30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: vice malych bodu ze spravniho rizeni  (Přečteno 18028 krát)

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 250
    • Zobrazit profil
vice malych bodu ze spravniho rizeni
« kdy: 01 Prosince 2014, 20:14:46 »

Vsechny uzivatele zdravim a nejprve dekuji za mnoho inspirace zde nacerpane. Sam jsem se sem dostal proto, ze jsem take do jednoho spravniho rizeni spadl, ale nechci to zde ventilovat pred prekluzi, vydrzte jeste dva mesice. Je to cim dale zabavnejsi, ze zacatku slo o bagatelni prestupek, nebodovany a na miste bylo odmitnuto smesnych 200 Kc, protoze uz me tam ti opicaci na tom nesmyslnem miste pili krev. Cely pripad zalozen na tvrzeni proti tvrzeni, zadny dukaz, fantasticke vypovedi policistu. Organovi jsem na zacatku slusne naznacil, ze z toho nic nebude, ale asi jsem neudelal dobry prvni dojem... Magistratu vec kraj uz dvakrat vratil a organ si nabiha na vidle zas a znova a s cim dal vetsi intenzitou :D

Bohuzel vsak u tohoto fora mam pocit, ze zde spise skolime sve nepratele, takze zatim jen par bodu do diskuse ohledne sdileni zkusenosti a svuj spis pozdeji asi poslu jen nekterym uzivatelum. Jake jsou Vase nazory na nasledujici body?

1) Dopsani svedka na hlasenku z mista prestupku pozdeji nekym jinym? Setkali jste se s tim nekdy? Je nekde popsana stabni kultura te hlasenky? Co kdybych kolonku svedka proskrtl? Stalo se mi totiz, ze ja sveho svedka/spolujezdce napsal hned a policistka byla tak zaskocena, ze na sveho kolegu zapomnela. A podle pisma ho dopsal az jeji nadrizeny...

2) Pritomnost urednice u vyslechu svedku? Jde mi o to, ze poverenou osobou je jeden clovek a v mistnosti organi sedi po dvou. Zkousel byt nekdo asertivni a kolegu poslat na chodbu? Zkousel nekdo zneplatnit pozdeji svedectvi?

3) Nutnost ustniho jednani po vraceni k novemu projednani? Kraj v rozhodnuti o druhem odvolani sam iniciativne pridal organovi dalsi duvod, a to, ze v druhem kole me jen vyzval k seznameni s podklady a neudelal ustni rizeni. Opravdu to musi udelat?

4) Vyjadreni k podkladum a vyhlaseni rozhodnuti primo na ustnim jednani? Setkali jste se s tim nekdy nebo jste vzdy dostali lhutu na vyjadreni? Jde mi o to, ze me trochu nahlodala tato diplomka http://is.muni.cz/th/327168/pravf_m/diplomova_prace.pdf

5) Delka ruznych stupnu rizeni jinde? Zahajeni rizeni, doba k vyjadreni k podkladum, delka odvolani? Zde je pulka pripadu z Prahy a pri znamce sebemensiho odporu je velka sance, ze to skonci v kosi, ale ja jsem kapnul na organa, ktery se evidentne nudi ::)

6) Vysledek rizeni pri tvrzeni proti tvrzeni? Treba zastavil nezastavil. Nebo z jednosmerky vycouval nevycouval. Kdybych tam nenasel zaplavu procesnich pochybeni, policiste si neprotirecili a nelhali,... jak vidite sanci na vyhru?

7) Zadost o sdeleni vyse platu urednika a jeho nadrizeneho, ktery se pod ty zvasty podepisuje. Zkouseli jste nekdy tento nasiraci bod?

Za osme) Termin vyslechu policistu jen v jejich ve sluzebni dobe a v uniforme. Zkouseli jste nekdy poukazovat na to, ze kdyby byly opravdu nezaujati (znate ty kecy, jak nemaji duvod lhat a nejsou motivovani poctem carek), tak by se jim nemuselo vychazet vstric a prisli by kdykoli?
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 250
    • Zobrazit profil
Re:vice malych bodu ze spravniho rizeni
« Odpověď #1 kdy: 01 Prosince 2014, 20:24:07 »

9) Prani k vanocum nebo k jinemu svatku? Poprali jste nekdy organovi vse nejlepsi? Bohateho jeziska, lepsiho sefa, vyssi plat, skoleni na tema spravniho radu, povyseni,... Ja mu budu kolem vanoc psat, co by jeste mel udelat pred prekluzi, tak mu tam asi napisu delsi pozdrav...

