30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Nacouval a odešel  (Přečteno 8237 krát)

moravastan

  • Příspěvků: 78
    • Zobrazit profil
Nacouval a odešel
« kdy: 02 Října 2019, 08:08:47 »

Dobrý den,

nedávno mě zastavil známý, že mi do auta nacouvala dodávka s koulí. Rána, řidič vylezl z auta, podíval se na moje auto, sedl do auta, přeparkoval a šel domů.

Už mám nerva z těch debilů, co nemají kule postavit se za svoji debilitu. Auto už mám z minulosti pobouchané od nějakého idiota v tescu. Tehdy žádný svěděk nic (PČR jsem ani nevolal).

Tentokrát jsem je zavolal a po 3 hodinách přijeli. SPZ byla zkroucená, ale jak víme, nárazník je pružná věc a ten nijak domlácený nebyl, ale k prohnutí došlo, takže do pár týdnů bude popraskaná barva. Ve spodní části nárazníku pak prasklá výplň nárazníku.

Policajt ale řekl, že poškození nevidí. Po drobné výměně názorů to sepsal a do protokolu napsal viditelné poškození není.

Chci to dát na pojistku, aby mi ten nárazník pojišťovna viníka zaplatila. Už z principu. Moje auto stálo asi 15 cm na žluté čáře, což zakreslili. Otázkou je jestli mě tam dotyčný vůz neposunul...

Nějaká rada zkušenějších?

Díky
IP zaznamenána

Nikdo Nikdovič

  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:Nacouval a odešel
« Odpověď #1 kdy: 02 Října 2019, 08:39:52 »

Pokud máte kontakt na provozovatele/řidiče vozidla o němž předpokládáte, že do vás nacouvalo , nebude lepší pokusit se kontaktovat přímo jeho? Obávám se, že v případě, že on vše zapře stejně jeho pojišťovna moc ochotná platit nebude.
IP zaznamenána

moravastan

  • Příspěvků: 78
    • Zobrazit profil
Re:Nacouval a odešel
« Odpověď #2 kdy: 02 Října 2019, 08:47:35 »

Mám svědky, takže řidič nebude problém. Auto je firemní, ale dotyčný tu někde bydlí..
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil
Re:Nacouval a odešel
« Odpověď #3 kdy: 02 Října 2019, 09:15:59 »

Měl byste mít kopii záznamu, co sepsal fízl - tak jí spolu s popisem nehody pošlete nebo odneste na pojišťovnu provozovatele. Pokud je řidič takový idiot, pak jednání s ním bude zbytečné. Pojistitel to pak musí řešit, případně si vyžádat doplnění.
IP zaznamenána

moravastan

  • Příspěvků: 78
    • Zobrazit profil
Re:Nacouval a odešel
« Odpověď #4 kdy: 02 Října 2019, 10:12:15 »

Spis mam. Pojistovna vynika mi sdelena nebyla. Podle spz jsem taky nenasel. Cislo spisu mam. Musim cekat na nejake vyjadreni PCR? Ze zkusenosti vim ze mi do mesice popraska lak na narazniku tak pockat az se nekdo ozve?
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Nacouval a odešel
« Odpověď #5 kdy: 02 Října 2019, 10:14:07 »

IP zaznamenána

FOMP

  • Příspěvků: 433
    • Zobrazit profil
Re:Nacouval a odešel
« Odpověď #6 kdy: 02 Října 2019, 10:18:43 »

Pokud neni vinik pojistovna neda ani korunu, tz musi byt ukoncene SZ ci vysetrovani s jasnym vinikem (coz se zde nepise) . Druha moznost je z havarky pokud ma nizkou spoluucast.
IP zaznamenána

moravastan

  • Příspěvků: 78
    • Zobrazit profil
Re:Nacouval a odešel
« Odpověď #7 kdy: 02 Října 2019, 10:24:16 »

Havarijko mam, ale platit 5 tisic a byt bez auta kvuli debilovi?
IP zaznamenána

Nikdo Nikdovič

  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:Nacouval a odešel
« Odpověď #8 kdy: 02 Října 2019, 10:33:14 »

Já operuji s tím, že to třeba nebyl zase takový idiot a prostě si poškození neuvědomil/nevšiml. A při konfrontaci s realitou svou chybu uzná - posléze  se už lépe řeší vyrovnání ať už přímo s ním, nebo s pojišťovnou.

