30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Ne/jízda na červenou  (Přečteno 13997 krát)

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Ne/jízda na červenou
« Odpověď #15 kdy: 24 Listopadu 2019, 15:54:44 »

Udat řidiče? Ano. To zabrání SO, aby věc odložili a přehodili to na sprdel hned.

Kdy udat  řidiče? Tak, aby to bylo SO doručeno před 27.12.2019 (takže ideálně kolem 18.12.2019).

Koho udat? To je asi nejsložitější otázka. Spolupracující řidič, co se vyjádří, že neřídil, příliš nepomůže. Když už by chtěl spolupracovat, měl by se k řízení přiznat (jen při podání vysvětlení, pak už ne).

Co hrozí řidiči, který se vyjádří, že neřídil? Nic. Ale provozovateli reálně hrozí, že to SO překlopí na sprdel.

Kdy nahlídnout do spisu? V ideálním případě co nejdříve, ale pak pravidelně nahlížet znova. To je ale dosti náročné, proto bych se přiklonil k nějakému kompromisu. Já bych do spisu nahlédl po zahájení správního řízení, případně si to nechal až na ústní jednání pokud bude rovnou nařízeno.
IP zaznamenána

uživatel1

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:Ne/jízda na červenou
« Odpověď #16 kdy: 18 Ledna 2020, 19:19:49 »

Tak po ignoraci výzvy přišel příkaz, řidič hodlá podat odpor, lze jej podat osobně na podatelně magistrátu? Dvě kopie, obě nechat orazit a jednu si nechat? Díky
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Ne/jízda na červenou
« Odpověď #17 kdy: 18 Ledna 2020, 19:21:35 »

Přišel příkaz řidiči nebo provozovateli?
IP zaznamenána

uživatel1

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:Ne/jízda na červenou
« Odpověď #18 kdy: 18 Ledna 2020, 19:37:01 »

Provozovateli, řidič údajně neztotožněn...
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Ne/jízda na červenou
« Odpověď #19 kdy: 18 Ledna 2020, 19:45:30 »

Řidič nebyl udán?

Pak tedy podává odpor provozovatel. Lze jej podat osobně na podatelně tak jak píšete výše.
IP zaznamenána

uživatel1

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:Ne/jízda na červenou
« Odpověď #20 kdy: 18 Ledna 2020, 19:58:58 »

Nn, řidič udán nebyl, spoléhá se na případnou kličku skrze §48 písm. j) Zákona 221/1999 Sb. a následně, pokud to úřad požene dál, zdravý rozum nadřízeného...
Díky
« Poslední změna: 18 Ledna 2020, 20:01:40 od uživatel1 »
IP zaznamenána

uživatel1

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:Ne/jízda na červenou
« Odpověď #21 kdy: 08 Února 2020, 12:53:43 »

Provozovateli nyní přišla "výzva k seznámení se s podklady pro vydání rozhodnutí".
Chci se zeptat - ve kterém momentě se provozovatel stane účastníkem správního řízení? Do této doby přišla jen "Výzva k zaplacení určené částky", pak "Příkaz", ve kterém je provozovatel veden jako "účastník řízení" a nyní "Výzva k seznámení se s podklady pro vydání rozhodnutí", kde už je provozovatel osloven "jako účastník správního řízení"... Je to jen slovíčkaření, nebo jsou to zcela odlišné pojmy?
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Ne/jízda na červenou
« Odpověď #22 kdy: 08 Února 2020, 12:57:47 »

Správní řízení bylo zahájeno doručením příkazu. Od té chvíle je provozovatel účastníkem řízení. Výzva k seznámení s podklady je zpravidla posledním krokem SO před vydáním rozhodnutí.
IP zaznamenána

uživatel1

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:Ne/jízda na červenou
« Odpověď #23 kdy: 08 Února 2020, 13:08:21 »

Takže výzva k podání vysvětlení není nutnou součástí procesu? To se tedy musím vnutit, když mě úřad nevyzve k podání vysvětlení, které má změnit pohled na spáchaný skutek?
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Ne/jízda na červenou
« Odpověď #24 kdy: 08 Února 2020, 14:16:27 »

Není. Předpokládám, že Vás SO poučil o možnosti požádat o konání ústního jednání. Bylo by dobré, kdybyste začal u doručených dokumentů číst vedle nadpisu i obsah. Např. co se týče Vašeho předchozího dotazu, skoro bych se vsadil, že byste v příkazu našel nějakou větu ve smyslu “doručením tohoto příkazu je zahájeno správní řízení a stáváte se obviněným”.

O konání ÚJ si stále můžete požádat, valný smysl v tom ale nevidím.
IP zaznamenána

uživatel1

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:Ne/jízda na červenou
« Odpověď #25 kdy: 08 Února 2020, 15:50:24 »

Zřejmě byste sázku prohrál.
Možnost požádat o konání ústního jednání mi byla oznámena až nyní ve výzvě k seznámení se podklady, doteď nic.
Příkaz jsem četl několikrát a podobnou formulaci o tom, že jsem obviněným, jsem nenašel. Pro oboustrannou jistotu přikládám všechny dopisy, co mi přišly.
« Poslední změna: 08 Února 2020, 16:15:14 od uživatel1 »
IP zaznamenána