10) Stiznost k nadrizenemu. Stalo se nekomu, ze prokazatelne organ byl potrestan? Nebo naopak, nezkousel nekdo udelit ironicky pochvalu a povyseni organovi, ktery zvoral vse, na co sahl? Takove lidi je prece treba si hyckat, samozrejme po prekousnuti toho, ze prozira me dane.

11) Uz nekdo vyhral namitku podjatosti? Ja to ze srandy zkusim, i kdyz to z casovych duvodu neni treba, ale muj pripad smeruje k tomu, ze budou muset napsat, ze neni podjaty, ale jen tak blby...
IP zaznamenána

Safi

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:vice malych bodu ze spravniho rizeni
« Odpověď #2 kdy: 01 Prosince 2014, 20:47:50 »


11) Uz nekdo vyhral namitku podjatosti? Ja to ze srandy zkusim, i kdyz to z casovych duvodu neni treba, ale muj pripad smeruje k tomu, ze budou muset napsat, ze neni podjaty, ale jen tak blby...

Asi se to nedá úplně označit za výhru, ale úřad vyměnil úředníka a námitku zamítl s odůvodněním, že už to teď přece řeší někdo jiný, tak je neopodstatněná. Detaily později zde: http://30kmh.cz/index.php?topic=697.0
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:vice malych bodu ze spravniho rizeni
« Odpověď #3 kdy: 02 Prosince 2014, 07:54:28 »

1) Dopsani svedka na hlasenku z mista prestupku pozdeji nekym jinym? Setkali jste se s tim nekdy? Je nekde popsana stabni kultura te hlasenky? Co kdybych kolonku svedka proskrtl? Stalo se mi totiz, ze ja sveho svedka/spolujezdce napsal hned a policistka byla tak zaskocena, ze na sveho kolegu zapomnela. A podle pisma ho dopsal az jeji nadrizeny...

Tohle se bohužel stává a nejde jen o dopsání svědků, ale např. i doplnění textu v oznámení přestupku. Pokud pachové zjistí, že zapoměli něco napsat, tak se to snaží pak napravit. Jednoduchá obrana je nafotit ten tiskopis ze předu i ze zadu a nejlépe tak, aby to pachové neviděli. Pak se velmi dobře zpochybňuje jejich tvrzení. Když by se proškrtla kolonka pro svědky, tak se jim to líbit nebude a napíšou je pod to. Každopádně, pokud je na místě kdokoliv, kdo by mohl svědčit v můj prospěch, tak bych ho tam taky napsal :)

2) Pritomnost urednice u vyslechu svedku? Jde mi o to, ze poverenou osobou je jeden clovek a v mistnosti organi sedi po dvou. Zkousel byt nekdo asertivni a kolegu poslat na chodbu? Zkousel nekdo zneplatnit pozdeji svedectvi?

Když jsem cca 6 let zpátky ještě chodil na ústní jednání, tak to bylo běžnou praxí a věřím, že dosud je.
Pouze jednou jsem vyzval orgána, aby mi ukázal pověření osoby, která seděla vedle něho, k jednání v tomto případu. Ve spise bylo pouze jedno pověření. Důvod byl ten, že ten druhý do toho pořád kecal a snažil se mi pokládat různé otázky. Pustili se do mě, že bla bla, ale jakmile jsem řekl, ať mi zavolají nadřízeného, tak ten druhý řekl "přece se nebudeme dohadovat, tak já si zajdu na kafe" a šel do pr..
Dnes už se dělá vše od stolu, ale pokud bych na jednání musel, tak bych to určitě využíval.

3) Nutnost ustniho jednani po vraceni k novemu projednani? Kraj v rozhodnuti o druhem odvolani sam iniciativne pridal organovi dalsi duvod, a to, ze v druhem kole me jen vyzval k seznameni s podklady a neudelal ustni rizeni. Opravdu to musi udelat?

