30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] 0,14‰ - PČR mě odmítla vzít na krev  (Přečteno 17349 krát)

Tom32

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
[?] 0,14‰ - PČR mě odmítla vzít na krev
« kdy: 26 Prosince 2019, 02:07:37 »

Ahoj, zastavila mě MP, dýchnul jsem 0,14‰ a lístek z Draggeru jim podepsal. Následně přijela PČR, podruhé jsem dýchnout odmítl s tím, ať mě vezmou na krev. Na kameru mi řekli, že mě na krev nevezmou, ať si tam zajedu sám. A že jim mám podruhé dýchnout do přístroje. To jsem odmítl, s tím, že trvám na odborném lékařském vyšetření.
Rozloučili se se mnou s tím, že jsem se dopustil přestupku, který oznámí a že mě na krev brát nepotřebují, že jim stačí podepsaný lístek z draggeru.
Samozřejmě jsem řekl, že jsem nic nepil.

Takhle se mi to zdá jako jasný WIN, ale přišlo mi to strašně zvláštní. Co by tam na mě mohli zkoušet? Odmítačku, kvůli odmítnutí té druhé zkoušky (řeknou že byli čtyři svědkové a můj kamerový záznam je upravený?)? Nebo se na lístku z Draggeru, který jsem podepsal píše nějaké "doznání k pití"?

Možná jsem měl s takhle nízkou hladinou dýchnout znova, ale já jsem se obával, že by to třeba stouplo nad 0,23... A teď mám z toho dost neklidný spaní, protože si vůbec nedovedu představit co se tam na mě budou snažit vymyslet.... Jen dodám, že mě hlídka znala a opravdu mě nemají v lásce, takže nevěřím tomu, že mě chtěli jen zastrašit a nakonec nic neoznámí...  ???

Předem všem díky za jakoukoliv radu, nebo zkušenost!  :)
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:0,14‰ - PČR mě odmítla vzít na krev
« Odpověď #1 kdy: 26 Prosince 2019, 02:30:46 »

Generál po bitvě: Po nadýchání 0.14 jste měl dýchnout znova. Pokud by to bylo do 0.24, bylo by to v toleranci neprokazatelné. Pokud by to ale bylo nad 0.24, bylo by to s velkou rezervou nad rozdílem 10 % mezi dechovými zkouškami, takže také nepoužitelné jako důkaz. Teprve v takovém případě by stálo za to uvažovat, zda odmítnout třetí dechovou zkoušku.

Jen pár nápadů pro následný brainstorming:

- Městapo Vás zastavilo z jakého důvodu?
- Zadržen ŘP?
- Jak přesně znělo ono odmítnutí druhé dechové zkoušky?
- Jakého přestupku jste se podle nic měl dopustit?
IP zaznamenána

Tom32

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:0,14‰ - PČR mě odmítla vzít na krev
« Odpověď #2 kdy: 26 Prosince 2019, 09:27:36 »

Generál po bitvě: Po nadýchání 0.14 jste měl dýchnout znova. Pokud by to bylo do 0.24, bylo by to v toleranci neprokazatelné. Pokud by to ale bylo nad 0.24, bylo by to s velkou rezervou nad rozdílem 10 % mezi dechovými zkouškami, takže také nepoužitelné jako důkaz. Teprve v takovém případě by stálo za to uvažovat, zda odmítnout třetí dechovou zkoušku.

Jen pár nápadů pro následný brainstorming:

- Městapo Vás zastavilo z jakého důvodu?
- Zadržen ŘP?
- Jak přesně znělo ono odmítnutí druhé dechové zkoušky?
- Jakého přestupku jste se podle nic měl dopustit?

V křižovatce mi to trochu uklouzlo a podle městapa jsem ohrozil protijedoucí vozidlo - důvod k zastavení.
ŘP nezadržen.
Dýchnul jsem jednou a když jsem měl dýchat podruhé řekl jsem "Znovu dýchat nechci, chci jet na krev"
Jakého přestupku jsem se měl dopustit mi nedokázali sdělit... Dokonce jsem se jich i dokazoval, zdali nebudou sepisovat nějaký záznam o přestupku, abych se jim tam mohl vyjádřit a na to mi řekli, že se mnou nic sepisovat nebudou, že jim stačí podepsaný lístek z draggeru.

Bere se to odmítnutí dýchat podruhé jako klasická odmítačka?  :-\ nestrašte....
« Poslední změna: 26 Prosince 2019, 09:38:47 od Tom32 »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:0,14‰ - PČR mě odmítla vzít na krev
« Odpověď #3 kdy: 26 Prosince 2019, 12:46:41 »

Tak pokud to máte vše nahrané - opravdu od samého počátku kontroly až do konce, a z toho záznamu je zřetelné, že jste žádal po prvním dýchnutí jet na krev, mělo by to být uhratelné.
Reálná fakta pak hovoří ve váš prospěch, ale uvidíme, co si ještě hoši vycucají z prstu a než začneme spřádat strategii bude potřeba počkat s čím vyrukují. Pak asi bude nutné jít po linii - nic jsem nepil, měl jsem pocit, že přístroj není v pořádku, proto jsem zažádal o krev.
Jinak další rady:
- Důsledně ale opatrně využívejte všechny lhůty na maximum
- Na případném jednání se k ničemu na místě nevyjadřujte - vždy si vyžádejte přiměřenou lhůtu k písemnému vyjádření
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:0,14‰ - PČR mě odmítla vzít na krev
« Odpověď #4 kdy: 27 Prosince 2019, 09:33:59 »

Pokud nemáte záznam, závisí váš osud na tom, co kluci napíšou do úředního záznamu - na tom se to bude lámat. Může to skončit oběma extrémy, od toho, že to PČR jako neprokázaný alkohol nebude dál řešit, po předání SO jako odmítnutí zkoušky s oznámením patřičně „uvedeným na pravou míru“.

