30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Údajné nezákonné udání  (Přečteno 2943 krát)

hartom

  • Příspěvků: 112
    • Zobrazit profil
Údajné nezákonné udání
« kdy: 06 Března 2020, 11:32:11 »

Právě jsem měl hovor z kriminální policie s tím že se mám dostavit na výslech kvůli údajnému nezákonému nepravdivému udání. Na začátku jsem udělal tu chybu že jsem potvrdil že opravdu mluví se mnou, ale poté jsem již neodpovídal, pouze jsem požádal o zaslání informací do datové schránky, na což se mi dostalo odpovědi zda to nemůžeme řešit normálně... klasika. Uvidím co přijde.

Vím přesně o co se nejspíše jedná, na diskuzním fóru našeho města jsem se vyjádřil k tomu, že na Starém náměstí u nás ve městě si místní vietnamec udělal kšeft z toho že koupil 2 baráky a krátkodobě je pronajímá sociální verbeži a protože čím víc tím lépe tak i v místě kde dříve byl obchod je za dveřma paraván a za ním si spokojeně žije rodinka pobírající dávky. Dělají tam bordel a z už docela pěkného opraveného náměstí se to opět dostává do fáze gheta. Na diskusním fóru města jsem se tedy dotázal zda o tom z úřadu ví případně jestli má nějaké povolení tam tohle provozovat. Zároveň jsem přiložil údaje které jsou veřejně zjistitelné z katastru nemovitostí a živnostenského rejstříku. Načež se mi vyjádřil vedoucí odboru vnitřní správy jak jsou objekty kolaudované a že situaci prošetří dle stavebního zákona. Ještě tam pak uvádím druhý dům kde je stejná situace ale už bez jména

Co mi můžou? Pouze jsem vyjádřil svoji obavu na veřejném fóru, k žádnému prošetření jsem nevyzýval, osobní údaje jsou pouze veřejně dostupné, tudíž si myslím že se jen snaží vystrašit.
IP zaznamenána

Nikdo Nikdovič

  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:Údajné nezákonné udání
« Odpověď #1 kdy: 06 Března 2020, 11:52:18 »

A to by člověk očekával, že si úřad bude udavače a bonzáky spíše hýčkat a podporovat.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Údajné nezákonné udání
« Odpověď #2 kdy: 06 Března 2020, 11:53:55 »

PČR ignorujte, neexistuje nic jako „nezákonné nepravdivé udání“. Existuje přestupek proti občanskému soužití dle § 7 zákona 251/2016 Sb. (... jiného nepravdivě obviní z přestupku) a existuje trestný čin dle § 345 TZ (... jiného  lživě obviní z trestného činu). V obou případech je třeba prokázat úmysl, ten citovaný post je navíc zcela vágní, taky bych to chápal spíše jako vyjádření obavy než nějaké adresné nařčení konkrétních osob z nějakých deliktů. Odpovídají-li skutečnosti aspoň zhruba faktická tvrzení, tedy že tam, kde dříve byly nějaké provozovny, teď někdo bydlí, nemůže vám PČR nic - víc bych se bál těch vietnamců :)
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil
Re:Údajné nezákonné udání
« Odpověď #3 kdy: 06 Března 2020, 11:55:56 »

Platí zásada s fízlama se nebavíme. A už vůbec ne v případě, kdy chtělo něco "řešit normálně", což zpravidla znamená, že mají hovno a jen čekají, co na sebe kdo ve zdánlivě neformální atmosféře kecne. Jako to už dělal jejich pravzor civilní strážník Bretschneider. Dokud doopravdy nic písemného nepřijde, tak bych se nevzrušoval.
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil
Re:Údajné nezákonné udání
« Odpověď #4 kdy: 06 Března 2020, 11:57:26 »

..."A našli by se další objekty..." fúúj, když už jste aktivistou, trochu polaďte pravopis a skladbu věty.
IP zaznamenána

urbann

  • Příspěvků: 349
  • s
    • Zobrazit profil
Re:Údajné nezákonné udání
« Odpověď #5 kdy: 06 Března 2020, 12:02:31 »

