30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Žádost o spis - zamítnuté odvolání  (Přečteno 14041 krát)

OldSoldier

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 344
    • Zobrazit profil
Žádost o spis - zamítnuté odvolání
« kdy: 15 Prosince 2014, 13:33:35 »

Ahoj, zažádal jsem o spis prostřednictvím datové schránky. Žádost byla zamítnuta z obligátního důvodu, že jsem přesně nespecifikoval co vlastně chci, a že "kompletní spis" není dostatečně přesná specifikace.

Podal jsem odvolání a včera (po více než čtvrt roce) mi přišlo zamítnutí mého odvolání. Když pominu to, že jednou mi říkají Jirka a podruhé Honza, v podstatě tvrdí, že město Teplice se zachovalo správně, protože, kdyby museli vyřizvat všechny došlé žádosti, neměli by už čas dělat nic jiného. Další věcí je to, že správní řád je v tomto případě nadřízený InfoZ, což moc nechápu a v tomto tvrzení se opírají o nějaké judikáty, které prý překonaly mnou citovaný.

Co s tím?
« Poslední změna: 15 Prosince 2014, 15:57:49 od OldSoldier »
IP zaznamenána

RIK

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 391
    • Zobrazit profil
Re:Žádost o spis - zamítnuté odvolání
« Odpověď #1 kdy: 15 Prosince 2014, 13:50:14 »

To je banda idiotu. Urcite Vam poradi povolanejsi, uz se tu takove veci resily. Oduvodneni je naprosto zcestne, pokud o informace zada subjekt, ktery na ne ma podle pravo, tak nemuze nastat situace pretizeni uradu, kterou popisuji. Pokud nezpochybnuji, ze mate pravo (at uz podle jakehokoli ustanoveni) na kopii spisu, pak je nesmyslne a vyhradne obstrukcni tuto kopii podle konkretniho ustanoveni neudelat. Prace je to porad stejna. O lhuty take nejde, protoze kdyz na urad prijdete, mate narok na kopii spisu na pockani. Tohle urcite nebude tezke rozbit ...
IP zaznamenána

spapanek

  • Příspěvků: 67
    • Zobrazit profil
Re:Žádost o spis - zamítnuté odvolání
« Odpověď #2 kdy: 15 Prosince 2014, 15:05:47 »

Pane Jiří/Honzo, anonymizujte si to. Uteklo vám tam jméno.
IP zaznamenána

OldSoldier

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 344
    • Zobrazit profil
Re:Žádost o spis - zamítnuté odvolání
« Odpověď #3 kdy: 15 Prosince 2014, 15:58:18 »

Díky za upozornění. Opraveno.
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Žádost o spis - zamítnuté odvolání
« Odpověď #4 kdy: 16 Prosince 2014, 07:41:25 »

Ahoj, zažádal jsem o spis prostřednictvím datové schránky. Žádost byla zamítnuta z obligátního důvodu, že jsem přesně nespecifikoval co vlastně chci, a že "kompletní spis" není dostatečně přesná specifikace.

Podal jsem odvolání a včera (po více než čtvrt roce) mi přišlo zamítnutí mého odvolání. Když pominu to, že jednou mi říkají Jirka a podruhé Honza, v podstatě tvrdí, že město Teplice se zachovalo správně, protože, kdyby museli vyřizvat všechny došlé žádosti, neměli by už čas dělat nic jiného. Další věcí je to, že správní řád je v tomto případě nadřízený InfoZ, což moc nechápu a v tomto tvrzení se opírají o nějaké judikáty, které prý překonaly mnou citovaný.

Co s tím?

Evidentně dávají najevo, že si sprostý obviněný nemá dovolovat dělat takové věci a zvykat si, že mu to bude procházet. Oni chtějí primárně člověka dostat na úřad, tak aby mohli po seznámení s podklady v klidu rozhodovat. Prostě se rozhodli, že touhle cestou kopii spisu nevydají a hotovo. Nějaká judikatura je jim u prd... a místo provedení kopie budou raději psát a zaměstnávat další úředníky. Je jim jasné, že kvůli takové věci lidi nebudou podávat žalobu.

