30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Zábor a firemní auto  (Přečteno 9086 krát)

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 002
    • Zobrazit profil
[WIN] Zábor a firemní auto
« kdy: 13 Března 2020, 18:59:24 »

Do datové schránky firmy přišel výblitek od parazitky Koudelkové (příloha níže). Firma se pochopitelně dostavit nemůže, je totiž chudinka nehmotná a navíc stejně nemá doklad totožnosti, ze kterého by byla patrná podoba. Podání vysvětlení pokud vím nelze učinit v zastoupení. Jak má tedy firma podat vysvětlení a udat Číkuse? Může podat vysvětlení písemně přes DS?
« Poslední změna: 13 Března 2020, 21:51:40 od Číkus »
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:Zábor a firemní auto
« Odpověď #1 kdy: 13 Března 2020, 20:29:17 »

Oni mají snahu předvolávat jednatele, což by měla být fyzická osoba.

V prostředním odstavci první strany není anonymizován provozovatel.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 002
    • Zobrazit profil
Re:Zábor a firemní auto
« Odpověď #2 kdy: 13 Března 2020, 21:57:10 »

Díky, opraveno.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Zábor a firemní auto
« Odpověď #3 kdy: 13 Března 2020, 22:01:05 »

Necháme-li stranou, že snaha předvolat jednatele a. s. svědčí o hluboké znalosti obchodních korporací, tak kdyby měl skutečně SO snahu předvolat nějakého statutára jako FO, tak by asi ta hlavička neměla vypadat

firma
osoba - funkce

ale když už, tak třeba

osoba
funkce - firma

a úplně nejlépe tam tu firmu necpat vůbec, případně jen někam do vysvětlujícího textu. Především by ale takové předvolání mělo být doručeno dané osobě, tj. do její datovky FO, případně na adresu dle § 20 SprŘ. Je-li něco doručeno do DS PO, tak je to jednoznačně úkon adresovaný té PO jako takové, nikoliv některému z členů jejích orgánů.
« Poslední změna: 13 Března 2020, 22:02:39 od hh »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 002
    • Zobrazit profil
Re:Zábor a firemní auto
« Odpověď #4 kdy: 14 Března 2020, 00:14:39 »

Staturár (a vlastně i firma samotná) jim tohle pochybení odpustí. Moc se mu ale nechce se v hnízdě parazitů ukazovat osobně. Může podat vysvětlení písemně via DS?
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 886
    • Zobrazit profil
Re:Zábor a firemní auto
« Odpověď #5 kdy: 14 Března 2020, 06:40:56 »

Tak IMHO statutár může pověřit nějakého zaměstnance aby tu věc na SO jménem PO vyřídil.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 002
    • Zobrazit profil
Re:Zábor a firemní auto
« Odpověď #6 kdy: 18 Března 2020, 15:43:19 »

Posláno via DS:

Vážená komise pro projednávání přestupků,

na základě Vašeho předvolání k podání vysvětlení č.j. MCBSev/XXX/20/OVV/Řeh tímto podáváme vysvětlení písemnou formou, neboť nám není znám předpis, který by nám tento způsob podání vysvětlení zakazoval. Také vzhledem k aktuálnímu stavu nouze, příslušným usnesením vlády a celkové situaci ohledně pandemie onemocnění COVID-19 se tento způsob podání jeví jako rozumnější.

Ve věci uvádíme, že vozidlo tov. zn. VOZIDLO, RZ: 88 ACAB na předmětném místě v předmětnou dobu zaparkoval Číkus, nar. DD.MM.YYYY, bytem Adresa. To je vše, co chceme v dané věci správnímu orgánu sdělit, proto považujeme za bezpředmětné se dostavit 07.04.2020 nebo kdykoli jindy do Vaší kanceláře. Jsme rádi, že jsme Vám mohli pomoci.

S pozdravem a přáním pevného zdraví

Firma, a.s.
Sídlo
IČO
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 002
    • Zobrazit profil
Re:Zábor a firemní auto
« Odpověď #7 kdy: 12 Května 2020, 15:18:02 »

Tak mi přišlo předvolání k podání vysvětlení.

Strašně rád bych se přiznal, ale hrozitánsky se bojím koronaviru - co když by ho na mě naprskala Řeháková, Koudelková, nebo nějaká jiná parazitka? Je koronakrize dostatečnou omluvou, nebo mám raději podat vysvětlení písemně?

Navíc chtějí průkaz  totožnosti, z něhož je patrná i podoba. K čemu by jim to bylo, kdybych se dostavil v roušce?
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 886
    • Zobrazit profil
Re:Zábor a firemní auto
« Odpověď #8 kdy: 12 Května 2020, 22:39:47 »

Navíc chtějí průkaz  totožnosti, z něhož je patrná i podoba. K čemu by jim to bylo, kdybych se dostavil v roušce?

Trochu OT - je tady někdo kdo absolvoval ÚJ v roušce. Jak probíhala "identifikace" ? Něco jako sundejte si roušku...nesundám bo mně budete pokutovat ? :)
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 002
    • Zobrazit profil
Re:Zábor a firemní auto
« Odpověď #9 kdy: 12 Května 2020, 22:48:32 »

pk202> No mohl bych to zkusit :-)

Zatím vím jen o situaci, kdy se při silniční kontrole prokázal můj orouškovaný zahraniční kamarád mými doklady (které jsem zapomněl ve svém voze, když jsem mu jej půjčoval) a fízl si toho nevšiml. Jsem zvědav, zda mi kvůli tomu něco přijde.
IP zaznamenána

cyklista

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:Zábor a firemní auto
« Odpověď #10 kdy: 13 Května 2020, 07:47:51 »

Číkusi, Vy a Vaši početní kamarádi tady děláte z kdysi seriosního webu naprostou frašku.
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 921
    • Zobrazit profil
Re:Zábor a firemní auto
« Odpověď #11 kdy: 13 Května 2020, 08:18:10 »

Domnivam se, cyklisto, ze Cikus a jeho pocetni kamaradi sice mozna delaji frasku z kdysi seriozniho webu. ale toto jejich cineni je zapricineno tim, ze nekteri {, unter}fizlove/organi delaji dlouhodobe frasku z pojeti prava nejen v oblasti dopravy na pozemnich komunikacich.
« Poslední změna: 13 Května 2020, 08:19:51 od medved »
IP zaznamenána

cyklista

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:Zábor a firemní auto
« Odpověď #12 kdy: 13 Května 2020, 09:44:26 »

Ježíšmarjá, to byla ironie, příště budu radši dávat smajlíka
A těším se na další Helmuthovu akci, viz číkusův příspěvek o zneužitých dokladech
IP zaznamenána

Lexx

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 295
    • Zobrazit profil
Re:Zábor a firemní auto
« Odpověď #13 kdy: 13 Května 2020, 10:27:43 »

Ono dělat si prdel z orgánů lze dvěma způsoby - vulgárně jako ten youtuber nebo elegantně jako Číkus. Vyberte si :D
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 921
    • Zobrazit profil
Re:Zábor a firemní auto
« Odpověď #14 kdy: 14 Května 2020, 14:32:38 »

cyklista>aha, to mi - vzhledem ke smerovani - nedoslo ... pardon.
IP zaznamenána