30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: výzva k podání vysvětlení  (Přečteno 3763 krát)

IKRA189610

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
výzva k podání vysvětlení
« kdy: 28 Srpna 2019, 16:07:59 »

Zdravím,

tento týden mi přišla výzva k podání vysvětlení, jedná se o možné zakázané předjíždění, kdy předpokládám z důvodu, že mě hlídka nestavila, tak jsem to dostal od aktivního občana případně kamery veřejné, prosím o info jak dále postupovat, stačí napsat klasicky jak tu píšete, že odmítám podat vysvětlení viz vzor níže? Jde mi o to, že předpokládám, že jako provozovatel dostanu pokutu, avšak to pro mě není problém, zásadní je pro mě ŘP a případný bodový postih, je mi jasné, že nějakou pokutu zaplatím i přes to, že jsem vůz neřídil, ale nemohu bohužel říct, kdo vůz řídil z osobních důvodů.....

oskenovaný tiskopis od policie upraven tak aby mě nikdo nemohl identifikovat na odkazu níže
https://ibb.co/hXBH8m0

vzor odpovědi níže, který chci poslat:
v návaznosti na výzvu k podání vysvětlení ze dne …. vydanou Vaším úřadem Vám tímto sděluji následující:
Využívám svého práva nevypovídat ve smyslu ust. §61 odst. 3 zákona č. 273/2008 Sb., o Policii České republiky a nebudu tedy k žádosti o podání vysvětlení podávat další informace.
Podání vysvětlení v předmětné věci činím písemnou formou a v této souvislosti se odkazuji na ustálenou judikaturu v této věci, jmenovitě na rozsudky Nejvyššího správního soudu pod č.j. 5 As 37/2006-67 ze dne 11. 9. 2007 nebo rozsudek pod 1 As 32/2008-116 ze dne 5. 6. 2008.

Důvod proč jsem tak nervní, že mi známý soudce řekl, že odkazovat na celý odst 3 není zcela ideální a též mi jde o to, jaký bude další postup, zda pokud správně chápu z ostatních příspěvků to policie předá na SU a je možnost, že by bez mé přitomnosti rozhodl SU, že jsem já řidíl, případně zda to hned bude řešit jen jako pokutu na provotovatele 


Ještě jednou se omlouvám zkušenějším kolegům pokud se ptám jak idiot :-(.
« Poslední změna: 28 Srpna 2019, 16:19:38 od IKRA189610 »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:výzva k podání vysvětlení
« Odpověď #1 kdy: 28 Srpna 2019, 16:43:22 »

Klid. Pokud neuděláte nějakou zásadní chybu, nehrozí body ani zákaz řízení. A dokonce je velká šance, že ani žádnou pokutu nebudete platit.

Já bych doporučil nereagovat vůbec nijak. Až Vám přijde něco od úřadu, poslední den to vyzvedněte a vložte sem ke konzultaci.
IP zaznamenána

IKRA189610

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:výzva k podání vysvětlení
« Odpověď #2 kdy: 28 Srpna 2019, 16:53:44 »

Díky za bleskurychlou reakci, já bych právě raději nějak reagoval z důvodu, že se bojím toho strašáku v tom oznámení, že by si mě mohli předvolat pokud se řádně neomluvím a nemohu riskovat ani na 1%, že by si pro mě přišli v místě bydliště případně v místě mé práce... A též nejzásadnější bod je moje manželka, která by mě asi kolegové zabila, pokud bych jim nic nenapsal. Předem děkuji za pomoc, jak dál.....
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:výzva k podání vysvětlení
« Odpověď #3 kdy: 28 Srpna 2019, 17:08:56 »

Pokud správně chápu, že Vás manželka zabije pokud fízlům neodepíšete (je to tak?), tak jim napište třeba:

Reakce na Výzvu k podání vysvětlení č.j. XXX ze dne DD.MM.YYYY

Reaguji tímto písemně na Výzvu k podání vysvětlení dle výše uvedeného čísla jednacího a sděluji, že se k podání vysvětlení nedostavím, protože v souladu s ust. § 61 odst. 3 zákona č. 273/2008 Sb.  odpírám podání vysvětlení, což je závažným důvodem pro nedostavení se. Zároveň se tímto dostatečně omlouvám.

IKRA189610
Ulice Číslo
PSČ Město
Narozen: DD.MM.YYYY
IP zaznamenána

IKRA189610

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:výzva k podání vysvětlení
« Odpověď #4 kdy: 28 Srpna 2019, 17:21:52 »

Děkuji za radu, úplně laicky dotaz, stačí poslat na pobočku Policie pouze v doporučeném dopise daný tiskopis nebo je nutné přidat úředně ověřeny podpis? A poslední dotaz jakmile pak přijde další dopis od SU tak počkat s vyzvednutím na poslední možný den a vložím sem ke konzultaci kolego? Děkuju
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:výzva k podání vysvětlení
« Odpověď #5 kdy: 28 Srpna 2019, 17:23:59 »

Stačí doporučený dopis na pobočku policie, podpis nemusí být ověřený. Až přijde něco od SO (správní orgán), vyzvedněte poslední den a vložte sem.
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:výzva k podání vysvětlení
« Odpověď #6 kdy: 03 Září 2019, 16:00:52 »

Nechci Vám do toho pane kolego kecat, ale jestli máte ještě o chlup větší strach z manželky než z fízlů, tak už Vám stejně není pomoci ;) Každopádně u nás ve slušné společnosti se veškeré pamflety od policie (jak městské tak státní) házejí rovnou do koše, neboť ten jejich zasílaný papír není zrovna moc komfortní, aby případně našel uplatnění alespoň na záchodě. Veškerá korespondence se řeší případně až s úřadem. Mimochodem ještě jsem neslyšel o nikom, koho by nechali fízlové za banální dopravní přestupek předvést.
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 863
    • Zobrazit profil
Re:výzva k podání vysvětlení
« Odpověď #7 kdy: 03 Září 2019, 17:57:53 »

Já bych se zeptal v první řadě na to nejdůležitější co to z mého pohledu nezaznělo - jak vám (ne)byl dopis doručen...? Pokud oproti podpisu (doporučeně) tak bych odepsal jak je již uvedeno výše, pokud jen tak vhozen do schránky tak jste se patrně spletl a zřejmě jste ani žádný dopis nedostal.. Děti jsou svině, rády ze schránek obálky tahají, rovněž byly v poslední době docela bouřky a stát se může ledacos... ;-)
IP zaznamenána

IKRA189610

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:výzva k podání vysvětlení
« Odpověď #8 kdy: 23 Září 2019, 13:43:48 »

 :D bohužel mi dopis byl doporučen oproti podpisu a OP, dal jsem tedy na radu kolegy Výše a poslal doporučeně dopis s odmítnutím podání vysvětlení....

Ohledně manželky - bych rád na svojí obhajobu přidal, že často jezdívám mimo domov na víkendy, takže není dobré "provokovat hada bosí nohou" :-D
IP zaznamenána