30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Rychlost, PČR trojnožka, podání vysvětlení  (Přečteno 7958 krát)

Mikel

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
[WIN] Rychlost, PČR trojnožka, podání vysvětlení
« kdy: 05 Ledna 2020, 16:55:02 »

Dobrý den,

přišla mi obsílka od PČR ohledně překročení max. povolené rychlosti u Prahy (těsně před Prahou). V obsílce není uvedeno nic. Jen že se mám dostavit k podání vysvětlení (tedy zřejmě k identifikování řidiče). Chci se zeptat, jak to je s osobou blízkou? V obsílce stojí, že mám na to právo, ale jako provozovatel vozidla stejně přebírám veškerou zodpovědnost já, ne? Jsem student vysoké školy a jedná se o můj první přestupek. Během jízdy jsem viděl v dálce ve zpětném zrcátku majáky (ještě před policejní hlídkou), tak jsem na to trochu šlápl a chtěl uvolnit prostě silnici, i když ty majáky jsem viděl opravdu v dálce. (mohl jsem jet okolo 100 a max. povolená rychlost na tomto úseku je 70).

Jsou nějaké možnosti, které mohu využít, abych nemusel platit pokutu?

Předem děkuji za veškeré reakce.
« Poslední změna: 14 Ledna 2020, 16:20:40 od Mikel »
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, PČR trojnožka, podání vysvětlení
« Odpověď #1 kdy: 05 Ledna 2020, 17:01:59 »

Zdravím, v první řadě cancy od PČR ignorujte a vyčkejte,  jestli vůbec něco přijde od úřadu. Ohledně odpovědnosti provozovatele jsou toho tady popsány kvanta. Pravděpodobně se nejednalo o automatický prostředek bez obsluhy a teď čekají, že se jim někdo přizná, aby mohli kasírovat.
IP zaznamenána

Mikel

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, PČR trojnožka, podání vysvětlení
« Odpověď #2 kdy: 05 Ledna 2020, 17:13:06 »

Zdravím, v první řadě cancy od PČR ignorujte a vyčkejte,  jestli vůbec něco přijde od úřadu. Ohledně odpovědnosti provozovatele jsou toho tady popsány kvanta. Pravděpodobně se nejednalo o automatický prostředek bez obsluhy a teď čekají, že se jim někdo přizná, aby mohli kasírovat.

Je to od PČR a je tam taky poznámka, že pokud se nedostavím, mohl bych být předveden a ještě pokutován dle nějakého zákonu.

*jednalo se o měřící zařízení s obsluhou
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, PČR trojnožka, podání vysvětlení
« Odpověď #3 kdy: 05 Ledna 2020, 17:20:20 »

Nebojte, ani jednu z výhrůžkek nenaplní. Nikdo vás kvůli tomuto předvádět nebude. Jestli se moc bojíte, odepište jim, že nebudete vypovídat.
IP zaznamenána

Mikel

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, PČR trojnožka, podání vysvětlení
« Odpověď #4 kdy: 05 Ledna 2020, 17:32:32 »

Nebojte, ani jednu z výhrůžkek nenaplní. Nikdo vás kvůli tomuto předvádět nebude. Jestli se moc bojíte, odepište jim, že nebudete vypovídat.

Já to mám kousek od školy, takže mi neděla problém tam přijít a říct to. Nicméně tedy říkáte, že mám říct, že nechci udávat řidiče, jakožto osobu blízkou? A co fotka, pokud tam bude fotka auta a já na ní půjdu trochu vidět jako řidič? :D Pardón, že se furt ptám, ostatní příspěvky zde na fóru mi spíše víc zamotali hlavu.
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 859
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, PČR trojnožka, podání vysvětlení
« Odpověď #5 kdy: 05 Ledna 2020, 17:45:39 »

Postupujte krok za krokem. Jste si jistý, že vám něco vůbec přišlo? Tzn. byl vám oproti podpisu doručen nějaký dopis? Nebo jste nic nepodepsal A jen hádáte z toho, že jste od dětí pod oknem zaslechl své jméno, tušíte, že vám něco sebraly ze schránky a dost nahlas to četly, ale ve schránce jste nic nenašel...? ;-)
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, PČR trojnožka, podání vysvětlení
« Odpověď #6 kdy: 05 Ledna 2020, 17:49:27 »

Nikam nechoďte, akorát tam na sebe něco vyzvoníte. Úplně nejlepší je, když se budete tvářit, že se nic nestalo. A jestli už s nimi chcete komunikovat, tak jim napište, že jim v souladu s LZPS nic neřeknete a nikam nepřijdete. Ale je to zbytečné.
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 684
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, PČR trojnožka, podání vysvětlení
« Odpověď #7 kdy: 05 Ledna 2020, 17:54:48 »

