30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Jízda na žlutou, zastaven PČR, blokově - blb, co dál? Odpor?  (Přečteno 11240 krát)

Peťánek1

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil

Zdravím.

Udělal jsem ohromou chybu a nevím, zda půjde napravit.. Projel jsem křižovatku na žlutou. Po cca 1,2km jsem byl zastaven vozem Policie a že to mají natočené a že jsem určitě byl schpný zastavit a že nezastavill. Za xxxx,- CZK blokově a jel jsem dál. Ano vím, byla to hrozná chyba a chytám se za hlavu.. 

Na semaforu kamera není a nemyslím si, že policie jela za mnou (rozhodně né bezprostředně), pokud ano, museli by už projet červenou. (majáky pustili, až mě dojeli a zastavovali, chvíli před tím jsem je za sebou totiž pozoroval) Spíš si skoro myslím, že stali na odbočce, která navazovala na můj přímý směr. Ale to je jen domněnka.

Má otázka zní, jak postupovat dál? Může mi prosím někdo poradit a nasměrovat na nějaký odkaz či vzor k podání odporu (nevím, zda je to správný termín?) a je vůbec možné to jestě dostat do správního?

PS: text na bloku:

tolikátého v tolik tam a tam "řidič nezastavil na žluté světlo  70/2d   z.č. 361/2000sb"
Za přestupek: 125c/1f bod5   

Děkuji a omlovám se za začátečnicky sepsané téma : (
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 950
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na žlutou, zastaven PČR, blokově - blb, co dál? Odpor?
« Odpověď #1 kdy: 30 Července 2019, 15:30:10 »

Čert vem xxxx,- CZK. Víte o tom, že jste také přišel k 5 trestným bodům?

Hoďte sem anonymizovaný sken bloku, ať se na něj můžeme podívat. Ale obávám se, že tady rozumná varianta obrany nebude existovat.

Pro příště: Na místě s přestupkem zásadně nesouhlasíme.
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 847
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na žlutou, zastaven PČR, blokově - blb, co dál? Odpor?
« Odpověď #2 kdy: 30 Července 2019, 15:32:24 »

Jak uz napsal Cikus, mate 5 bodu a jste v "podmince". Jeste jednou a papiry do cistirny. Ono se totiz na nejake zastaveni na zlutou nehraje. Ten paragraf mluvi jasne 125c/1f bod5 

https://www.12bodu.cz/bodovany-prestupek-125c-1f-5.html

Spis nez napravovani chyby doporucuji napraveni sebe sama a priste se s policisty zasadne nebavit.
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 675
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na žlutou, zastaven PČR, blokově - blb, co dál? Odpor?
« Odpověď #3 kdy: 30 Července 2019, 15:48:08 »

Ale jemu napsali na blok nezastaveni na zlutou. Prezkum?
« Poslední změna: 30 Července 2019, 15:51:26 od Jenyk »
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 686
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na žlutou, zastaven PČR, blokově - blb, co dál? Odpor?
« Odpověď #4 kdy: 30 Července 2019, 15:58:02 »

Ona se sice stránka https://www.12bodu.cz/bodovany-prestupek-125c-1f-5.html jmenuje lidově Nezastavení na červenou (nebo pokyn "Stůj"), ale v příloze zákona nic o červené není, je tam "nezastavení vozidla na signál, který přikazuje řidiči zastavit vozidlo". Což je dle § 70 odst. 2 pís. d) i ta žlutá.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 305
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na žlutou, zastaven PČR, blokově - blb, co dál? Odpor?
« Odpověď #5 kdy: 30 Července 2019, 16:00:24 »

Jenyk +1

Pokud tazatel nic nevypustil a opravdu v bloku je uvedeno jen nezastavení na žlutou, citace § a nic navíc, tak je blok nezákonný, protože z popisu skutku neplyne, že byl spáchán v bloku uvedený přestupek. Není uvedeno, že šlo o signál "Pozor", tedy svítící žluté světlo (nikoliv přerušované) a není ani uvedeno, že nenastaly okolnosti v § 70(2)(d) ZPPK za středníkem, tedy že řidič nezastavil, přestože při rozsvícení nebyl už tak blízko, aby to bylo nebezpečné.

