30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Dlouho propadlá STK  (Přečteno 7029 krát)

sroub

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
[?] Dlouho propadlá STK
« kdy: 07 Ledna 2020, 17:41:26 »

Dobrý den,
Na úvod: mám dvě na pohled identická auta, jedno mělo stk do 6/19 druhé, o rok mladší a v lepším stavu i výbavě, mělo do 11/18 To druhý sem chtěl opravit, a mít z něj kandidáta na youngtimetra s využitím dílů z o rok staršího. Novější má závadu v elektrice, takže mi neukazuje tachometr.
Jezdil sem do práce starším a zvolna řešil mladší. Když mu skončila technická, jezdil sem novějším, protože sem nevímproč měl zafixováno že má stk o rok později, tedy 11/19. Před časem mě chytli policajti, tuším 10/19 a dostal sem 500 za jízdu bez STK. Po asi měsíci a půl mě chytli znova, bylo to za 1200, co měsíc to kilo, a když sem je naivně prosil ať mi tolik nedávaj, že mi nezbyde na opravu, řekli že je to nezajímá. Od tý doby sem zaregistroval častější jízdy jejich auta kolem, myslim že číhali na kasičku. V půli prosince se dočkali, i když s tim jezdim jen do práce, a vracím se pomalu kanálama, To sem čerstvě objevil Road-Fens a podobný servery, a když sem zkoušel neuměle argumentovat, dostal sem 2000, a ještě mi krom paragrafu za stk, připsali jízdu bez pásů, čehož sem si nevšimnul (bylo to pozdě večer).
Dneska mě chytli znovu, už sem věděl že nemám platit jako debil na místě, tak sem řekl že nezaplatím a chci správní řízení. Vyplnili nějakej papír pro správní řízení, ten sem si ofotil, podepsal, napsal sem si jejich služební čísla, a bylo.
Co s tím teď
IP zaznamenána

sroub

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Dlouho propadlá STK
« Odpověď #1 kdy: 07 Ledna 2020, 17:45:53 »

Ad, proč nemám rok STK? Nějaká zavada mezi čidlem tachometru v převodovce, a tachometrem přímo. automechanik si s tim neví rady, autoelektrikář má dost práce, a nechce se mu hrabat v dvacet let starym autě, Asi drátky někde po cestě, a blbě se to hledá. Já si s elektrikou nerozumim, a s autoelektrikou už vůbec. To na vysvětlenou, proč sem s tim nic neudělal, i když poldy to nezajímalo  :-\
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Dlouho propadlá STK
« Odpověď #2 kdy: 07 Ledna 2020, 21:15:16 »

pakliže je čitelný údaj počítadla km, tak nefunkční zbytek není důvodem pro neabsolvování STK....
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Dlouho propadlá STK
« Odpověď #3 kdy: 08 Ledna 2020, 01:49:18 »

No, upřímně, nevybral jste si na kočkování s PČR a úřady úplně dobrou modelovou situaci. Formální stránku přestupku, aspoň tedy toho zbytkového podle písm. k) spočívajícího v užití vozidla v rozporu s § 5 odst. 1 písm. a) ZPPK, budete jen obtížně rozporovat, i kdyby policajti byly úplné gumy a naprosto vše zpackali, tak pokud zvládli aspoň opsat vaše údaje a RZ vozidla, vše ostatní lze dohledat z úředních evidencí. Nijak zvlášť vám nepomůže, že se toho dopouštíte opakovaně a zjevně úmyslně, a též je nepříjemné, že kromě řešení řidiče vás může úřad zkusit inkasovat dvojmo, jste-li zároveň provozovatelem.

Jde zkusit nějaké obecné triky, např. vhodné načasování založení DS, využití společného řízení, kdyby se to opakovalo, lze minimalizovat škody poukázáním na neškodnost přestupku (jestli je auto jinak v pořádku, což prokážete nejlépe tím, že ho v průběhu řízení TK protáhnete). Ale i s ohledem na úsilí, které na to bude potřeba, se zrovna tohle minimálně finančně moc nevyplatí ...

[...] připsali jízdu bez pásů, čehož sem si nevšimnul (bylo to pozdě večer).
Nevšimnul jste si večer pásů, nebo nevšimnul toho, že vám to připsali do bloku? BTW pásy jsou za 3 body, propadlá TK, aniž by vozidlo bylo bezprostředně nebezpečné, je bez bodů ...

