30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Dotaz emailem 106 na korporaci, odpověď poštou  (Přečteno 1670 krát)

macoch

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 301
    • Zobrazit profil
Dotaz emailem 106 na korporaci, odpověď poštou
« kdy: 11 Října 2019, 00:03:01 »

Poslal jsem emailem dotaz na městem vlastněnou korporaci (povinnému subjektu podle zákona o svobodném přístupu k informacím). Dotaz byl doplněn indentifikací žadatele: jméno, datum narození, adresa trvalého pobytu. Zdálo se mi, že korporace na dotaz nereaguje a tak jsem poslal stížnost podle InfZ datovou schránkou.

Stejnou cestou (datovou schránkou) mi přišla odpověď, že povinný subjekt si svou povinnost poskytnout informaci splnil, protože mi odpověď směřoval na uvedenou adresu trvalého pobytu. Tam si psaní nikdo nevyzvedl a tak se vratilo po iks dnech zpět na korporaci. Nevím, co mi psali.

Dotaz zní: neměl být správný postup korporace ten, že mi informace měla být poskytnuta emailem (původním komunikačním kanálem? A když už korporace nepoužila email, neměla použít datovou schránku, kterou vlastním? IU správního orgánu by to bylo jasné... ale zde jde o korporaci.

A vzhledem k tomu, že se nelze proti odpovědi na mouu stížnost odvolat, nezbývá než správní žaloba. Jak vidíte její šanci? Arguenty:
- měli odpovědět emailem
- když ne emailem, měli odpovědět do mé datové schránky, kterou si měli najít
- když už ne darová schránka, měli dopis do klasické pošty nechat vhodit do schránky

Jaká je šance získat odpověď, kterou mi napsali?

Díky
« Poslední změna: 11 Října 2019, 00:07:48 od macoch »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Dotaz emailem 106 na korporaci, odpověď poštou
« Odpověď #1 kdy: 11 Října 2019, 00:18:21 »

A uvedl jste v žádosti kam mají odpověď zaslat ? Viz. https://www.vzory.cz/vzory/obcan-a-urad/zadost-o-informaci
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Dotaz emailem 106 na korporaci, odpověď poštou
« Odpověď #2 kdy: 11 Října 2019, 01:35:45 »

Pokud jste neupřesnil v žádosti, jak chcete informaci obdržet, těžko můžete povinnému subjektu vyčítat, že vám odpověď poslal poštou. Viz § 4a InfZ. Motivací PS k užití pošty i tam, kde by se jevily mail či DS efektivnější, může být i § 5(3) InfZ (tj. aby to nemusel PS dávat současně i na web).

Pokud vám jde skutečně o informaci a ne o spor s PS, požádejte znovu.
IP zaznamenána