30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Rychlost, PČR trojnožka, podání vysvětlení  (Přečteno 7898 krát)

l_oupi

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, PČR trojnožka, podání vysvětlení
« Odpověď #15 kdy: 23 Ledna 2020, 20:16:48 »

Vždy a za všech okolností platí svaté pravidlo: S policisty se nebavíme, nic od nich nepřebíráme a nic jim nepodepisujeme!
IP zaznamenána

Mikel

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, PČR trojnožka, podání vysvětlení
« Odpověď #16 kdy: 23 Ledna 2020, 22:06:14 »

Jestli jste do toho dopisu opravdu nějak zapracoval slova "osoba blízká", tak se pak nedivte, pokud to PČR pojme aktivisticky za začne si předvolávat vaše příbuzenstvo. Ale jak vám už napsalo víc lidí výše, je to váš boj, jak si to uděláte, tak to budete mít.

Nene, napsal jsem toto:

Na základě poučení, které je součástí výzvy, si Vám dovoluji sdělit, že dle § 60 zák. č. 200/1990 Sb. (Zákon o přestupcích) v uvedené záležitosti, tj. přestupek ze dne xx.xx.xxxx v xx:xx (v místě: xxxxxx ) odmítám cokoliv sdělovat a vypovídat.
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, PČR trojnožka, podání vysvětlení
« Odpověď #17 kdy: 30 Ledna 2020, 14:47:28 »

Přiživím se na vlákně. Vesměs mám podobný problém.
Kolega dostal od zaměstnavatele canc v příloze. Služební auto jelo zřejmě někde rychleji. Vzpomíná si, že tam někde stálo nějaké osobní auto na chodníku.
Otázka je trochu jiná. Provozovatel je samozřejmě firma, tedy zaměstnavatel.
Vztahy jsou poměrně v pohodě, nicméně firma nebude mít zájem na nějakém kočkování s PČR. Pravděpodobně.

Dle mého je Helmut mimo záběr. Osoba blízká? Cílem je nemít body. Ideální scénář je nemít ani pokutu, ale pokud nebude vyhnutí ...
Co můžeme v této situaci udělat? Přiznám se, že jiného provozovatele jsem nikdy neřešil.

Děkuji za reakce.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, PČR trojnožka, podání vysvětlení
« Odpověď #18 kdy: 30 Ledna 2020, 16:45:19 »

Zcela bez jakéhokoli kočkování postačí prosté odepření podání vysvětlení. Jelikož se nejednalo o automatizovaný technický prostředek, na provozovatele nemohou, a tak věc skončí.

Pokud by provozovatel nechtěl podání vysvětlení odepřít, ať udá skutečného řidiče, který následně odepře sám.
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, PČR trojnožka, podání vysvětlení
« Odpověď #19 kdy: 30 Ledna 2020, 18:05:22 »

Můžete klidně udat mne.
IP zaznamenána

Mikel

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, PČR trojnožka, podání vysvětlení
« Odpověď #20 kdy: 01 Prosince 2020, 21:58:54 »

Nechci to nějak zakřiknout, ale rád bych popsal, jak jsem postupoval a nakonec situaci vyřešil. Dopis jsem neignoroval, ale na podání vysvětlení jsem také nedorazil, takže jsem ve výsledku jen napsal dopis, který jsem jim poslal, viz text níže. Příští měsíc to bude rok od prvního psaní, které mi od PČR přišlo, takže pevně doufám, že je tímto situace vyřešená a dal mi psát nebudou. Pokud to tak zůstane a jsem už "v pohodě", tak bych rád všem, kdo mi odepsali a pomohli, poděkoval a popřál šťastnou a bezpečnou cestu na silnicích! Pokud mi ještě napíšou, dám vědět!  8)

Vážený pane pprap. XXXXXXXXX a XXXXXXXXX,

s velkým politováním Vám musím sdělit, že ze závažných osobních důvodů se nemohu dostavit na určené místo, tj. budova Krajského ředitelství policie XXXXXXXXX se sídlem v XXXXXXXXX, XXXXXXXXX, k podání vysvětlení k vašemu dopisu ze dne XXXXXXXXX, Č. J.: XXXXXXXXX.

VÝZVA:
Č. J.: XXXXXXXXX
ev.č.: XXXXXXXXX
Jméno a příjmení: XXXXXXXXX
Trvalé bydliště: XXXXXXXXX
Registrační značka vozidla: XXXXXXXXX
Předmětem podání vysvětlení je: přestupek XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Na základě poučení, které je součástí výzvy, si Vám dovoluji sdělit, že dle § 60 zák. č. 200/1990 Sb. (Zákon o přestupcích) v uvedené záležitosti, tj. přestupek ze dne XXXXXXXXX (v místě: XXXXXXXXX) odmítám cokoliv sdělovat a vypovídat.
Pro kontrolu přikládám plné znění § 60:
(1)   Každý je povinen podat správním orgánům nezbytné vysvětlení k prověření došlého oznámení o přestupku; podání vysvětlení může být odepřeno, jestliže by takovým osobám nebo osobám jim blízkým (§ 68 odst. 4) hrozilo nebezpečí postihu za přestupek, popřípadě za trestný čin nebo by porušily státní nebo služební tajemství anebo zákonem výslovně uloženou nebo uznanou povinnost mlčenlivosti.

Se srdečným pozdravem a přáním příjemného zbytku dne,

XXXXXXXXX

IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, PČR trojnožka, podání vysvětlení
« Odpověď #21 kdy: 01 Prosince 2020, 22:55:26 »

Kdy se měl stát ten přestupek?
IP zaznamenána

Mikel

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, PČR trojnožka, podání vysvětlení
« Odpověď #22 kdy: 02 Prosince 2020, 22:20:55 »

Kdy se měl stát ten přestupek?

Přestupek se stal v listopadu roku 2019  :)
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Rychlost, PČR trojnožka, podání vysvětlení
« Odpověď #23 kdy: 02 Prosince 2020, 22:22:59 »

V tom případě gratuluji k výhře! Je promlčeno.
IP zaznamenána

Mikel

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Rychlost, PČR trojnožka, podání vysvětlení
« Odpověď #24 kdy: 02 Prosince 2020, 22:29:28 »

V tom případě gratuluji k výhře! Je promlčeno.

Toť vše jen díky portálu 30kmg.cz a Vám, díky  :)
IP zaznamenána