30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Oznámení o pokračujícím řízení po podaném odporu  (Přečteno 6057 krát)

nyfuz

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Oznámení o pokračujícím řízení po podaném odporu
« kdy: 11 Března 2020, 08:50:40 »

Dobrý den všem. Chtěl bych Vás slušně požádat o rady, jak správně pokračovat dále ve svém prvním řízením.

V prosinci 2018 byla provozovateli na usekovce v Říčanech změřena rychlost +15kmh. Proti příkazu z června 2019 byl podán řádný "prázdný" odpor a v současné chvili mám 10 dnů na vyjádření před vydáním rozhodnutí, jelikož mi přišlo do datovky Oznámení o pokračujícím řízení po podaném odporu.
A když to reknu upřímně, takhle daleko jsem nikdy nebyl a teším se na pokračování a získávání dalších zkušeností.

Na mysl mi jde několik myšlenek. Nahládnutí do spisu osobně, žádost o zaslaní spisu, části spisu, nebo jen soupisky do DS, nějaké namítání ohledně časových nesrovnalostí (proč vám to úřade trvá tak dlouho mi psát? neměli jste třeba podle nějakého zákona napsat neprodleně?), nebo rovnou podání návrhu na "zastavení řízení? :-)

Děkuji, pokud mi nějaká hodná duše poradí a popřípdně uvede na správnou míru moje možnosti a pravděpodobný následný postup.

EDIT: Připojena příloha dopisu

« Poslední změna: 11 Března 2020, 12:06:13 od nyfuz »
IP zaznamenána

Tez

  • Příspěvků: 244
    • Zobrazit profil
Re:Oznámení o pokračujícím řízení po podaném odporu
« Odpověď #1 kdy: 11 Března 2020, 09:33:11 »

Chápu dobře, že pod odporu přišlo "Oznámení o pokračujícím řízení po podaném odporu" kombinované rovnou s lhůtou 10 dnů na vyjádření před vydáním rozhodnutí? Napište radši časovou osu a co přesně kdy přišlo.

K vašim dotazům, Říčany spis rozhodně nepošlou, musíte si zajít. Poslat musíte něco relevantního, čím se budou muset zabývat. Proto je potřeba spis. Celý. "Návrh na zastavení řízení" je zajímat nebude.
IP zaznamenána

tarmara

  • Příspěvků: 265
    • Zobrazit profil
Re:Oznámení o pokračujícím řízení po podaném odporu
« Odpověď #2 kdy: 11 Března 2020, 10:42:57 »

dojděte se podívat do spisu, nafotit, anonymizovat, nahrát sem. Při nahlédnutí do spisu požádejte o novou lhůtu na vyjádření nebo ideálně ještě ten den pošlete doporučeně žádost o prodloužení lhůty na 10 dní od nahlédnutí do spisu.
IP zaznamenána

j0hn

  • Příspěvků: 268
    • Zobrazit profil
Re:Oznámení o pokračujícím řízení po podaném odporu
« Odpověď #3 kdy: 11 Března 2020, 10:47:07 »

Pokud se nepovede úřadu doručit Vám rozhodnutí vydat rozhodnutí do roka od zahájení SŘ = vydání příkazu, pak nastává prekluze.
Je tedy potřeba se pokusit oddálit vydání rozhodnutí.

Edit: oprava po upozornění pana Číkuse. Díky.
« Poslední změna: 11 Března 2020, 10:53:50 od j0hn »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Oznámení o pokračujícím řízení po podaném odporu
« Odpověď #4 kdy: 11 Března 2020, 10:50:15 »

Pokud se nepovede úřadu doručit Vám rozhodnutí do roka od zahájení SŘ = vydání příkazu, pak nastává prekluze.
Počítá se datum vydání rozhodnutí, nikoli doručení.
IP zaznamenána

nyfuz

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Oznámení o pokračujícím řízení po podaném odporu
« Odpověď #5 kdy: 11 Března 2020, 11:45:51 »

Napište radši časovou osu a co přesně kdy přišlo.

Prosinec 2018 - Pyrát
Leden 2019 - Výzva
Červen 2019 - Příkaz - reaguji odporem
Březen 2020 - Oznámení o pokračování řízení, které bylo zahájeno doručením příkazu (červen 2018), mám 10 dnů na své vyjádření, poté bude vydáno rozhodnutí.

Takže, nahlídnutí do spisu, požádání o +10 dnů, poté upozornit na nedostatky ve spise?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Oznámení o pokračujícím řízení po podaném odporu
« Odpověď #6 kdy: 11 Března 2020, 11:52:12 »

Optimální by samozřejmě bylo zdržet vydání rozhodnutí tak, aby se nestihlo do výročí doručení příkazu (což není zase tak daleko).

Nahrajte sem ten poslední dopis v anonymizované podobě.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Oznámení o pokračujícím řízení po podaném odporu
« Odpověď #7 kdy: 11 Března 2020, 13:51:55 »

Přidávejte raději nové příspěvky do tématu, zpětná editace již vložených příspěvků způsobuje nepřehlednost.

