30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Prikaz k uhrade pokuty - prosim o radu  (Přečteno 9034 krát)

Kamil07

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
[?] Prikaz k uhrade pokuty - prosim o radu
« kdy: 24 Října 2019, 10:47:19 »

Ahoj, diky urednikum a vlastnimu pricineni jsem se dostal do situace, kdy bych potreboval dobrou radu.
Jedna se o to, ze jsem jednoho dne spolu s dalsimi parkoval v obytne zone mimo vyhrazene parkovaci mista, kouknu z okna a vidim MP jak rozdava vyzvy pro nepritomneho ridice, tak jdu dolu, ze to vyresim za 100,- Kc na miste, ale uz byli pryc a za oknem jsem vyzvu nemel (ostatnich cca 7 aut ano).
Bylo mi to divne, tak jsem druhy den sel na sluzebnu MP, kde jsem jim rekl, ze jsem nedostal vyzvu, ale mam podezreni, ze mi ji tam nedali, ale prestupek je zaevidovan.
Na to mi bylo straznikem odpovezeno, ze pokud nedali straznici za okno vyzvu, tak to nemam resit a pokutu urcite nedostanu, sel jsem tedy v klidu domu a dal neresil.
O nejaky ten mesic pozdeji mi prisla vyzva od uradu, at zaplatim 500,- Kc, na coz jsem reagoval emailem prislusnemu urednikovi, kde jsem uvedl skutecnosti o tom, ze jsem ze steracem nemel vyzvu a na stanici MP mi bylo receno, ze pokutu urcite nedostanu.
Urednik bohuzel na email nereagoval, proto jsem ho kontaktoval telefonicky, kouknul do spisu a rekl mi, ze na foto opravdu vyzva neni a rizeni bude na zaklade toho zastaveno.
Dal jsem to tedy neresil, az do vcerejsiho dne, kdy mi prisel prikaz k uhrade na 1 500,- Kc, kdy to uz resi jina urednice.
Hned jsem ji tedy volal, celou situaci vysvetlil, ze zacatku vubec nevedela ktera bije a jak se k tomu postavit, do telefonu rikala, ze by to opravdu melo byt zastaveno, ale ze se poradi s nadrizenym.
Dnes mi volala s tim, ze je vse v poradku, prikaz plati a policie pry nema povinnost davat vyzvy za sterac, ze to delaji jen z dobre vule.
Po porade s nadrizenym byla najednou chytra jak radio.

Ptam se tedy, jak bych mel postupovat, abych nemusel platit nesmyslnou pokutu, kdyz dle meho prvotni pochybeni bylo na strane policie, ale udajne je z jejich strany vse v poradku.

Vyzvy nepritomnemu ridici vzdy platim, jsou tady hodni a davaji to za 100,- Kc, takze s tim nemam problem, ale 1 500,- Kc se mi teda platit urcite nechce.

Dekuji.
« Poslední změna: 24 Října 2019, 12:25:52 od Kamil07 »
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 924
    • Zobrazit profil
Re:Prikaz k uhrade pokuty - prosim o radu
« Odpověď #1 kdy: 24 Října 2019, 11:06:38 »

Neverim, ze je neco podobneho mozne. To nas nekdo zkousi nejakou vykonstruovanou modelovou situaci :-D.

Nicmene pro pripad, ze by se jednalo o realnou vec: predpokladam, ze prisla vyzva k zaplaceni urcene castky (500Kc) spolu s moznosti udat ridice a potom (po te mazane telefonicke konzultaci s urednikem) to prekopili na tzv. Sprdel (prestupek provozovatele za 1500Kc), protoze jste na tu prvni vyzvu nijak nereagoval.

Takze sem nejdrive nahrejte oscanovane a anonymizovane dokumenty, ktere vam prisly z uradu a pak se uvidi, co dal.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Prikaz k uhrade pokuty - prosim o radu
« Odpověď #2 kdy: 24 Října 2019, 11:20:06 »

Tomu příběhu chybí poslední kapitola:

Zavolal jsem tomu nadřízenému. Ten byl velice milý a poradil mi podat odpor, že se tím celá věc vyřeší. Tak jsem podal odpor, v němž jsem celý svůj smutný příběh popsal. A najednou mi přišlo rozhodnutí, podle kterého mám vedle pokuty 1.500 Kč zaplatit ještě 1.000 Kč za náklady řízení.