Přečtěte si FSM https://road-fens.cz/fsm110_alkohol/ (akorát by tedy bylo lepší udělat to před, nikoliv po kontrole).
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:0,14‰ - PČR mě odmítla vzít na krev
« Odpověď #5 kdy: 28 Prosince 2019, 19:24:25 »

Bere se to odmítnutí dýchat podruhé jako klasická odmítačka?  :-\ nestrašte....

Ano bohužel ten váš postup je větší riziko než dýchnout..

jak píše Číkus.. když máte jeden výsledek 0,14 tak z 2. měření nemusíte mít obavy.. platné měření by byl jen výsledek mezi 0,13-0,15 a to neprokazuje alkohol.

Jestli máte nahrávku tak záleží co přesně jste řekl..
vaše pozice v řízení bude že jste neodmítl vyšetření na ovlivnění alkoholem, ale odmítl způsob vyšetření dechovou zkouškou.. a tak se měla udělat krev na vaše náklady.

A hodně by vám pomohlo když by to stejné říkal policejní záznam a nebo nahrávka z kontroly.

A ještě důležitá věc je jestli jste jim nevyprávěl o své konzumaci alkoholu před jízdou.. dřív bych si myslel že to snad nikoho nemůže napadnout, ale už jsem poučený z reality.
IP zaznamenána

Tom32

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:0,14‰ - PČR mě odmítla vzít na krev
« Odpověď #6 kdy: 25 Dubna 2020, 21:48:15 »

Bere se to odmítnutí dýchat podruhé jako klasická odmítačka?  :-\ nestrašte....
A ještě důležitá věc je jestli jste jim nevyprávěl o své konzumaci alkoholu před jízdou.. dřív bych si myslel že to snad nikoho nemůže napadnout, ale už jsem poučený z reality.

Samozřejmě jsem trval na tom, že jsem nic nepil a dragger je vadný.

Jinak, jsou to 4 měsíce od přestupku a stále jsem (patrně díky koroně) nic neobdržel.

Mohu se zeptat jaké jsou lhůty policie pro předání správnímu orgánu a lhůta pro zahájení řízení?

Říkám to dobře, že 1 měsíc má policie na oznámení, 1 měsíc má úřad na seznámení se s podklady a další měsíc na zahájení řízení?
Tedy dohromady 3 měsíce?

Jsem z toho tím pádem venku?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:0,14‰ - PČR mě odmítla vzít na krev
« Odpověď #7 kdy: 25 Dubna 2020, 21:52:13 »

Říkám to dobře, že 1 měsíc má policie na oznámení, 1 měsíc má úřad na seznámení se s podklady a další měsíc na zahájení řízení?
Tedy dohromady 3 měsíce?
Ne. Na zahájení řízení mají rok.
IP zaznamenána

beneji

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil
Re:0,14‰ - PČR mě odmítla vzít na krev
« Odpověď #8 kdy: 25 Dubna 2020, 21:52:15 »

Pro tebe je rozhodující jen promlčecí lhůta.
IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:0,14‰ - PČR mě odmítla vzít na krev
« Odpověď #9 kdy: 25 Dubna 2020, 23:15:49 »

Tedy dohromady 3 měsíce?

Jsem z toho tím pádem venku?

Ne.. ty lhůty na zahájení řízení a vydání rozhodnutí jsou jen pořádkové.. úřady je nedodržují běžně a nic zásadního z toho nevyplývá.
IP zaznamenána

Dýkej

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 370
    • Zobrazit profil
Re:0,14‰ - PČR mě odmítla vzít na krev
« Odpověď #10 kdy: 30 Června 2020, 11:28:25 »

Pokud máš záznam, nevidím jediný důvod proč bys z toho neměl být venku. Nemůže to být odmítačka. Zaprvé jsi neodmítl vyšetření - ale pouze způsob, sám jsi jim řekl že chceš jet na krev. To zcela vylučuje 125c/1d. U alkoholu to lze, u drog nikoliv.

Za druhé policista sám řekl že nikde nepojede, takže odmítl on splnit svou povinnost.

Osobně tipnu, že ti nikdy nic nepříjde. 

Kupříkladu já sem názoru, že určitě bys svou situaci podstatně  nevylepšil tím vylepšil tím, že bys jím podruhé foukl. Nyní je ideální stav - 0,14 je neprůkazné, nepřiznal jsi se k ničemu a požadoval jsi krev, kde ti nebylo vyhověno a vše máš nahráno.

Lepší situaci si ani neumím představit :)
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:0,14‰ - PČR mě odmítla vzít na krev
« Odpověď #11 kdy: 28 Prosince 2020, 23:49:40 »

Jak to dopadlo?
IP zaznamenána

Tom32

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:0,14‰ - PČR mě odmítla vzít na krev
« Odpověď #12 kdy: 27 Dubna 2022, 23:48:04 »

Jak to dopadlo?

Nakonec jsem byl nahlášen pouze za "nadýchání". Ne za odmítačku.
Takže úředník sám rozhodl, že taková hladina se nepovažuje za jízdu pod vlivem a udělil mi pokutu jen tuším za nepředložení nějakého dokladu, nebo lékárničky. Zaplatil jsem, neřešil jsem - nechtěl jsem riskovat případné výslechy a snahu o přehodnocení trestu za odmítačku.
IP zaznamenána