30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Předjíždění tramvaje stojící na zastávce - zastaven MP, ztotožněn, oznámen  (Přečteno 5497 krát)

aightie

  • Příspěvků: 64
    • Zobrazit profil

Ahoj,

byl jsem 06/2019 zastaven měšťandou, která tvrdila, že jsem předjel tramvaj a že je to přestupek, a to ponovu bez bodů a vážný tak, že nejde řešit na místě. Sepsáno a oznámeno na magistrát. Bez důkazů jiných než dvě svědecké výpovědi kolegyní měšťaček. Je to opravdu bez bodů, jak tvrdily? Dá se proti tomu nějak bránit? V brzké době očekávám obsílku...

Ihned za mnou také někdo předjížděl tramvaj, zastavili ho hned za mnou (když ještě sepisovali mě) a ta hlavní měšťanda v průběhu sepisování mě přišla k tomu druhému autu, oznámit totéž co mně, a z auta ženská řidička: "jé, čau, nemůžeš mě prosím pustit, já hrozně spěchám". A měšťanda: "jo jo, vydrž, jen co sepíšu pána a jen co odjede". V tom jsem vystoupil z auta, zapnul kameru na telefonu a řekl, že počkám, až to dosepisují. Natočil jsem si čísla strážníků, SPZ toho vozu za mnou a čekal, co se bude dít. Že by podjatost?

Měšťanda tedy sepsala mě i tu druhou ženskou údajně s tím, že to tedy pošle na magistrát...

Problém je, že to video sakra nemůžu najít.

Vaše ctěné názory? :-)
IP zaznamenána
Přečetl jsem celý FSM a velkou část D-Fens. Sepsal jsem si pro sebe bodový výtah všech článků, abych se orientoval. Dokážu číst a chápat zákon. Neumím ho použít, nejsem vystudovaný právník. Potřebuji, abyste mi procesně pomohli. Dokumenty uploaduji anonymizovaně.

lerion

  • Příspěvků: 847
    • Zobrazit profil

Co je to "predjel tramvaj"? K necemu takovemu nemuze temer nikdy dojit. Predpokladam, ze je mysleno "objizdeni tramvaje zleva", ktere je krome mistni upravou povolenych pripadu zakazano.

"Sepsano" jako ze jste na miste nic nepodepsal, nesouhlasil a nechal to poslat do spravniho rizeni (aspon tak to chapu z textu)?

Jinak za nepovolene objizdeni tramvaje zleva je tusim max 2000 pokuta a bez bodu.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil

Jak píše lerion, objetí tramvaje zleva patří do kategorie "sběrného" přestupku bez bodů se sankcí 1500 až 2500 Kč. Předjetí tramvaje zleva (tedy tramvaje v pohybu) by asi bylo nepovolené (možná i zakázané) předjíždění se sakcí 5000 až 10000 Kč (a možná i 7 bodů).
K diskuzi - předjetí (jedoucí) tramvaje vlevo není výslovně zakázáno, je zakázáno pouze objetí tramvaje vlevo. Šlo by tedy jednoznačně o bodovaný přestupek?
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil

Nemůže být stojící (např. porouchaná) tramvaj překážkou?
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 847
    • Zobrazit profil

Urcite muze. Bezne rozbite tramvaje na vystrazkach objizdim. Ale nedovedu si predstavit na tom ze nejaka byla rozbita (a dokazovat to - dopravni podniky maji pomerne presne evidence dispecinku).

Rozbita mtramvaj neni podle me brana jako tramvaj, ale prekazka.
IP zaznamenána

aightie

  • Příspěvků: 64
    • Zobrazit profil

Promiňte, bylo to objíždění stojící tramvaje v zastávce zleva, zajisté.

Měšťanda ale říkala (blablabla ty sv*ně ulhaná), že tam je pokuta do 10.000 Kč a na místě řešit NELZE. Co z toho je pravda?