Poučil jsem se. A aby se situace neopakovala, čekal jsem na strážníky, dokud zase nepřijeli rozdávat lístečky. Koupil jsem si od nich rovnou deset kusů (se slevou) po 100 Kč, budu si je teď dávat za stěrač sám. Byli moc hodní, smáli se a slíbili mi, že se brzy zase staví. Jeden z nich mi dokonce dal svoje soukromé číslo, na které mu prý mohu kdykoli cinknout, kdyby mi lístečky došly. Smysl tohohle fóra proto naprosto nechápu.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 025
    • Zobrazit profil
Re:Prikaz k uhrade pokuty - prosim o radu
« Odpověď #3 kdy: 24 Října 2019, 11:34:27 »

A trochu méně ironicky:

Lísteček za stěračem (výzva pro nepřítomného řidiče) skutečně není podmínkou zahájení správního řízení a ani neexistuje právo to vyřešit na opicejní stanici blokem za 100 Kč (tzv. příkaz na místě). Pochybení na straně městapa ani úřadu tedy nevidím. Chybu jste udělal zejména tím, že jste nereagoval na výzvu k uhrazení určené částky udáním řidiče.

Pokud se ale chcete pokusit chybu napravit, podejte včas odpor.

Pokud chcete šanci na výhru zvýšit, poskytněte nám více informací, zařiďte kopii spisu, začněte důsledně využívat lhůty, nastudujte zde na fóru již ukončené případy.
IP zaznamenána

FOMP

  • Příspěvků: 433
    • Zobrazit profil
Re:Prikaz k uhrade pokuty - prosim o radu
« Odpověď #4 kdy: 24 Října 2019, 11:55:54 »

presne tak treba holesovicti platfusaci listecky za sterac uz nedavaj, pekne si jak papa zaparkujou na chodniku, protoze muzou a zname misto si obejdou s fotakem.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Prikaz k uhrade pokuty - prosim o radu
« Odpověď #5 kdy: 24 Října 2019, 12:00:00 »

1) Na to mi bylo straznikem odpovezeno, ze pokud nedali straznici za okno vyzvu, tak to nemam resit a pokutu urcite nedostanu,....
2) kouknul do spisu a rekl mi, ze na foto opravdu vyzva neni a rizeni bude na zaklade toho zastaveno......
3) do telefonu rikala, ze by to opravdu melo byt zastaveno, ale ze se poradi s nadrizenym.....

Zdravím , pokud máte výše uvedené zadokumentováno (nahráno) , pak lze ještě něco zvrátit. Hlavně bod číslo 2. Pokud ne, zřejmě Vám není pomoci.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil
Re:Prikaz k uhrade pokuty - prosim o radu
« Odpověď #6 kdy: 24 Října 2019, 12:02:46 »

Ahoj, diky urednikum jsem se dostal do situace, kdy bych potreboval dobrou radu.
Musím autora trochu opravit - dostal jste se do situace vlastním přičiněním, kdy jste důvěřoval sdělení městské opice a úředníka. Máte šanci si z toho do budoucna vzít ponaučení....
IP zaznamenána

Kamil07

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:Prikaz k uhrade pokuty - prosim o radu
« Odpověď #7 kdy: 24 Října 2019, 12:12:21 »

medved: Vyzva za 500,- Kc od uradu prisla, pisu to v uvodnim prispevku.
Bohuzel jsem v techto vecech neznaly a chybne jsem se rozhod to resit emailem a telefonicky, myslel jsem ze se jedna jen o chybu a kdyz mi urednik do telefonu rekl, ze to zastavi, tak jsem to bral za uzavrene.

kdo: Diky za scenar, tak nejak to asi bude.

Číkus: Díky, pokud tedy opravdu neni chyba na strane uradu, tak jsem si to asi spatne vylozil a zaplatim ac nerad pokutu.

FOMP: To je blbe :-(

PK202: Nahrano bohuzel nic nemam.

Gumidos: Je to pravda, pro priste snad budu chytrejsi.


Na tohle forum jsem bohuzel natrefil az kdyz bylo pozde, jak uz jsem psal, v techto vecech jsem neznaly a zamotal jsem se do toho.
« Poslední změna: 24 Října 2019, 12:22:15 od Kamil07 »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 025
    • Zobrazit profil
Re:Prikaz k uhrade pokuty - prosim o radu
« Odpověď #8 kdy: 24 Října 2019, 12:36:49 »

No vidíte, tak máte konečně první možnost zkusit s úředníky bojovat. Takováto prkotina je optimální, neboť riskujete jen velice málo (1000 Kč poplatek za správní řízení). Je dobré natrénovat na podobných banalitách, získané zkušenosti bohatě zúročíte až o něco půjde (třeba o zákaz řízení).

edit: Doplním:

Pokud rovnou kapitulujete, zaplatíte 1500 a nic nového se nenaučíte.

Pokud se rozhodnete bojovat a vyhrajete, neplatíte nic a získáte cenné zkušenosti.

Pokud se rozhodnete bojovat a prohrajete, zaplatíte 2500 a získáte cenné zkušenosti.

