30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Tour de náplavka  (Přečteno 1546 krát)

sepp

  • Příspěvků: 173
    • Zobrazit profil
Tour de náplavka
« kdy: 07 Srpna 2019, 13:28:13 »

Včera proběhlo médii video, ve kterém se, dle některých verzí, cyklozmrdi snaží poukázat na jejich dojem, že jim chodci na vltavské náplavce dostatečně rychle neuskakují z cesty: https://www.blesk.cz/clanek/regiony-praha-praha-zpravy/615030/desive-video-zachytilo-radeni-gangu-cyklistu-na-naplavce-v-rychlosti-klickovali-mezi-chodci-jednoho-srazili.html

Náplavku jsem pro sebe, zejména v letních teplých večerech, vyhlásil za no-go zónu, protože tam stejně pro samýho hipstera není k hnutí, tady to ale vypadá, že byli ohroženi i nějací běžní lidé, kteří s trendem neustálého ustupování cyklounům, na rozdíl od těch hipsterů, nemají nic společného. V TV se Filler (ale možná to byl ten druhej cyklomaniak, kterej k tomu taky měl co říct) jen tak jako mimochodem vyvětil, že "řešením" situace na přelidněné náplavce bude cyklopruh nahoře na nábřeží... :)



IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Tour de náplavka
« Odpověď #1 kdy: 07 Srpna 2019, 14:34:03 »

Údajná citace Auto*matu z odkazovaného článku. Víme, že jízda na kole přes centrum je obtížná a že komfort jízdy po náplavce se i s rostoucím komerčním využíváním za posledních pět let výrazně zhoršil. Víme i to, že městská část Praha 2 do značné míry ignoruje logický požadavek zajistit podmínky pro bezpečnou jízdu na kole horem po nábřeží, kde nehrozí kolize s chodci.

Logika soudruhů je dojemná. Asi to zkusím stejně, až mi v nějaké oblíbené činnosti během posledních let klesne komfort, zajdu na radnici a budu logicky požadovat, aby mi to zajistili - a běda jim, bodou-li mě do značné míry ignorovat :)
IP zaznamenána

robinhood

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Tour de náplavka
« Odpověď #2 kdy: 07 Srpna 2019, 15:15:08 »

Jsem cyklista a v komunite cyklistu se to samozrejme resi. Vi se, kdo jsou dotycni a u drtive vetsiny clenu je jejich chovani povazovano za zmrdstvi, ktere skodi vsem, co po Praze na kole jezdi.
IP zaznamenána