30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] Rychlost PolCam VelMez D1 80/109  (Přečteno 7975 krát)

j0hn

  • Příspěvků: 268
    • Zobrazit profil
[LOST] Rychlost PolCam VelMez D1 80/109
« kdy: 15 Prosince 2019, 21:30:05 »

Zdravím,

změřili mě PolCamem. Je nařízené ÚJ s výslechem svědků. Nějaké otázky jsem na fóru dohledal, něco si poupravím.
Po zastavení byl odhalen ještě jeden papírový přestupek. Policajti na místě řešili jen rychlost. SO řeší oboje.

Chtěl bych předtím neveřejně probrat případné využití při výslechu policajtů. Plus je tam ještě něco v příkazu.

Prosím o přesun do kuchyně.

Děkuji

EDIT: Přemístil jsem téma do Kuchyně. -kdo-
« Poslední změna: 16 Prosince 2019, 10:13:59 od kdo »
IP zaznamenána

j0hn

  • Příspěvků: 268
    • Zobrazit profil
Re:Polcam - příprava na ÚJ
« Odpověď #1 kdy: 16 Prosince 2019, 13:52:43 »

Jel jsem jednu zářijovou sobotu po D1 směr Brno. Před Velkým Meziříčím v rekonstruovaném úseku na 80 mě začala dojíždět civilní Oktávka a přibližovat se víc, než bylo potřeba. Na policajty sem si dával pozor, ale málo. Skočil jsem jim na to a zrychlil. Za chvíli majáky a stáhli mě na sjezdu.
Začal jsem nahrávat, ale blbě. Nahrál jsem jen tři vteřiny.
"Pane řidiči, při druhém měření jsme Vám naměřili víc a to 113 na 80, tedy 109 po odečtu." Nenašel jsem zelenou kartu, ale tu neřešili. Tisícovku jsem odmítl. Odmítl jsem se vyjádřit a podepsat.

Dorazil příkaz na 1900, kde už jsem řešen i za zelenou kartu. Příkaz přikládám.

Příkaz psala chytrá horákyně:
"Ze spisu nijak nevyplývá, že by spácháním přestupků došlo k ohrožení ostatních účastníků silničního provozu."

Materiální znak byl přesto naplněn protože:
"Dále správní orgán uvádí, že se obviněný přestupku dopustil na velmi frekventované komunikaci, tedy se zvýšeným rizikem možných negativních následků, v čemž je naplněna materiální stránka přestupku spočívajícím v překročení rychlosti."

Podobně variace na zelenou kartu, ale na to je čas do odvolání.

Jednání je na zítra od devíti. Podle webu MÚ je pracovní doba od osmi. Plánuji tam tedy dorazit na osmou a nahlédnout do spisu.

Jak probíhá ÚJ? Nejdříve provedení důkazů čtením listin, pak výslechy svědků a obviněného?
Moje univerzální odpověď na otázky bude, že odpovím po prostudování podkladů pro vydání rozhodnutí.

Dotazy ještě dávám dohromady. Zaměřit se chci zejména na:

1) Proč prováděli druhé měření
2) Pokusit se vymámit z nich, že se přibližovali na nebezpečně krátkou vzdálenost
3) Ověřit, zda postupovali přesně podle návodu k PolCamu
4) Proč na místě neřešili zelenou kartu

Přepis dosavadního šmíráku:
ad 1)

V protokolu stojí, že jste prováděli dohled v pravém jízdním pruhu. Co to znamená?
Je v autě instalován radar? Prováděli jste v době, kdy jsem Vás předjížděl, měření radarem? Pokud ano, jakou rychlost mého vozidla zaznamenal radar ve chvíli, kdy jsem Vás předjížděl? Pokud ne, čím jste provedli první měření?
Po zastavení jste říkali, že při druhém měření jste naměřili vyšší rychlost. Proč jste mě nezastavili hned při prvním změření?

ad 2)

Tady zatím moc nevím. Zkusím to společně s prvním bodem otázkami na vzdálenosti ode mě. Uvidím, jaké fotky budou ve spisu.
Má cenu zkoušet z Policie, ať už napřímo nebo zaúkolovat SO, dostat po třech měsících záznamy z kamer, předchozí měření z PolCamu, případně z Rameru pokud to bylo to první měření?

ad 3)

Kdy došlo ke kontrole ujeté dráhy? Kde kontrolujete ujetou dráhu?
Kalibrace byla v prosinci. Od té doby nedošlo k výměně pneumatik?
.....
Tady toho bude víc a jak už jsem psal nahoře, na fóru je z čeho čerpat.

ad 4)

Když jste na místě něřešili zelenou kartu, proč jste jí hlásili na SO? Prověřili jste si na místě, že je auto pojištěné?