Takže pro kopii spisu přijít osobně, případně někoho k nahlédnutí do spisu zmocnit a zvážit jestli podávat žalobu.
IP zaznamenána

RIK

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 391
    • Zobrazit profil
Re:Žádost o spis - zamítnuté odvolání
« Odpověď #5 kdy: 16 Prosince 2014, 07:56:23 »

Evidentně dávají najevo, že si sprostý obviněný nemá dovolovat dělat takové věci a zvykat si, že mu to bude procházet. Oni chtějí primárně člověka dostat na úřad, tak aby mohli po seznámení s podklady v klidu rozhodovat. Prostě se rozhodli, že touhle cestou kopii spisu nevydají a hotovo. Nějaká judikatura je jim u prd... a místo provedení kopie budou raději psát a zaměstnávat další úředníky. Je jim jasné, že kvůli takové věci lidi nebudou podávat žalobu.

Takže pro kopii spisu přijít osobně, případně někoho k nahlédnutí do spisu zmocnit a zvážit jestli podávat žalobu.

Urednici to tady ctou a uci se. Tak jako delame obstrukce my jim, delaji je oni nam. Ja bych na miste autora prispevku zalobicku urcite podal. Nemeli bychom dopustit, aby jim tohle prochazelo.
IP zaznamenána

chom

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:Žádost o spis - zamítnuté odvolání
« Odpověď #6 kdy: 19 Prosince 2014, 20:32:11 »

Ahoj, zažádal jsem o spis prostřednictvím datové schránky. Žádost byla zamítnuta z obligátního důvodu, že jsem přesně nespecifikoval co vlastně chci, a že "kompletní spis" není dostatečně přesná specifikace.

Podal jsem odvolání a včera (po více než čtvrt roce) mi přišlo zamítnutí mého odvolání. Když pominu to, že jednou mi říkají Jirka a podruhé Honza, v podstatě tvrdí, že město Teplice se zachovalo správně, protože, kdyby museli vyřizvat všechny došlé žádosti, neměli by už čas dělat nic jiného. Další věcí je to, že správní řád je v tomto případě nadřízený InfoZ, což moc nechápu a v tomto tvrzení se opírají o nějaké judikáty, které prý překonaly mnou citovaný.

Co s tím?

Zdravim, ted jsem take resil zamitnuti me zadosti o kopii spisu prostrednictvim InfZ. S pomoci JKrause222 jsem podal odvolani, ktere resilo ministerstvo dopravy, jakozto nadrizenyorgan krajskeho uradu. A - svete div se - jim prikazali, aby mi informaci poskytli. V zasade jakykoliv organ verejne moci nesmi odmitnout informaci poskytnout, pokud k tomu nema zvlast zavazny duvod vymezeny zakonem. Dalsi vymluva je,ze nahlizeni do spisu resi spravni rad, ktery to upravuje i ve vztahu k InfZ. Neni to pravda, spravni rad vubec pusobnost InfZ neupravuje. Podejte zadost znovu.
IP zaznamenána

nicolbolas

  • Příspěvků: 51
    • Zobrazit profil
Re:Žádost o spis - zamítnuté odvolání
« Odpověď #7 kdy: 05 Ledna 2015, 12:48:27 »

tak se přidávám do klubu, nějak se to tu množí.

spis mi měli zaslat už před 5ti dny (jim vypršela lhůta) zatím od nich nemám nic, ani spis, ani zamítnutí
IP zaznamenána

mch

  • Příspěvků: 184
    • Zobrazit profil
Re:Žádost o spis - zamítnuté odvolání
« Odpověď #8 kdy: 05 Ledna 2015, 20:12:37 »

najde se nekdo z fundovanych kdo sepise formular na zalobu kvuli zamitnuti?)
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Žádost o spis - zamítnuté odvolání
« Odpověď #9 kdy: 09 Ledna 2015, 00:46:31 »

.... jsem podal odvolani, ktere resilo ministerstvo dopravy, jakozto nadrizenyorgan krajskeho uradu. A - svete div se - jim prikazali, aby mi informaci poskytli. .....

Něco jsem přehlédl? Proč už tady to rozhodnutí ministerstva nevisí?  :(
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Žádost o spis - zamítnuté odvolání
« Odpověď #10 kdy: 09 Ledna 2015, 07:50:21 »

najde se nekdo z fundovanych kdo sepise formular na zalobu kvuli zamitnuti?)
Neznám argumentaci, ale mnohem rychlejší a účelnější může být podat žádost o info znova, počkat, až to odmítnou a v odvolání se rovnou vypořádat s jejich bláboly z prvního rozhodnutí, proč to neposkytnou, čímž se jim vezme vítr z plachet.
IP zaznamenána