30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Parkování v zákazu vjezdu MIMO zásobování  (Přečteno 2552 krát)

Copyright1

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Parkování v zákazu vjezdu MIMO zásobování
« kdy: 29 Února 2020, 17:22:31 »

Zdar chlapi,

potřebuji radu. Přišla mi výzva k uhrazená částky jakožto provozovateli vozidla. Jedná se o přestupek, kdy jsem zaparkoval v místě, kde je zákaz vjezdu s dodatkovou tabulkou: "MIMO zásobování v době od 05:30 - 14:00 hod."

Zaparkoval jsem tam někdy kolem 18 hod. předchozí den a Městapo mi dalo lísteček za okno kolem 06:30, který jsem samozřejmě vesele ignoroval.

Přikládám i samotnou výzvu: https://ctrlv.cz/i67G

Výzvu míním ignorovat. Jak to postavit dále? Nejsem v tom moc zběhlý.

- nejedná se o SprDel, čili to hodit na osobu blízkou?
- nebo tvrdit, že jsem byl zásobování pro školní jídelnu, která tam je?
- nebo to postavit na tom, že jsem kolem značky projel, když dle dodatkové tabulky neměla platnost?

Díky za všechny rady.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v zákazu vjezdu MIMO zásobování
« Odpověď #1 kdy: 29 Února 2020, 21:59:55 »

O tzv. SprDel (nyní přestupek provozovatele) se podle obsahu výzvy naopak jedná. Budete-li výzvu ignorovat, SO s radostí skočí po provozovateli.

Stání v zákazu vjezdu soudy vykládají podle pravidla a maiori ad minus, tzn. pokud byl s vozidlem spáchán přestupek tím, že vjelo do zákazu vjezdu, pak i parkování v daném místě je podle této logiky protiprávní. A neoprávněné parkování je překlopitelné na přestupek provozovatele, takže ignorace výzvy magistrát jedině potěší.

Máte mimo Helmuta v zásadě tři použitelné možnosti:
1) udat řidiče, který prokáže, že parkoval v danou dobu oprávněně, tzn. “zásoboval”;
2) udat řidiče, který bude pevně stát za výkladem, že zákaz vjezdu neplatí pro zásobování celodenně a pro “nezásobování” pouze v uvedenou dobu, přičemž on zákazem projel mimo tuto dobu;
3) udat řidiče, který zákazem projel, a následně někoho poprosil, aby mu auto zaparkoval, neboť sám se bál.

Ad 1) Bylo by ideální najít “spoluhráče” ve školní jídelně.
Ad 2) Šance na úspěch není (na rozdíl od fun factoru) moc velká.
Ad 3) Tuto argumentaci teď testuji. Výsledky testování nejsou známy, ale zdá se, že šance na úspěch není úplně nulová.
IP zaznamenána

Copyright1

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v zákazu vjezdu MIMO zásobování
« Odpověď #2 kdy: 29 Února 2020, 23:08:45 »

Díky za odpověď.

Nějak tomu parkování v zákazu vjezdu v Ostravě nerozumím. Dva roky zpět jsem parkoval v zákazu vjezdu s dodatkovou tabulkou "Vjezd na povolení ČD" (řešeno v https://www.30kmh.cz/index.php?topic=4547.0) a SprDel to nebyl, protože mi poslali vyzvu k podání vysvětlení. Skončilo to omluvou z jednání a zahrál jsem to úspěšně na osobu blízkou.

Ad 1) spoluhráče" ve školní jídelně asi nedám, sami si tam hrajou na STBáky a bonzujou, kdo tam zaparkuje. Ad 3) se testuje, takže asi teď nejlepší řešení je Helmut?
IP zaznamenána