30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] jízda v obci 104km/h  (Přečteno 7882 krát)

transsglobal

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
[LOST] jízda v obci 104km/h
« kdy: 11 Listopadu 2019, 11:58:48 »

dobrý den, řeším teď sitauci kdy mi byl na radaru, který je pevný na místě z výjezdu z obce kde je 50km/h mi bylo naměřeno 104km/h dá se s tím nějak pracovat ? byl to výjezd z obce .. zatim jsme stihl jen sdělit, že jsem vozidlo neřídil a že ho zřejmě řídila osoba z mé rodiny .. načež mi přišel příkaz k zaplacení 5000kč. teď bych rád podal odpor k tomu to rozhodnutí s tím, že bych si zažádal o kopii celého spisu a nhlednutí do něj.
ale co dál ?
« Poslední změna: 11 Listopadu 2019, 12:01:31 od transsglobal »
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 684
    • Zobrazit profil
Re:jízda v obci 104km/h
« Odpověď #1 kdy: 11 Listopadu 2019, 12:13:40 »

Získejte spis a anonymizovaný ho sem nahrajte. Bez konkrétních informací nikdo nic rozumného neporadí. Mezitím studujte: https://www.30kmh.cz/index.php?topic=702.0
IP zaznamenána

transsglobal

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:jízda v obci 104km/h
« Odpověď #2 kdy: 11 Listopadu 2019, 13:53:37 »

dobře tudíž podávám odpor a zažádám si o zaslání spisu ;) dík
IP zaznamenána

mesány

  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
Re:jízda v obci 104km/h
« Odpověď #3 kdy: 11 Listopadu 2019, 15:19:29 »

Odpor musíte podat do 8 dnů je třeba podat odpor k příkazu, jinak budete o Masaryka lehčí automaticky...
IP zaznamenána

transsglobal

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:jízda v obci 104km/h
« Odpověď #4 kdy: 11 Listopadu 2019, 23:53:13 »

trochu by mě zajímalo stejně co můžu najit za věc která by dokázala schodit to, že bych tu pokutu nemusel platit .. ?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 003
    • Zobrazit profil
Re:jízda v obci 104km/h
« Odpověď #5 kdy: 12 Listopadu 2019, 00:00:39 »

Bez znalosti spisu a hlubšího zkoumání to nelze říci. Ale už se třeba stalo, že vozidlo bylo mimo radarový svazek, že měření bylo v rozporu se zákonem, nebo že bylo měřeno v místě, kde to nebylo povoleno. Možností je hromada.
IP zaznamenána

transsglobal

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:jízda v obci 104km/h
« Odpověď #6 kdy: 29 Listopadu 2019, 11:40:30 »

tak jsme podal odpor a teď mi přišlo tohle v mém případu .. poradí někdo ? zatímmě jen překvapilo že součástí neni fotografie o kterou jsem zažádal včetně celého svazku.. dík
IP zaznamenána

transsglobal

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:jízda v obci 104km/h
« Odpověď #7 kdy: 29 Listopadu 2019, 11:41:35 »

další list
IP zaznamenána

transsglobal

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:jízda v obci 104km/h
« Odpověď #8 kdy: 29 Listopadu 2019, 11:41:57 »

3.list
IP zaznamenána

Grave

  • Příspěvků: 266
    • Zobrazit profil
Re:jízda v obci 104km/h
« Odpověď #9 kdy: 29 Listopadu 2019, 13:43:45 »

.. poradí někdo ?
Již poradil Jenyk a Číkus:
a) sežeňte spis
b) studujte zde na foru

To co Vám přišlo je informace o tom, že odpor je OK, že 10.12. budou provádět dokazování (kterého se můžete účasnit) a s odesláním spisu na vás pečou
IP zaznamenána

transsglobal

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:jízda v obci 104km/h
« Odpověď #10 kdy: 29 Listopadu 2019, 14:07:03 »

no a jak já mohu dosáhnout toho abych měl ten spis teda ? to se musím dostavit na to jednání jinak to nejde ne ?
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:jízda v obci 104km/h
« Odpověď #11 kdy: 29 Listopadu 2019, 14:08:26 »

