30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: oznámení řidiče na základě výzvy - náležitosti  (Přečteno 17609 krát)

nicolbolas

  • Příspěvků: 51
    • Zobrazit profil
oznámení řidiče na základě výzvy - náležitosti
« kdy: 09 Prosince 2014, 15:23:06 »

pokud na základě "výzvy k úhradě částky" , chci nahlásti úřadu dotyčného řidiče, stačí zaslat

 jeho jméno, adresu, datum narození?

mám připojovat sdělení, že byl řádně poučen, aby dodržoval předpisy a zákony?

jde mi o to, že se mi nechce nikoho zatahovat do toho, aby mi dosvědčil, že jsem danou osobu poučil. je to pro mě asi ten rozdíl zda se zkusit bránit, nebo prostě výzvu hradit
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 423
    • Zobrazit profil
Re:oznámení řidiče na základě výzvy - náležitosti
« Odpověď #1 kdy: 09 Prosince 2014, 15:36:25 »

pokud na základě "výzvy k úhradě částky" , chci nahlásti úřadu dotyčného řidiče, stačí zaslat

 jeho jméno, adresu, datum narození?

mám připojovat sdělení, že byl řádně poučen, aby dodržoval předpisy a zákony?

Ano, jméno, adresa, datum narození.


...zda se zkusit bránit, nebo prostě výzvu hradit

Cože? Skutečně uvažujete, že byste "pokutičky se slevou" platil?  :o
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:oznámení řidiče na základě výzvy - náležitosti
« Odpověď #2 kdy: 09 Prosince 2014, 16:01:03 »

...zda se zkusit bránit, nebo prostě výzvu hradit

Cože? Skutečně uvažujete, že byste "pokutičky se slevou" platil?  :o

Asi jako platit výpalné.. je to proti zásadám a s rizikem že příště budou chtít ještě víc, ale bejvá to levnější a pohodlnější.

Ale nevidím důvod práskat řidiče už v rámci odpustku. Stejně když nenapráskáte a nezaplatíte tak se na řidiče musejí zeptat ještě v rámci šetření přestupku a získáte čas.
IP zaznamenána

nicolbolas

  • Příspěvků: 51
    • Zobrazit profil
Re:oznámení řidiče na základě výzvy - náležitosti
« Odpověď #3 kdy: 09 Prosince 2014, 16:43:58 »

...zda se zkusit bránit, nebo prostě výzvu hradit

Cože? Skutečně uvažujete, že byste "pokutičky se slevou" platil?  :o

Asi jako platit výpalné.. je to proti zásadám a s rizikem že příště budou chtít ještě víc, ale bejvá to levnější a pohodlnější.

Ale nevidím důvod práskat řidiče už v rámci odpustku. Stejně když nenapráskáte a nezaplatíte tak se na řidiče musejí zeptat ještě v rámci šetření přestupku a získáte čas.

já myslel, že pak už je rovnou sprdel, já vím, že to mají ještě řešit, ale co když to neudělají? takže "výzvu k zaplacení čáastky ignorovat????" já myslel, že mám právě určit osobu



pokud na základě "výzvy k úhradě částky" , chci nahlásti úřadu dotyčného řidiče, stačí zaslat

 jeho jméno, adresu, datum narození?

mám připojovat sdělení, že byl řádně poučen, aby dodržoval předpisy a zákony?

Ano, jméno, adresa, datum narození.


...zda se zkusit bránit, nebo prostě výzvu hradit

Cože? Skutečně uvažujete, že byste "pokutičky se slevou" platil?  :o

jen pokud by úřad trval na prokázání, že jsem danou osobu poučil..... četl jsem zde, že při určení vhodné soby je stejně nutné mít svědka, že danou osobu poučili, a já do toho perostě nechci nikoho dalšího zatahovat
IP zaznamenána

nicolbolas

  • Příspěvků: 51
    • Zobrazit profil
Re:oznámení řidiče na základě výzvy - náležitosti
« Odpověď #4 kdy: 09 Prosince 2014, 17:48:03 »

kdy teda nahlásit osobu mrtvou? na výzvu k zaplacení určené částky, nebo později?
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:oznámení řidiče na základě výzvy - náležitosti
« Odpověď #5 kdy: 09 Prosince 2014, 20:11:02 »

kdy teda nahlásit osobu mrtvou? na výzvu k zaplacení určené částky, nebo později?