Otázky na SO:
Je součástí spisu návod k měření? Žádám o doplnění do spisu.
Jaká je nehodovost v úseku, kde došlo k domnělému přestupku?

Děkuji předem za případné odpovědi a rady co udělat lépe.
Vím, že je to na rychlo a je to moje věc, ale přesto to zkusím. Pokud je tu někdo kdo rád výslechy pomahačů a vyhovuje mu termín, pak budu rád za podporu.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Polcam - příprava na ÚJ
« Odpověď #2 kdy: 16 Prosince 2019, 14:50:06 »

Stalo se mi kdysi to stejné. Podrobně zde.
IP zaznamenána

j0hn

  • Příspěvků: 268
    • Zobrazit profil
Re:Polcam - příprava na ÚJ
« Odpověď #3 kdy: 16 Prosince 2019, 15:23:23 »

Vaší práci jsem četl. Hodlám z toho čerpat pro vyjádření před vydáním rozhodnutí.
Ale když to čtu znova, tak tam pár otázek k výslechu vidím.

Díky.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 753
    • Zobrazit profil
Re:Polcam - příprava na ÚJ
« Odpověď #4 kdy: 16 Prosince 2019, 22:18:34 »

já bych se seznamoval se spisem až v průběhu jednání
třeba to má úředník časově nalajnovaný, tak mu to trochu zbrzdíte
leda že sázíte na to, že v 8:00 jej tak překvapíte, že spis prolije kávou  ;)
IP zaznamenána

j0hn

  • Příspěvků: 268
    • Zobrazit profil
Re:Polcam - příprava na ÚJ
« Odpověď #5 kdy: 16 Prosince 2019, 23:21:32 »

Proč nahlédnout do spisu předtím?
Dostanu se k záznamu dřív a můžu si udělat rychlé posouzení velikosti vozidla na fotkách.
Mizerná, ale přesto šance, že ještě nebude mít v richtiku spis.

Lze nahlížet v průběhu jednání? Nemůže mi říct, že provádění důkazů čtením listin bude probíhat až po výslechu?
IP zaznamenána

j0hn

  • Příspěvků: 268
    • Zobrazit profil
Re:Polcam - příprava na ÚJ
« Odpověď #6 kdy: 17 Prosince 2019, 06:03:00 »

Ještě mě napadá, jestli nenechat úředníka, aby se ptal jako první a naroubovat námitku podjatosti na to, že vlastně nic moc neřešil.

A pak jestli zkusit nějak blufovat s tím, že mám záznam z telefonu případně palubní kamery. Jestli to říct úřadovi při provádění důkazů, nebo v průběhu výslechu naťuknout policajta, jestli se nebojí křivé výpovědi. Ale nejsem zrovna pokerovej hráč.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Polcam - příprava na ÚJ
« Odpověď #7 kdy: 17 Prosince 2019, 06:27:30 »

Lze nahlížet v průběhu jednání? Nemůže mi říct, že provádění důkazů čtením listin bude probíhat až po výslechu?

Samozřejmě ano. Se spisem se v průběhu jednání běžně pracuje, můžete z něj tahat materiály i při výslechu svědků.

Ještě mě napadá, jestli nenechat úředníka, aby se ptal jako první a naroubovat námitku podjatosti na to, že vlastně nic moc neřešil.

SO se ptá první, Vy dostanete možnost až po něm.

A pak jestli zkusit nějak blufovat s tím, že mám záznam z telefonu případně palubní kamery. Jestli to říct úřadovi při provádění důkazů, nebo v průběhu výslechu naťuknout policajta, jestli se nebojí křivé výpovědi. Ale nejsem zrovna pokerovej hráč.

Jste obviněn, tudíž můžete beztrestně i lhát.
IP zaznamenána

j0hn

  • Příspěvků: 268
    • Zobrazit profil
Re:Polcam - příprava na ÚJ
« Odpověď #8 kdy: 18 Prosince 2019, 07:54:46 »

Jednání proběhlo. Byl to zážitek. Postupně se k tomu rozepíšu.

Udělal jsem asi botu. Video se záznamem z PolCamu mi úředník nahrál na flashku, ale nemůžu to přehrát. Nenapadlo mě si natočit alespoň na telefon video na monitoru.
Až po ÚJ jsem si uvědomil, že by z toho mohl jít odhadnout, jak moc se na mě lepili.

V návodu stojí:
Activ MDVR Viewer se po vytvoření důkazového materiálu stane
jeho součástí a tím je dostupný všem účastníkům přestupkového řízení.

Měl bych tedy společně s video souborem dostat i přehrávač?
Nebo je to součástí souboru? To se mi ale nezdá.

Jak přehrát video soubor s příponou .mjpg z PolCamu?