I před/po, osobně, nebo v zastoupení s plnou mocí.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:jízda v obci 104km/h
« Odpověď #12 kdy: 29 Listopadu 2019, 14:29:10 »

Až se dostanete dál, třeba Vám pomohou tyto úvahy:

Jak uvádí internetový deník iDnes na základě informací poskytnutých předsedkyní komise městské části Kozlovice Jolanou Čechovou, „Systém, který radnice pořizuje, je do značné míry soběstačný - umožní samostatné zpracování přestupků, a to od lustrace provozovatele vozu v centrálním registru přes ověření osoby v registru obyvatel, zpracování výzvy až po její odeslání hybridní poštou, evidenci předepsaných plateb a kontrolu jejich úhrady.“ (zdroj zde), čímž město otevřeně přiznává, že veškeré předprocesní úkony včetně zhodnocení skutečnosti, zda se jedná o přestupek, provádí software, a nikoliv oprávněná úřední osoba, jež je přitom podepsána na výzvě k úhradě určené částky, nebo alespoň městský strážník. To je ovšem naprosto skandální popření právních principů.

Doručený přípis obsahuje tvrzení správního orgánu, že vozidlo obviněného mělo překročit nejvyšší dovolenou rychlost mimo obec stanovenou dopravní značkou „B20a“ na 50 km/h. Toto obvinění není nijak podloženo a je nepravdivé, neboť dopravní značení v daném místě sestává ze značky B20a (s hodnotou „50“), značky B16 (s hodnotou 3,2m) a dodatkové tabulky E07b (směrová šipka vpravo). Jelikož dle vyhlášky č. 294/2015 Sb., kterou se provádějí pravidla provozu na pozemních komunikacích, konkrétně její přílohy č. 6, směrová šipka „vyznačuje směr k místu, k němuž se vztahuje značka, pod níž je tabulka umístěna“, vztahuje se nejvyšší dovolená rychlost 50 km/h na vozidla odbočující vpravo do ulice Nivky, nikoliv na vozidla pokračující v přímém směru. Nebylo tedy nikterak prokázáno, že nejvyšší dovolená rychlost mimo obec, jež je obecnou právní úpravou stanovena na 90 km/hod., byla v daném čase a místě jakkoli dále snížena na 50 km/hod., jak nesprávně uvádí správní orgán. Pokud je v daném místě skutečně tak důležité, aby byla stanovena a dodržována maximální dovolená rychlost 50 km/hod., jistě by bylo záhodno, aby se příslušný silniční úřad postaral o zajištění takového dopravního značení, které bude povinnost řidiči ukládat zcela jednoznačně, v souladu se zákonem a bez jakýchkoli pochybností. Aktuální dopravní značení řidiči tuto povinnost neukládá a působí dojmem stavu, který je lidově označován jako „rychlostní past“.
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:jízda v obci 104km/h
« Odpověď #13 kdy: 29 Listopadu 2019, 14:36:44 »

Já jsem si ten popis k E07b taky četl a dlouze nad ním přemýšlel a bojím se, že argument úřadu bude, že ta "značka" je tam uvedena v singuláru, a tudíž se jedná právě o jednu značku bezprostředně nad tou dodatkovou tabulkou, nikoli o všechny značky na tyčce nad ní.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:jízda v obci 104km/h
« Odpověď #14 kdy: 29 Listopadu 2019, 14:51:41 »

Samozřejmě máte pravdu - v "Zásadách pro dopravní značení na pozemních komunikacích" (TP 65) je jasně uvedeno, že značky se na sloupku umisťují symetricky pod sebou a dodatková tabulka se umisťuje pod značkou, jejíž význam zpřesňuje. Povinnost znát obdobné dokumenty ale neexistuje, navíc podle judikatury jsou de facto nezávazné. A v té vyhlášce je to do té míry nejasné, že by jednoznačně mělo nastoupit pravidlo in dubio mitius.
IP zaznamenána