30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Turnov výzva +10  (Přečteno 3682 krát)

maxm6

  • Příspěvků: 68
    • Zobrazit profil
Turnov výzva +10
« kdy: 27 Února 2020, 21:25:23 »

Ahoj,
máte někdo zkušenost z Turnova. Přišla mi výzva +10km asi Malá Skála. poslali to celkem rychle, za 3 dny po údajném spáchání přestupku jsem měl výzvu v datovce. Jak to tam chodí?
Zkusit ignorovat, udat řidiče, zaplatit ?
Výzvu sem ještě hodím.
« Poslední změna: 27 Února 2020, 22:00:15 od maxm6 »
IP zaznamenána

maxm6

  • Příspěvků: 68
    • Zobrazit profil
Re:Turnov výzva +10
« Odpověď #1 kdy: 28 Února 2020, 08:19:23 »

Přidávám výzvu. co se týče případné rady, stačí jen natuknout ...:)
« Poslední změna: 28 Února 2020, 08:42:08 od maxm6 »
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 235
    • Zobrazit profil
Re:Turnov výzva +10
« Odpověď #2 kdy: 28 Února 2020, 08:35:18 »

Vse zacernene jde oznacit, zkopirovat a precist.
IP zaznamenána

maxm6

  • Příspěvků: 68
    • Zobrazit profil
Re:Turnov výzva +10
« Odpověď #3 kdy: 28 Února 2020, 08:41:41 »

kurna, jdu to opravit
« Poslední změna: 28 Února 2020, 08:56:26 od maxm6 »
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Turnov výzva +10
« Odpověď #4 kdy: 28 Února 2020, 08:46:15 »

S Turnovem nemám žádnou čerstvou zkušenost. Nicméně v případech měst, která v minulosti vybírala daň z tachometru protiprávně (viz rozsudek NSS č. j. 7 As 74/2010 - 71), zkouším už delší čas něco jako:

Konstatuji, že výzva neobsahuje naprosto žádné důkazy o jakémkoli protiprávním jednání – to je pouze tvrzeno. Jelikož naprosto nelze vyloučit, že správní orgán postupuje protiprávně, neuhradím na základě těchto výzev určené částky ani neoznámím totožnost řidiče, neobdržím-li od správního orgánu důkazy o údajném protiprávním jednání a nebudu řádně poučen stran podání vysvětlení.
 
Městský úřad Turnov se v minulosti prokazatelně dopustil protiprávního hromadného udělování pokut za údajná překročení nejvyšší dovolené rychlosti. K jeho nezákonné praxi se vyjádřil i NSS v rozsudku č. j. 7 As 74/2010 - 71. Je tedy prokázáno, že Městský úřad Turnov se v minulosti dlouhodobě a opakovaně dopouštěl zneužívání zákona o provozu na pozemních komunikacích. Výzvám takového správního orgánu nesvědčí presumpce správnosti.
 
Žádám proto o neprodlené zaslání kopie oznámení o údajném přestupku (vč. fotodokumentace), příp. jiných důkazních prostředků, jimiž správní orgán disponuje, do datové schránky. Bezprostředně po jejich doručení jsem připraven podat vysvětlení.
IP zaznamenána

maxm6

  • Příspěvků: 68
    • Zobrazit profil
Re:Turnov výzva +10
« Odpověď #5 kdy: 28 Února 2020, 09:00:45 »

No, ale vypadá to že tam pracujou dost rychle vzhledem k tomu jak rychle mi došla výzva
někde jsem vygooglil toto : http://www.nssoud.cz/files/EVIDENCNI_LIST/2017/32A_5_2017_70_20190424095832_prevedeno.pdf
stejné místo, stejné překročení rychlosti. Vypadá to že to maj ošetřený...
IP zaznamenána

maxm6

  • Příspěvků: 68
    • Zobrazit profil
Re:Turnov výzva +10
« Odpověď #6 kdy: 12 Března 2020, 15:41:05 »

