30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Ceska posta - rozbite zbozi v baliku - zamitnuta reklamace  (Přečteno 6483 krát)

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Ceska posta - rozbite zbozi v baliku - zamitnuta reklamace
« Odpověď #15 kdy: 30 Prosince 2019, 01:28:44 »

Pokud nebyla viditelne poskozena krabice, pak bych to i ja osobne povazoval za spatne zabalene zbozi.
Patrne odesilatel neznemoznil pohybu zbozi mezi sebou - spatnym vyplennim volneho prostoru.

Ano postaci jsou hovada https://tv.blesk.cz/video/2205949/video-dorucovatel-baliku-ceske-posty-vyhazuje-zasilky-z-auta.html co s baliky hazeji, ale ty obvykle dojdou nejake ujme podle hmotnosti.

Pozadejte postu(CTU) o jasnou specifikaci mechanicke pevnosti obaloveho materialu vcetne beznych dosahovanych zrychleni pri preprave a nasledne posilejte zbozi s https://akstech.en.made-in-china.com/product/AjWEOXDGCpkq/China-USA-Drop-N-Tell-50-Gravitational-Acceleration-Impact-Indicator-Labels.html

PS: do zahranici se bezne vypravuji zasilky v drevenych bednach a prepravuje se soukromou prepravni sluzbou s https://abcokovex.com/products/transit-packaging/drop-n-tell/
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Ceska posta - rozbite zbozi v baliku - zamitnuta reklamace
« Odpověď #16 kdy: 30 Prosince 2019, 10:46:17 »

Na srovnani si do vyhledavace zadejte treba reklamaci bot rozpadlych po prvnim pouziti.

Ale to vám neřekne jak to funguje protože na web budou psát asi jen lidi kteří měli problém..
třebas já nikdy s reklamací bot neměl problém, ale nikam jsem o tom nepsal.

fu:
Ale jestli tohle bude fungovat i když si na balík někdo stoupne..
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Ceska posta - rozbite zbozi v baliku - zamitnuta reklamace
« Odpověď #17 kdy: 30 Prosince 2019, 11:40:28 »

2M: pokud si na to nekdo stoupne, melo by to byt viditelne na krabici...
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

František Dobrota

  • Příspěvků: 363
    • Zobrazit profil
Re:Ceska posta - rozbite zbozi v baliku - zamitnuta reklamace
« Odpověď #18 kdy: 30 Prosince 2019, 12:38:22 »

Dekuji moc za namety. Viditelne znacne deformovana ta krabice neni, ma tamozrejme deformovane rohy, ale jen lekce, v radu centimetru. Je velka, ma cca 1x08x08m, byla po celem obvodu vystlana 5cm polystyrenem, to ji dost zpevni. Troufam si rict s pravdepodobnosti ktera temer hranici s jistotou ze pokud na ni vylezu tak ji viditelne neposkodim, ale ty jemne, krehke packy ulomim lehce.

Dozvedel jsem se od kamarada ze pry maji prekladiste ktere jsou i v patrech a v tu chvili si umim predstavit a to velmi vyzivne a barvite ze nez abych se s tim tahal dolu, tak to zvednu pres zabradli a pustim. Kdyz dopadne na dno a ne na roh, je vymalovano, krabice bude netknuta.

Prijemce to taky neudelal, zoufale je potreboval, jen byl z daleka a ja se nechal ukecat at to poslu...

Mohli bychom jeste trochu rozvest tu medializaci? Jak decentne na to upozornit? Predpokladam ze to neni nijak citlive tema, byt hvezdou v tv mne absolutne nelaka.

Muzu podat rozklad s blanketni, pouze mym jmenem, komu cislem spisu a vyjadreni nechat na mirne pozdejsi dobu?

Je to muj druhy balik kde mam skodu v desitkach tisic, prvni byl ze jsem si nechal poslat studiove monitory z nemecka. Tehdy v tom figurovala PPL. Dostal jsem taky kulove...
IP zaznamenána

František Dobrota

  • Příspěvků: 363
    • Zobrazit profil
Re:Ceska posta - rozbite zbozi v baliku - zamitnuta reklamace
« Odpověď #19 kdy: 18 Srpna 2020, 14:19:49 »

Tak konecne doslo k vyrizeni rozkladu k zamitnuti reklamace. Jak jinak nez z vysledkem ze reklamace byla vyrizena radne a zbozi se rozbilo proto ze jsem jej spatne zabalil. Podotykam ze bylo zabaleno velmi dobre a beznou prepravou se poskodit nemohlo. proto tomuto rozkladu jiz neni odvolani, takze mne zbyva bud to pustit z hlavy a smirit se ze ztratou, nebo soudni rizeni.

