30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Zákaz řízení registrační značky v depozitu  (Přečteno 3645 krát)

john.hawk

  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
Zákaz řízení registrační značky v depozitu
« kdy: 26 Února 2020, 14:55:47 »

Situace, majitel autoservisu opravil vozidlo, zákazník neměl na zaplacení a proto nechal vozidlo v servisu jako zástavu. Poté si vozidlo nevyzvednul  a udělal to, že na úřadu nahlásil ztrátu registračních značek na dané vozidlo. Byly mu vydány nové registrační značky které pak uložil do depozitu. Samozřejmě majiteli servisu nedal vůbec vědět a on s tím vozidlem které bylo v zástavě jel na nákup a chytli ho policajti a šlo to na oznámení a v prvním kole příkazem 7.000,-Kč a zákaz řízení na 6 měsíců ¨§ 125c odst. 1a) bod 1 z.č. 361/2000 Sb. Zatím byl v dané věci podán odpor a já bych potřeboval nějaké rady ohledně správního řízení..
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz řízení registrační značky v depozitu
« Odpověď #1 kdy: 26 Února 2020, 15:03:03 »

Přijde mi to, že tam chybí zavinění.
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz řízení registrační značky v depozitu
« Odpověď #2 kdy: 26 Února 2020, 15:33:40 »

Pominu soukromoprávní aspekty, např. že zřejmě nejde o výkon zástavního, ale zadržovacího práva, a že věřitel nesmí zadrženou věc užívat (jet si s autem nakoupit) bez souhlasu dlužníka. Nebyla to náhodou spíš testovací jízda po provedené opravě?

Jinak iWarp +1 Řidič ať se brání poukazem na absenci (byť i jen nedbalostního) zavinění, a provozovatel, který možná též bude popotahován, ať se stará jak umí.
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz řízení registrační značky v depozitu
« Odpověď #3 kdy: 27 Února 2020, 09:31:55 »

Pokud jde o značku, která byla zastavenému vozidlu přidělena, vznesl bych námitku (směrem k úřadu), že na tuto situaci vůbec §125c(1)(a)(1) nedopadá.

Přidal bych to k absenci zavinění - minimálně to úřad zdrží, aby si to nějak vylhali.

Jediné, co jsem k tomu našel je http://www.nssoud.cz/files/SOUDNI_VYKON/2014/0020_9As__14_20140612152529_prevedeno.pdf

K podobnému případu jsem se už vyjadřoval na https://www.30kmh.cz/index.php?topic=8410.msg91323#msg91323
IP zaznamenána