Napráskat mrtvolu hned je možnost.

Ale mi přijde výhodná ta varianta ignorovat. Je to bez práce a podle zákona úřad SPRDEL "projedná, pouze pokud učinil nezbytné kroky ke zjištění pachatele přestupku". A už padly rozsudky že když úřad neudělal vůbec nic a přehodil to na SPRDEL tak neučinil nezbytné kroky ke zjištění pachatele. Hlavně když se přímo nabízí se zeptat provozovatele.

Takže úřad pošle odpustek a provozovatel ho bude ignorovat. Pak by úřad měl začít řešit přestupek a při tom řešení by správně měl provozovatele vyzvat k podání vysvětlení. V praxi akorát jiná žádost o napráskání řidiče, ale mezitím uplyne nějaká doba.

Taky záleží který úřad to řeší a kolik těch přestupků mají. Třeba tu byl případ kde provozovatel první výzvu (odpustek) ignoroval a ten druhý dopis mu přišel po 8 měsících. A pak můžete v klídku napráskat sám sebe a dotáhnout to k promlčení.
IP zaznamenána

nicolbolas

  • Příspěvků: 51
    • Zobrazit profil
Re:oznámení řidiče na základě výzvy - náležitosti
« Odpověď #6 kdy: 09 Prosince 2014, 23:16:33 »

kdy teda nahlásit osobu mrtvou? na výzvu k zaplacení určené částky, nebo později?

Napráskat mrtvolu hned je možnost.

Ale mi přijde výhodná ta varianta ignorovat. Je to bez práce a podle zákona úřad SPRDEL "projedná, pouze pokud učinil nezbytné kroky ke zjištění pachatele přestupku". A už padly rozsudky že když úřad neudělal vůbec nic a přehodil to na SPRDEL tak neučinil nezbytné kroky ke zjištění pachatele. Hlavně když se přímo nabízí se zeptat provozovatele.

Takže úřad pošle odpustek a provozovatel ho bude ignorovat. Pak by úřad měl začít řešit přestupek a při tom řešení by správně měl provozovatele vyzvat k podání vysvětlení. V praxi akorát jiná žádost o napráskání řidiče, ale mezitím uplyne nějaká doba.

Taky záleží který úřad to řeší a kolik těch přestupků mají. Třeba tu byl případ kde provozovatel první výzvu (odpustek) ignoroval a ten druhý dopis mu přišel po 8 měsících. A pak můžete v klídku napráskat sám sebe a dotáhnout to k promlčení.

ale vždyt ten úřad se mě ptá v tom "výzva k uhrazení určené částky" abych řidiče určil
to se jako pak má ptát znova v nějákém dalším řízení?

další věc je to, že bych se chtěl vyhnout osobní návštěvě úřadu, mám to daleko - jedna cesta tak 300,
ale pointa je že toto má smysl jen když mě to nebude nic stát, jinak raději zaplatím.
« Poslední změna: 09 Prosince 2014, 23:18:23 od nicolbolas »
IP zaznamenána

macoch

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 301
    • Zobrazit profil
Re:oznámení řidiče na základě výzvy - náležitosti
« Odpověď #7 kdy: 09 Prosince 2014, 23:39:33 »

kdy teda nahlásit osobu mrtvou? na výzvu k zaplacení určené částky, nebo později?

Napráskat mrtvolu hned je možnost.

Ale mi přijde výhodná ta varianta ignorovat. Je to bez práce a podle zákona úřad SPRDEL "projedná, pouze pokud učinil nezbytné kroky ke zjištění pachatele přestupku". A už padly rozsudky že když úřad neudělal vůbec nic a přehodil to na SPRDEL tak neučinil nezbytné kroky ke zjištění pachatele. Hlavně když se přímo nabízí se zeptat provozovatele.