Ano, po zrušení rozhodnutí se vrací řízení na začátek, respektive do bodu, kdy je zahájené řízení a je jedno jestli bylo zahájeno příkazem nebo oznámení o zahájení řízení, orgán pak musí ve věci nařídit ústní jednání (bavíme se o klasickém přestupku).

4) Vyjadreni k podkladum a vyhlaseni rozhodnuti primo na ustnim jednani? Setkali jste se s tim nekdy nebo jste vzdy dostali lhutu na vyjadreni? Jde mi o to, ze me trochu nahlodala tato diplomka http://is.muni.cz/th/327168/pravf_m/diplomova_prace.pdf

Tohle také není nic vyjímečného, děje se to normálně. Po se seznámení s podklady je vždy na místě do protokolu o ústním jednání uvést, že žádám o přiměřenou lhůtu k prostudování podkladů, kdy své vyjádření zašlu písemně. Tím nemohou vyhlašovat rozhodnutí na místě.

5) Delka ruznych stupnu rizeni jinde? Zahajeni rizeni, doba k vyjadreni k podkladum, delka odvolani? Zde je pulka pripadu z Prahy a pri znamce sebemensiho odporu je velka sance, ze to skonci v kosi, ale ja jsem kapnul na organa, ktery se evidentne nudi ::)

Tohle je idividuální, nikde se nejede podle nějaké šablony, jak jim to vychází, tak to je. Někde prostě mají čas a stíhaj a někde mají problém zahájit do 30 dnů. Odvolací orgány taky nejsou jednotné, někde se rozhodnutí nedočkáme ani za 1,5  roku a někde ho vystřihnou do 2 měsíců.

6) Vysledek rizeni pri tvrzeni proti tvrzeni? Treba zastavil nezastavil. Nebo z jednosmerky vycouval nevycouval. Kdybych tam nenasel zaplavu procesnich pochybeni, policiste si neprotirecili a nelhali,... jak vidite sanci na vyhru?

Vzhledem k dostatku procesních chyb, kterých se dopustí orgán a chyb, kterých se dopustí pachové při svědeckých výpovědích, pokud je orgán vůbec předvolá, tak šance na výhru je 99% :), ale samozřejmě jsou případy, které soud posvětil - obecně se v případech tvrzení proti tvrzení pachům jako svědkům věří.

7) Zadost o sdeleni vyse platu urednika a jeho nadrizeneho, ktery se pod ty zvasty podepisuje. Zkouseli jste nekdy tento nasiraci bod?

Tak tohle nasere jen toho co to musí vyhledat a napsat. K samotnému úředníkovi se to vůbec nemusí dostat.

Za osme) Termin vyslechu policistu jen v jejich ve sluzebni dobe a v uniforme. Zkouseli jste nekdy poukazovat na to, ze kdyby byly opravdu nezaujati (znate ty kecy, jak nemaji duvod lhat a nejsou motivovani poctem carek), tak by se jim nemuselo vychazet vstric a prisli by kdykoli?

Naprosto běžná věc. Orgáni jim časově vycházejí vstříc, přece je nebudou obtěžovat v jejich volnu. Jednou jsem se na tohle téma bavil s vyjímečně příjmenou úřednicí, která mi na mou otázku, proč je výslech tří pachů rozložen do 14 dnů, říkala, že musí čekat až budou v práci, protože jí samotní pachové říkali, že jestli je předvolá ve volnu budou chtít zaplatit všechny náklady :)
Každopádně se to hodí jako bod do odvolání v případě, kdy chci zpochybňovat jejich věrohodnost a vztah ke správnímu orgánu a současně se to dá použít i k námitce podjatosti.






IP zaznamenána

Nimra

  • Příspěvků: 24
    • Zobrazit profil
Re:vice malych bodu ze spravniho rizeni
« Odpověď #4 kdy: 03 Prosince 2014, 16:20:24 »

1) Dopsani svedka na hlasenku z mista prestupku pozdeji nekym jinym? Setkali jste se s tim nekdy? Je nekde popsana stabni kultura te hlasenky? Co kdybych kolonku svedka proskrtl? Stalo se mi totiz, ze ja sveho svedka/spolujezdce napsal hned a policistka byla tak zaskocena, ze na sveho kolegu zapomnela. A podle pisma ho dopsal az jeji nadrizeny...

