30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 3 4 [5] 6

Autor Téma: [?] VÝZVA PROVOZOVATELI VOZIDLA K UHRAZENÍ URČENÉ ČÁSTKY (Benešov)  (Přečteno 32731 krát)

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 420
    • Zobrazit profil
Re:VÝZVA PROVOZOVATELI VOZIDLA K UHRAZENÍ URČENÉ ČÁSTKY (Benešov)
« Odpověď #60 kdy: 14 Ledna 2021, 10:04:04 »

Ona ho nejspíš ještě dodatečně odtrhne a zahodí (anebo vhodí do schránky později).
Tak leda, že by poučení zůstalo neodtržené na obálce, až ji vhodí do schránky. Potom by to samozřejmě využít šlo.
Taky by šlo využít, kdyby to poučení do schránky hodila později s pozdějším datem, pak by samozřejmě lhůta na doručení fikcí začala běžet až od toho pozdějšího data vyznačeného na poučení.
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:VÝZVA PROVOZOVATELI VOZIDLA K UHRAZENÍ URČENÉ ČÁSTKY (Benešov)
« Odpověď #61 kdy: 14 Ledna 2021, 10:08:12 »

Pozor na to, že odmítnutí převzetí může mít za následek https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2004-500#p24-4. Tedy, podmínkou je, že Vám bylo předáno poučení o důsledcích odmítnutí, ale Vám se bude těžko prokazovat, že Vám předáno nebylo.

Je tedy mnohem lepší strašně chtít dopis převzít, ale zrovna u sebe nemít žádný doklad dotožnosti, všechny zapomenuté v autě, se kterým je manželka pryč.

Pokud následně bude dopis do schránky vhozen a poučení z něho nebude odtrženo, nedošlo k fikci doručení, protože zjevně nenastalo https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2004-500#p23-5.
IP zaznamenána

nilfgaard

  • Příspěvků: 104
    • Zobrazit profil
Re:VÝZVA PROVOZOVATELI VOZIDLA K UHRAZENÍ URČENÉ ČÁSTKY (Benešov)
« Odpověď #62 kdy: 20 Ledna 2021, 19:01:06 »

Já mám za to, že (pokud bylo spolu s výzvou vhozeno i poučení) bylo doručeno fikcí 7.1.2021.

Separátní poučení mi ještě nikdy do schránky vhozeno nebylo..Pokud tedy tím není myšleno to co je psáno z druhé strany Výzvy k vyzvednutí, kde na druhé straně je v případě "modré" Výzvy část Podmínky pro vydání uložené poštovní zásilky, v případě "bílo-žluté" varianty se ten stejný text uvozuje slovy Poučení..

Nejde mi do hlavy, že by mohlo dojít k fikci doručení, pokud mi nebyla zásilka doručena fyzicky do ruky ani vhozena do schránky po datu uplynutí uložení na poště. Taktéž nedošlo k odmítnutí převzetí..

Předpokládám že se jednalo o Výzvy k doplnění blanketních odvolání - mám tedy vyčkat co se bude dít nebo proaktivně požádat o určení neplatnosti doručení s tím, že jsem byl v karanténě tudíž nemohl ani zajít vyzvednout na poštu? :-)
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 007
    • Zobrazit profil
Re:VÝZVA PROVOZOVATELI VOZIDLA K UHRAZENÍ URČENÉ ČÁSTKY (Benešov)
« Odpověď #63 kdy: 20 Ledna 2021, 21:53:06 »

Separátní poučení mi ještě nikdy do schránky vhozeno nebylo
V tom případě Vám asi nikdy nebylo doručeno fikcí. Příklad poučení (to dole).
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 420
    • Zobrazit profil
Re:VÝZVA PROVOZOVATELI VOZIDLA K UHRAZENÍ URČENÉ ČÁSTKY (Benešov)
« Odpověď #64 kdy: 20 Ledna 2021, 23:15:22 »

Sice nebylo doručeno fikcí, ale je velmi obtížné to dokázat.

Nejde mi do hlavy, že by mohlo dojít k fikci doručení, pokud mi nebyla zásilka doručena fyzicky do ruky ani vhozena do schránky po datu uplynutí uložení na poště. Taktéž nedošlo k odmítnutí převzetí..
No to je právě fikce doručení. Fikce doručení znamená, že doručeno bylo fiktivně, nikoliv reálně. Fyzické předání či vhození do schránky po nastalé fikci doručení nemá sebemenší vliv na fikci.
IP zaznamenána

nilfgaard

  • Příspěvků: 104
    • Zobrazit profil
Re:VÝZVA PROVOZOVATELI VOZIDLA K UHRAZENÍ URČENÉ ČÁSTKY (Benešov)
« Odpověď #65 kdy: 22 Ledna 2021, 13:44:29 »

Separátní poučení mi ještě nikdy do schránky vhozeno nebylo
V tom případě Vám asi nikdy nebylo doručeno fikcí. Příklad poučení (to dole).

To je dost dobře možné. Nicméně v předchozích případech vždy došlo ke vhození do schránky...A pochopil jsem z diskuse, že prokazování, že mi nebylo Poučení (to které jste odkazoval) doručeno je velmi obtížné (důkazní břemeno mám já..)


