30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Prikaz k uhrade pokuty - prosim o radu  (Přečteno 9015 krát)

Kamil07

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:Prikaz k uhrade pokuty - prosim o radu
« Odpověď #15 kdy: 24 Října 2019, 13:19:08 »

Vsem dekuji za ochotu a rady.
IP zaznamenána

Neridic

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:Prikaz k uhrade pokuty - prosim o radu
« Odpověď #16 kdy: 24 Října 2019, 13:19:29 »

Ze to toho kecam ...  nejak si zajistete, abyste ten listecek priste urcite dostal.
IP zaznamenána

Kamil07

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:Prikaz k uhrade pokuty - prosim o radu
« Odpověď #17 kdy: 24 Října 2019, 16:11:20 »

Neridic: To bohuzel asi zajistit nejde, nicmene uz si radsi tisknu vlastni listky a davam si je za okno, kdyz nahodou stojim kde bych nemel.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Prikaz k uhrade pokuty - prosim o radu
« Odpověď #18 kdy: 24 Října 2019, 23:00:33 »

Tahle taktika někdy ve větších městech zabírá.....
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Prikaz k uhrade pokuty - prosim o radu
« Odpověď #19 kdy: 24 Října 2019, 23:08:56 »

Kalmil07> Cílem je právě se naučit a přestat být blbý jak tágo. Následná komunikace už bude pouze písemně a vždy po konzultaci se zkušenějšími (např. tady), čímž se vyhnete dalším chybám.

Může být, nicméně není špatné se na takovéto věci, která nemůže dopadnout nijak katastrofálně i naučit osobnímu jednání s parazitem na SO nebo si třeba v pátek před prodlouženým weekendem dojít ve 14:00 pro spis. Člověk se naučí asertivitě, naučí se čelit lžím úředníků, vyzkouší si techniku nahrávání atd. Jsou to nenehraditelné zkušenosti, které využijete později i například při jednání se vopičáky na silnici při kontrolní kontrole.
Tohle je možná pro život důležitějším než s pomocí fóra sestavit dopis a jen ho poslat.
IP zaznamenána

Kamil07

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:Prikaz k uhrade pokuty - prosim o radu
« Odpověď #20 kdy: 25 Října 2019, 09:37:20 »

Je to pravda, ale kdyz uz vim, ze neni pravo na me strane, tak k tomu pristupuju trosku jinak a taky nemam uplne cas se pretahovat s urednikama, ze kterych se mi chce akorat zvracet.
Predpokladal jsem, ze to je jednoducha situace, na fotce neni vyzva (svestka z meho pohledu pochybila), bude to zastaveno.
Tady mi bylo potvrzeno, ze vyzvy za okno davat nemusi, navic jsem to zbytecne nechal spadnout az k "prikazu" a pochopil jsem, ze z toho uz se hrabe velmi spatne.
Jeste si to rozmyslim, zatim je cas podat odpor.

Diky.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Prikaz k uhrade pokuty - prosim o radu
« Odpověď #21 kdy: 25 Října 2019, 10:30:41 »

Je to pravda, ale kdyz uz vim, ze neni pravo na me strane,...

OK pak zaplaťte a příště když zaparkujete kde nemáte, tak vůz pečlivě hlídejte a jakmile se přiblíží strážník, tak si tam zajděte osobně aby Vám vypsal lísteček a mohl jste jít zaplatit tu stovečku. Možná, teď když už bude v noci chladno, byste mohl hlídce rozdávající lístečky donést v termosce horký čaj nebo kafe abyste jim zpříjemnil tu jejich řeholi.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Prikaz k uhrade pokuty - prosim o radu
« Odpověď #22 kdy: 25 Října 2019, 10:44:23 »

Je to pravda, ale kdyz uz vim, ze neni pravo na me strane,...
Ještě než učiníte takovýto závěr, zkuste analyzovat, zda Vaše jednání bylo nějakým způsobem škodlivé společnosti, zda správní orgán dostatečně intenzivně dělal svou práci a zjišťoval totožnost řidiče, zda nebylo chování unterfízlů a úředníků v rozporu s dobrými mravy, zda je společensky žádoucí a spravedlivé, aby úřad dostal Vaše peníze, zda se o ně zasloužil.
IP zaznamenána

HelmMuth

  • Příspěvků: 289
  • You're never wrong to do the right thing
    • Zobrazit profil
Re:Prikaz k uhrade pokuty - prosim o radu
« Odpověď #23 kdy: 25 Října 2019, 16:27:35 »

j0hn: Mesto je Ostrava,.
Krivdu citim spis ja, rad bych mel za steracem listek a zaplatil 100,- Kc.

Můžete prosím sdělit adresu, kde zrovna parkujete, zrovna jsme si koupil (samozřejmě i za vaše prachy) balík 500 kusů A4 za 80Kč? V jakém množství si přejete objednat onen "papírek za 100Kč"? Náš zákázník-náš pán. S pozdravem MĚSTAPO.
IP zaznamenána

Kamil07

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:Prikaz k uhrade pokuty - prosim o radu
« Odpověď #24 kdy: 25 Října 2019, 19:39:55 »

Diky vsem za reakce, kdyz se najde nekdo ochotny mi s tim trosku pomoct, tak bych se do toho pustil, alespon se neco naucim.
Neco jsem tady procetl, ale nevim jestli to neni malo.

Lze to uhrat na nouzove nepojizdne vozidlo, ktere jsem nechal na miste kde neprekazi provozu? Nebo jsem uplne mimo a mam radsi zaplatit a drzet hubu.

Jdu upravit papiry od uradu a pokusim se je vlozit.
IP zaznamenána

Kamil07

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:Prikaz k uhrade pokuty - prosim o radu
« Odpověď #25 kdy: 25 Října 2019, 20:30:28 »

Vyzva
IP zaznamenána

Kamil07

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:Prikaz k uhrade pokuty - prosim o radu
« Odpověď #26 kdy: 25 Října 2019, 20:32:19 »

Prikaz
IP zaznamenána

Kamil07

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:Prikaz k uhrade pokuty - prosim o radu
« Odpověď #27 kdy: 25 Října 2019, 20:34:07 »

Ted je otazka jak postupovat dal, podam odpor, predpokladam ze si me pozvou a dal uz jsem v pasti.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Prikaz k uhrade pokuty - prosim o radu
« Odpověď #28 kdy: 25 Října 2019, 21:41:41 »

Šlo by použít i tu komunikaci s úřadem..

Asi použitelný bod obhajoby je verze..
Provozovatel přišel podat vysvětlení na MP osobně a tam mu řekli že o přestupek nejde a bude to odloženo.. když přišla výzva tak provozovatel mluvil s úředníkem XY a ten taky řekl že o přestupek nejde a bude to odloženo.
A tak SO neprovedl nezbytné kroky ke zjištění pachatele přestupku protože nechtěl od provozovatele podání vysvětlení i když provozovatel by jinak udal řidiče.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Prikaz k uhrade pokuty - prosim o radu
« Odpověď #29 kdy: 25 Října 2019, 23:05:51 »

Pokud by mluvil s OÚO po telefonu, byl by (v ideálním světě) ve spisu úřední záznam o uskutečněném hovoru. Je-li tam, je třeba znát jeho obsah. Není-li, je třeba prokázat (ne pouze tvrdit), že se hovor uskutečnil.
IP zaznamenána