30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Odkud plati znacka vyhrazeneho parkovani  (Přečteno 13792 krát)

coach

  • Příspěvků: 47
    • Zobrazit profil
[WIN] Odkud plati znacka vyhrazeneho parkovani
« kdy: 14 Října 2019, 15:20:11 »

Zdravim vsechny prispivajici, potreboval bych poradit od jakeho mista dle Vas plati znacka vyhrazeneho parkovani? Od bileho auta (c1 na zemi) nebo az od modreho?
Vozidlo, ktere stalo na miste bileho bylo odtazeno, vyhrazene parkoviste s cisly 1-17 je oznaceno jen na opacne strane parkoviste, zde znacka pouze ukazuje vyhrazena stani a dle meho plati az od druheho vozidla na fotce...
Vec momentalne miri do spravniho rizeni a tak bych rad vedel jestli je me uvazovani spravne nebo ne, pripadne o co se oprit.
Dekuji

Odesláno z mého ONEPLUS A6013 pomocí Tapatalk

IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Odkud plati znacka vyhrazeneho parkovani
« Odpověď #1 kdy: 14 Října 2019, 21:05:16 »

Bílé auto rozhodně nestojí na vyhrazeném místě, není-li pod ním krom vyhláškou nepředpokládaného čísla stání žádné další horizontální dopravní značení.
IP zaznamenána

FOMP

  • Příspěvků: 433
    • Zobrazit profil
Re:Odkud plati znacka vyhrazeneho parkovani
« Odpověď #2 kdy: 15 Října 2019, 07:39:12 »

no husta past na lidi teda :( ............. ta znacka P je az  chodnikem v ty hline?
IP zaznamenána

mortas

  • Příspěvků: 151
    • Zobrazit profil
Re:Odkud plati znacka vyhrazeneho parkovani
« Odpověď #3 kdy: 15 Října 2019, 09:10:58 »

Jsem místní tj. osvětlím umístění lokality... To červené je cyklostezka ( čistě cyklostezka - ne chodník či smíšená). A vjezd k těmto parkovacím místům je přes zákaz vjezdu s doplňkovou dopravní tabulkou ( mimo povolení firmy XXX a zásobování )
Značka je sice umístěna pofiderně.. a to stání by tedy mělo být "free" , což ale neznamená že naši kluci a holky z magorátu se k tomu postaví čelem a jako chlap - u nás jsou taky peníze až na prvním místě... Naštěstí máme jakžtakž rozumný Krajský úřad tj. odvolání celkem podrží, je li v Rozhodnutí co napadnout.

Doplnění - tak ona je tam ještě jedna značka - cca v 1/3 parkoviště... Je tam  Parkoviště Reservé - s doplňkovou šipkou vlevo-vpravo a doplňkovou tabulkou s textem " Na povolení XXX 1-18" Tj. to by asi mohl být problém...
« Poslední změna: 15 Října 2019, 09:14:45 od mortas »
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 847
    • Zobrazit profil
Re:Odkud plati znacka vyhrazeneho parkovani
« Odpověď #4 kdy: 15 Října 2019, 11:02:33 »

Jako ze ridic ma zapojit mozkove mysleni a videt do budoucnosti znacku, ktera se sice vztahuje k danemu parkovacimu mistu, ale sanci ji videt bude mit at po odjeti z daneho parkoviste?
IP zaznamenána

Nikdo Nikdovič

  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:Odkud plati znacka vyhrazeneho parkovani
« Odpověď #5 kdy: 15 Října 2019, 13:02:37 »

Né, řidič má před vjezdem na parkoviště vozidlo odstavit, vystoupit a seznámit se s dopravním značením na místě a v okolních ulicích v okruhu 926 metrů. Posléze se informovat na odboru dopravy a informační vývěsce místního úřadu (samozřejmě v úředních hodinách) zda se v uvedených termínech (či blízkém časovém období +-6 měsíců) nekoná v místě parkování nebo jeho okolí kulturní akce, blokové čištění, či návštěva prezidenta. Až pak se může vrátit a zaparkovat na místě k tomu určeném.
IP zaznamenána

mortas

  • Příspěvků: 151
    • Zobrazit profil
Re:Odkud plati znacka vyhrazeneho parkovani
« Odpověď #6 kdy: 15 Října 2019, 18:03:26 »

Tak jsme si užili legrace ale znova.... Je to slepá ulice, řidič do ní vjíždí přes zákazovou značku, míjí značku zákaz stání následně pak u stání č. 18 je značka Parkoviště Reservé bez žádné doplňkové tabulky a jede podél parkovacích míst 18 - 1 kde u cca místa 14 je značka Parkoviště reservé s šipkou vlevo - vpravo a doplňkovou tabulkou s textem a vše končí výše focenou značkou která je debilně umístěna. Takže se po cestě seznámí ( mohl seznámit) se všemi relevantními značkami..
Tazatel se ptal, na čem se ve správním točit - protože ta značka je umístěna pičovsky... já poukazuji na potenc. problém, že tam je i další značka - značky ( začal li by někdo prudit i na tom zákazu vjezdu)
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Odkud plati znacka vyhrazeneho parkovani
« Odpověď #7 kdy: 15 Října 2019, 22:28:21 »