Díky
IP zaznamenána

OldSoldier

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 344
    • Zobrazit profil
Re:Polcam - příprava na ÚJ
« Odpověď #9 kdy: 18 Prosince 2019, 09:44:00 »

Format mjpg znamena motion-jpeg, prehraje ho napriklad VLC nebo QuickTime.
IP zaznamenána

j0hn

  • Příspěvků: 268
    • Zobrazit profil
Re:Polcam - příprava na ÚJ
« Odpověď #10 kdy: 18 Prosince 2019, 09:52:53 »

Jste si jistý, nebo soudíte podle přípony?
VLC jsem zkoušel a nešlo to. Možná mi jen chyběly nějaké kodeky. Ale ani rozeznávače typu souborů (file, mediainfo) tenhle nerozeznají.
A jak cituji níže z návodu, je to modifikovaný mjpg.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 028
    • Zobrazit profil
Re:Polcam - příprava na ÚJ
« Odpověď #11 kdy: 18 Prosince 2019, 11:17:05 »

Na neschopnosti přehrát .mjpg se mi podařilo vyhrát. Ale Pávová byla/je i na poměry úředníka až extrémně blbá.
IP zaznamenána

OldSoldier

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 344
    • Zobrazit profil
Re:Polcam - příprava na ÚJ
« Odpověď #12 kdy: 18 Prosince 2019, 11:34:42 »

Soudím podle přípony - asi bych si podle §38 vyžádal informaci, jak to přehrát s tím, že se bez toho nemůžete vyjádřit k podkladům (viz §36). Když to neposkytnou, je to dobrý důvod do odvolání.
IP zaznamenána

j0hn

  • Příspěvků: 268
    • Zobrazit profil
Re:Polcam - příprava na ÚJ
« Odpověď #13 kdy: 18 Prosince 2019, 12:55:06 »

Teď koukám, že jsem podepsal pěknou sračku. Sice jsem si vyžádal lhůtu k seznámení s podklady, ale hned nato jsem prohlásil, že se nebudu k podkladům vyjadřovat. Je to hodně špatný?

Obviněný žádá o 14-ti denní lhůtu k vyjádření. Správní orgán lhůtu respektuje a uvádí, že po této lhůtě bude vydáho samostatné rozhodnutí, které bude zasláno datovou zprávou. Obviněný prohlašuje, že pokud nebudou k rozhodnutí jiné podklady než jeho vyjdření, tak již nebude realizovat své právo seznamovat se s podklady a vyjadřovat se k podkladům pro rozhodnutí.

Správní ordán ukončil dokazování a konstatuje, že podklady pro vydání rozhodnutí už nebude dále doplňovat. Obviněný byl na místě s těmito podklady seznámen. Obviněný prohlašuje, že  se s podklady pro vydání rozhodnutí seznámil a nežádá dalšího doplnění a nebude se k podkladům již vyjadřovat. Nemá žádné návrhy na dokazování.


Třikrát si plivu do obličeje.

Vedení spisu:
Soupiska sedí. Jednotlivé listy jsou očíslovány obyčejnou tužkou v pravém horním rohu. Poslední dva listy nebyly očíslované. Očísloval je až přede mnou. To neočíslování mám nahrané.

Video z PolCamu:
Měření proběhlo na dráze 100 m, doba měření je tedy při rychlosti policejního vozidla 113 km/h 3,1 s. Po ukončení měření je zvětšen zoom kvůli čitelnosti RZ. Na konci videa je ještě vidět, že se zařazuji do první možné mezery v pravém pruhu. Tím chci podpořit své tvrzení, že pachové neudržovali bezpečný odstup a k překročení rychlosti mě tlačili.

Po skončení ÚJ jsem si ještě dohledal, že dle Besip je bezpečná vzdálenost min. 2 s. Podle svědka, který dohlíží na Besip je to při 80 kmh asi 20 metrů tedy 0,9 s. Jako pomůcka k určení této vzdálenosti je doporučeno sledovat předměty podél vozovky a porovnávat za jak dlouho po minutí vozidla přede mnou minu předmět já. Chtěl jsem z videa vykoukat právě tenhle odstup policejního kcháru.

Rychlost snad zvládnu, ale pořád zůstává ta zelená karta. Je výpověď svědka dost zmatečná, aby se dala shodit celá? Když nedovede říct, jestli byla předložena neplatná karta nebo nebyla předložena žádná, pak není jisté jak to s kartou bylo.

Přikládám protokol z jednání.

Edit: Místo deseti obrázků nahráno jedno pdf z ÚJ pro větší přehlednost vlákna.
« Poslední změna: 26 Prosince 2019, 20:56:56 od j0hn »
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Polcam - příprava na ÚJ
« Odpověď #14 kdy: 18 Prosince 2019, 14:41:28 »

Přikládám PolCamPlayer Nevím, zda to bude fungovat, SW není nejnovější.
IP zaznamenána