30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 3 4 [5] 6 7

Autor Téma: [LOST] Průjezd na červenou, zastavení MP  (Přečteno 45478 krát)

Dýkej

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 370
    • Zobrazit profil
Re:Průjezd na červenou, zastavení MP
« Odpověď #60 kdy: 28 Února 2020, 15:50:27 »

Pár správních mám za sebou jako zastupující pyráta.

Snažil bych se je hned ze startu nasrat - když pak nahráváte a oni se nechají vytočit, je to krásná ukázka jejich osobní angažovanosti v případu a dá se tím jejich svědectví znevěrohodnit. Navíc po rozčílení se přirozeně přestanou dávat pozor a ztratí koncetraci a nic v tom, jak si připravili to, jak Vám to tam osladí.

Na SO chodím dycky se základním musterem otázek, ale přirozeně během vývoje a jejich výpovědi si dopisuji další na co se ptát, či případně zcela změnit směr dotazování.  Velice účinně se jeví taktika poslouchat co říká - pak mu to vnutit trochu pokřivěně tak aby Vám to hrálo do karet - příklad - fízl říká, že Vás měli celou dobu stále na dohled. Vy se později zeptáte a řeknete mu. Vypověděl jste, že přestože na kameře to vidět není, tak jste měli vozidlo stále vidět....  jste tady jako svědek ... co když Vám povím, že auto má kamerový systém v předu i v vzadu? Dál bych to nerozebíral. Pravděpodobně odpoví že to jen dokáže jejich verzi, ale to nevadí.  Z reakce poznáte jestli Vás opravdu stále viděli nebo ne, ale je to trochu rozhodí. Určitě to znáter, že ten pocit nejistoty je hroznej .... U druhého fízla bych použil strategii toho, že před kladením otázek bych nějak nenápadně pronesl k SO otázku, jestli důkaz v podobě kamerového záznamu lze ještě dodatečně použít potom. Ona Vám něco odpoví... jedno co... fízl bude poslouchat a pokud Vás neviděli celou dobu, nebude lhát a máte rozpor s výpovědí jedna. Pak už je cestička umetena k tomu že zastavili jiné vozidlo.

Argumentace že proč by stavěli jiné vozidlo je lichá. Na to se hned odpovídá, uritě ne schválně ale vy se nikdy nemýlíte? Dycky jste 100%?  Proč já bych proboha jezdil na červenou, co to je za nesmysl?


IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Průjezd na červenou, zastavení MP
« Odpověď #61 kdy: 28 Února 2020, 20:27:28 »

No upřímně to na lhůty nehraju, protože je mi jasný, že tady v Brně to neklapne asik...

Ale když opravdu potřebujete čas na přípravu odvolání tak je rozdíl na to mít 5 dnů a nebo 15.
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 246
    • Zobrazit profil
Re:Průjezd na červenou, zastavení MP
« Odpověď #62 kdy: 28 Února 2020, 22:20:38 »

Citace
No upřímně to na lhůty nehraju, protože je mi jasný, že tady v Brně to neklapne asik...

Ono to nemusi smerovat jen k prekluzi, ale protahovat lhuty se hodi i proto, ze kdyz kazdy krok akce-reakce trva mesic, tak ourada schova spis do skrine, jde kasirovat snazsi veci, pak zase musi spis vyndat, vzpominat, o cem to bylo atd. K tomu treba nadrizeny sleduje, kolik pripadu ukonci do nejakeho obdobi nebo do vanoc a dotahovat pripad pozdeji nema pro nej cenu.
IP zaznamenána

jokinen

  • Příspěvků: 68
    • Zobrazit profil
Re:Průjezd na červenou, zastavení MP
« Odpověď #63 kdy: 02 Března 2020, 06:16:33 »

U doručení fikcí se počítá 10 dní. Tzn. když vám to v datovce přistane dnes (pá 28.2.) tak dnem doručení (i když neotevřete) je potom po 9.3. - tzn. nemá smysl zprávu otevírat dříve než 9.3. (a všechny tyto dny máte "navíc")... Třeba při sepisování odvolání byste je místo 5 dnů docela využil...

Ok, moc děkuji za vysvětlení...Jinak, tu jejich opičí hantýrku stejně neumím, takže to píšu hodně laicky a víceméně jako sebevzdělávání, protože jak jsem psal: SO = ignorace.