Dneska mě chytli znovu, už sem věděl že nemám platit jako debil na místě, tak sem řekl že nezaplatím a chci správní řízení. Vyplnili nějakej papír pro správní řízení, ten sem si ofotil, podepsal, napsal sem si jejich služební čísla, a bylo.
Mám dojem, že i D-FENS ve svém FSM připouští, že mohou existovat situace, kde dává smysl vzít blok. Tohle by mohla být jedna z nich - ideálně ho usmlouvat pod 1000 Kč, aby to nešlo do karty řidiče.
IP zaznamenána

sroub

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Dlouho propadlá STK
« Odpověď #4 kdy: 08 Ledna 2020, 09:44:34 »



[...] připsali jízdu bez pásů, čehož sem si nevšimnul (bylo to pozdě večer).
Nevšimnul jste si večer pásů, nebo nevšimnul toho, že vám to připsali do bloku? BTW pásy jsou za 3 body, propadlá TK, aniž by vozidlo bylo bezprostředně nebezpečné, je bez bodů ...

Nevšimnul sem si že mi to tam připsali. To byla ta poslední kapka....
       
Dneska mě chytli znovu, už sem věděl že nemám platit jako debil na místě, tak sem řekl že nezaplatím a chci správní řízení. Vyplnili nějakej papír pro správní řízení, ten sem si ofotil, podepsal, napsal sem si jejich služební čísla, a bylo.
Mám dojem, že i D-FENS ve svém FSM připouští, že mohou existovat situace, kde dává smysl vzít blok. Tohle by mohla být jedna z nich - ideálně ho usmlouvat pod 1000 Kč, aby to nešlo do karty řidiče.

Usmlouvat sem to zkusil, ale bez úspěchu.

Pokud sem dobře pochopil zákon, nemůžou mě za jednu věc stíhat dvakrát, takže chci zkusit natáhnout řízení do doby kdy budu mít prachy na stk. Pokutu plus litr za správní zaplatím tak jako tak, ale zaplatim to jednou, ne xkrát, než doženu toho mechanika a budeme na to mít oba čas. Že to v klidu projde stk je podle mě jistý, autu nic jinýho není.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Dlouho propadlá STK
« Odpověď #5 kdy: 08 Ledna 2020, 09:51:49 »

A není lepší udělat STK po známosti? Pokud je to mechanik co k čemu, umí to zařídit.
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 924
    • Zobrazit profil
Re:Dlouho propadlá STK
« Odpověď #6 kdy: 08 Ledna 2020, 09:53:00 »

Pripojuji s s dotazem k Mikeovi: tachometr neukazuje znamena ze neukazuje rucicka ale je videt stav km anebo neni videt vubec nic? Pokud je to prvni pripad, neni to prekazka pro absolvovani TK.
IP zaznamenána

sroub

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Dlouho propadlá STK
« Odpověď #7 kdy: 08 Ledna 2020, 09:58:23 »

Ad) a Nemám známý na stk, ale autu krom neukazujícího tachometru nic není.

Ad b Má to elektronický tachometr, nebo jak to nazvat. Ukazuje to čísla, není tam ručička. Ujetý kilometry tam jsou. Ale když to neukazuje rychlost, nepřibývají ani kilometry, takže mám reálně o něco víc najeto, než se tam píše....
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 1 002
    • Zobrazit profil
Re:Dlouho propadlá STK
« Odpověď #8 kdy: 08 Ledna 2020, 10:06:54 »

Důležitý je, aby bylo najeto víc než při poslední STK. To se dá ověřit.
A pokud nemáš známé na STK, tak nejlepší možnost je to dát nějakému místnímu servisu a oni to přes STK nějak protáhnou.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil
Re:Dlouho propadlá STK
« Odpověď #9 kdy: 08 Ledna 2020, 10:46:59 »

Nahlédnutím do vyhlášky 211/2018 jsem našel:
- závada 7.8.1 až 7.8.3 -  rychloměr zjevně nefunkční, chybějící nebo neosvětlený - závada B
- závada 7.11.2 - počítadlo ujeté vzdálenosti zjevně nefunkční, chybějící nebo zmanipulované - závada B