Tohle se bohužel stává a nejde jen o dopsání svědků, ale např. i doplnění textu v oznámení přestupku. Pokud pachové zjistí, že zapoměli něco napsat, tak se to snaží pak napravit. Jednoduchá obrana je nafotit ten tiskopis ze předu i ze zadu a nejlépe tak, aby to pachové neviděli. Pak se velmi dobře zpochybňuje jejich tvrzení. Když by se proškrtla kolonka pro svědky, tak se jim to líbit nebude a napíšou je pod to. Každopádně, pokud je na místě kdokoliv, kdo by mohl svědčit v můj prospěch, tak bych ho tam taky napsal :)

Dovolím si nesouhlasit v bodě nafocení tiskopisu. Doporučuji ho nafotit proškrtnutý před očima opicajta a nevšímat si případných námitek, co to děláte. Opicajt si možná uvědomí důkazní nouzi a po Vašem odjezdu bude postupovat ve stylu: 1. zmuchlání a zahození papíru (tiskopisy nejsou číslované) 2. zastavení jiné kavky, která ochotně zaplatí.

Zanedlouho mi spadne do prekluze jedno řízení, kde jsem argumentoval mimo jiné něčím obdobným, takže pak naskenuji a hodím sem na fórum.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:vice malych bodu ze spravniho rizeni
« Odpověď #5 kdy: 03 Prosince 2014, 20:27:52 »

také doporučuji
v jedné nejmenované obci, jsem příslušnici místní domobrany sdělil, že se nevyjádřím, ale vyfotím si to
napsala "odmítl se vyjádřit" a hned ten papír schovala
stalo se v 7.2013  ;)
IP zaznamenána

RIK

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 391
    • Zobrazit profil
Re:vice malych bodu ze spravniho rizeni
« Odpověď #6 kdy: 04 Prosince 2014, 08:32:21 »

také doporučuji
v jedné nejmenované obci, jsem příslušnici místní domobrany sdělil, že se nevyjádřím, ale vyfotím si to
napsala "odmítl se vyjádřit" a hned ten papír schovala
stalo se v 7.2013  ;)

Pak je treba tahnout §109 zákona 273/2008Sb
IP zaznamenána

Nimra

  • Příspěvků: 24
    • Zobrazit profil
Re:vice malych bodu ze spravniho rizeni
« Odpověď #7 kdy: 04 Prosince 2014, 12:14:40 »

také doporučuji
v jedné nejmenované obci, jsem příslušnici místní domobrany sdělil, že se nevyjádřím, ale vyfotím si to
napsala "odmítl se vyjádřit" a hned ten papír schovala
stalo se v 7.2013  ;)

Pak je treba tahnout §109 zákona 273/2008Sb

Bacha, RIK píše, že to byla příslušnice místní domobrany, domnívám se, že jde o měšťáky -.tam nelze argumentovat zákonem o poblicii ČR
IP zaznamenána

RIK

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 391
    • Zobrazit profil
Re:vice malych bodu ze spravniho rizeni
« Odpověď #8 kdy: 04 Prosince 2014, 12:59:03 »

také doporučuji
v jedné nejmenované obci, jsem příslušnici místní domobrany sdělil, že se nevyjádřím, ale vyfotím si to
napsala "odmítl se vyjádřit" a hned ten papír schovala
stalo se v 7.2013  ;)

Pak je treba tahnout §109 zákona 273/2008Sb

Bacha, RIK píše, že to byla příslušnice místní domobrany, domnívám se, že jde o měšťáky -.tam nelze argumentovat zákonem o poblicii ČR

Ano, máš pravdu, přehlédl jsem ...
IP zaznamenána

Nimra

  • Příspěvků: 24
    • Zobrazit profil
Re:vice malych bodu ze spravniho rizeni
« Odpověď #9 kdy: 28 Ledna 2015, 13:40:32 »

1) Dopsani svedka na hlasenku z mista prestupku pozdeji nekym jinym? Setkali jste se s tim nekdy? Je nekde popsana stabni kultura te hlasenky? Co kdybych kolonku svedka proskrtl? Stalo se mi totiz, ze ja sveho svedka/spolujezdce napsal hned a policistka byla tak zaskocena, ze na sveho kolegu zapomnela. A podle pisma ho dopsal az jeji nadrizeny...