Za mne je volba jasná.
« Poslední změna: 24 Října 2019, 12:39:11 od Číkus »
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Prikaz k uhrade pokuty - prosim o radu
« Odpověď #9 kdy: 24 Října 2019, 12:55:50 »

Urednik bohuzel na email nereagoval, proto jsem ho kontaktoval telefonicky, kouknul do spisu a rekl mi, ze na foto opravdu vyzva neni a rizeni bude na zaklade toho zastaveno.
Dal jsem to tedy neresil, az do vcerejsiho dne, kdy mi prisel prikaz k uhrade na 1 500,- Kc, kdy to uz resi jina urednice.
Hned jsem ji tedy volal, celou situaci vysvetlil, ze zacatku vubec nevedela ktera bije a jak se k tomu postavit, do telefonu rikala, ze by to opravdu melo byt zastaveno, ale ze se poradi s nadrizenym.

Ano.. s takovou úrovní znalostí strážníků a úředníků se potkáte běžně..
..na tom vidíte proč tolik případů řešených s pomocí 30kmh končí WIN.
..a snad jste se poučil že když hledáte právní rady od strážníků a úředníků tak to pak takhle dopadne..

Ale strážník na služebně MP se neukázal moc bystrý ani na strážníka..
když si zkusím představit myšlení strážníka.. tak bych hejlovi vysvětlil jak je dobře že přišel protože ve správním řízení by mohl platit až 3500..
..pak ho nechal se do protokolu přiznat k přestupku a řekl mu že když přišel sám tak to bude za pouhých 500.. a pak se nechal ukecat na 300..
..pokutička a čárka doma a všichni spokojení.

..to je i návod jestli někomu dělá dobře chodit na MP a platit pokuty.. tak jim to poraďte..

Teď co s tím příkazem..
normální postup je podat odpor, ale když nebudete mít rozumnou procesní strategii tak zaplatíte ještě o 1000 víc na náklady řízení..

IP zaznamenána

Kamil07

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:Prikaz k uhrade pokuty - prosim o radu
« Odpověď #10 kdy: 24 Října 2019, 13:00:37 »

Číkus: Diky za odpoved, rad bych si to natrenoval, ale problem je ze jsem v tom blby jak tago.
Uz za tu duveru v urednika po telefonu bych si najradsi nafackoval.

Ani poradne nevim proti cemu mam ted aktualne podat odpor.
Pokud jsem to dobre pochopil, tak jsem prosvihnul lhutu abych to na nekoho "hodil" a stejnesi nejsem uplne jisty, jestli bych to unel dohrat do konce.

Urednici jednu vyhodu, kdyz udelaji chybu, tak nebudou potrestani a je jim to ve vysledku jedno, ale ja kdyz se jen trosku spletu, tak me maji a koncim.
IP zaznamenána

Kamil07

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:Prikaz k uhrade pokuty - prosim o radu
« Odpověď #11 kdy: 24 Října 2019, 13:03:26 »

2M: Rozumnou strategii bohuzel nemam, mel jsem za to, ze kdyz vsichni listky dostali a ja ne, tak je to chyba policisty a bude to zastaveno.
Kdyz mi i zde bylo receno, ze listky davat nemusi, tak je to pak jasne.
IP zaznamenána

j0hn

  • Příspěvků: 268
    • Zobrazit profil
Re:Prikaz k uhrade pokuty - prosim o radu
« Odpověď #12 kdy: 24 Října 2019, 13:04:27 »

O jaké jde město?
Nascanujte a dejte sem, co k tomu máte. Pokud možno, zajděte nahlédnout do spisu. Jestli přišel příkaz včera, pak máte ještě pár dní na rozmyšlení jestli bojovat.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 025
    • Zobrazit profil
Re:Prikaz k uhrade pokuty - prosim o radu
« Odpověď #13 kdy: 24 Října 2019, 13:11:33 »

Kalmil07> Cílem je právě se naučit a přestat být blbý jak tágo. Následná komunikace už bude pouze písemně a vždy po konzultaci se zkušenějšími (např. tady), čímž se vyhnete dalším chybám.

Podat odpor je úplně jednoduché. Stačí uvést, že podáváte odpor proti příkazu č.j. XXX, uvést jméno, příjmení, bydliště, datum narození, podepsat a poslat včas na adresu úřadu.

Pak samozřejmě záleží na morálním aspektu. Pokud máte za to, že jste svým jednáním způsobil nějakou křivdu a že ta křivda bude napravena tak, že svých 1500 Kč dáte úřadu, pak zaplaťte a dále o tom nepřemýšlejte.
IP zaznamenána

Kamil07

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:Prikaz k uhrade pokuty - prosim o radu
« Odpověď #14 kdy: 24 Října 2019, 13:18:38 »

j0hn: Mesto je Ostrava,.
Prilohy mi bohuzel nejdou pridat, aktualne jsem jen na mobilu a pry selhala nejaka bezpecnostni kontrola.
Vecer to zkusim jeste z PC.

Číkus: Spatne jsem to napsal, odpor podat neni problem, jen pak nevim jak postupovat dal.
Krivdu citim spis ja, rad bych mel za steracem listek a zaplatil 100,- Kc.
« Poslední změna: 24 Října 2019, 14:28:07 od Kamil07 »
IP zaznamenána