30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Polsko a hasičák  (Přečteno 23210 krát)

motoosman

  • Příspěvků: 255
    • Zobrazit profil
Re:Polsko a hasičák
« Odpověď #15 kdy: 19 Února 2020, 08:25:19 »

Tohle nikam nevede. Jednoznačná odpověď je Vídeňská úmluva a pak se hádat, nebo potřebnou výbavu dokoupit. Většinou to nejsou zbytečné věci.
https://www.vlada.cz/cz/media-centrum/aktualne/informace-ministerstva-dopravy-pro-ridice-o-cestovani-do-zahranici--39366/

Tady zase musí. :-)
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Polsko a hasičák
« Odpověď #16 kdy: 19 Února 2020, 09:18:45 »

Potvrzuji, že kilovka hasičák za tři stovky vozený v autě je k nezaplacení. Kupoval jsem ho s nadějí, že ho nikdy nebudu potřebovat, moc místa v autě nezabere (hlavně ho vozit v kabině - na dně plného kufru je na prd), a za 10 let jsem už hasil dvakrát..
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

SimSon

  • Příspěvků: 384
    • Zobrazit profil
Re:Polsko a hasičák
« Odpověď #17 kdy: 19 Února 2020, 10:56:58 »

Potvrzuji, že kilovka hasičák za tři stovky vozený v autě je k nezaplacení.

Jestli mate misto v kufru, radim alespon dvoukilovej, a s manometrem. Aby clovek po par letech nebyl prekvapenej, ze ten prach z lahve jaksi nechce ven...
IP zaznamenána

Jeff

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 144
    • Zobrazit profil
Re:Polsko a hasičák
« Odpověď #18 kdy: 19 Února 2020, 11:24:46 »

Potvrzuji, že kilovka hasičák za tři stovky vozený v autě je k nezaplacení. Kupoval jsem ho s nadějí, že ho nikdy nebudu potřebovat, moc místa v autě nezabere (hlavně ho vozit v kabině - na dně plného kufru je na prd), a za 10 let jsem už hasil dvakrát..
Tyjo, vážně se s tím malým dá i něco uhasit? Osobně vozím větší 4kg, ale je v předním kufru a je pravda, že silně pochybuju, že bych ho byl schopnej použít v čas.
IP zaznamenána
Markus Meechan | Carl Benjamin | Milton Friedman | John Stossel | Tucker Carlson | Katie Hopkins | Tommy Robinson  | Jordan Peterson | Dave Rubin | Ben Shapiro

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Polsko a hasičák
« Odpověď #19 kdy: 19 Února 2020, 12:17:44 »

Kilovka je na uhašení počínajícího požáru dostačující, ale je to o vteřinách.. na uhašení blaflého kusu hadru na svodech to kupodivu stačí. Příští hasičák, co si pořídím do civil auta, bude asi dvoukilový.. (samozřejmě s manometrem)
Hlavní je mít ho okamžitě po ruce, co nejblíže sedadlu řidiče. Velmi doporučuju si zkusit nanečisto, jak jste rychle schopni se odepnout, vzít hasičák, odepnout pojistku (v okamžiku šoku to fakt není triviální) a pootevřít kapotu. Pozitivní je možnost otevření kapoty táhlem/pákou z kabiny - narážím třeba na Focuse, kde se musí vkládat klíč pod logo na předku..
Pozor, tyhle menší hasičáky mají kuželový ventil a i když z něj upšouknete jen krátkou dávku, druhý den je zcela bez tlaku, takže s tím počítejte jako s jednorázovkou.
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:Polsko a hasičák
« Odpověď #20 kdy: 19 Února 2020, 12:21:45 »

Ten hasičák je dobré vozit. Je to tak dva roky zpátky, kdy jsem pomáhal polákovi  uplácat doutnající gumu na návěsu.  On měl dvoukilovku, já tu malou kilovku + dvoulitrovku perlivý vody. A opravdu to není moc, jak chytne guma je to v prdeli. Nadohled byla benzinka,tak jsem tam letěl a čapnul dva tam kýble s vodou.
Nejvtipnější bylo, že pachouni dorazili dříve než hasiči a nějak se jim nechtělo hledat hasičák, respektivě je nenapadlo, že by se nám docela hodil. Možná ho ani neměli.  V tu chvíli bylo nejdůležitější legitimovat řidiče a kontrolovat doklady, přičemž stále hrozilo, že guma chytí. V podstatě jsme ji jen stěží ochlazovali, ale to ty tupci nechápali. Naštěstí pak přijeli tu gumu dohasit hned Tatra a Scania najednou. Pročež jsem očekával, že budu ještě obviněn z krádeže dvou kýblů na robin oilu.
IP zaznamenána

OldSoldier

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 344
    • Zobrazit profil
Re:Polsko a hasičák
« Odpověď #21 kdy: 20 Února 2020, 12:14:48 »

Citace
obviněn z krádeže dvou kýblů na robin oilu
Neříkám, že se to nemohlo stál, ale podle mě tohle je naprosto učebnicový příklad krajní nouze tak jak ho chápu. Každopádně palec nahoru za takové nasazení.
IP zaznamenána

Stilg

  • Příspěvků: 183
    • Zobrazit profil
Re:Polsko a hasičák
« Odpověď #22 kdy: 22 Února 2020, 04:04:29 »

Hasicak (malej) z moji zkusenosti nejlepe hodit zepredu pod sedadlo spolujezdce. (nekde je vic utopenej pod sedadlem, nekde je pred sedadlem, pod resp. za nohama spolujezdce.
Je to po doslova po ruce, nicemu to nezavazi.

Kilovka je sice opravdu jenom malo, ale soucasne, na male pocinajici veci pomuze ... a pokud je to rozhaveny, ze i po "uhaseni" to hned chyta znovu, tak tam nepomuze ani radove vetsi... A na ty male veci (zkrat a zacne horet izolace, tapec guma apod..... nebo olej na svodech omotanych paskou apod.)  staci 1-2 kg. 
Pokud je misto proc ne, vetsi je lepsi, nerikam ze ne... ale je tam zase nemoznost ho mit tak rychle po ruce a celkove uz je s tim moc otrava pac uz to zabira misto. (A secko je jako vzdy otazka kompromisu ... proc 4, neni lepsi 12ka? Jasne ze je... ale.....
IP zaznamenána

Spocklw

  • Příspěvků: 102
    • Zobrazit profil
Re:Polsko a hasičák
« Odpověď #23 kdy: 22 Února 2020, 18:26:59 »

Na to "hodit pod sedadlo" bacha a rozhodně to nedělat doslovně. Umí to přerazit / rozdrtit kotníky když se něco stane.
IP zaznamenána

Stilg

  • Příspěvků: 183
    • Zobrazit profil
Re:Polsko a hasičák
« Odpověď #24 kdy: 22 Února 2020, 21:17:33 »

Jo, kdyz si to zpetne ctu tak jsem to napsal fakt hodit... no mysleno bylo pochopitelne prisroubovat drzak. Ja to mam na obou autech proste vhodne ohnuty kovovy profil, chyceny pod sroub sedacky do podlahy.... a na nem nasroubovany drzak hasicaku.
IP zaznamenána