30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Rozšíření obvinění po příkazu  (Přečteno 5446 krát)

Schmebulock

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 84
    • Zobrazit profil
Re:Rozšíření obvinění po příkazu
« Odpověď #15 kdy: 16 Října 2019, 18:51:14 »

Přikládám příkaz, předvolání s rozšířením obvinění, vyjádření po ústním jednání, rozhodnutí a draft odvolání a předem děkuji za všechny postřehy. Jo a taky se omlouvám, pokud někde píšu takové blbosti, že Vás z toho budou bolet oči, je mi jasné, že jako samouk a opisovač asi ze sebe blbosti plodím  :).

Taky prosím o přesun na bezpečné místo.
IP zaznamenána

Schmebulock

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 84
    • Zobrazit profil
Re:Rozšíření obvinění po příkazu
« Odpověď #16 kdy: 03 Ledna 2020, 13:41:00 »

Tak to kraj zrušil a vrátil k novému projednávání: "Za dané situace je krajský úřad názoru, že je nutné zrušit napadené rozhodnutí a věc vrátit k novému projednání. Je potřeba, aby se odvolatel k dané skutečnosti jasně, srozumitelně a určitě vyjádřil a uvedl, zda byl řidičem daného vozidla. Pokud takto neučiní, pak správní orgán zastaví řízení s odvolatelem jako řidičem vozidla a subsidiárně uplatní odpovědnost odvolatele za přestupek provozovatele vozidla dle ust. § 125f odst. 1 zákona o silničním provozu.".

IP zaznamenána

Schmebulock

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 84
    • Zobrazit profil
Re:Rozšíření obvinění po příkazu
« Odpověď #17 kdy: 04 Ledna 2020, 21:17:49 »

A mám jeden dotaz. Kraj se vůbec nevyjádřil k mým námitkám. Vzhledem k tomu, že mi v plném rozsahu nevyhověl (já jsem navrhoval zrušení a zastavení řízení a kraj to zrušil a vrátil k novému projednávání), neměl by to (podle § 68 odst. 3 správního řádu) udělat? Bylo by možné kvůli tomu podat správní žalobu, nebo to nemá nejmenší naději na úspěch?

Našel jsem k tomu rozsudek NSS 3 As 51/2007 – 84, kde se píše, že nevypořádání byť jedné odvolací námitky je důvodem pro zrušení rozhodnutí a taky třeba 7 As 264/2017 - 49, kde se na ten rozsudek odkazuje (Judikatura  správních  soudu  také  konstantně  dovozuje,  že  rozhodnutí správního orgánu je  nepřezkoumatelné,  jestliže  se  správní  orgán  nevypořádal  sněkterými z odvolacích  námitek  a  důkazních  návrhů  účastníka  správního  řízení (srov.  např.  rozsudek Nejvyššího správního soudu ze dne 23. 7. 2008, č. j. 3 As 51/2007 – 84)).

Za prvé mě štve, že S01 i S02 absolutně ignoruje veškeré mé námitky a za druhé by to pro mě byl výborný trénink.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Rozšíření obvinění po příkazu
« Odpověď #18 kdy: 05 Ledna 2020, 04:14:05 »

Žaloba proti rozhodnutí o odvolání, které je sice pravomocné, ale kterým nebylo skončeno řízení o přestupku, je nepřípustná, a to dokonce z několika různých důvodů. Nejde vůbec o rozhodnutí ve smyslu SŘS, nemá žádný dopad do veřejných subjektivních práv žalobce (má zatím vliv jen na řízení, ve kterém se o těch právech a povinnostech rozhoduje, ale samo žádnou povinnost ani právo nezakládá ani nedeklaruje). I kdybychom připustili přezkum, je nejspíš výrok správný (rozhodnutí SO1 zrušeno bylo - že nebylo řízení zastaveno těžko vydávat za nezákonnost, k tomu, zda rovnou zastavit či vrátit má podle § 90 SprŘ odvolací orgán značnou diskreci, je omezen jen obecnými principy správního uvážení a nezdá se, že by byly překročeny). No a pokud je výrok správný, žaloba by byla podána výhradně kvůli odůvodnění a i kdyby byla pravda, že je to odůvodnění nepřezkoumatelné, byla by jasně nepřípustná podle § 70 SŘS.

Judikatura ohledně vypořádávání námitek, kterou citujete, se týká toho, co SO či soud nesmí nevypořádat, pokud potvrzuje rozhodnutí resp. zamítá žalobu - zobecněno musí být vypořádáno vše, co směřuje k jinému řešení, než které vypořádající orgán činí. Není ale nutné, aby SO či soud vypořádal všechny argumenty, pokud rozhodnutí ruší.
IP zaznamenána

Schmebulock

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 84
    • Zobrazit profil
Re:Rozšíření obvinění po příkazu
« Odpověď #19 kdy: 05 Ledna 2020, 22:18:30 »

Děkuji, myslel jsem si, že to nebude tak jednoduché :-).

Odesláno z mého ONEPLUS A5010 pomocí Tapatalk

IP zaznamenána

Schmebulock

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 84
    • Zobrazit profil
Re:Rozšíření obvinění po příkazu
« Odpověď #20 kdy: 19 Června 2020, 00:08:47 »

Tak provozovatel už má klid, odpovědnost za přestupek zanikla.
Teď už jen dotáhnout řízení s řidičem. Momentálně běží odvolání proti usnesení o zastavení řízení (přestupek nebyl prokázán)...
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Rozšíření obvinění po příkazu
« Odpověď #21 kdy: 19 Června 2020, 02:18:02 »

Jestli už bylo řízení s řidičem nepravomocně zastaveno a odvolával jste se jen kvůli tomu, aby se mezitím promlčel přestupek provozovatele, tak teď můžete vzít odvolání zpět, čímž zastavení nabyde právní moci.
IP zaznamenána

Schmebulock

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 84
    • Zobrazit profil
Re:Rozšíření obvinění po příkazu
« Odpověď #22 kdy: 19 Června 2020, 09:21:57 »

Ano, já vím, ale asi si počkám, co vypadne z kraje, protože chci, aby se konečně někdo vyjádřil k mým námitkám. Zatím je to totiž ignorace na všech frontách. A v nejhorším případě stejně nemají nic, jen mé přiznání k nouzovému zastavení.

Odesláno z mého ONEPLUS A5010 pomocí Tapatalk

IP zaznamenána

Schmebulock

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 84
    • Zobrazit profil
Re:Rozšíření obvinění po příkazu
« Odpověď #23 kdy: 06 Srpna 2020, 14:43:51 »

Kraj mé odvolání zamítnul, řízení s řidičem je tímto zastaveno.

Nelíbí se mi, jak se s tím kraj vypořádal: "K námitkám odvolatele odvolací správní orgán konstatuje, že má za to, že je napadené usnesení přezkoumatelné a zákonné. Správní orgán I. stupně se vypořádal se všemi relevantními námitkami odvolatele s ohledem na skutečnost, že usnesením dochází k zastavení přestupkového řízení." Tedy ve smyslu "zastavili jsme to, tak co pyskuješ, k ničemu se vyjadřovat nebudeme", ale co už.

Takže je to možné označit jako WIN a přesunout do veřejné sekce. Díky všem za komentáře a za pomoc  :).
IP zaznamenána