30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: CKP - elektronický platební rozkaz  (Přečteno 3962 krát)

dejv

  • Příspěvků: 26
    • Zobrazit profil
CKP - elektronický platební rozkaz
« kdy: 16 Ledna 2020, 00:40:16 »

Dobrý den, po delší době, vás prosím o názor/radu.

Do datovky mi přišel elektronický platební rozkaz, abych zaplatil CKP za dobu, kdy vozidlo nebylo pojištěno, já coby provozovatel jsem neměl od 7.2.2018 do 14.3.2018 sjednané pojištění odpovědnosti. Ano, neměl, předělával jsem si povinné ručení a pán po telefonu na e-pojištění mě tenkrát naštval, smlouvu jsem mu vypověděl a mě pár týdnů trvalo než jsem si zřídil nové. Tudíž vozidlo nebylo pojištěno 36 dní.

Bohužel jsem podmínku nároku na zaplacení příspěvku splnil, a to tím že jsem do 1 roku dopis od nich na poště přebral, žalobce odeslal mě 26.4.2018 já si přebral 11.5.2018. Takže §4 odst.6 jest bohužel splněn.

Podle § 1 odst. 2  koukám že ten zákon změnili, hajzlíci, že tam výslovně píšou že pokud je odpovědnosti podle tohoto zákona splněna po celou dobu, kdy je vozidlo zapsáno v registru silničních vozidel, s výjimkou doby, kdy je v registru silničních vozidel zapsáno jako vyřazené z provozu, vyvezené do jiného státu nebo zaniklé, a doby, kdy je vozidlo odcizené,

Dříve v zákoně bylo psáno, je-li vozidlo provozované na pozemních komunikacích, to si pamatuji, protože jsem se s ČKP soudil a byl jsem u soudu a soud jsem vyhrál. Tenkrát stačila, např. fotodokumentace v garáži a ověřený podpis na poště např. od manželky že vozidlo nebylo provozováno na pozemních komunikacích, ale stálo v soukromé garáži, takto jsem řadě kamarádů motorkářů pak pomohl.

Z velikou nelibostí koukám že si zákon změnili, takže již není jiné možnosti a zákonný příspěvěk tak musím zaplatit ?  Ikdyž tedy motocykl není provozován, on tedy opravdu není, zaskladněno.  A asi v roce 2019-2020 jsem všechno v nelibosti nastrkal do depozitu a po roce hlásil způsoby využití... sračka byrokratická a pár peněz zbytečných....

Napadá mě jen udat důvod to odcizení, ale to asi budou chtít protokol od policajtů právě z té doby ?

částka není veliká 1200,- ale jedná se mi o princip, ani korunu šmejdům !

Děkuji všem za případné info.










IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:CKP - elektronický platební rozkaz
« Odpověď #1 kdy: 16 Ledna 2020, 08:56:57 »

Ustanovení § (2a) bylo novelizováno k 1.1.2018 a proběhla k tomu poměrně rozsáhlá mediální masáž.
Příslušné ustanovení o zániku pojištění odcizením je uvedeno v § 12 téhož zákona.
Obávám se, že jakákoliv konstrukce příběhu o motocyklu či vymýšlení postupu bude "energeticky" výrazně náročnější, než zmíněný pakatel 1200 Kč.
IP zaznamenána

dejv

  • Příspěvků: 26
    • Zobrazit profil
Re:CKP - elektronický platební rozkaz
« Odpověď #2 kdy: 27 Ledna 2020, 16:36:16 »

Dobrý den,

děkuji za odpověd. 

Podal jsem odpor. A ted vymyslet tedy co s tím. Nechce se mi platit, za něco co dříve nemuselo. Proč sakra změnily zákon, to je opravdu jen kasička na lidi. Nejde nějak podat žalobu na ten zákon, že je proti lidem, apod ? vždyt je to jasné, že to není zákon pro lidi. 
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:CKP - elektronický platební rozkaz
« Odpověď #3 kdy: 27 Ledna 2020, 16:56:10 »

Když jste podal odpor proti EPR, tak pravděpodobně budete muset poslat i nějaké vyjádření k samotné žalobě (předpokládám, že jde o klasickou kombinaci EPR + výzva § 114b). Je-li vaší primární obranou "nelidovost" zákona, podle kterého žalobci nárok vznikl, nezbyde vám než to dotáhnout až k ÚS, nikdo jiný ho nezruší (teoreticky by výjimečně mohl soud ten zákon ignorovat či nějak velmi kreativně vyložit, ale moc to nehrozí).

K ÚS vedou 2 cesty - jedna spočívá v tom dle očekávání spor prohrát, vyčerpat všechny opravné prostředky a pak podat ústavní stížnost. Pak existuje zkratka - když o neústavnosti aplikovaného ustanovení přesvědčíte libovolný soud, který bude spor projednávat, můžete mu navrhnout, aby sám poslal "předběžnou otázku" ÚS - postup dle čl. 95(2) Ústavy. Ve vašem případě moc velký rozdíl mezi dlouhou cestou a zkratkou není, protože vzhledem k tomu, že jde o tzv. bagatelní spor, stejně se proti rozsudku nepůjde odvolat ani dovolat.

