30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 3 4 [5] 6 7

Autor Téma: [?] Příkaz - proignoroval jsem se až k příkazu,co dál?  (Přečteno 63874 krát)

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz - proignoroval jsem se až k příkazu,co dál?
« Odpověď #60 kdy: 10 Března 2015, 08:34:40 »

myslím si, že účel to splní, ale tak akorát do toho odvolání, kde se to úspěšně rozstřelí: „rozsudek Nejvyššího správního soudu ze dne 14. 12. 2009, č. j. 5 As 104/2008 - 45 uvádí, že materiální aspekt přestupku je jedním ze základních atributů definice přestupku a musí se vždy prokazovat a nikdy presumovat.“ Takže vyvozovat to, že naplněním formální stránky přestupku byla automaticky splněna i materiální část, protože na formální části přestupku má společnost zájem — to je moc pěkné a hraje to do karet. Navíc požadovat po úřadu definici „co je to ta společnost konkrétně“ a že požadujete svědeckou výpověď oné „společnosti“ — může být velmi zajímavým spestřením všedního dne… :-)
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 421
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz - proignoroval jsem se až k příkazu,co dál?
« Odpověď #61 kdy: 10 Března 2015, 08:50:51 »

...má společnost zájem ...

To je dobré, tedy vždy požadovat výpověď "společnosti" :-)
IP zaznamenána

admin

  • Administrator
  • *****
  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz - proignoroval jsem se až k příkazu,co dál?
« Odpověď #62 kdy: 10 Března 2015, 09:45:04 »

Zdravím ,
dnes mám dotaz k níže přiloženému Rozhodnutí...
Co se s tím dá dělat?....rozhodli samozřejmě v můj nepospěch, taky se odvolávají na to, že já sám jsem zadal příčinu ke "spránímu řízení" takže platím všechny náhrady/pokuty a snaží se mi vnutit objektivně "správný" názor na mou zodpovědnost jako provozovatele vozidla....poradíte mi, co s tím?čas mám tak maximálně do pátku...
Děkuji

Podejte na konci lhůty blanketní odvolaní, abyste měl dost času sestavit jeho odůvodnění, to je hned první věc.
Vzory na blanketní odvolání jsou v příslušných kategoriích tady na fóru
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz - proignoroval jsem se až k příkazu,co dál?
« Odpověď #63 kdy: 10 Března 2015, 10:45:44 »

myslím si, že účel to splní, ale tak akorát do toho odvolání, kde se to úspěšně rozstřelí: „rozsudek Nejvyššího správního soudu ze dne 14. 12. 2009, č. j. 5 As 104/2008 - 45 uvádí, že materiální aspekt přestupku je jedním ze základních atributů definice přestupku a musí se vždy prokazovat a nikdy presumovat.“

Ale to právě není pravda. Už se to tu řešilo.
Musí se materiálním aspektem zabývat. Když se tím vůbec nezabývají tak to rozstřelíte, ale když k tomu nějakou kravinu napíšou tak jim to projde.
Hodně lidí ten rozsudek NSS přecenilo.. i JUDr. Beran z Autowebu. A hodně lidí na tom pak u soudů vyhořelo.

Nedávno jsem někomu vymýšlel protiútok proti úplně chatrnému zdůvodnění na úrovni "materiální aspekt byl naplněn protože byl naplněn" a snad se podaří, ale ani tohle se nevyplatí podcenit.
A když přijdou s něčím lepším tak taháte za hodně krátký konec lana.


Navíc požadovat po úřadu definici „co je to ta společnost konkrétně“ a že požadujete svědeckou výpověď oné „společnosti“ — může být velmi zajímavým spestřením všedního dne… :-)

Jako humorná vložka by to použít šlo, ale jako argument k ničemu.
Zájem společnosti se odvozuje z přijatých zákonů.
A že všechny soudy "zájem společnosti na potrestání dopravních přestupků" potvrdí neváhejte ani minutu. NSS už něco takového napsal.
« Poslední změna: 10 Března 2015, 10:48:24 od 2M »
IP zaznamenána

need2drive

  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz - proignoroval jsem se až k příkazu,co dál?
« Odpověď #64 kdy: 10 Března 2015, 20:52:48 »


Podejte na konci lhůty blanketní odvolaní, abyste měl dost času sestavit jeho odůvodnění, to je hned první věc.
Vzory na blanketní odvolání jsou v příslušných kategoriích tady na fóru

Dobrý večer,
mohl bych prosím dostat bližší navigaci na to "blanketní odvolání"?...mezi vzory podání jsem ho nenašel a tak nevím, kde ho hledat...vyhledávač mi najde akorát citace slova "odvolání" a pak jsem našel jedno k případu překročení rychlosti...
Děkuji předem,
need2drive
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Příkaz - proignoroval jsem se až k příkazu,co dál?
« Odpověď #66 kdy: 10 Března 2015, 22:23:03 »

Nedávno jsem někomu vymýšlel protiútok proti úplně chatrnému zdůvodnění na úrovni "materiální aspekt byl naplněn protože byl naplněn" a snad se podaří, ale ani tohle se nevyplatí podcenit.
To není až takový problém, již ve výše citovaném rozsudku NSS č.j. 5 As 104/2008 - 45 stojí, že

