po zhlédnutí videozáznamu) upozorňuje, že řidiče ze záznamu nelze identifikovat.

No problem bydlím u Kralup :-) videjko mě zajímá
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Výzva fízlů provozovateli (půjčovna) / bonz od jiného řidiče
« Odpověď #28 kdy: 04 Srpna 2020, 20:11:54 »

V tom případě mi pošlete údaje do zprávy a já jim pošlu plnou moc. Teoreticky bychom se díky jejich neschopnosti mohli dozvědět i údaje bonzáka.
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 329
    • Zobrazit profil
Re:Výzva fízlů provozovateli (půjčovna) / bonz od jiného řidiče
« Odpověď #29 kdy: 04 Srpna 2020, 20:15:38 »

V tom případě mi pošlete údaje do zprávy a já jim pošlu plnou moc. Teoreticky bychom se díky jejich neschopnosti mohli dozvědět i údaje bonzáka.

Odeslána PM, dík
IP zaznamenána