Můžete podat podnět (příslušnému krajskému ředitelství) ke zrušení bloku v přezkumném řízení. Nejspíš si s tím vytřou zadnici (neboť můžou, nikoliv snad proto, že by nebyla pravda, že blok je nezákonný), ale za pokus to stojí. Proti bodům můžete podat námitky podle § 123f ZPPK, ale dokud bude existovat pravomocný blok, ani tam nemáte valné šance.
IP zaznamenána

Peťánek1

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na žlutou, zastaven PČR, blokově - blb, co dál? Odpor?
« Odpověď #6 kdy: 30 Července 2019, 16:07:12 »

Ano, ano. Nenapsal jsem to, ale samozřejmě mi jde o body! Opravdu nejsem pirát, celé dlouhé roky nic a ted by mi zbyly jen tři.. hodně blbě se mi to teď sešlo, jsem z toho neštastný, proto bych s tím ještě rád něco zkusil udělat. Nemyslím si, že to bylo až tak na poslední chvíli,ale především si nemyslím, že jejich záznam by je podpořil.. 




Hoďte sem anonymizovaný sken bloku, ať se na něj můžeme podívat.

Rád, prosím napište jak a kam - omlouvám se, jsem tu poprvé, tohle se mi nestává.

IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na žlutou, zastaven PČR, blokově - blb, co dál? Odpor?
« Odpověď #7 kdy: 30 Července 2019, 22:54:26 »

Já jse sem lehce vse*u. Jakej je pak následnej postup?
Jako je jasné, že budu chtít správní řízení, ale neexistuje něco (nějaká okolnost, nevím), co by se dalo říct na místě?
Něco na styl "No víte, ta žárovka na začátku svítila a praskla asi až po cestě."
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 871
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na žlutou, zastaven PČR, blokově - blb, co dál? Odpor?
« Odpověď #8 kdy: 31 Července 2019, 00:42:13 »

Pokusím se :
(O)pičák : Pane P nesvítí Vám pravé přední parkovací světlo, uděluji Vám příkazem na místě pokutu XYZ kreditů. Souhlasíte s přestupkem ?
(P)irát : Pane O , (před jízdou jsem zkontroloval osvětelní vozidla a vše bylo v pořádku), s přestupkem nesouhlasím.
O : Váš přestupek tedy sepíši a nahlásím SO. Tady je sepsáno hlášení o přestupku, pokud chcete můžete se zde k danému přestupku písemně vyjádřit.
P : (Napíšete před jízdou jsem zkontroloval osvětelní vozidla a vše bylo v pořádku a podepíšte)

No a k věcem v závorce a kurzívou - je to jak každý kontakt s pachem - vše co řeknete/napíšete může být použito proti Vám - mnohdy je lépe mlčet, někdy je dobré nějakou okolnost uvést - protože pokud ji uvedete až v SŘ může jí SO označit za účelové tvrzení.

Takže jednoznačná rada neexistuje a kdo se necítí zrovna jistě v kramflecích nic nezkazí, když bude mlčet jako partyzán.

 
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 833
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na žlutou, zastaven PČR, blokově - blb, co dál? Odpor?
« Odpověď #9 kdy: 31 Července 2019, 08:01:23 »

Jen bych doplnil PK - před odjezdem/rozloučením Pyrát: A žádám o vystavení potvrzení o provedeném úkonu podle par. 109 zákona o policii! ;-)
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 637
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na žlutou, zastaven PČR, blokově - blb, co dál? Odpor?
« Odpověď #10 kdy: 31 Července 2019, 08:57:22 »