Tzn. že výběr varianty (po 10 dnech vhodit do schránky x po 10 dnech vrátit odesílateli) nemá na fikci doručení vliv?
Sice nebylo doručeno fikcí, ale je velmi obtížné to dokázat.

Nejde mi do hlavy, že by mohlo dojít k fikci doručení, pokud mi nebyla zásilka doručena fyzicky do ruky ani vhozena do schránky po datu uplynutí uložení na poště. Taktéž nedošlo k odmítnutí převzetí..
No to je právě fikce doručení. Fikce doručení znamená, že doručeno bylo fiktivně, nikoliv reálně. Fyzické předání či vhození do schránky po nastalé fikci doručení nemá sebemenší vliv na fikci.
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:VÝZVA PROVOZOVATELI VOZIDLA K UHRAZENÍ URČENÉ ČÁSTKY (Benešov)
« Odpověď #66 kdy: 22 Ledna 2021, 14:16:28 »

Ano, a jediný prakticky dosažitelný a použitelný důkaz je obálka, ze které to poučení nebylo odtrženo.
« Poslední změna: 22 Ledna 2021, 18:19:33 od solaris »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 007
    • Zobrazit profil
Re:VÝZVA PROVOZOVATELI VOZIDLA K UHRAZENÍ URČENÉ ČÁSTKY (Benešov)
« Odpověď #67 kdy: 22 Ledna 2021, 14:59:10 »

solaris> Nebo přiznání doručovatele, svědectví více osob, kamera ve schránce .... ale nejlepší skutečně bude obálka s neodtrženým poučením.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 007
    • Zobrazit profil
Re:VÝZVA PROVOZOVATELI VOZIDLA K UHRAZENÍ URČENÉ ČÁSTKY (Benešov)
« Odpověď #68 kdy: 26 Ledna 2021, 00:34:00 »

Caroprd111> Jak Vám jde dělání Caroprdmuta? To už musí být pro všechny provozovatele pomalu promlčené, ne?
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:VÝZVA PROVOZOVATELI VOZIDLA K UHRAZENÍ URČENÉ ČÁSTKY (Benešov)
« Odpověď #69 kdy: 27 Ledna 2021, 22:43:19 »

Dnes jsem v datovce otevřel zastavení řízení, řídil jsem prý nějakého Superba a řízení bylo zastaveno, protože mi skutek nebyl prokázán. Stačilo podat odpor,  stížnost, podjatost a konec. Ohledně ostatních udání se nikdo ani neuráčil napsat.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 007
    • Zobrazit profil
Re:VÝZVA PROVOZOVATELI VOZIDLA K UHRAZENÍ URČENÉ ČÁSTKY (Benešov)
« Odpověď #70 kdy: 27 Ledna 2021, 22:45:05 »

Kdy se měl přestupek stát? Nestíhají jít ještě po provozovateli?
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:VÝZVA PROVOZOVATELI VOZIDLA K UHRAZENÍ URČENÉ ČÁSTKY (Benešov)
« Odpověď #71 kdy: 27 Ledna 2021, 22:57:13 »

Jedná se o přestupek z května, takže to musíme ještě protáhnout. Nedá se nic dělat, odvolání nás nemine.
IP zaznamenána

nilfgaard

  • Příspěvků: 104
    • Zobrazit profil
Re:VÝZVA PROVOZOVATELI VOZIDLA K UHRAZENÍ URČENÉ ČÁSTKY (Benešov)
« Odpověď #72 kdy: 03 Února 2021, 13:23:13 »

Ano, a jediný prakticky dosažitelný a použitelný důkaz je obálka, ze které to poučení nebylo odtrženo.

No tak to je zrovna v mém případě, kdy bylo psaní po uplynutí lhůty vráceno odesílateli prakticky nemožné prokázat, protože mi je jasné, že sic poučení do schránky nikdy vhozeno nebylo, tak ho jistě šikovná pošťačka nebo SO odtrhne a zahodí, takže ve spisu bude založena nedoručená obálka s odtrženým poučením..

Uvídím tedy co se z toho vyklube, situace je tedy taková, že jsem na moji námitku podjatosti dostal Usnesení, kterou se moje námitka odmítá a proti té jsem podal blanketní odvolání, které jsem nedoplnil...

IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 007
    • Zobrazit profil
Re:VÝZVA PROVOZOVATELI VOZIDLA K UHRAZENÍ URČENÉ ČÁSTKY (Benešov)
« Odpověď #73 kdy: 10 Května 2021, 23:28:45 »

Jak to dopadlo?
IP zaznamenána

arwi

  • Příspěvků: 101
    • Zobrazit profil
Re:VÝZVA PROVOZOVATELI VOZIDLA K UHRAZENÍ URČENÉ ČÁSTKY (Benešov)
« Odpověď #74 kdy: 13 Května 2021, 10:35:55 »

Co mám zprávy od pana Caroprd111 je to stále v pozici zastavení řízení, bez reakce na odvolání. Na začátku května bylo výročí přestupku. Ale nevím přesné datum, kdy bylo zahájeno správní řízení (i když bylo zastaveno). Asi jinak než WINem to nedopadne, ale rád bych znal ještě datum zahájení řízení, abych mohl začít trochu prudit úřad jakožto majitel vozu.
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 3 4 [5] 6