30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Parkování před vlastním vjezdem  (Přečteno 11955 krát)

cocomoon

  • Příspěvků: 1 000
    • Zobrazit profil
Re:Parkování před vlastním vjezdem
« Odpověď #15 kdy: 22 Ledna 2020, 09:11:07 »

Na jednu stranu uvádíte, že vjezd nevyužíváte a nechtěli jste ani aby tam byl nájezd v chodníku.
Co by jste dělala v tom případě, kdyby vám tam ten nájezd opravdu neudělali? Kde by jste pak parkovala?


A to že jste líná si vyřídit vyhrazené stání, za to nikdo nemůže. Neznám vaše myšlenkové pochody, ale podle mých pochodů je to nejlepší možné řešení. Ano, člověk pro to musí zvednout zadek ze židle a jít dělat něco jiného, než roznášet lístečky za stěrače.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 649
    • Zobrazit profil
Re:Parkování před vlastním vjezdem
« Odpověď #16 kdy: 22 Ledna 2020, 09:25:36 »

Namísto svého subjektivního vnímání situace byste mohla uvést, z čeho vás místní městská opice vlastně podezírá. Nic jako "bránění ve vjezdu a výjezdu" definováno není. Možná tedy §27 1 n) siln.zák. ?
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Parkování před vlastním vjezdem
« Odpověď #17 kdy: 22 Ledna 2020, 11:42:30 »

Bydlíme tu 40let, 20let nikdy nikomu nevadilo, že si parkuji  před vjezdem. V sobotu o půl deváté večer nemělo Městapo nic lepšího na práci, než mi vrazit za stěrač papírek

na podzim jsem volala státní kvůli blbům co mi parkovali právě před vjezdem

..jestli tam není souvislost..

co vím tak většinou se policajtům moc nechce řešit parkování a řeší se to když si někdo aktivně stěžuje.

Tak gratulace.. nikomu parkování tam nevadilo než to začalo vadit vám.. a asi jste dosáhli svého.. státní to hodili na MP a MP tam začala dávat lístečky.
No a protože tam většinou parkujete vy tak lístečky dostáváte vy.


Radu tu už napsali ostatní.. lísteček ignorovat a počkat jestli se bude dít něco dalšího.

Třebas se už nic dalšího nestane.
Ale jestli úředník bude dost tupý a odhodlaný tak argument že to je váš vlastní vjezd nemusí stačit.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Parkování před vlastním vjezdem
« Odpověď #18 kdy: 23 Ledna 2020, 12:58:02 »

Nic požaduju :D :D bože kam na tyhle pochody fakt chodíte? Dvůr neužíváme, neboť to ze stavebních důvodů nelze :D Spark se tam na délku sotva vleze a šířku vůbec, nevyndala bych ani nákup, natož vozík. Na bráně cedule visí od loňska z důvodu oprav komunikací na sídlišti, kdy celé sídliště parkovalo u nás v ulici ;)

Ta cedule ale je pouze informativní. Zkuste se zamyslet nad tím, že ostatní vidí cca to, to popisujete. Dvorek, kam nejde autem vjet, tedy to není vjezd. Nějaký "blb" tam má značku, ale k čemu, kdyź tam nejde zajet. Možná jednou za uherák tam zajede kolečkem. Tak snad proto teď nebudu parkovat jinde. Nárok na to místo nemáte, že se sousedé omluví je fajn, ale asi tam častějí stojí někdo, komu jste ukradena a on Vám taky. Zřiďte si místo, na které budete mít pak nárok a pak můžete peskovat ostatní a různě je označovat a vyžadovat dodržování zákona. Přijde mi, že chcete zákon vynucovat u těch ostatních, Vy přece máte morální nárok a všichni přeci vědí, že ho máte.
« Poslední změna: 23 Ledna 2020, 13:01:16 od swenak »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Parkování před vlastním vjezdem
« Odpověď #19 kdy: 23 Ledna 2020, 13:47:51 »

Prosím trochu o uklidnění vášní, jednak jsme v poradně, a jednak se už delší dobu točíme v kruhu. Tazatelka nechť vyčká na další krok MP či úřadu a pokud skutečně bude podezřelá ze stání v rozporu s § 27(1)(n) ZPPK, ať hned v počátku vytáhne oba argumenty, tedy že 1) nejde o vjezd na PK ve smyslu ZPPK a 2) i kdyby to byl vjezd, tak jediným objektem (chráněným zájmem) daného ustanovení je ochrana toho, kdo ten vjezd užívá, umožnění na/z PK projet, tedy zcela absentuje materiální znak, má-li podezřelá v tomto bránit jen sama sobě.

Na to, aby orgán vůči ní uznal, že stání před vlastním vjezdem z výše uvedených důvodů není přestupkem, má právo i fufu, která si jinak za své počínání od sousedů zřejmě příliš úcty nezaslouží. Nicméně rozdávat lístečky ani mít na plotu matoucí upozornění na vjezd není ani přestupek, ani důvod, proč by se MP měla chovat ve stylu "dáme ti sežrat" nějaký úplně jiný konflikt ohledně parkování na náměstí.

Lze samozřejmě doufat, že si fufu uvědomí bláhovost svého domáhání se něčeho, na co si myslí, že má morální právo, ale i kdyby se to nepovedlo, nepatří pranýřování do poradny (a když už, stačí to zmínit jednou, nemusí si každý přisazovat).
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 847
    • Zobrazit profil
Re:Parkování před vlastním vjezdem
« Odpověď #20 kdy: 01 Února 2020, 17:56:05 »

Ja bych zde naopak chtel ocenit dobrou praci mestske policie. Vetsinou obcanum mesta jen skodi. Ale v tomto pripade fufu stoji auta pred vjezdem a ona je tedy nahlasila na MP. No a ta zacala jednat a evidentne ji zacala pomahat a auta stojici pred jejim vjezdem pokutovat.

Co je tedy od MP pozadovano? Aby neresila auta parkujici ve vjezdu nebo aby je resila?
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Parkování před vlastním vjezdem
« Odpověď #21 kdy: 02 Února 2020, 08:53:40 »

No, ale ono to vjezd není, krom toho chce řešit od MP ty druhé a ne sebe, ač jsou si rovni. Alespoň tak to vnímám a to mi nepřijde OK.
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 847
    • Zobrazit profil
Re:Parkování před vlastním vjezdem
« Odpověď #22 kdy: 04 Února 2020, 00:24:46 »

Pochopil jsem to stejne, ale pouzil jsem sarkasmus ;)
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Parkování před vlastním vjezdem
« Odpověď #23 kdy: 04 Února 2020, 01:48:24 »

Ha, už ho vidím, asi jsem měl předtím rozostřeno:)
IP zaznamenána