Tak jsem zkusil jim poslat výše uvedené a dneska mi v DS přistála výzva k podání vysvětlení.
Ještě jsem ji neotevřel tak nevím co tam přesně píšou. Pak ji sem hodím.
Opravdu tady není nikdo se zkušeností jak na to jdou úředníci v Turnově ?
IP zaznamenána

maxm6

  • Příspěvků: 68
    • Zobrazit profil
Re:Turnov výzva +10
« Odpověď #7 kdy: 18 Března 2020, 21:23:06 »

Po odeslání vyjádření dle rady pana "kdo" celkem promptně dorazila výzva k podání vysvětlení s oznámením o podezření ze spáchání přestupku, ověřovací list měřícího zařízení a fotky.
Vše sem přikládám.
Je vhodné v tuto chvíli napráskat Helmuta (spolupracujícího)?
Nebo existuje ještě nějaký způsob aktivní obrany? Že na výjezdové fotografii není na automobilu v pravé části viditelná RZ vozidla(nebylo třeba ani mazat) asi nehraje roli že?
IP zaznamenána

maxm6

  • Příspěvků: 68
    • Zobrazit profil
Re:Turnov výzva +10
« Odpověď #8 kdy: 18 Března 2020, 21:45:24 »

Ještě jak jsem našel zde další příspěvky pana "kdo", zdá se že můžu zkusit požít argument že MP není orgánem oprávněným oznamovat podezření ze spáchání přestupku.
Je vhodné jim to poslat už teď nebo výzvu k podání vysvětlení ignorovat a použít to později?
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:Turnov výzva +10
« Odpověď #9 kdy: 19 Března 2020, 00:06:41 »

Stálo by zato zdokumentovat uzavřený úřad v úředních hodinách uvedených v části "Pokud považujete za nezbytné podat vysvětlení ústně" a pak písemně/emailem žádat o novou lhůtu, protože úřední hodiny nefungovaly tak, jak bylo slibováno?
IP zaznamenána

maxm6

  • Příspěvků: 68
    • Zobrazit profil
Re:Turnov výzva +10
« Odpověď #10 kdy: 19 Března 2020, 08:01:36 »

Tož to by asi stálo, leč mám to tam asi 150km.... tak to se mi úplně nechce :( Navíc pravděpodobně budou mít někde na webu
upravené ordinační hodiny. Což jsem si třeba včera nezkontroloval a šel navštívit FÚ, který byl zavřen.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Turnov výzva +10
« Odpověď #11 kdy: 19 Března 2020, 09:40:37 »

Tož to by asi stálo, leč mám to tam asi 150km....

Vyfotit a nebo natočit zavřený úřad asi může kdokoliv..
IP zaznamenána

maxm6

  • Příspěvků: 68
    • Zobrazit profil
Re:Turnov výzva +10
« Odpověď #12 kdy: 27 Května 2020, 14:37:20 »

Po nahlášení kontaktního helmuta s bydlištěm v daleké cizině mu přišla výzva k podání vysvětlení.
je to sice původem čech, ale v zahraničí žije již dlouho (20let), po svatbě má dokonce zahraniční příjmení.
Má šanci v této fázi úřad zjistit že se jedná o čecha, výzva přišla samozřejmě v českém jazyce.
jde o to jestli může po úřadu požadovat výzvu v jiném jazyce, protože česky uz zapomněl...
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Turnov výzva +10
« Odpověď #13 kdy: 01 Června 2020, 09:49:33 »

Má-li tato osoba stále české státní občanství, SO jistě může doručovat v češtině i do ciziny. Ne-li, zdálo by se být nejsnazším řešením, že by řidič neudělal nic a umožnil věc překlopit na přestupek provozovatele. Provozovatel by se následně v normálním světě uhájil tvrzením, že nebyly učiněny nezbytné kroky ke zjištění osoby řidiče. Jak by to celé dopadlo v české praxi, to si ale nedovolím předjímat.
IP zaznamenána