"Okolnosti, jež vylučují porušení nebo ohrožení zájmu společnosti, musí být ovšem posuzovány vždy v každém konkrétním případě a nelze, jak to naznačuje stěžovatel (a z opačného hlediska vlastně i žalobce), vyslovovat žádné paušální závěry o tom, že např. míra společenské nebezpečnosti překročení nejvyšší povolené rychlosti o 2 km/h je natolik mizivá, že nedosahuje intenzity přestupku, zatímco u překročení nejvyšší povolené rychlosti o 10 km/h již tomu tak je. Opačný přístup ze strany správních orgánů či soudů by vedl k nahrazování role zákonodárce jejich rozhodovací činností, což by odporovalo principu dělby moci v demokratickém právním státě (viz čl. 2 odst. 1 Ústavy)."

Ano, ouřada si mnohdy myslí, že napíše "materiální aspekt byl naplněn tím, že byl naplněn" a má splněno. Hovno. Musí se jím zabývat z hlediska existence okolností snižujících míru společenské nebezpečnosti, tzn. srozumitelně popsat, jaké okolnosti zkoumal, jakým způsobem a k jakému závěru dospěl. Pro běžného nýmanda z městského úřadu asi stejný úkol jako pokusit se vstoupit do Mensy.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz - proignoroval jsem se až k příkazu,co dál?
« Odpověď #67 kdy: 11 Března 2015, 08:17:47 »

jkraus222:
Ano. A teď ještě to popsat aby ouřada na odvolačce pochopil o co jde a nemohl to okecat  :)

Snad to sem pak hodím, ale teď to ještě nejde.
IP zaznamenána

need2drive

  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz - proignoroval jsem se až k příkazu,co dál?
« Odpověď #68 kdy: 16 Března 2015, 16:40:07 »

Dobrý den,
dnes jsem poslal blanketní odvolání...(tuším, že předposlední den lhůty).
Zajímalo by mě, jak by se v odvolání dalo využít, že mi dosud nikdo neodpověděl na odeslanou námitku podjatosti :-)
Pravda je, že mi odeslali výše uvedené Rozhodnutí asi 2 dny předtím, než jsem námitku odeslal "mimo pořadí" já...
Myslíte si, že to mohu v odvolání použít?
Díky
need2drive

IP zaznamenána

3rl

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 239
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz - proignoroval jsem se až k příkazu,co dál?
« Odpověď #69 kdy: 16 Března 2015, 21:03:47 »

Smysluplně nijak. Námitka podjatosti má zabránit v jednání podjaté úřední osobě, což po vydání rozhodnutí poněkud ztrácí smysl. Podjatostí se sice zabývat budou (což může znamenat i to, že námitka nebyla uplatněna bezodkladně, takže se k ní nepřihlíží), každopádně se tím nic nezdrží.
IP zaznamenána

MidnightTalker

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz - proignoroval jsem se až k příkazu,co dál?
« Odpověď #70 kdy: 22 Března 2015, 13:43:27 »

Zdravím,
přináším novinky z Kladna, kde se úřední šiml ne a ne vzdát.
http://www.edisk.cz/stahni/29351/25.3..rar_5.11MB.html
Rovnou tedy musím říct, že jsem neposlal žádnou námitku na podjatost, jelikož jsem zareagoval příliš pozdě. Moje chyba...
Upřímně pokuta 2500,- už není moc sranda a budu tedy velmi rád za jakékoliv další rady jak postupovat.
Díky moc!
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz - proignoroval jsem se až k příkazu,co dál?
« Odpověď #71 kdy: 22 Března 2015, 14:50:03 »

Teď bude nutné sepsat odvolání.
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz - proignoroval jsem se až k příkazu,co dál?
« Odpověď #72 kdy: 22 Března 2015, 15:22:12 »

oni prakticky přiznali, že jsou líní a indiána ani nezkoušeli kontaktovat, pokud dobře chápu. To se dá také použít do odvolání jako dobrý bod, ne?:)

nebylo by v takovýchto případech, menších měst, které se relativně nudí a celkem "rychle" vyřizují použít jako jistější bod osobu již neživou, nebo fiktivního cizince na kamarádově adrese, který by spolupracoval? díky
IP zaznamenána
In dubio pro reo

3rl

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 239
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz - proignoroval jsem se až k příkazu,co dál?
« Odpověď #73 kdy: 22 Března 2015, 16:31:53 »

Mě tedy nepřijde v pořádku už samotný výrok, kde snad nemůže obstát skutková věta, odůvodnění: "beztak by to nešlo zahájit" bez komentáře, odůvodnění sankce klasicky nepřezkoumatelné (ale to při nejnižší sazbě ustojí).
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz - proignoroval jsem se až k příkazu,co dál?
« Odpověď #74 kdy: 22 Března 2015, 16:46:34 »

To rozhodnutí je dost mizerný a zjevně nebude problém ho rozcupovat na mikročástice, jen to chce najít někoho, kdo to kvalitně sepíše  ;)
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 3 4 [5] 6 7