Ale jak už je řečeno výše, asi to za tu námahu nestojí.
IP zaznamenána

JF

  • Příspěvků: 157
    • Zobrazit profil
Re:CKP - elektronický platební rozkaz
« Odpověď #4 kdy: 27 Ledna 2020, 18:53:34 »

K bagatelnosti zmíněné hh je potřebné doplnit, že ani smečka prokurátorů soudruha Rychetského se bagatelními (překlad: jde o méně než 10 000 Kč) návrhy zásadně neobtěžuje, a to ani v případě, že je pouze několik příjemců milionů bagatelních částek, in concreto solární baroni.

Podařilo-li by se vám umluvit soudce, aby, jsa legitimován §64 (3) zákona 182/1993, podal návrh na zrušení kasičky CKP, ÚS vám už ukáže, kde je vaše místo v demokratickém právním státě. V protektorátě čtvrté říše máme prý 3000 soudců. V databázi rozhodnutí ÚS si můžete najít, kolik návrhů soudci podali.     

Když už jste podal odpor, nějaké řízení proběhne. Máte příležitost to se soudcem zkusit.
IP zaznamenána

dejv

  • Příspěvků: 26
    • Zobrazit profil
Re:CKP - elektronický platební rozkaz
« Odpověď #5 kdy: 15 Června 2020, 09:21:10 »

Dobrý den,  dopadlo jak jste psali, zaplacením.

Nicméně ČKP stále bojuji, nyní přišel další pozdrav o nezaplacení povinného ručení. Smlouva o prodeji motorového vozidla, kupující je ukrajinec a ve smlouvě napsaáno že kupující je majitelem a provozovatele a že ihned a bez odkladu zajistí na své náklady přepis. CKP řízení zastavila, nárok nevzniká. Ale samosoudkyně JUDr. Kateřina Holubová (okresní soud v Mělníku) požaduje zaplacení 1200,- o zpětvzetí žaloby, jakože za práci. Podal jsem v řádném termínu odpor a odůvodnil, řízení se zastavuje a samosoudkyně má ze zákona právo mě zkasírovat za práci ?  Jsem OSVC žebych ji také zkasíroval ? 
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:CKP - elektronický platební rozkaz
« Odpověď #6 kdy: 15 Června 2020, 09:36:27 »

Tedy nová věc? (Původně bylo vlákno o 36 dnech bez pojištění z důvodu výpovědi smlouvy a prodlevy s uzavřením nové. Toto s Ukrajincem vypadá jako jiný případ.)

Chcete-li relevantní rady, tak prosím přestaňte barvitě popisovat, jaký dojem na vás dělají došlé dokumenty, ale napište přesně, co a z jakého důvodu po vás soud chce. Je-li žaloba vzata zpět, soud vám těžko bude ukládat něco k zaplacení (a už vůbec ne rozkazem, aby dávalo smysl na to reagovat odporem). Tedy buď nebyl návrh vzat zpět v plném rozsahu, nebo těch 1200 Kč jsou náklady řízení, případně dodatečně vybíraný soudní poplatek. Jste si jistý, že to chce soud zaplatit po vás? SOP totiž platí žalobce a náklady by v případě zpět vzaté žaloby měly jít též za žalobcem (leda byste po podání žaloby dobrovolně zaplatil, což je pak posuzováno jako tzv. procesní úspěch, ale to z vašeho popisu neplyne).
IP zaznamenána

dejv

  • Příspěvků: 26
    • Zobrazit profil
Re:CKP - elektronický platební rozkaz
« Odpověď #7 kdy: 19 Června 2020, 16:38:05 »

hh: Zdravím, jedná se o Usnesení.    1. řízení se zastavuje   

2. žalovaný je povinen uhradit žalobkyni na náhradě nákladů řízení částku ve výši 1489,- k rukám zástupkyně žalobkyně, a to do tří dnů od právní moci tohoto usnesení.

přikládám PDF.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:CKP - elektronický platební rozkaz
« Odpověď #8 kdy: 20 Června 2020, 20:21:25 »

Z označení věci "o zpětvzetí žaloby" předpokládám, že ČKP vzala návrh zpět. V takovém případě by se o nákladech mělo rozhodovat podle § 146(2) OSŘ. Primárně procesně zavinil zastavení řízení žalobce (tím, že návrh bere zpět) a tak má platit. Jedinou výjimkou, kdy se to otáčí, je druhá věta odkazovaného odstavce - ta dopadá především na situace, že po podání žaloby žalovaný zaplatí či jinak splní to, co po něm je žalobou žádáno, zpětvzetí je pak logickou reakcí na to, že už není o co se soudit.

Křišťálová koule bohužel stávkuje, takže z té první stránky nepoznám, co soud vedlo k tomu, že o nákladech rozhodl opačně. Může to být jen omyl (znám soudce, který náhodně žalobce a žalovaného ve výroku přehazuje naprosto pravidelně). Můžete se odvolat.
IP zaznamenána