30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Parkování na zóně, majitel z jiné části Prahy  (Přečteno 4837 krát)

paramo99

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Parkování na zóně, majitel z jiné části Prahy
« kdy: 22 Března 2020, 23:00:53 »

Dobrý den, měl bych dotaz ohledně parkování na zóně. Majitel je z P2 já P8 auto používám pro své potřeby. Na zone mohu parkovat jen v urcite hodiny max po zaplacení parkovného, vzhledem k tomu že není moznost parkovat mimo zonu chtěl bych se zeptat zda existuje nějaké řešení ? ( parkovné na rok je cca kolem litru což bych samozrejme zaplatil )
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na zóně, majitel z jiné části Prahy
« Odpověď #1 kdy: 23 Března 2020, 09:35:19 »

( parkovné na rok je cca kolem litru což bych samozrejme zaplatil )

Jestli máte možnost parkovného za litr za rok tak finančně žádná lepší možnost asi není.
IP zaznamenána

j0hn

  • Příspěvků: 268
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na zóně, majitel z jiné části Prahy
« Odpověď #2 kdy: 23 Března 2020, 09:40:59 »

IP zaznamenána

paramo99

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na zóně, majitel z jiné části Prahy
« Odpověď #3 kdy: 24 Března 2020, 03:34:13 »

Citace
Jestli máte možnost parkovného za litr za rok tak finančně žádná lepší možnost asi není.

právě že nemám, jak jsem uvedl majitel bydlí v jiné části Prahy ....psal jsem to spíš jako povzdech nad tím, že bych parkování samozrejme zaplatil ale kvuli tomu že majitel bydli jinde tak nemohu
IP zaznamenána

paramo99

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na zóně, majitel z jiné části Prahy
« Odpověď #4 kdy: 25 Března 2020, 12:54:59 »

ted jsem volal na tu jejich centrálu parkovacích zon http://www.parkujvklidu.cz/cs/domovska-stranka/  a bylo mi řečeno že na zone muze parkovat jen majitel vozu uvedený v technicáku, takze pokud jsem vedený jako provozovatel mám smulu a jiná možnost není ( majitel vozu nepodniká )
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 188
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
« Poslední změna: 25 Března 2020, 13:20:38 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na zóně, majitel z jiné části Prahy
« Odpověď #6 kdy: 25 Března 2020, 15:55:09 »

paramo99: A prozradili vám i na základě čeho musí ten, kdo žádá o kartu, být zapsaný v TP? Podobné téma se tu už opakovaně objevilo, ale konkrétní aktuální zkušenost z Prahy chybí.

Úřední svévoli a vymýšlení dodatečných překážek pro využívání rezidentského parkování (na rámec § 23(1)(c) PozKom) by asi šlo prorazit, pokud by byl někdo dostatečně sveřepý a nevadilo by mu, že už nepůjde o parkovací kartu (protože přizpůsobit se je levnější a hlavně rychlejší), ale čistě o ukázání prostředního prstu úřadu ...

IP zaznamenána

paramo99

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na zóně, majitel z jiné části Prahy
« Odpověď #7 kdy: 25 Března 2020, 17:44:46 »

ano, dotyčný tvrdil že jde o nařízení magistratu

Citace
Úřední svévoli a vymýšlení dodatečných překážek pro využívání rezidentského parkování (na rámec § 23(1)(c) PozKom) by asi šlo prorazit, pokud by byl někdo dostatečně sveřepý a nevadilo by mu, že už nepůjde o parkovací kartu (protože přizpůsobit se je levnější a hlavně rychlejší), ale čistě o ukázání prostředního prstu úřadu ...


dobře tah ho pošlu do <> ale potom tam projede auto s kamerama a do 14ti dnu prijde pokuta...tohle je bohužel praxe, listí nebo samolepky na SPZ je zase kapitola sama pro sebe
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 188
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

paramo99

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na zóně, majitel z jiné části Prahy
« Odpověď #9 kdy: 30 Března 2020, 22:16:50 »

celé je to začarovaný kruh  >:(

auto je psané na známého kvuli pojistce ( má bonusy a já bych platil 2,5x tolik ) ale nemužu parkovat pred barakem kvuli zóně


zatím jsem žádné řešení nikde nezjistil :(
IP zaznamenána

beneji

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na zóně, majitel z jiné části Prahy
« Odpověď #10 kdy: 30 Března 2020, 22:49:45 »

Pojistníkem nemusí být provozovatel. Napiš auto na sebe, pojištění může sjednat na sebe legálně kdokoliv i na tvé auto.
« Poslední změna: 30 Března 2020, 22:52:29 od beneji »
IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na zóně, majitel z jiné části Prahy
« Odpověď #11 kdy: 30 Března 2020, 22:58:10 »

Ovšem výše pojistného často záleží na tom, jestli je pojistník a provozovatel ta samá osoba. Takže před přepisováním auta je vhodné prověřit, jestli to nezpůsobí výraznou změnu předepsaného pojistného.
IP zaznamenána

beneji

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na zóně, majitel z jiné části Prahy
« Odpověď #12 kdy: 30 Března 2020, 23:19:45 »

Vždyť už má pojištění uzavřené, pojišťovně nemusí o změně provozovatele nic říkat.
IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na zóně, majitel z jiné části Prahy
« Odpověď #13 kdy: 30 Března 2020, 23:50:57 »

Ale jo, může to tak fungovat.

Na druhou stranu třeba namátkou https://online.allianz.cz/file/1294:

5. Pojištění zaniká též dnem vyznačení změny držitele/provozovatele vozidla v technickém průkazu, s výjimkou změny, kdy je jako držitel/provozovatel vozidla zapisován do technického průkazu pojistník, není-li dohodnuto jinak.
IP zaznamenána

paramo99

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na zóně, majitel z jiné části Prahy
« Odpověď #14 kdy: 31 Března 2020, 01:00:30 »

dobře, zkusím zjistit u pojišťovny jak ma nastaveny podmínky při změně v TP, mám Kooperativu
IP zaznamenána