30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] 40+ v obci (občan SK)  (Přečteno 4280 krát)

Miruna

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
[?] 40+ v obci (občan SK)
« kdy: 25 Srpna 2019, 14:21:35 »

Ahoj všichni, prosím o radu nebo zkušenost...
Jsem občan SK a v ČR mám přítelkyni, kterou často navštěvuji. Při jedné návštěvě jsem na půjčeném vozidlu jel po úseku 50km/h rychlostí 9+km/h (změřen, zastaven, ztotožněn-nahlášena i adresa u přítelkyně) ... což je na tlustou pokutu a zákaz řízení až na půl roku.
V ČR nemám trvalé ani přechodné bydliště a i když mi prvotní ,,příkaz,, zrovna přišel na adresu přítelkyně (ČR) a byl mnou vyzvednut, příjde mi ale divné, že mi doposud na trvalé bydliště v SK nic nepřišlo.
Vše již řešíme spolu s nezaplatím.cz jen jsem chtěl požádat, zda již někdo nemá podobnou zkušenost s tímto procesem, co mě může čekat dál nebo zda to v ČR nemam dál řešit a řešit jen to co příjde v SK... ?
Děkuji všem.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:40+ v obci (občan SK)
« Odpověď #1 kdy: 25 Srpna 2019, 16:52:01 »

I pokud jste sdělil PČR kontaktní adresu, nemá to žádný vliv na doručování v rámci správního řízení. Na Vašem místě bych teď poslal reakci (odpor) ze Slovenska a v ČR přestal poštu přebírat.

Mimochodem - dostal jste ten příkaz ve slovenštině (srov. čl. 6 EÚLP)? Protože pokud nikoliv, tak lze zariskovat a ani nepodat odpor. Za +9 km/h v žádném případě odebrání ŘO nehrozí, pouze pokuta dle příkazu (předpokládám 1.500 Kč) a 2 body, oboje by mělo být vybojovatelné zpět, prokáže-li se, že jste nebyl informován v jazyce obvyklém v zemi, jíž jste občanem.

EDIT: Teď jsem si všiml, že téma má v názvu 40+, ale v textu je zmíněno 9+ km/h. Jaká tedy byla naměřená rychlost?
« Poslední změna: 25 Srpna 2019, 16:53:32 od kdo »
IP zaznamenána

pokutobijec

  • Příspěvků: 228
    • Zobrazit profil
Re:40+ v obci (občan SK)
« Odpověď #2 kdy: 25 Srpna 2019, 17:04:41 »

Předpokládám že autor se uklepl a namísto "9+" chtěl napsat "90", případně "90+".

Tak jako tak, za překročení limitu o 40 km/h a více hrozí zákaz řízení 1-6 měsíců.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:40+ v obci (občan SK)
« Odpověď #3 kdy: 25 Srpna 2019, 17:26:41 »

Pokud šlo o překročení rychlosti v obci o více než 40 km/h (§125c(1)(f)(2)), pak jde o zákaz řízení na 6-12 měsíců s pokutou 5.000-10.000 Kč. V příkazu tedy pravděpodobně bylo 5.000 Kč.

K nalezení optimálního postupu nemáme dost informací - např. netušíme, jak moc velký problém by byl pro pana Mirunu zákaz řízení na území ČR, ani nevíme, zda byl v souladu s dříve mnou odkazovaným čl. 6(3)(a) EULP neprodleně v jazyce, jemuž rozumí, podrobně seznámen s povahou a důvodem obvinění.

Pokud by ztráta ŘO nebyla velký problém, risk s obhajobou postavenou na nedoručení, případně doručení pouze v češtině, by jistě stál za pokus.

IP zaznamenána

Miruna

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:40+ v obci (občan SK)
« Odpověď #4 kdy: 26 Srpna 2019, 14:13:56 »

Děkuji za zprávy...
Odpor v mém zastoupení byl zaslán nezaplatím.cz, tedy v češtině.

A jednalo se opravdu o rychlost 90+.
Sice na dvouproudové silnici ven z Prahy, kde není ani obytná zóna, ale je tam prostě z 80km/h stažena nepochopitelně rychlost na 50km/h  čehož jsem si nevšiml.

Zákaz řízení v ČR by pro mně bylo hrozný, opravdu jezdím SR-ČR velmi často.


Navrhujte tedy prosím v ČR nic nepřebírat a počkat co příjde na trvalé bydliště SK ?

Děkuji všem...
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:40+ v obci (občan SK)
« Odpověď #5 kdy: 26 Srpna 2019, 14:35:24 »

Odpor v mém zastoupení byl zaslán nezaplatím.cz, tedy v češtině.
Navrhujte tedy prosím v ČR nic nepřebírat a počkat co příjde na trvalé bydliště SK ?
A že jsem tak smělý - proč to neřeší nezaplatim.cz? Měl jsem zato, že vědí moc dobře co a kdy přebírat a co komu poslat na ochranu svých klientů.
IP zaznamenána

Miruna

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:40+ v obci (občan SK)
« Odpověď #6 kdy: 26 Srpna 2019, 14:44:21 »

Odpor v mém zastoupení byl zaslán nezaplatím.cz, tedy v češtině.
Navrhujte tedy prosím v ČR nic nepřebírat a počkat co příjde na trvalé bydliště SK ?
A že jsem tak smělý - proč to neřeší nezaplatim.cz? Měl jsem zato, že vědí moc dobře co a kdy přebírat a co komu poslat na ochranu svých klientů.