Ano, ano. Nenapsal jsem to, ale samozřejmě mi jde o body! Opravdu nejsem pirát, celé dlouhé roky nic a ted by mi zbyly jen tři.. hodně blbě se mi to teď sešlo, jsem z toho neštastný, proto bych s tím ještě rád něco zkusil udělat. Nemyslím si, že to bylo až tak na poslední chvíli,ale především si nemyslím, že jejich záznam by je podpořil.. 
Takto tento systém funguje a takto je nastaven - stačí 3 celkem nevýznamné přestupky a jste vybodován na 12 měsíců (reálně je to o pár týdnů déle). Na vaší dosavadní x-letou bezpřestupkovou historii "sere pes". A že nejste pirát - no právě...
3 zbývající body nejsou moc příjemné - ale lze to řešit: hledejte hesla "odpočet bodů" "kurz bezpečné jízdy" atp. Máte 9 bodů, takže můžete absolvovat kurs s odpočtem dalších 3 bodů. Případně zvolit "tvrdší variantu" a čekat, co nastane dříve: zda-li 12 "čistých" měsíců pro standardní odpočet 4 bodů (pak vám počet klesne na 5), nebo nějaký váš další přestupek, který nesmíte nechat vyřešit blokově a před jeho pravomocným ukončením v SŘ absolvujete zmíněný kurs. I tak byste mohl v případě takového SŘ volbou aktivního přístupu k délce řízení dosáhnout zmíněných 12 čistých měsíců (od inkasa shora popsaného bloku) a odpočtu 4 bodů.
« Poslední změna: 31 Července 2019, 10:24:58 od gumidos »
IP zaznamenána

Peťánek1

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na žlutou, zastaven PČR, blokově - blb, co dál? Odpor?
« Odpověď #11 kdy: 31 Července 2019, 10:43:49 »

Ano, na kurz jsem už posílal přihlášku (poprvé v životě..). Jako vedlejší činnost jsem řidič z povolání, jako hlavní dělám živnost - zvuk, světla , podia - vlastním 3 auta a 4 vleky - pokud bych dostal zákaz řízení na rok, myslím, že můj život by se zásadním způsobem začal odebírat naprosto jiným směrem.. do ha**zlu..

Proto bych chtěl ještě zkusit pořešit tento můj "závažný" přestupek..

V příloze zde přikládám blok.
Za každou radu, jak to dostat před správní, budu hrozně rád.. 

IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 675
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na žlutou, zastaven PČR, blokově - blb, co dál? Odpor?
« Odpověď #12 kdy: 31 Července 2019, 14:19:36 »

Doporucim Vam obratit se na www.nezaplatim.cz. Neco mi rika, ze o Vas uz budou vedet  :)
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 305
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na žlutou, zastaven PČR, blokově - blb, co dál? Odpor?
« Odpověď #13 kdy: 31 Července 2019, 22:20:51 »

V příloze zde přikládám blok. Za každou radu, jak to dostat před správní, budu hrozně rád..
Výše to máte prakticky naservírované. Podnět k přezkumnému řízení KŘP vašeho kraje - základní argument - projet na žlutou není bez dalšího přestupkem, blok je nezákonný, protože z popisu skutku neplyne, že jste projel i když šlo bezpečně zastavit (a kdyby to tam bylo uvedeno, tak byste rozhodně s blokem nesouhlasil, protože tak se skutek nestal). Navrhujete zrušit blok a případně věc předat k dalšímu projednání příslušnému správnímu orgánu.

Jak jsem psal výše, šance nejsou velké, podepsat blok je většinou konečná. Chcete-li se do toho ponořit, zkuste začít zde https://www.mvcr.cz/soubor/metodicke-doporuceni-vady-prikazovych-bloku-jejich-dusledky-a-jejich-mozna-naprava.aspx (nikoliv proto, že by to snad byl kdovíjak kvalitní materiál, obvykle cokoliv z pera MV či MD je silně pro-úřednicky zaujato, ale pravděpodobně přesně toto či něco velmi podobného si jako první přečte policajt, který to bude posuzovat - tedy pokud to bude zrovna ten, co umí číst).

Námitky podle § 123f ohledně bodů (vašemu úřadu ORP, dle bydliště) můžete poslat paralelně, s obdobným odůvodněním. Šance opět mizerné.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 871
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na žlutou, zastaven PČR, blokově - blb, co dál? Odpor?
« Odpověď #14 kdy: 01 Srpna 2019, 00:17:01 »

Ještě (pokud jste si jistý, že policajti úkon nenahrávali) můžete jako podpůrný argument tvrdit, že Vám říkali, že je to bez bodů a protože jste byl v časové tísni, tak jste raději souhlasil s pokutou, než se nějak dohadovat.
IP zaznamenána