IP zaznamenána

Mikel

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, PČR trojnožka, podání vysvětlení
« Odpověď #8 kdy: 05 Ledna 2020, 20:27:35 »

Postupujte krok za krokem. Jste si jistý, že vám něco vůbec přišlo? Tzn. byl vám oproti podpisu doručen nějaký dopis? Nebo jste nic nepodepsal A jen hádáte z toho, že jste od dětí pod oknem zaslechl své jméno, tušíte, že vám něco sebraly ze schránky a dost nahlas to četly, ale ve schránce jste nic nenašel...? ;-)

No já jsem tu obsílku přebíral na poště, že jo  ;D Předmětem podání vysvětlení je přestupek 125c odst. 1 písm f) bod 3. zákona o silničním provozu. U tohoto přestupku je psáno 2500 CZK pokuta, pokut to jde do správního řízení 2500 - 5000, 3 body, odebrání řidičského oprávnění na dobu 1-6 měsíců (co jsem koukal po internetu

Všude všechno čtu, ale jelikož jsem i provozovatelem vozidla, tak jak to tak chápu, jakmile jim řeknu, že jim jméno řidiče neřeknu, ale samozřejmě ho vím (osoba blízka), tak pak obešlou opět mě (provozovatele a majitele vozidla) a pokutu budu muset zaplatit stejně, ne? 
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 888
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, PČR trojnožka, podání vysvětlení
« Odpověď #9 kdy: 05 Ledna 2020, 20:31:10 »

Nikam nechoďte, zblbnou Vás a pumpnou zbytečně o peníze.
Odpovězte jim pisemně - zde máte šablonu https://www.30kmh.cz/index.php?topic=1491.msg12125#msg12125
S nikým se o tom nebavte i kdyby Vás osobně kontaktovali, nebo telefonovali.
Jednalo-li se o měření s obsluhou je jediná cesta jak Vás pokutovat, donutit Vás k přiznání.
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, PČR trojnožka, podání vysvětlení
« Odpověď #10 kdy: 05 Ledna 2020, 20:31:58 »

Správní delikt provozovatele vozidla nelze uplatnit, pokud nebylo měřeno automatickým zařízením bez obsluhy nebo se nejedná o zastavení/stání.
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, PČR trojnožka, podání vysvětlení
« Odpověď #11 kdy: 06 Ledna 2020, 16:08:13 »

Nic jim neposílejte, nikam nechoďte a dopis od nich hoďte rovnou do koše, jakákoliv další aktivita je úplně zbytečná a kontraproduktivní, dělám to tak léta a nikdy se nic nestalo. Prostě přijměte fakt, že né z každého červeného/modrého dopisu se Vám musí rozklepat kolena a musíte na něj reagovat. Ale jestli to uděláte jinak, Váš boj, já jsem Vás varoval  ;)
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, PČR trojnožka, podání vysvětlení
« Odpověď #12 kdy: 06 Ledna 2020, 21:04:45 »

... Prostě přijměte fakt, že né z každého červeného/modrého dopisu se Vám musí rozklepat kolena a musíte na něj reagovat. ..
a čím dřív si to zapamatujete, tím líp !

dle popisu je přestupek za 3body, čili 2x a dost
máte-li potřebu s nimi komunikovat, tak jen písemně, v podobě
"k vašemu dopisu ze dne, značka...
sděluji, že po poučení odmítám k věci vypovídat"

předpokládám, že poučení je součástí výzvy
IP zaznamenána

Mikel

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, PČR trojnožka, podání vysvětlení
« Odpověď #13 kdy: 23 Ledna 2020, 19:52:53 »

Tak mi to nedalo a poslal jsem jim alespoň dopis, kde se omlouvám, že nedorazím ze závažných osobních důvodů (na což mám podle poučení, které bylo součástí výzvy, právo) a také jsem zmínil, že nehodlám k této záležitosti jakkoliv vypovídat (na což mám opět podle poučení právo, tj. osoba blízka, bla bla.).

Teď tedy budu čekat... Měl bych se připravit na nějakou další výzvu? Přímo pro provozovatele, kdy se bude řešit přestupek provozovatele, že jsem neohlídal, aby moje auto řídila osoba správně a dle předpisů? :D

Předem díky za odpověď a o dalších informacích, budu informovat :D
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, PČR trojnožka, podání vysvětlení
« Odpověď #14 kdy: 23 Ledna 2020, 20:01:40 »

Jestli jste do toho dopisu opravdu nějak zapracoval slova "osoba blízká", tak se pak nedivte, pokud to PČR pojme aktivisticky za začne si předvolávat vaše příbuzenstvo. Ale jak vám už napsalo víc lidí výše, je to váš boj, jak si to uděláte, tak to budete mít.
IP zaznamenána