Tohle se bohužel stává a nejde jen o dopsání svědků, ale např. i doplnění textu v oznámení přestupku. Pokud pachové zjistí, že zapoměli něco napsat, tak se to snaží pak napravit. Jednoduchá obrana je nafotit ten tiskopis ze předu i ze zadu a nejlépe tak, aby to pachové neviděli. Pak se velmi dobře zpochybňuje jejich tvrzení. Když by se proškrtla kolonka pro svědky, tak se jim to líbit nebude a napíšou je pod to. Každopádně, pokud je na místě kdokoliv, kdo by mohl svědčit v můj prospěch, tak bych ho tam taky napsal :)

Dovolím si nesouhlasit v bodě nafocení tiskopisu. Doporučuji ho nafotit proškrtnutý před očima opicajta a nevšímat si případných námitek, co to děláte. Opicajt si možná uvědomí důkazní nouzi a po Vašem odjezdu bude postupovat ve stylu: 1. zmuchlání a zahození papíru (tiskopisy nejsou číslované) 2. zastavení jiné kavky, která ochotně zaplatí.

Zanedlouho mi spadne do prekluze jedno řízení, kde jsem argumentoval mimo jiné něčím obdobným, takže pak naskenuji a hodím sem na fórum.

Tak už mi to spadlo do prekluze a můžu se rozepsat:

9.1.2014 jsem spěchal domů a v Praze za Hlávkovým mostem na křižovatce z nábřeží do Argentinské projel na poslední chvíli oranžovou. Za okamžik jsem zpozoroval modrou diskotéku v zrcátku a blikající nápis STOP. Zastavil jsem a ozbrojený opičák hned snaživě tvrdil, že jsem projel na červenou a že mě mají na kameře (zvláštní, že když stál u okýnka, tak si mne na kameru nahrával). Odmítl jsem řešit věc na místě (tisícovka by mně tolik nebolela, ale 5 bodů ano) a nechal ho vyplňovat oznámení o přestupku (5 řádků za 45 minut, docela výkon). Když mi pak dal papír k vyjádření, napsal jsem, že s tím nesouhlasím a vyjádřím se ve správním řízení. Před jeho očima jsem proškrtnul kolonku pro svědky (aby se tam "záhadně" neobjevilo dalších 5 unifromovaných opičáků, kteří by si lhali do kapsy), před jeho očima jsem si papír vyfotil (anonymizovanou kopii přikládám) a čekal, co se bude dít. Nejvíc jsem byl zvědavý na kamerový záznam a těšil se na správní řízení.

Během roku jsem si pečlivě vybíral datovou i domovní schránku, ale odnikud mi ve věci tvrzené projeté červené nic nepřišlo. Proto jsem počkal do 9.1.2015 a poslal na magistrát hlavního města Prahy zdvořilou žádost o informace, kolik tam na mne do 9.1.2015 bylo přestupkových řízení. A rovnou jsem požádal o poslání spisu. Magistrát mi vyhověl dopisem z 16.1.2015, podle něhož se mnou žádné přestupkové řízení nevedli. Policajti to tedy evidentně neposlali do správka!

A dnes jsem si pro jistotu (co kdyby po mém odjezdu zfalšovali blok na pokutu na místě nezaplacenou) zašel pro výpis z bodového hodnocení. Stav nula bodů, poslední body v roce 2008.