Zajímavé by bylo zjistit, kdo vás udal, ale to vám nejspíš PČR neřekne.
IP zaznamenána

hartom

  • Příspěvků: 112
    • Zobrazit profil
Re:Údajné nezákonné udání
« Odpověď #6 kdy: 06 Března 2020, 12:35:46 »

PČR ignorujte, neexistuje nic jako „nezákonné nepravdivé udání“. Existuje přestupek proti občanskému soužití dle § 7 zákona 251/2016 Sb. (... jiného nepravdivě obviní z přestupku) a existuje trestný čin dle § 345 TZ (... jiného  lživě obviní z trestného činu). V obou případech je třeba prokázat úmysl, ten citovaný post je navíc zcela vágní, taky bych to chápal spíše jako vyjádření obavy než nějaké adresné nařčení konkrétních osob z nějakých deliktů. Odpovídají-li skutečnosti aspoň zhruba faktická tvrzení, tedy že tam, kde dříve byly nějaké provozovny, teď někdo bydlí, nemůže vám PČR nic - víc bych se bál těch vietnamců :)

Hovor mám z větší části nahraný, to nejdůležitější ale mám což říkal že "jste podezřelý že jste nezákonně a bezdůvodně udal osobu ohledně starého náměstí", takže jsem to asi špatně formuloval.

Platí zásada s fízlama se nebavíme. A už vůbec ne v případě, kdy chtělo něco "řešit normálně", což zpravidla znamená, že mají hovno a jen čekají, co na sebe kdo ve zdánlivě neformální atmosféře kecne. Jako to už dělal jejich pravzor civilní strážník Bretschneider. Dokud doopravdy nic písemného nepřijde, tak bych se nevzrušoval.

Proto jsem se s nim už dále nebavil, pouze jsem si nechal poslat informace do datové schránky, tak ještě uvidíme jestli něco dorazí.

..."A našli by se další objekty..." fúúj, když už jste aktivistou, trochu polaďte pravopis a skladbu věty.

Pardon, ale ač si veřejné výlevy snažím kontrolovat, jsem dysortografik a ty chyby tam prostě občas nevidím...

A to by člověk očekával, že si úřad bude udavače a bonzáky spíše hýčkat a podporovat.

To má být myšleno na mě s tím udavačem? Paradoxně bohužel na druhé straně náměstí než se toto děje začíná budova úřadu a to že to úředníci dlouhodobě přehlíží je podivné.

PČR ignorujte, neexistuje nic jako „nezákonné nepravdivé udání“. Existuje přestupek proti občanskému soužití dle § 7 zákona 251/2016 Sb. (... jiného nepravdivě obviní z přestupku) a existuje trestný čin dle § 345 TZ (... jiného  lživě obviní z trestného činu). V obou případech je třeba prokázat úmysl, ten citovaný post je navíc zcela vágní, taky bych to chápal spíše jako vyjádření obavy než nějaké adresné nařčení konkrétních osob z nějakých deliktů. Odpovídají-li skutečnosti aspoň zhruba faktická tvrzení, tedy že tam, kde dříve byly nějaké provozovny, teď někdo bydlí, nemůže vám PČR nic - víc bych se bál těch vietnamců :)

V jednom vchodě byla hospoda čtvrtý cenový, vedle byl v nedávné době kebab, v dalším bylo kadeřnictví a poté prodejna uzenin. Minimálně ve 2 ze 3 míst je situace mnou uvedená, u té hospody si nejsem jist.

Zajímavé by bylo zjistit, kdo vás udal, ale to vám nejspíš PČR neřekne.

No předpokládám že ten vietnamec, protože ten vlastní 2/3 objektů kde je to výrazné. Ve třetí provozovně jen bývá vidět pohyb osob, ale nikdy žádné rušení ani kdo to tam vlastně vidí jsem osobně nezažil.

Jediný co mi nedávalo smysl je že jeho obchod dle katastru je na jiné jméno než ty 2 domy, teď jsem dalším šetřením zjistil že jeho živnost má adresu kdesi v Přimdě na které bydlí už obě osoby uvedené jako vlastníci těch domů.
« Poslední změna: 06 Března 2020, 16:38:29 od hartom »
IP zaznamenána