nezaplatím.cz to řeší a radí co dělat, spíš to byl jejich podnět, aby se případ zveřejnil.
Já se jen snažím o rady a případné zkušenosti někoho (tady) kdo byl v podobné situaci ( SK-ČR )
Děkuju...
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:40+ v obci (občan SK)
« Odpověď #7 kdy: 26 Srpna 2019, 16:01:32 »

Tak pokud to s nimi řešíte, tak zveřejněním asi nebylo myšleno, že tady budete dostávat možné rady a oni se tím pak nějak budou řídit, od toho je asi máte. Nicméně, já v takové situaci byl, ale nic Vám to asi nepomůže. Jak jste se na začátku ptal ohledně doručování, tak ignorací (což se dle následně uvedeneho nestalo) příkazu, protože byl doručen v ČR, by jste si uškodil, už byl prostě doručen. Pokud budete chtít, aby doručovali Vám a mimo ČR, tak to úřadu sdělíte (aktuálně asi budou doručovat na sdělenou adresu v ČR) a ten by to měl respektovat. Prostě se na území ČR nezdržujete a jinou možnost doručování tedy nemají (ač bych se nedivil, že by zkoušeli i po změně doručovat v ČR a klidně i fikcí, ale to by hrálo snad ve Váš prospěch).

No a dle mého nic dalšího aktuálně nemá moc smysl řešit, ostatní je tak nějak "klasika". Jediné, co by možná stálo za úvahu, ač je to málo pravděpodobné, by bylo řešit, jestli, pokud by jste se dostal do situace, že v ČR budete mít zákaz, jak to bude třeba s tím Slovenskem. ŘP Vám v ČR neodeberou, pokud máte SK ŘP, ten mít budete (nebyl dle všeho odebrán a tedy ani poslán na Slovensko), ovšem jestli by se třeba nemohlo stát, že by buď "automaticky", nebo nějak náhodně při kontrole, nemohlo dojít ke snaze Vám znemožnit řízení i na Slovensku, to je otázka, viz třeba: https://www.autoweb.cz/zakaz-rizeni-a-rizeni-vozidel-v-zahranici/ .

IP zaznamenána

Miruna

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:40+ v obci (občan SK)
« Odpověď #8 kdy: 27 Srpna 2019, 09:54:58 »

Tak pokud to s nimi řešíte, tak zveřejněním asi nebylo myšleno, že tady budete dostávat možné rady a oni se tím pak nějak budou řídit, od toho je asi máte. . .


Děkuji za připomínku.
Myšleno to bylo, protože jsem tady stejnou situaci nikde nenašel a v zájmu neza.cz nejspíš bylo, aby to pak někomu ze stejným problémem mohlo pomoci...svůj průběh a závěr pak samozřejmě napíšu.

Opakuji. Jde mi o to, zda někdo (né občan ČR) stejnou situaci zažil a mohl by referovat průběh, eventuélně poradit.

Děkuju...
« Poslední změna: 27 Srpna 2019, 10:00:19 od Miruna »
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:40+ v obci (občan SK)
« Odpověď #9 kdy: 27 Srpna 2019, 10:56:53 »

Jak jsem psal, nejsem občan ČR, řešil jsem rychlost přes 100+, ale nějak prostě nevím, jak Vám to může pomoct jinak, než ostatní zdejší  případy a nezaplatim.cz .
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:40+ v obci (občan SK)
« Odpověď #10 kdy: 28 Srpna 2019, 01:59:21 »

Ještě jednou si dovolím zopakovat, že úkony učiněné před zahájením řízení (např. sdělení kontaktní adresy, zmocnění zástupce) na správní řízení nedopadají. SO1 nemůže doručovat v rámci řízení fikcí na adresu, která byla uvedena do záznamu PČR jako kontaktní. Jinak řečeno: SO má v tuto chvíli povinnost doručovat na adresu trvalého bydliště.
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:40+ v obci (občan SK)
« Odpověď #11 kdy: 28 Srpna 2019, 06:23:15 »

Ještě tedy občan může mít uvedenu v registru obyvatel doručovací adresu a pak úřady musejí doručovat tam. Má SK něco podobného?
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
40+ v obci (občan SK)
« Odpověď #12 kdy: 28 Srpna 2019, 07:45:34 »

Dle popisu nemá. A já ještě přidám, že si i SK občan může pak zařídit DS, když by se to hodilo.
IP zaznamenána

Miruna

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:40+ v obci (občan SK)
« Odpověď #13 kdy: 28 Srpna 2019, 11:05:10 »

Děkuji všem...

Při ztotožnění policajt z OP opsal trvalé bydliště do zprávy o přestupku, který jsem bez vyjádření (bohužel) podepsal.
Nicméně se mně pak ještě zeptal na ,,nějakou,, adresu v ČR, kterou tam pak napsal taky někde stranou.

Přičemž v příkazu, který jsem pak vyzvedl v Praze (protože jsem byl zrovna u přítelkyně) jsou v rozdělovníku adresy obě.
Dodnes mi ale na adresu trvalého bydliště nepřišlo nic - ani ten prvotní příkaz.
IP zaznamenána

Miruna

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:40+ v obci (občan SK)
« Odpověď #14 kdy: 28 Srpna 2019, 11:07:31 »

Ještě doplním...

V ČR v registru obyvatel doručovací adresu ani DS nemam.
IP zaznamenána