Co z toho vyplývá?
- nevěřte jim, ani když tvrdí, že mají přestupek na kameře. Zkoušejí to.
- nebojte se jít do správního řízení, ale bonzpapír proškrtejte a nafoťe si ho (mobil s fotoaparátem má dneska každý).
- už Josef Švejk říkal, že je třeba rozlišovat, na koho se vysrat a před kým se posrat. Pokud ukážete aktivitu a odvahu, policajti si najdou jinou ochotně platící kavku, která se před nimi posere, a oznámení přestupku ani nedoputuje na magistrát.
« Poslední změna: 28 Ledna 2015, 15:09:58 od Nimra »
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:vice malych bodu ze spravniho rizeni
« Odpověď #10 kdy: 29 Ledna 2015, 11:40:42 »

Co na ně poslat stížnost nebo rovnou trestní oznámení?
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:vice malych bodu ze spravniho rizeni
« Odpověď #11 kdy: 29 Ledna 2015, 21:00:50 »

Co na ně poslat stížnost nebo rovnou trestní oznámení?
Trochu to zavání zneužitím postavení   ;D či přímo vydíráním. A důkazem je ta fotka v mobilu.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:vice malych bodu ze spravniho rizeni
« Odpověď #12 kdy: 02 Února 2015, 01:29:23 »

tohle by stálo za pokračování !
IP zaznamenána

Nimra

  • Příspěvků: 24
    • Zobrazit profil
Re:vice malych bodu ze spravniho rizeni
« Odpověď #13 kdy: 02 Února 2015, 19:14:04 »

Co na ně poslat stížnost nebo rovnou trestní oznámení?
Trochu to zavání zneužitím postavení   ;D či přímo vydíráním. A důkazem je ta fotka v mobilu.

Blbé (pro mne) je, že se na ten bonzpapír nepodepsal (a neuvedl ani třeba služební číslo) předtím, než mi ho dal k vyjádření a než jsem ho proškrtal.

Ale v minulosti jsem už párkrát aplikoval postup: Odmítnutí zaplatit blokovou pokutu -˃ správní řízení -˃ zastavení či odložení, protože přestupek se nestal -˃ nahlédnutí do spisu a zjištění identifikačních údajů policajta -˃ oznámení přestupku proti občanskému soužití

Viz též zákon ČNR č. 200/1990 Sb., o přestupcích:
§ 49
 
Přestupky proti občanskému soužití
 
(1) Přestupku se dopustí ten, kdo
 
a) jinému ublíží na cti tím, že ho urazí nebo vydá v posměch,
 
b) jinému z nedbalosti ublíží na zdraví,
 
c) úmyslně naruší občanské soužití vyhrožováním újmou na zdraví, drobným ublížením na zdraví, nepravdivým obviněním z přestupku, schválnostmi nebo jiným hrubým jednáním,
 
d) omezuje nebo znemožňuje příslušníku národnostní menšiny výkon práv příslušníků národnostních menšin,
 
e) působí jinému újmu pro jeho příslušnost k národnostní menšině nebo pro jeho etnický původ, pro jeho rasu, barvu pleti, pohlaví, sexuální orientaci, jazyk, víru nebo náboženství, pro jeho politické nebo jiné smýšlení, členství nebo činnost v politických stranách nebo politických hnutích, odborových organizacích nebo jiných sdruženích, pro jeho sociální původ, majetek, rod, zdravotní stav anebo pro jeho stav manželský nebo rodinný.
 
(2) Za přestupek podle odstavce 1 písm. a) lze uložit pokutu do 5000 Kč a za přestupek podle odstavce 1 písm. b) až e) pokutu do 20000 Kč a za přestupek podle odstavce 1 písm. c) lze spolu s pokutou uložit zákaz pobytu.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:vice malych bodu ze spravniho rizeni
« Odpověď #14 kdy: 03 Února 2015, 01:33:26 »

Viz též zákon ČNR č. 200/1990 Sb., o přestupcích:
§ 49
Přestupky proti občanskému soužití
(1) Přestupku se dopustí ten, kdo
c) ...... nepravdivým obviněním z přestupku, schválnostmi .......

(2) Za přestupek podle odstavce 1 písm.  b) až e) pokutu do 20000 Kč .....

Tohle se fakt dá použít v případu výhry nad orgánem ? Např. u těch podlimitních zbytkáčů apod.
To si také říká o vytisknutí na kartičku a poučení orgána třeba když tvrdí, že Vás viděl s mobilem.
Rovnáváha sil v praxi.


IP zaznamenána