Pokud bude odmítat a rozporovat, tak je reálně velká šance, že od jeho pojišťovny neuvidíte nic.
IP zaznamenána

FOMP

  • Příspěvků: 433
    • Zobrazit profil
Re:Nacouval a odešel
« Odpověď #9 kdy: 02 Října 2019, 10:55:40 »

Parkuju v centru a pokud jsem dotycneho nechytl za ruku nema to vubec cenu resit, a to parkrat bylo opravdu i velke poskozeni od koule kdyby ten  co to udelal potreboval poradnych par facek.

add neuvedomil a odesel ..... ale uvedomil ale neresil, protoze pokud neni video, je to tezko dokazatelne.



« Poslední změna: 02 Října 2019, 10:57:40 od FOMP »
IP zaznamenána

SimSon

  • Příspěvků: 384
    • Zobrazit profil
Re:Nacouval a odešel
« Odpověď #10 kdy: 02 Října 2019, 11:03:18 »

Já operuji s tím, že to třeba nebyl zase takový idiot a prostě si poškození neuvědomil/nevšiml.

A prave proto vystoupil, podival se co udelal, a preparkoval. A ted tu o cervene karkulce, tu mam nejradsi...
IP zaznamenána

moravastan

  • Příspěvků: 78
    • Zobrazit profil
Re:Nacouval a odešel
« Odpověď #11 kdy: 02 Října 2019, 11:07:28 »

Zkusím ho dnes večer najít až zaparkuje u baráku a dát mu tam číslo ať mi zavolá, že to můžeme vyřešit bez policajtů. Nevím jestli jde přerušit šetření, ale hrozí mu 7 bodů a ujetí od nehody. Tak by to mohlo být v jeho zájmu se domluvit.
IP zaznamenána

FOMP

  • Příspěvků: 433
    • Zobrazit profil
Re:Nacouval a odešel
« Odpověď #12 kdy: 02 Října 2019, 11:14:15 »

jezis jaka domluva, jen at poradne dostane zbabelec
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Nacouval a odešel
« Odpověď #13 kdy: 02 Října 2019, 11:27:01 »

Jestli to správně chápu, zjištěná škoda spočívá v ohnuté tabulce RZ (kterou stačí narovnat) a prasklém čemsi uvnitř nárazníku (co patrně lze slepit/svařit a nebo taky nechat být). Že v příčinné souvislosti s tím opadá lak je zatím jen teorie.

Civilizované řešení bych si představoval tak, že nějak seženete toho řidiče (např. skrz vzkaz za stěrač) ještě před angažováním fízlů, ukážete mu tu prasklinu a nějak se domluvíte. To je teď pasé - v režii státu je „správným“ řešením, že vy dostanete pokutu za špatné parkování, řidič dodávky pokutu, body a (likvidační) zákaz za ujetí od nehody a pojišťovna vám dá kulový protože se neprokázalo, že ta výplň už nebyla prasklá (a jestli se vám to nelíbí, klidně kvůli pár stovkám jděte k soudu, kde jen na soudním poplatku a pozdravu u advokáta dáte víc, než je předmětem řízení). Upřímně za mě - dobře vám tak.

Touhu po krvi řidiče dodávky od některých diskutérů nechápu. Ano, měl nechat vzkaz za stěračem on, ale když tam nebylo viditelné poškození, tak ne že bych to schvaloval, ale dovedu pochopit, že to dále neřešil. Aby kvůli tomu musel skončit v práci mi nepřipadá přiměřené.
IP zaznamenána

moravastan

  • Příspěvků: 78
    • Zobrazit profil
Re:Nacouval a odešel
« Odpověď #14 kdy: 02 Října 2019, 11:35:58 »

Za posledni 3 roky mi 3x nekdo naboural auto a ujel. Skoda celkem 200 tisic. Platil jsem spoluucast.

Jeste bych mu podekoval a koupil lahev vina kdyby tam nechal vzkaz.

Ja skodu nezpusobil, i kdyby mela oprava stat 1000 Kc tak nevidim duvod platit to ze sveho.

Jinak nejde o spz, to je jen dukazem co se stalo. Lak prohnutim popraska do par dni. Lidi musi za svoje chyby nest odpovednost pokud poskodi cizi majetek. Muj nazor
IP zaznamenána