Takže obojí k opětovné návštěvě STK.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Dlouho propadlá STK
« Odpověď #10 kdy: 08 Ledna 2020, 11:14:29 »

Nevšimnul jste si večer pásů, nebo nevšimnul toho, že vám to připsali do bloku? BTW pásy jsou za 3 body, propadlá TK, aniž by vozidlo bylo bezprostředně nebezpečné, je bez bodů ...
Nevšimnul sem si že mi to tam připsali. To byla ta poslední kapka....
Zkušenost je nepřenostná - 100x někde něco číst či slyšet nemá takový efekt, jako se jednou sám spálit. Tedy už víte, že když už blok podepsat (ať už z jakéhokoliv důvodu), vždy ho pečlivě přečíst. Jiná věc - nesoudím nikoho, kdo se nepoutá, ale když jezdíte s propadlou TK a víte, že jste v hledáčku, poutat na sebe dodatečně pozornost ještě pásy je poněkud netaktické.

Pokud sem dobře pochopil zákon, nemůžou mě za jednu věc stíhat dvakrát, takže chci zkusit natáhnout řízení do doby kdy budu mít prachy na stk.
No, to není tak jednoduché. To, co provozujete, tedy soustavné ježdění stejným autem s propadlou TK na podobných trasách, podle všeho je pokračující přestupek, tedy opravdu jeden skutek. Ale ono to není až tak důležité, protože ať už to budeme brát jako jediný přestupek, nebo více přestupků, které by se ale projednávaly ve společném řízení, tak v obou případech se to trhá zahájením řízení. Až vám tedy teď poté, co PČR oznámí přestupek úřadu, bude platně doručeno zahájení řízení nebo příkaz, budou se následná odchycení řešit zvlášť (a ve výsledku tedy sankce sčítat).

Dále jak už řečeno výše, za propadlou TK lze trestat řidiče i provozovatele. Nevím z hlavy, zda už je nějak prošlápnut postup v případě, že jde o stejnou osobu, ale v každém případě visí ve vzduchu pokuta až 50k. Reálně samozřejmě nehrozí nic blízko horní sazbě, ale i tak, jestli nemáte peníze na opravu tachometru a TK, tak se obávám, že "šetřit" na to způsobem, že každý den 2x hrajete ruletu o cenu nikoliv opravy, ale skoro celého auta, není úplně racionální.

Nebo ještě jinak - vzdorování systému na úrovni správních řízení se může vyplatit i finančně (i když to není jediný a zpravidla ani hlavní důvod, proč do toho jít), ale jen za určitých okloností, které ve vašem případě moc nevidím ...
« Poslední změna: 08 Ledna 2020, 11:16:49 od hh »
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 924
    • Zobrazit profil
Re:Dlouho propadlá STK
« Odpověď #11 kdy: 08 Ledna 2020, 13:32:22 »

Ad b Má to elektronický tachometr, nebo jak to nazvat. Ukazuje to čísla, není tam ručička. Ujetý kilometry tam jsou. Ale když to neukazuje rychlost, nepřibývají ani kilometry, takže mám reálně o něco víc najeto, než se tam píše....
pokud to ma od minule TK najeto (podle merice km) alespon neco, tak by TK mela klapnout. Netusim ale, jak vypada ten rychlomer - jestli z nej lze poznat, ze nefunguje. Na zkusebni jizdu s tim autem pri TK nikdo nepojede.
S nefunkcnim mericem rychlosti (ale funkcnim pocitadlem km) prochazim s jednim ze svych motoveteranu TK jiz radu let bez ztraty kvetinky.

Ve Vasem vlastnim zajmu je to auto protahnout uspesne STK co nejdrive - idealne pred zahajenim SR.
« Poslední změna: 08 Ledna 2020, 13:35:17 od medved »
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Dlouho propadlá STK
« Odpověď #12 kdy: 08 Ledna 2020, 20:23:15 »

tak to medved snad vysvětlil
požadavkem systému je ta sbírka fotografii a jednou z nich je stav počítadla km
takže ukazující rychlost nikdo nestuduje, ačkoli je pravděpodobně, že na válcích se mechanická ručička pohne
ovšem správně podpořený technik v tu chvíli sleduje ručičky válců a ne tachometru   8)
IP zaznamenána