Ještě se k tomuto vrátím: počítají se tedy kalendářní dny, ale počítají se do přihlášení se do datové schránky jak jsem vygooglil? Přijde mi to podivné...Na email přijde notifikace a doručení = moje přilášení do datovky? :o
IP zaznamenána

jokinen

  • Příspěvků: 68
    • Zobrazit profil
Re:Průjezd na červenou, zastavení MP
« Odpověď #64 kdy: 02 Března 2020, 06:18:04 »

No upřímně to na lhůty nehraju, protože je mi jasný, že tady v Brně to neklapne asik...

Ale když opravdu potřebujete čas na přípravu odvolání tak je rozdíl na to mít 5 dnů a nebo 15.

No celý problém je v tom, že já se v této problematice neorinetuju a za právníka mi to netojí = jestli na to mám 5 nebo 15 dní je vlastně jedno...:D Napíšiu svými slovy zmatené odvolání a snad je to zaměstná no.
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Průjezd na červenou, zastavení MP
« Odpověď #65 kdy: 02 Března 2020, 07:34:13 »

Doručení nastane po přihlášení do datovky nebo automaticky po 10 dnech od dodání zprávy.

Spousta lidí, kteří se v tom vyznají, vám tu napsali nesmyslnost vašeho odepisování SO ve stylu zamilovaných SMS a vy si pořád razíte svoje. Přidám vám další důvod. Vaše odvolání sem pak můžete nahrát ke konzultaci, když na ní bude 10 dní místo 1, bude to určitě lepší.
IP zaznamenána

jokinen

  • Příspěvků: 68
    • Zobrazit profil
Re:Průjezd na červenou, zastavení MP
« Odpověď #66 kdy: 02 Března 2020, 07:36:51 »

Doručení nastane po přihlášení do datovky nebo automaticky po 10 dnech od dodání zprávy.

Spousta lidí, kteří se v tom vyznají, vám tu napsali nesmyslnost vašeho odepisování SO ve stylu zamilovaných SMS a vy si pořád razíte svoje. Přidám vám další důvod. Vaše odvolání sem pak můžete nahrát ke konzultaci, když na ní bude 10 dní místo 1, bude to určitě lepší.

Ale to já nezpochybňuji! Ty termíny beru, dám si na to pozor...Jenom jsem říkal,že se v tom neorientuju, takže je pro mě jedno, kolik na to mám času..:-)
IP zaznamenána

beneji

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil
Re:Průjezd na červenou, zastavení MP
« Odpověď #67 kdy: 03 Března 2020, 04:35:05 »

U doručení fikcí se počítá 10 dní. Tzn. když vám to v datovce přistane dnes (pá 28.2.) tak dnem doručení (i když neotevřete) je potom po 9.3. - tzn. nemá smysl zprávu otevírat dříve než 9.3. (a všechny tyto dny máte "navíc")... Třeba při sepisování odvolání byste je místo 5 dnů docela využil...
Já si třeba nedikáži představit, že bych využil těch 10 dnů na sepisování odvolání, když v té době nemám možnost vidět rozhodnutí, proti kterému se odvolávám. Nebo se v těch 10 čekacích dnech na fiktivní doručení dá dostat k rozhodnutí nějak jinak než převzetím (tedy oficiálním doručením)?
IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.

jokinen

  • Příspěvků: 68
    • Zobrazit profil
Re:Průjezd na červenou, zastavení MP
« Odpověď #68 kdy: 03 Března 2020, 06:19:39 »

U doručení fikcí se počítá 10 dní. Tzn. když vám to v datovce přistane dnes (pá 28.2.) tak dnem doručení (i když neotevřete) je potom po 9.3. - tzn. nemá smysl zprávu otevírat dříve než 9.3. (a všechny tyto dny máte "navíc")... Třeba při sepisování odvolání byste je místo 5 dnů docela využil...
Já si třeba nedikáži představit, že bych využil těch 10 dnů na sepisování odvolání, když v té době nemám možnost vidět rozhodnutí, proti kterému se odvolávám. Nebo se v těch 10 čekacích dnech na fiktivní doručení dá dostat k rozhodnutí nějak jinak než převzetím (tedy oficiálním doručením)?

