30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Exekuční příkaz - bez doručování do DS, 4 roky po  (Přečteno 5621 krát)

globell

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Exekuční příkaz - bez doručování do DS, 4 roky po
« Odpověď #15 kdy: 21 Října 2019, 21:32:04 »

Zdravím,

takže situace je nyní rozdělena do třech rovin:

1.Námitka proti exekučnímu příkazu - rozhodnutí přikládám. Jaký postup doporučujete? Jak dlouho může být pozastavena?

2.Žádost o spis - žádal jsem o spis dle návodu https://www.30kmh.cz/index.php?topic=485.0
Do DS mi bylo doručeno rozhodnutí o zamítnutí žádosti - přikládám
Důvod zamítnutí klasika - žadatel je účastníkem řízení a požaduje kopii kompletního spisu, na to se nevztahuje §106, ale ustanovení ustanovení § 38 správního řádu....
Plánuji podat odvolání na KU dle vlákna https://www.30kmh.cz/index.php?topic=1576.0, s odvolaním na metodiku MVCR

3.Do DS podle notifikace přišlo rozhodnutí o správním deliktu - pravděpodobně to rozhodnutí, na základě kterého vznikla exekuce.
Rozhodnutí zatím nebylo doručeno, do DS jsem se nepřihlásil.
Jak je to s překluzí a restartováním? Skutek se stal 08/15, rozhodnutí patrně 02/17. Mám trochu zmatek těch dobách i po přečtení podobných vláken tady na fóru.


Díky za reakce na postup a odpovědi na mé dotazy

IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 309
    • Zobrazit profil
Re:Exekuční příkaz - bez doručování do DS, 4 roky po
« Odpověď #16 kdy: 21 Října 2019, 22:21:31 »

ad 1) Odloženo zjevně bude minimálně do doby, než si orgán ujasní, jak to je s právní mocí titulu, který se snaží exekučně vymáhat. Ukáže-li se, že titul nebyl v okamžiku zahájení exekuce vykonatelný, nezbyde než následně exekuci zastavit. V opačném případě bude pokračovat, ale to zřejmě vzhledem k okolnostem moc nehrozí.

ad 2) Vykašlete se (zatím) na spis.

ad 3) Jestli bude doručeno rozhodnutí, nezapomeňte podat odvolání, jediným důvodem bude to, že řádně do DS bylo doručeno až nyní, předtím jste o existenci rozhodnutí nevěděl. Rozhodnutí je nezákonné, protože než bylo doručeno, odpovědnost za delikt zanikla. S tím, podle které právní úpravy se to má posoudit, si netřeba lámat hlavu, jelikož je to už více než 4 roky od spáchání, tedy více než nejdelší potenciálně v úvahu připadající lhůta.
IP zaznamenána

globell

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Exekuční příkaz - bez doručování do DS, 4 roky po
« Odpověď #17 kdy: 06 Ledna 2020, 21:44:01 »

Aplikoval jsem zmíněné rady z vlákna a širšího fóra a podal jsem odvolání ke KU. Po několika dalších výměnách jsem obdržel rozhodnutí o zrušení předchozího rozhodnutí a zastavení správního řízení, které vydal prvostupňový orgán - souhlasí s námitkami.

Je to tedy WIN, děkuji všem za pomoc

IP zaznamenána