Mohl bych Vas znale poprosit o vycisleni nakladu na soud o castku 25 000kc a zdali mam vubec nejakou sanci na uspesne vymozeni? Snazil jsem se najit nejake vysledky soudnich rizeni o nahradu skody za poskozeny balik ale google mne nic nenajde, asi to neumim vhodne specifikovat.

Aby toho nebylo malo, pred tydnem jsem posilal displej, no myslite, rozbili ho nebo ne??? No samozrejme, nemylite se, ma kruply rozek... Cena 9000kc. poslano jako krehke, reklamace podana, tak jsem zvedav.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Ceska posta - rozbite zbozi v baliku - zamitnuta reklamace
« Odpověď #20 kdy: 18 Srpna 2020, 23:37:13 »

když dobrovolně využíváte služeb tohoto ústavu, tak se moc nedivte
nemyslím, že by to jinde bylo o tolik lepší, ale pošta ?
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 655
    • Zobrazit profil
Re:Ceska posta - rozbite zbozi v baliku - zamitnuta reklamace
« Odpověď #21 kdy: 19 Srpna 2020, 07:45:57 »

Jak jako nákladů na soud? Pokud jde o poplatek, tak ten je 1250, respektive 1000 při podání přes e-podatelnu. Ale soud nemůže rozhodovat v odborné věci. Takže znalec. A šup už to letí nahoru.
IP zaznamenána

František Dobrota

  • Příspěvků: 363
    • Zobrazit profil
Re:Ceska posta - rozbite zbozi v baliku - zamitnuta reklamace
« Odpověď #22 kdy: 19 Srpna 2020, 09:37:44 »

Posta, respektive nasledne CTU mne sdeluje ze zbozi bylo spatne zabaleno a proto se poskodilo. Ja tvrdim ze bylo zabaleno natolik dobre ze standartni prepravou se mu nic nemohlo stat viz obrazky na prvni strane. Troufam si rict ze nezaujaty clovek se prikloni spis k tomu ze bylo zabaleno opravdu dobre.

Pokud by k tomu soudu doslo, budu zalovat ceskou postu. Kde ten soud musi probihat, v miste meho bydliste nebo v miste kde ma zalovany sidlo? To je taky velmi dulezite, Praha je prilis daleko.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Ceska posta - rozbite zbozi v baliku - zamitnuta reklamace
« Odpověď #23 kdy: 19 Srpna 2020, 11:06:02 »

Budete-li žalovat nárok spočívající v náhradě škody, můžete kromě obecného soudu žalovaného (tj. OS Praha 1) žalovat i u soudu podle místa, kde vám to rozmlátili. Což striktně vzato předpokládá nejen že víte, kde a jak se to stalo, ale že to umíte i prokázat, ale prakticky by možná prošlo, kdybyste to jen v žalobě tvrdil a obecně odkázal na navrhované důkazy, a pokud by se toho soud nezbavil rovnou, tak už by mu to podle zásady perpetuatio fori zůstalo.

Nicméně strachujete-li se o náklady, tak zrovna to, kde se bude soudit, bych na vašem místě vůbec neřešil. Budou tak dvě jednání, budete to vědět předem, tak můžete výlet k soudu spojit třeba s návštěvou zoo a večer s nějakou kulturou (či jinými atrakcemi, které hlavní město nabízí). Naopak, budete-li se přetahovat o místní příslušnost, vygeneruje si jen na tom protistrana x úkonů, které pak v případě prohry budete platit, v porovnání s tím bude vypadat cena cesty do Prahy jako drobné.
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 655
    • Zobrazit profil
Re:Ceska posta - rozbite zbozi v baliku - zamitnuta reklamace
« Odpověď #24 kdy: 19 Srpna 2020, 15:11:41 »

@Frantisek Dobrota
Tady Vás trochu vyvedu z Vaší řekněme představivosti, která je založená na emoci - "Já jsem přece v právu!"
Soud je o důkazech a pokud nemáte prokázáno důkazem (např. fotografie rozmlácené krabice ještě před rozbalením), že se zásilkou bylo manipulováno neopatrně, tak jak tu neopatrnou manipulaci budete prokazovat?

Naopak pošta při vyjádření žalovaného k žalobě uvede nerozmlácený obal zásilky jako důkaz toho, že se zásilkou bylo zacházeno korektně. A její argumentace pak bude hodně bodavá. Třeba typu: Obal byl zjevně neporušen, což prokazuje, že se zásilkou bylo manipulováno šetrným způsobem. Naopak žalobce nepředložil žádný důkaz o tom, že obsah zásilky byl před zabalením nepoškozen a k jeho poškození došlo až v průběhu poštovní přepravy....

K soudu se chodí pro rozsudek, nikoli pro spravedlnost.
IP zaznamenána