No já právě nevím, jak to mají ostatní, ale mě se ta zpráva přepošle na email...Tudíž do datovky nevlezu, ale zprávu mám k dispozici a proto jsem se na to extra ptal, přijde mi to úlet. :-)
Příklad přikládám.
« Poslední změna: 03 Března 2020, 06:21:30 od jokinen »
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Průjezd na červenou, zastavení MP
« Odpověď #69 kdy: 03 Března 2020, 06:27:46 »

Podle všeho, co o ISDS vím, je úplně jedno, zda se přihlásíte do DS sám, nebo zda to za Vás udělá nějaký software - ošidit se to dá pouze při odesílání. Ta zpráva tím pádem byla doručena 26.2. To si ovšem můžete snadno ověřit na doručence v DS.
IP zaznamenána

jokinen

  • Příspěvků: 68
    • Zobrazit profil
Re:Průjezd na červenou, zastavení MP
« Odpověď #70 kdy: 03 Března 2020, 06:36:12 »

Podle všeho, co o ISDS vím, je úplně jedno, zda se přihlásíte do DS sám, nebo zda to za Vás udělá nějaký software - ošidit se to dá pouze při odesílání. Ta zpráva tím pádem byla doručena 26.2. To si ovšem můžete snadno ověřit na doručence v DS.

No to je celý problém, co se tady řeší...Já nemám žádný soft, chodím tam  přes web a sama datovka mi to přeposílá. Den doručení = tedy den, kdy to dostanu na email ? :o
Tudíž pak platí co psal kolega výše, pokud se počítá přihlášení do DS, pak se k té zprávě jinak nedostanu a čekat na lhůtu tedy má smysl pouze kvůli prekluzi nebo jak někdo psal, že se na to třeba zapomene :-)
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Průjezd na červenou, zastavení MP
« Odpověď #71 kdy: 03 Března 2020, 06:41:55 »

Ad 1) Nepřeposílá Vám to datovka, ale Portál občana. Kdysi jsem se na tu funkci díval a před jejím zapnutím tam vyskočilo upozornění, že pokud si ji zapnete, budou všechny zprávy dodané do DS považovány za doručené ve chvíli, kdy je e-mail s přiloženými dokumenty odeslán (asi podle § 17 zák. č. 300/2008 Sb.).
Ad 2) Ano. Ale při výměně celkem standardních 5 dokumentů jde o 50 dní, což mnohdy skutečně hraje roli.
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 684
    • Zobrazit profil
Re:Průjezd na červenou, zastavení MP
« Odpověď #72 kdy: 03 Března 2020, 08:30:34 »

Ad 1) - doručení nastává až přihlášením do datovky. Odeslání mailu o doručení vlastním doručením není. Teď jsem to ověřoval u zpráv, které mi přišly.

Existuje program Datovka. Je zdarma, na Windows i Android. U něj nastává doručení okamžikem aktualizace stavu. Vřele ho doporučuji. Na rozdíl od ISDS v něm zprávy zůstávají a nemažou se.

Edit: Odeslání mailu o doručení Notifikace elektronickou poštou vlastním doručením není
« Poslední změna: 03 Března 2020, 08:50:13 od Jenyk »
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Průjezd na červenou, zastavení MP
« Odpověď #73 kdy: 03 Března 2020, 08:32:12 »

Přihlásil jsem se na Portál občana - poučení, které je spojeno se zasíláním notifikace včetně příloh do mailu, vypadá takto:
IP zaznamenána

jokinen

  • Příspěvků: 68
    • Zobrazit profil
Re:Průjezd na červenou, zastavení MP
« Odpověď #74 kdy: 03 Března 2020, 08:35:54 »

Asi je rozdíl, jka to čtu od vás obou, že jeden myslí notifikaci o samotném doručení a druhý doručení zprávy samotné (tj. s přiloženým pdf).
Tam se to zřejmě láme = pouhá notifikace není doručení, ale pokud je v příloze zpráva samotná, tak je doručeno. Je to tak?

Jeden konkrétní dotaz: SO předvolal na Új 2 svědky - opice z MP. Jeden svěděk se údajně omluvil pro nemoc. Mám právo na to, aby i tento byl vyslechnut a Új se opakovalo?

Díky

Pro pobavení vkládám stížnost na opičáky a odvolání proti rozhodnutí podat informace. (Správní orgán nejdřív poskytl sdělení a následně stejný orgán poskytnutí zamítl). Odvolání jsem podal do protokolu u ústního jednání, aby se tam kluci trošku pobavii.
PS: varuji, že to píšu jako laik ;-)
« Poslední změna: 03 Března 2020, 09:07:13 od jokinen »
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 3 4 [5] 6 7