30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: parkovani na chodniku  (Přečteno 14398 krát)

petiska

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
parkovani na chodniku
« kdy: 28 Listopadu 2014, 23:56:18 »

zdravim vsechny,
nejprve jsem dostal vyzvu u uhrade nebo identifikaci ridice, tu jsem ignoroval tak poslali tento druhy dopis. Co doporucujete? Odeprit, anebo se priznat jako ridic, aby to neskocilo do SPRDEL? V pripade priznani za ridice rozporovat to ze "chodnik" nesplnuje parametry chodniku, coz opravdu ne, ani dle CSN ani dle katastru. diky za rady.
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:parkovani na chodniku
« Odpověď #1 kdy: 29 Listopadu 2014, 07:30:53 »

Když se naprášíte jako řidič, zahájí řízení o přestupku a z toho se vysekáte, tak z toho stejně mohou udělat SprDel. Alespoň teoreticky, má to totiž zajímavé konotace, jelikož kdyby Vás nejprve stíhali jako řidiče a pak jako provozovatele, pokládám to za porušení právní zásady "ne dvakrát v téže věci". Ale to teď nemá smysl řešit, zákon zkrátka říká, že SprDel z toho udělat můžou, pokud obviněnému z přestupku obvinění nebylo prokázáno a zastavili to.

Ideál je předhodit jim řidiče: vybrat něco z trojkombinace cizinec, zemřelý, osoba hledaná/pohřešovaná.

Jakékoliv (relevantní) argumenty předkládáme vždy zásadně až v odvolání  ;)
IP zaznamenána

petiska

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:parkovani na chodniku
« Odpověď #2 kdy: 29 Listopadu 2014, 09:12:56 »

diky za radu, preferoval bych radeji jiny postup nez osobu xx. Nechce se mi lhat. A take na tomto miste denne parkuje spousta ridicu, kdyby se podarilo vyhrat, tak je sance, ze by prudili min i ostatni ridice.. Jakou dalsi variantu byste zvolil?
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:parkovani na chodniku
« Odpověď #3 kdy: 29 Listopadu 2014, 09:52:43 »

diky za radu, preferoval bych radeji jiny postup nez osobu xx. Nechce se mi lhat.
Tak v tom případě uveďte sebe jako řidiče, je to lepší než neudat nikoho.

A take na tomto miste denne parkuje spousta ridicu, kdyby se podarilo vyhrat, tak je sance, ze by prudili min i ostatni ridice.
Není šance, na jejich prudění ostatních řidičů - ani Vás - to nemá vliv. Klidně tam můžete každý den dostat pokutu a každý den vyhrát správní řízení, je to úplně jedno a budou to dělat dál.

Jakou dalsi variantu byste zvolil?
Jelikož se úřady s cizinci a mrtvolami snaží bojovat, tak osobu hledanou  :)
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:parkovani na chodniku
« Odpověď #4 kdy: 29 Listopadu 2014, 23:00:06 »

Nechce se mi lhat.
Co je to za blábol? Tady musí jít nějaká morálka stranou, policajti lžou také jak když tiskne, tak jaképak ohledy? Chcete se z toho vysekat, nebo být poslušná ovce?
PS: Pokud to tady čtou úředníci z Leberce, tak přesně vědí, kdo má v tu uvedenou dobu přijít  ;)
« Poslední změna: 29 Listopadu 2014, 23:32:16 od plikous »
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil
Re:parkovani na chodniku
« Odpověď #5 kdy: 30 Listopadu 2014, 09:47:46 »

JJ, lžou jak kdyš neBureš tiskne. Nedávno jsem argumentoval, že městapo ve svém hlášení lhalo. Přestupková komise na mé námitky prohlásila, že úřad nemá důvodu strážníkum nevěřit. Na to jsem požadoval jako důkaz uvedení jejich vlastního video záznamu a výslech jak samotných opicajtů, tak i četných svědků. Úřad mi sdělil, že záznam se z důvodu technické poruchy neuložil, a že nemá důvod výpovědi městapa nevěřit a prohlásil, že jsu vinen. To byl moc hezký bod do odvolání, kde to kraj zfleku vrátil do bodu nula a ti kreténi zbabělí to pak nechali dojít do prekluze, přestože jsem je upomínal, aby konali… ;)


A o čem ta šaškárna byla? Městapo při výkonu vytěžování jedné pasti na řidiče (neplatná značka zákazu vjezdu pro vozidla bez povolení úřadu) parkovalo bez majáků na dvou vyhrazených stání (2/3 na invalidovi a 1/3 na rezervé, ano, parkovali napříč na dvou místech) a já si je chtěl vyfotit, zatímco tam prudili dva mimoměstské nešťastníky. Vzhledem k tomu, že je to nesmírně rozčililo, chtěli si mne odvézt na svou provozovnu, čemuž jim zabránila mnou přivolaná zásahovka PaCHů…
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:parkovani na chodniku
« Odpověď #6 kdy: 30 Listopadu 2014, 16:12:23 »

můžu jen trochu mimo OT... komu se přezdívá PaCh? typuju státní, ale tu zkratku nějak nemůžu vymyslet  :D
IP zaznamenána
In dubio pro reo

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:parkovani na chodniku
« Odpověď #7 kdy: 30 Listopadu 2014, 16:13:53 »

můžu jen trochu mimo OT... komu se přezdívá PaCh? typuju státní, ale tu zkratku nějak nemůžu vymyslet  :D

Ano, státní policie - PaCh - zkratka pro pomáhat a chránit :)
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:parkovani na chodniku
« Odpověď #8 kdy: 30 Listopadu 2014, 21:11:30 »

Tahle jediná mě nenapadla:) díky!
IP zaznamenána
In dubio pro reo

petiska

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:parkovani na chodniku
« Odpověď #9 kdy: 01 Prosince 2014, 10:30:23 »

tak jsem se pisemne udal. budu informovat o dalsim prubehu. zdravim vsechny.
IP zaznamenána

petiska

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:parkovani na chodniku
« Odpověď #10 kdy: 22 Prosince 2014, 20:31:17 »

tak uz prisel Prikaz. Jak mam podat Odpor? Jenom kratky text: Podavam Odpor? diky
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:parkovani na chodniku
« Odpověď #11 kdy: 22 Prosince 2014, 20:44:17 »

http://30kmh.cz/index.php?topic=706.0

Akorát tam bude místo § 150 SŘ - § 87 odst. 4 zákona o přestupcích
« Poslední změna: 22 Prosince 2014, 20:47:46 od Mršťa »
IP zaznamenána

petiska

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:parkovani na chodniku
« Odpověď #12 kdy: 22 Prosince 2014, 21:11:02 »

a staci poslat doporucene, nebo musim na podatelnu magistratu?
diky
IP zaznamenána

honza16

  • Příspěvků: 51
    • Zobrazit profil
Re:parkovani na chodniku
« Odpověď #13 kdy: 22 Prosince 2014, 21:21:49 »

Použít se dají obě dvě možnosti. Záleží, co je pro tebe pohodlnější. Pokud máš magistrát poblíž, tak tím ušetříš nějakou korunu za poštovné, ale nenos to tam zbytečně brzy = využívej lhůty. A hlavně si na podatelně nechej na kopii potvrdit podání toho odporu.
IP zaznamenána

petiska

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:parkovani na chodniku
« Odpověď #14 kdy: 19 Ledna 2015, 10:01:36 »

tak jsem poslal odpor a obratem me pozvali predvolani na ustni jednani. Jaky navrhujete postup? Mlcet a argumenty si nechat az do odvolani? Diky za rady..
IP zaznamenána