Já bych tvrdil, že vyhrazená jsou místa 2-18, jinak by jistě byla značka umístěna u stání c. 1.
IP zaznamenána

coach

  • Příspěvků: 47
    • Zobrazit profil
Re:Odkud plati znacka vyhrazeneho parkovani
« Odpověď #8 kdy: 15 Října 2019, 22:44:45 »

Dekuji mortas za upresneni. Vjezd pres zakazovou znacku, nicmene v ramci zasahu v  jedne z firem uvnitr objektu. Ohledne vyhrazeneho stani je znacka oznacujici vyhrazena mista s cislem 1-17/18 jen u vjezdu a uprostred, ale v dobe vjezdu na parkoviste zde stala vozidla, pres ktera nebyla videt. Zaparkovano umyslne az za znackou vyfocenou vyse v domeni, ze zde vyhrazene parkovani neni, zaroven cislo 1 bylo v tom case necitelne (resp. zaspinene hlinou), zde foceno po desti, kdy uz bylo dobre citelne.

Odesláno z mého ONEPLUS A6013 pomocí Tapatalk

IP zaznamenána

coach

  • Příspěvků: 47
    • Zobrazit profil
Re:Odkud plati znacka vyhrazeneho parkovani
« Odpověď #9 kdy: 21 Října 2019, 18:57:31 »

Mám zde menší upřesnění a taktéž pozdrav z magistrátu. Ohledně označení vyznačeného parkování - je pouze na jedné straně, viz foto, uprostřed žádné další vyznačení není a taktéž v místě stání vozidla - viz. první fotka na začátku vlákna.
Ohledně pozdravu z magistrátu - nevím, kde přišel orgán na to, že jsem řidič, jelikož jsem byl vozidlo pouze vyzvednout jako provozovatel a i při sepisování protokolu s MP jsem vystupoval pouze jako provozovatel. Dále již v odůvodnění je správním orgánem uvedeno, že vyznačení vyhrazeného parkování je od místa 2 a s šipkou vlevo. V termínu bude podán odpor, rovnou do něj uvést, na základě jakého konstruktu orgán vyvozuje, že jsem byl řidič? Podávat již do odporu platnost vyhrazeného stání od č.2, nebo pouze blanketní odpor a počkat na zahájení řízení?
Děkuji za rady
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Odkud plati znacka vyhrazeneho parkovani
« Odpověď #10 kdy: 22 Října 2019, 09:17:03 »

Další krok je jasný.. podejte odpor.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 019
    • Zobrazit profil
Re:Odkud plati znacka vyhrazeneho parkovani
« Odpověď #11 kdy: 22 Října 2019, 09:24:17 »

Na základě čeho si jsou jisti identitou řidiče?
IP zaznamenána

coach

  • Příspěvků: 47
    • Zobrazit profil
Re:Odkud plati znacka vyhrazeneho parkovani
« Odpověď #12 kdy: 22 Října 2019, 13:16:58 »

2M: odpor bude podán, vím, že stačí blanketní, protože se k ničemu dalšímu nepřihlíží, ale má smysl sem napsat jakým konstruktem dospěl orgán k tomu, že jsem označen za řidiče?
Číkus: když jsem dopis četl, ptal jsem se stejně, protože na MP při vyzvednutí vozidla nepadlo o řidiči ani slovo, na žádost o řp bylo pouze sděleno, že jako provozovatel jdu vyzvednout odtažené vozidlo... jakmile budu mít cestu kolem, zajdu nahlédnout do spisu na základě čeho tak orgán soudí, případně zda nějak nebyla upravena zpráva MP
Kamiq: i kdyby bylo, potom nevím na jakém základě učinili identifikaci řidiče, jelikož z příkazu mi vyplývá, že se identifikací osoby řidiče nezabývali a pouze to napsali na toho, kdo vozidlo vyzvednul... - Kamiq svoji odpověď odstranil, tak není návaznost, nicméně nechávám zde i reakci na jeho odpověď, že identitu zjistili třeba z kamerového záznamu
« Poslední změna: 22 Října 2019, 13:33:42 od coach »
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Odkud plati znacka vyhrazeneho parkovani
« Odpověď #13 kdy: 22 Října 2019, 14:34:25 »

ale má smysl sem napsat jakým konstruktem dospěl orgán k tomu, že jsem označen za řidiče?

Já bych to tam právě nepsal.. proč nenechat SO ještě třebas i pár měsíců vést správní řízení než to napíšete do vyjádření k podkladům pro vydání rozhodnutí.. SO by pak měl řízení zastavit a poslat odpustkovou výzvu provozovateli, ale zatím se přiblíží promlčení přestupku provozovatele (SprDel).
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 019
    • Zobrazit profil
Re:Odkud plati znacka vyhrazeneho parkovani
« Odpověď #14 kdy: 22 Října 2019, 14:37:07 »

Já bych si tu nezjištěnou identitu řidiče nechal až do odvolání.
IP zaznamenána