30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Komunikace s panem exekutorem  (Přečteno 5741 krát)

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 886
    • Zobrazit profil
Re:Komunikace s panem exekutorem
« Odpověď #15 kdy: 16 Ledna 2020, 12:09:05 »

Podle mně - potichu rozprodat co ještě má nějakou hodnotu (případně výměnou za poškozené díly aby něco zbylo) zbytek naložit na podval a odvézt exekutorovi. Jinak s tím budete mít další a další starosti.
Někdy se holt člověk musí smířit s provarem.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Komunikace s panem exekutorem
« Odpověď #16 kdy: 16 Ledna 2020, 12:43:41 »

Pane hh, moc Vam dekuji ze se mi venujete. Co mi tedy radite?
Berte vše s velkou rezervou, protože neznám všechny okolnosti, které by mohly být důležité (a ani je znát nechci, je to mimo zaměření fóra). Prvním krokem je vlastní mentální nastavení - co jste za auto zaplatil jsou tzv. utopené náklady, neměly by nijak vstupovat do budoucích úvah o tom, co dělat.

K exekutorovi - zcela čistá hra by byla mu poslat info o aktuálním stavu auta (s tím, že je shodný se stavem v okamžiku, kdy se dovolal neplatnosti smlouvy, plus přirozená degradace od té doby - jestli to hnije někde venku). Ať si to laskavě buď přijede sepsat a odvézt (§ 326 odst. 2 OSŘ - to jen pro info, žádné právní předpisy v komunikaci necitujte), nebo ať se přijede dohodnout, že mu do prodeje klidně tu věc uschováte, ale nikoliv zadarmo. A ať vás určitě osloví, až to bude dražit, že podle ceny zvážíte, zda si to nekoupit podruhé. Jestli si to exekutor nechce ani odvézt, ani prodat, ani se s vámi prozatím dohodnout na úschově, že napíšete kretenovi, ať si to do měsíce vyzvedne, a když to neudělá, že to necháte ekologicky zlikvidovat.

Modifikace čisté hry asi netřeba podrobně rozvádět, ale dejte si pozor, abyste nepřestřelil, aby si exekutor nedokázal jiným způsobem zjistit, že stav v době, kdy vám oznámil, že auto není vaše, byl jiný, než se mu snažíte prezentovat.

Ke kretenovi - ano, TO můžete podat, pro podezření z TČ nejen podvodu, ale i poškození věřitele. Jediný smysl, který by to pro vás mohlo mít, spočívá v tom, že se třeba v té souvislosti dozvíte nějaké informace. Jaký případně dostane kreten trest vám může být jedno. Možnost uplatnit si škodu v adhezním řízení také nestojí za tu námahu, když bude nejspíš stejně nedobytná. Negativní stránkou je, že se dostaví celá paleta následků angažování PČR - budou si vás tahat k podání vysvětlení, možná i opakovaně, šmejdit vám kolem toho vraku, ptát se i na věci, které s tím nesouvisí, budou se k vám chovat podle pravidla, že oznamovatel je statisticky často pachatel ...

K likvidaci auta - vozit to někam na veřejnou komunikaci či prostranství, aby se o likvidaci postaral někdo jiný (ať už sběrači kovů či úřady) asi není moc výhodné. Jestli je to v tom depozitu psané na vás, tak z toho koukají akorát problémy pro vás. I kdyby ne, tak jelikož minimálně exekutor ví, že to teď máte u sebe, vidím pořád hlavně rizika.

K možnosti, jak jinak získat vrak - jestli ho nebude chtít exekutor, tak vydržení nepřipadá v úvahu (jestli jste to už nestihnul vydržet, než se o to exekutor přihlásil), ale teoreticky by se po 3 letech, kdy si kreten odmítá věc vyzvednout, mohla věc považovat za opuštěnou a vy se stát jejím vlastníkem cestou přivlastnění (§ 1045 an. OZ). Ale to je trochu divoká konstrukce, zejména když kolem toho kdykoliv může začít kroužit jiný exekutor.
« Poslední změna: 16 Ledna 2020, 12:48:21 od hh »
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Komunikace s panem exekutorem
« Odpověď #17 kdy: 16 Ledna 2020, 21:56:35 »

jestli je v tom něco, z čeho by eventuelně mohl unikat olej ( ne že uniká, ale mohl by )
tak bych pod hodil nějakou záchytnou nádobu
aby nějaký dobrák neupozornil ČIŽP...
třeba ti orgáni, co to přijdou sepsat....
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Komunikace s panem exekutorem
« Odpověď #18 kdy: 17 Ledna 2020, 11:22:55 »

K likvidaci auta - vozit to někam na veřejnou komunikaci či prostranství, aby se o likvidaci postaral někdo jiný (ať už sběrači kovů či úřady) asi není moc výhodné.

Když by se chtěl vraku zbavit tak se nabízí to na výzvu exekutora k němu přistavit.. a sbohem  :)

nevím jaké možnosti má exekutor ho nutit aby si odvezl a uskladnil cizí auto.
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Komunikace s panem exekutorem
« Odpověď #19 kdy: 17 Ledna 2020, 14:46:17 »

Ještě mne napadlo, že je nesoulad mezi registrem, kde jste jako vlastník a tím, co uváděl HH, že jste nikdy vlastníkem nebyl. Plus bonus depozit.
Je otázka, jestli na změnu v registru bude stačit Vaše komunikace s exekutorem, asi by bylo vhodné se toho vraku zbavit i evidenčně...

Pokud exekutor vyžaduje přistavení vozidla, asi bych to udělal, natáhnete vrak na podval a máte klid.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Komunikace s panem exekutorem
« Odpověď #20 kdy: 17 Ledna 2020, 16:13:50 »

Jak jsem pochopil, F.D. se toho nechce zbavit, resp. určitě to není plán A, tím je nějak tu věc legalizovat, stát se oficiálně vlastníkem, ideálně zdarma či levně. Třeba se to povede, pro začátek to chce zahájit komunikaci s exekutorem.

Registr je ten nejmenší problém. Dokud je tam psaný jako vlastník a zároveň drží auto fyzicky, žádné otravování v tomto směru mu nehrozí, zmínil jsem to jen v reakci na nápad dovézt to někam na veřejné parkoviště. Registr řešit teprve kdyby plán A definitivně selhal, zatím může být i výhoda, že je tam F.D. a ne nezvěstný kreten.
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Komunikace s panem exekutorem
« Odpověď #21 kdy: 17 Ledna 2020, 22:11:06 »

Omluva za OT. Tohle vlákno je pro mne velmi přínosné, protože stát se může cokoli a je dobré být připraven.

Došlo přesně k tomu, co jste popsal dřív - obě strany jsou v klinči. Když FD odepíše sumu, kterou zaplatil kretenovi, může si stanovit nějakou cenu, kterou pro něj vrakouš má, bylo zmíněno nějakých cca 15K. Sice mi to moc nesedí s tím, co napsal dál, že oprava je už nerentabilní, ale budiž. Navrhl bych exekutorovi 8 tisíc s popisem, jak jste nastínil dříve (havárie, přirozená degradace), s tím, že je možné něco přitlačit, aby byla rezerva k handlování. Zároveň může exekutorovi navrhnout nějaké parkovné, jestli to bude pár stovek měsíčně, dobré to bude.
Neznámou je pro mne chování exekutora, jestli je šance vymoci takovouhle malou částku pro něj výhodnější než nedělat nic.
IP zaznamenána