Takže úřad pošle odpustek a provozovatel ho bude ignorovat. Pak by úřad měl začít řešit přestupek a při tom řešení by správně měl provozovatele vyzvat k podání vysvětlení. V praxi akorát jiná žádost o napráskání řidiče, ale mezitím uplyne nějaká doba.

Taky záleží který úřad to řeší a kolik těch přestupků mají. Třeba tu byl případ kde provozovatel první výzvu (odpustek) ignoroval a ten druhý dopis mu přišel po 8 měsících. A pak můžete v klídku napráskat sám sebe a dotáhnout to k promlčení.

ale vždyt ten úřad se mě ptá v tom "výzva k uhrazení určené částky" abych řidiče určil
to se jako pak má ptát znova v nějákém dalším řízení?

další věc je to, že bych se chtěl vyhnout osobní návštěvě úřadu, mám to daleko - jedna cesta tak 300,
ale pointa je že toto má smysl jen když mě to nebude nic stát, jinak raději zaplatím.

Tak já bych řekl, že ve Výzvě se tě úřad neptá. Úřad tě vyzývá, abys uhradil částku. A nabízí ti odpustek, pokud naprášíš řdiče. Přičemž tě poučuje, že se jedná o podání vysvětlení. Pokud nezaplatíš ani nenaprášíš, musí úřad konat dál.

Já spoléhám na to, že dalším krokem úřadu musí být dotaz na provozovatele vozidla. Žádost o podání vysvětlení, kdo byl řidičem. Pokud toto není, nelze "překlopit v SPRDEL". Ale nejsem místní expert, jen poučený laik....
IP zaznamenána

ateliersk

  • Příspěvků: 123
    • Zobrazit profil
Re:oznámení řidiče na základě výzvy - náležitosti
« Odpověď #8 kdy: 10 Prosince 2014, 09:05:00 »

Citace
další věc je to, že bych se chtěl vyhnout osobní návštěvě úřadu, mám to daleko - jedna cesta tak 300,
ale pointa je že toto má smysl jen když mě to nebude nic stát, jinak raději zaplatím.

No samozřejmě je "nejlevnější" zaplatit odpustek. Jakékoli další dopisování s úřadem tě bude stát minimálně tvůj čas, kterého nebude málo, obvzláště když v tom nejsi zběhlej. Ale zato získáš "nezaplatitelné" zkušenosti a trochu jiný pohled na práci úřadů .... Mluvím ze své zkušenosti a nelituju toho....

IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:oznámení řidiče na základě výzvy - náležitosti
« Odpověď #9 kdy: 10 Prosince 2014, 11:29:56 »

ale vždyt ten úřad se mě ptá v tom "výzva k uhrazení určené částky" abych řidiče určil
to se jako pak má ptát znova v nějákém dalším řízení?

To je něco jiného.
Výzva k uhrazení určené částky je to co říká název.. výzva k uhrazení určené částky.
Žádný přestupek se ještě neřešil a možná se žádný ani nestal. Jen úřad si myslí že se možná mohl nějaký stát.
Ten dopis říká zaplať a nebude se nic vyšetřovat. Ta možnost někoho napráskat je jen vedlejší a je to na provozovateli.

Při tom druhém se už řeší přestupek. U podání vysvětlení už provozovatel nemá možnost, ale povinnost řidiče napráskat (kromě sebe a osob blízkých atd. podle Ústavy).
Takže ignorování prvního dopisu není důvod aby úřad už nic neudělal a přehodil to na SPRDEL.

I když je asi možné že to úřad i přesto tak udělá. V tom případě byste to musel napadnout v odvolání. Což může být výhoda protože odvolačka taky potrvá a je slušná šance na úspěch.

další věc je to, že bych se chtěl vyhnout osobní návštěvě úřadu, mám to daleko - jedna cesta tak 300,
ale pointa je že toto má smysl jen když mě to nebude nic stát, jinak raději zaplatím.

