30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Stání v zákazu zastavení při nakládání  (Přečteno 4147 krát)

Karel

  • Příspěvků: 45
    • Zobrazit profil
Stání v zákazu zastavení při nakládání
« kdy: 30 Ledna 2020, 22:09:04 »

Zdravím Vás,

mám takový dotaz... Při nakládání zboží z obchodu s požární bezpečnosti jsem zastavil na ulici kde je zákaz zastavení s dodatkovou tabulí "mimo zásobování". Upřímně jsem o té značce nevěděl... Parkuji tam vždy, když jdu vyzvednou věci a nikdy problém. Než jsem podepsal převzetí materiálu přijela MP a začala dávat pokuty. Když jsem vyšel z obchodu s první várkou přicházel strážník. Zeptal jsem se co se děje on nic, začal fotit a psát... Sdělil jsem mu ať nic nepíše, že nakládám hasičské věci a jedu pryč. Dělal že mě nevidí... Začal se mnou komunikovat až mi dal za stěrač lístek s dovětkem "teď už je pozdě, jak jsem měl vědět že nakládáte a jste hasič...". I když jsem mu to pět minut před tím sdělil...

Řekl potom u jeho auta za dvě stě. To jsem řekl že s arogantním blbcem řešit nic nebudu.

1) Jak argumentovat na MP? Přestupek $125c odst. 1 písmeno není čitelné snad I nevím...
2) Když jsem volal na MP a popsal jim tom, sdělil mi jestli chci psát stížnost? Má to cenu?

Jako nasral mě dost ignorant... Člověk na něho mluví a on nic... Potvrzení o nákladů zboží můžu doložit čestným prohlášení od našeho SDH a fakturami.

Díky za rady :-) Můžu nahrát i fotky ;-)
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Stání v zákazu zastavení při nakládání
« Odpověď #1 kdy: 30 Ledna 2020, 23:05:08 »

Počkejte až něco přijde, potvrzení uschovejte. Máte číslo strážníka a jeho foto jak vypisuje?
IP zaznamenána

Karel

  • Příspěvků: 45
    • Zobrazit profil
Re:Stání v zákazu zastavení při nakládání
« Odpověď #2 kdy: 31 Ledna 2020, 08:19:09 »

Ne ne nemám. Číslo strážníka/opice mám.
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 859
    • Zobrazit profil
Re:Stání v zákazu zastavení při nakládání
« Odpověď #3 kdy: 31 Ledna 2020, 08:21:40 »

Poučení pro příště - nahrávat, nahrávat, nahrávat :-)
IP zaznamenána

Karel

  • Příspěvků: 45
    • Zobrazit profil
Re:Stání v zákazu zastavení při nakládání
« Odpověď #4 kdy: 31 Ledna 2020, 08:31:54 »

No jo no... Má cenu se se zastavovat na služebně MP? Vyřešit to smírně. Jestli to má cenu a význam. Řízení u SO přece jen zabere více času...
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 188
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Stání v zákazu zastavení při nakládání
« Odpověď #5 kdy: 31 Ledna 2020, 08:51:02 »

Videl jsem jen jedno smirne reseni a to parkovani na vyhrazenem miste pro zakazniky (max. 30 minut) nakup trval dele na strane prodejce.
Jinak na MP je to jak hrach na stenu hazet, napr. v Brne u zednickeho okenka nahravaji - asi pro zistani dalsich dukazu.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Karel

  • Příspěvků: 45
    • Zobrazit profil
Re:Stání v zákazu zastavení při nakládání
« Odpověď #6 kdy: 31 Ledna 2020, 09:47:34 »

Tak nakonec po popsání chování strážníka paní na městské policii uznala že se ani nediví, potom co viděla jeho číslo... Státními uznala že přestupek se nestal, ale a jelikož jsem stál u chodníku v protisměru. Tak ten přestupek vyřešila s domluvou :-) existují normální lidi u nich
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 859
    • Zobrazit profil
Re:Stání v zákazu zastavení při nakládání
« Odpověď #7 kdy: 31 Ledna 2020, 10:55:38 »

Omyl příteli - máte to v kartě. Domluva je taky trest... :( LOST

EDIT: To je přehnané, záleží jak a co kam zapsala, .... Ale obecně na tu "domluvu" pozor!
« Poslední změna: 31 Ledna 2020, 10:58:38 od Fogyn »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Stání v zákazu zastavení při nakládání
« Odpověď #8 kdy: 31 Ledna 2020, 11:12:55 »

Nikoliv, domluva je jakýsi alternativní způsob vyřešení přestupku, který nemá povahu rozhodnutí o vině (a ani se nikde neeviduje, max. interně v rámci fízlího čárkového systému). Trestem je napomenutí.

Formulace "nestačí-li domluva" byla už ve starém PřesZ/1990, při rekodifikaci tento institut zmizel (čemuž se ani moc nedivím, protože při opisování trestněprávních předpisů autoři na nic podobného nemohli narazit) a počítalo se s tím, že místo domluvy se bude rozdávat napomenutí blokem (příkazem na místě). To se v praxi ukázalo jako nefunkční (především kvůli nutnosti i to napomenutí vypsat do bloku, což je pro průměrnou uniformu práce tak na půl hodiny), a tak se domluva v původní podobě vrátila od 1. 1. 2019 (novela 285/2018 Sb.).
IP zaznamenána

Karel

  • Příspěvků: 45
    • Zobrazit profil
Re:Stání v zákazu zastavení při nakládání
« Odpověď #9 kdy: 31 Ledna 2020, 12:02:49 »

Takže když vyřeší přestupek domluvou nepůjde vidět v kartě řidiče naopak napomenutí ano. Pochopil jsem to správně?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Stání v zákazu zastavení při nakládání
« Odpověď #10 kdy: 31 Ledna 2020, 13:35:13 »

Ano, domluva je v podstatě výjimka ze zásady oficiality, je to způsob, jak může fízl či jiný orgán příslušný k projednání přestupku věc de facto „nechat být“, i když jinak je povinen zabývat se libovolnými přestupky, které zjistí.
IP zaznamenána

Karel

  • Příspěvků: 45
    • Zobrazit profil
Re:Stání v zákazu zastavení při nakládání
« Odpověď #11 kdy: 31 Ledna 2020, 20:36:52 »

De facto když zjistí že se zmýlil... I tam díky za odpověď ;-)
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Stání v zákazu zastavení při nakládání
« Odpověď #12 kdy: 01 Února 2020, 00:21:23 »

Ona má domluva víc funkcí, ale máte pravdu, že tato je vcelku častá. Pokud (polo)op něco blekotá o vyřešení domluvou, aby neztratil tvář, i když se nic protiprávního nestalo (nebo to nelze prokázat), doporučuji oplatit stejnou mincí. Tedy mu sdělit, co si o té jeho domluvě myslíte, a vyřešit to pro tentokrát taky jen domluvou, příště už to bude stížnost. Nereagují na to úplně dobře ...
IP zaznamenána

Karel

  • Příspěvků: 45
    • Zobrazit profil
Re:Stání v zákazu zastavení při nakládání
« Odpověď #13 kdy: 04 Února 2020, 07:39:48 »

To se mi celkem líbí, příště to použijí. Díky  ;)
IP zaznamenána