Já bych jim asi napsal něco ve stylu, že si přeji být přítomen při dokazování, nechť mi laskavě sdělí, kdy bude prováděno.
IP zaznamenána

nyfuz

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Oznámení o pokračujícím řízení po podaném odporu
« Odpověď #8 kdy: 30 Března 2020, 10:20:56 »

UPDATE:
Spis mi z důvodu korony byl zaslán do datovky.
Povedlo se mi do spisu zadat drobné námitky (1- že žádám zařazení do spisu ověřovací list "radaru" (jelikož dodaný neodpovídal typem, ani v.č. tomu z oznámení MP"), 2) nějakou námitku, že z uvedeného oznámení MP a fotodumentace je ve vzájemném rozporu (podle GPS souřadnic v uznámení vede místo prestupku mimo vozovku, na fotografiích je vozidlo na silnici :-), 3) žádost o potvzení, že to co je ve spisu, tak jsem dostal elektronicky (pravost dokumentů), jelikož spis je z korona krize fyzicky nedostupný k osobnímu nahlédnutí, 4) námítku, že řízení nemělo být vůbec záhajeno, jelikož na "oznámení MP" chybí podpis :-).
Načež bylo vydáno "Rozhodnutí" (no píšu sem, takže bude námitka :-) spolu s informací, že žádost o ten oveřovací list byl jejich podatelnou zpracovám později (podáno, dle DS doručeno 18/3, zařazení do spisu 23/3, rozhodnutí přišlo o hodinu dříve.
V rozhodnutí mi byla vyměřena pokuta o několik stovek, než v příkazu? (nepočítám správní poplatek litr)..
Nápady rady? Námitku mohu podat cca do 10/4
Děkuji. 
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Oznámení o pokračujícím řízení po podaném odporu
« Odpověď #9 kdy: 30 Března 2020, 10:27:30 »

Pokud přišlo rozhodnutí, je potřeba podat odvolání, nikoli námitku. Bylo by dobré sem to rozhodnutí anonymizované naskenovat.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Oznámení o pokračujícím řízení po podaném odporu
« Odpověď #10 kdy: 30 Března 2020, 10:42:01 »

V rozhodnutí mi byla vyměřena pokuta o několik stovek, než v příkazu? (nepočítám správní poplatek litr).. Nápady rady? Námitku mohu podat cca do 10/4 Děkuji.
O několik stovek než co? Vyšší/nižší než v příkazu? Vyšší být nemůže, leda by došlo ke změně kvalifikace.

Jestli jste poslal nějaké vyjádření, které mělo být zohledněno v rozhodnutí, bylo doručeno úřadu prokazatelně před vypravením rozhodnutí (dokonce jak píšete nešlo o vteřiny, ale 5 dní), je to jednoznačně chyba úřadu. Jestli tam opravdu nemají správný ověřovací list, tak ho nejspíš teď dodatečně vyhrabou a předají spolu s odvoláním nadřízenému orgánu, pokud by to byl jediný problém, tak by to SO2 nemusel vracet, mohl by nový důkaz provést sám (samozřejmě při respektování vašich práv se k tomu vyjádřit).
IP zaznamenána

nyfuz

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Oznámení o pokračujícím řízení po podaném odporu
« Odpověď #11 kdy: 02 Dubna 2020, 12:35:49 »

Takto nějak probíhala "domluva" s orgánem správního řízení.
Já jim něco naposílal, oni se rychle rozhodly :(
« Poslední změna: 02 Dubna 2020, 12:52:52 od nyfuz »
IP zaznamenána

nyfuz

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Oznámení o pokračujícím řízení po podaném odporu
« Odpověď #12 kdy: 07 Dubna 2020, 07:31:24 »

Našla by se prosím nějaká ochotná duše, jenž by mi prosím pomohla s odvoláním? Ideálně formou SZ, at nedochází k přeplnění topicu?
IP zaznamenána

nyfuz

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Oznámení o pokračujícím řízení po podaném odporu
« Odpověď #13 kdy: 23 Března 2021, 12:13:30 »

tak pro info. po rozsudku, ve kterem pani neuznavala moje namitky prislo na radu moje odvolani ke krajskému. tam mi asi po pul roce dali za pravdu, ze MÚ ricany to zkomolil a vec vratil k doplnění a oprave do rican. tak predpokladam a doufam, ze ricany už to zrušeji.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Oznámení o pokračujícím řízení po podaném odporu
« Odpověď #14 kdy: 26 Března 2021, 16:30:10 »

Doufáte asi marně, ale jestli po odvolání nedošlo k vydání nového rozhodnutí tak je přestupek promlčený.
(Píšete že lhůta na odvolání byla do 10.4. a tak rozhodnutí muselo být vydané nejpozději 26.3. ..a rok od vydání posledního rozhodnutí "vinen" uplyne nejpozději dnes.)
IP zaznamenána