30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Aktuální stav při ignorování výzvy k úhradě stanovené částky - Praha 8  (Přečteno 4467 krát)

tommmmy

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil

Zdravím.

Rád bych se zeptal, jaké máte aktuální zkušenosti při ignorování výzvy k úhradě stanovené částky od MHMP, kdy k přestupku došlo na Praze 8.

Pokračovalo to ve vašem případě šetřením přestupku (fáze 2)? A došlo to případně do stíhání provozovatele pro správní delikt (fáze 3 s nutnou úhradou 1000 Kč)?

Ptám se, jelikož mi přišla od MHMP výzva k úhradě stanovené částky za parkování... Klasika - zavedli u nás modré zóny (ačkoli u nás žádní "nerezidenti" neparkují) a kromě ročního poplatku buzerují ještě tím, že když zaparkujete mimo modré pruhy (byť na místě, kde nikomu nepřekážíte a parkovalo se tam předtím zcela normálně a nikdo to neřešil), tak po vás chtějí pokutu... Rezidentů si evidentně velmi váží a jde jim primárně o jejich dobro...

Tak přemýšlím, jestli jim ty peníze (300 Kč) dát, nebo to ignorovat... Kdyby to byl nějaký přestupek, kdy bych jeho spácháním skutečně někoho "omezoval", tak to zaplatím a neřeším, ale takhle mě to akorát pěkně se.e...

Jen dodám, že jsem byl nahlédnout do spisu a daný úředník nemohl ve fotodokumentaci najít fotku se značkou (na základě které vyplývá povinnost parkovat jen v místech vymezených modrými pruhy). Měšťák to nejspíš zapomněl vyfotit. Tak by se to asi dalo využít... Ale co když úředník jen blbě klikal a ta fotka tam je?...

Předem díky za vaše postřehy/názory!
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil

Co myslíte to nutnou úhradou 1000 Kč?
IP zaznamenána

tommmmy

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil

No pochopil jsem to tak, že pokud to dojde do 3. fáze, kdy se řeší správní delikt, tak je to spojené s nutností hradit náklady řízení ve výši 1000 Kč.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil

ÚMČP 8 používá úplně stejnou výzvu jako ÚMČP 6 a 7. A o sedmičce už víme, že ve Vámi definované fázi 2 pokračuje šetřením - vyzve provozovatele k podání vysvětlení (aniž by zahájila řízení).

Dál Vám také úplně nerozumím. Chcete-li to celé “fázovat”, tak fáze 3 by měl být příkaz (na 1.500-2.500 Kč, ovšem bez povinnosti uhradit náklady řízení - srov. § 150 SprŘ). Po následném odporu může SO pokračovat v řízení o přestupku provozovatele (správní ďelikt už více než dva roky neexistuje), nemůže už udělit pokutu vyšší než v příkazu a bude požadovat náklady řízení (1.000 Kč).
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil

Osmička, co mám zkušenosti, posílá pouze odpustky a nijak dál nepokračuje (a jsou čím dál pomalejší - teď mi chodí leden-únor..)
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

tommmmy

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil

kdo - Omlouvám se, ale přiznám se, že se v tom trochu ztrácím - pročetl jsem nějaké články na road-fens.cz (na což odkazuje i zdejší fórum), něco zde na fóru, ale stále nějak nemám jasno v tom, jaký je přesně postup a co se v těch jednotlivých krocích ne/může...

Podle toho, co uvádíte, tak je to tedy asi takto (pokud se to v určitém kroku neutne):
1) výzva k úhradě stanovené částky
2) šetření (výzva provozovatele k podání vysvětlení)
3) příkaz (1500-2500 Kč)
4) řízení o přestupku provozovatele (pokuta nemůže být vyšší než částka v příkazu + úhrada nákladů řízení 1000 Kč)

dj-bobr - Těmi odpustky myslíte ony výzvy? Mě přišla výzva přímo od magistrátu (cca 2 měsíce od přestupku). Předpokládám, že šetření by pak už řešila přímo městská část. Ale k tomu, jestli to chápu správně, už nejspíš nedojde (jelikož se s tím na MČ asi nikdo nechce otravovat).
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil

Podle toho, co uvádíte, tak je to tedy asi takto (pokud se to v určitém kroku neutne):
1) výzva k úhradě stanovené částky
2) šetření (výzva provozovatele k podání vysvětlení)
3) příkaz (1500-2500 Kč)
4) řízení o přestupku provozovatele (pokuta nemůže být vyšší než částka v příkazu + úhrada nákladů řízení 1000 Kč)

Ano, ale není to jediná cesta a záleží jak na dopisy z úřadu budete reagovat.
Když odpustkovou výzvu budete úplně ignorovat tak úřad nemusí dělat krok 2) ..může jen čekat do konce lhůty (15 dní od doručení odpustku, ale nejméně 60 dní od chvíle kdy se o přestupku dozvěděl) a pak poslat příkaz 3)

Příkaz 3) nemusí být v rozmezí 1500-2500.. pokuta je v rozmezí jaká by hrozila za přestupek řidiče..
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil

Osmička, co mám zkušenosti, posílá pouze odpustky a nijak dál nepokračuje (a jsou čím dál pomalejší - teď mi chodí leden-únor..)

V půjce srpna mi přišel začátek dubna. Nicméně, budu ignorovat a uvidíme.
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil

Pozor na dvě věci.
a) vůz je na ZPS - v tom případě řeší P8
b) vůz je mimo zóny - řeší MHMP

Podle toho, co píšete, to vypadá na variantu b)
IP zaznamenána

tommmmy

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil

Pozor na dvě věci.
a) vůz je na ZPS - v tom případě řeší P8
b) vůz je mimo zóny - řeší MHMP

Podle toho, co píšete, to vypadá na variantu b)

No, bylo to v ZPS (roční poplatek zaplacený mám), ale auto stálo mimo modré čáry. Takže to za takové situace je jak?  :)
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil

Takže MHMP. Dřív jsem býval aktivní a udával řidiče (sebe), zkusil jsem také nereagovat a neděje se nic.
IP zaznamenána

tommmmy

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil

Díky za info.

Já nakonec vyměkl a řekl jsem si, že ten obulus zaplatím, ale zjistil jsem, že jsem už promeškal lhůtu, tak jsem to nechal být :D. Tak uvidíme, co se ne/stane...
IP zaznamenána