Skoro všechno se dá řešit korespondenčně.
IP zaznamenána

haes

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:oznámení řidiče na základě výzvy - náležitosti
« Odpověď #10 kdy: 08 Února 2015, 10:37:16 »

Zdá se, že jsem na tom úplně stejně.

22.10.2014, obec Ktová, naměřeno automatem 62 km/hod
23.10.2014, výzva k zaplacení 1000 Kč nebo napráskat řidiče, lhůta 15 dnů
10.11.2014, vyzvednuto poslední den, ignorováno
16.1.2015, výzva k podání písemného vysvětlení, nepráskat řidiče, lhůta 30 dnů
2.2.2015, vyzvednuto poslední den, zbývá mi čas do začátku března

Varianty:
a) vymyslet si fiktivního řidiče (do toho se mi moc nechce)
b) napráskat sebe (tlačit materiální aspekt + bezůhonnost, od roku 1970 bez nehody)
c) odmítnout podání vysvětlení (následuje SPRDEL)

Pak je tu ještě § 66
(3) Správní orgán věc dále odloží, jestliže
 g) nezjistí do šedesáti dnů ode dne, kdy se o přestupku dozvěděl, skutečnosti odůvodňující zahájení řízení proti určité osobě.

Váš názor? Děkuju.
IP zaznamenána

wit.cz

  • Příspěvků: 128
    • Zobrazit profil
Re:oznámení řidiče na základě výzvy - náležitosti
« Odpověď #11 kdy: 08 Února 2015, 11:02:34 »

ideálně ani jedno - než fiktivního, tak reálného - cizince nebo čerstvě mrtvého
§ 66 s tím nesouvisí - pokud SO věc odloží, následuje sprdel
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:oznámení řidiče na základě výzvy - náležitosti
« Odpověď #12 kdy: 08 Února 2015, 11:04:49 »

22.10.2014, obec Ktová, naměřeno automatem 62 km/hod

a) vymyslet si fiktivního řidiče (do toho se mi moc nechce)

Spadá to ještě do 1 roční prekluze, řeší to menší město, takže bych jim rozhodně řidiče v poslední den lhůty naservíroval. Nejlépe adresou dostupný cizinec, okolí ČR případně Ukrajina, tak aby to hned neuzavřeli, že je osoba zjevně nedostupná, fiktivní klidně může být, rozhodující je existující adresa. Pak, po zahájení sprdele a výzvě k seznámení se s podklady, podat námitku podjatosti a sdělení o vzniku dopravní nehody.
IP zaznamenána

haes

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:oznámení řidiče na základě výzvy - náležitosti
« Odpověď #13 kdy: 08 Února 2015, 11:18:42 »

Spadá to ještě do 1 roční prekluze, řeší to menší město, takže bych jim rozhodně řidiče v poslední den lhůty naservíroval. Nejlépe adresou dostupný cizinec, okolí ČR případně Ukrajina, tak aby to hned neuzavřeli, že je osoba zjevně nedostupná, fiktivní klidně může být, rozhodující je existující adresa. Pak, po zahájení sprdele a výzvě k seznámení se s podklady, podat námitku podjatosti a sdělení o vzniku dopravní nehody.
Hmm, tak nakonec se všichni shodnou, že mám napráskat nějakého toho cizince. Já bych šel radši do toho rizika pokuty + 2 body a vyzkoušel si materiální aspekt v praxi. Ale dobrá ...

Stále mi to není procesně jasné.
- Napráskám cizince
- SO se pokusí cizince vyhledat a zahájit s ním řízení
- Co se bude dít pak, až ho nenajde?
- Proč SPRDEL, když jsem řidiče oznámil? Myslel jsem, že SPRDEL následuje, když řidiče neoznámím.
- Jak argumentovat s podjatostí? K žádné nehodě nedošlo.
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:oznámení řidiče na základě výzvy - náležitosti
« Odpověď #14 kdy: 08 Února 2015, 11:44:06 »

pouze s materiálním aspektem nemáš šanci, úřad tam dá nějaký obecný blabla bez ohledu na skutečnost a kraj to bez uzardění potvrdí
IP zaznamenána