Jak se hádat jako 1 obviněný z přestupku proti DVĚMA svědkům (početní převaha), kteří budou tvrdit shodné, protichůdné, tj. že tramvaj výstražné blikačky neměla, že stála standardně v zastávce a nabírala cestující a pak hodlala pokračovat dále, o čemž se obě svědkyně shodně skutečně přesvědčily, když při sepisování přestupku okolo jedoucí tramvaj následně opravdu spatřily?

Jednou jsem skutečně takhle SŘ prohrál jen kvůli tomu, že moje slovo proti jejich dvěma bylo slabší. Pokud budete tvrdit, že pouhé sdělení policistů/strážníků není dostatečný důkaz, jak o tom přesvědčit SO? A jak oni to dále dokážou? A jak já?

Moc díky!
IP zaznamenána
Přečetl jsem celý FSM a velkou část D-Fens. Sepsal jsem si pro sebe bodový výtah všech článků, abych se orientoval. Dokážu číst a chápat zákon. Neumím ho použít, nejsem vystudovaný právník. Potřebuji, abyste mi procesně pomohli. Dokumenty uploaduji anonymizovaně.

lerion

  • Příspěvků: 847
    • Zobrazit profil

Asi nebyla napriklad hned za zastavkou vyhybka, ze? Cas od casu se stava, ze neprehodi elekricky a ridic musi zapnout vystrazne blikace, nandat reflexni vestu, vzit staveci tyc (baldu) a jit si vyhybku prehodit sam. V takovem pripade se tramvaj stava prekazou provozu a je tedy dle meho mozne ji objet. Ovsem po prehozeni (ukon na minutu, ani ne) zase pokracuje dale.

Ze ony si navzajem potvrdi vypovedi je jasne a SO bude zcela jiste na jejich strane. Ale pak to chce ustni jednani, vzit si je samostatne a vypravat se na veci, ve kterych by mohly vypovedet rozdilne (pokud stala v zastavce, kolik lidi nastoupilo/vystoupila, ridil to ridic/ridicka a mel na sobe reflexni vestu? Byly opravdu otevrene jen vsechny dvere nebo jen predni (tj. ridic lezl ven prestavit vyhybku), o jaky typ tramvaje se jednalo. Jakou mela barvu, mela nejake reklamy?).
IP zaznamenána

aightie

  • Příspěvků: 64
    • Zobrazit profil

Bohužel nemám co jiného říci než to, že tam nikde poblíž výhybka nebyla. Na ty otázky, které navrhujete jim položit, odpoví, že neví, ale co potvrdí, je skutečnost, že viděly do a z tramvaje nastupovat/vystupovat lidi a že určitě měla nějaké číslo = všechny dveře otevřené. Nebudou ale vědět typ tramvaje, pohlaví řidiče.

Nepomohlo by, kdybych navrhl svědkyni, kterou jsem před objetím tramvaje-překážky na silnici viděl (ale svědkyně mě neviděla), jak kráčí směrem k nedalekému kostelu na mši?

Dnes mi bylo doručeno předvolání k podání vysvětlení.
IP zaznamenána
Přečetl jsem celý FSM a velkou část D-Fens. Sepsal jsem si pro sebe bodový výtah všech článků, abych se orientoval. Dokážu číst a chápat zákon. Neumím ho použít, nejsem vystudovaný právník. Potřebuji, abyste mi procesně pomohli. Dokumenty uploaduji anonymizovaně.

elwis

  • Příspěvků: 32
    • Zobrazit profil

Když si tramvaják přehazuje výhybku, tak nemusí dávat výstražná světla ani si brát reflexní vestu. A stavěcímu klíči se momentálně říká tágo. :)

Jsem teď v kurzu, takže vím.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil

Na to jsem slyšel že tramvaják se 29 dnů učí zvonit a třicátý den z toho dělá zkoušky :-D
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 847
    • Zobrazit profil

Když si tramvaják přehazuje výhybku, tak nemusí dávat výstražná světla ani si brát reflexní vestu. A stavěcímu klíči se momentálně říká tágo. :)

Jsem teď v kurzu, takže vím.

Vidis, tago tomu rikaji jen v jednom provozu... :P V Brne mame baldu a staveci tyc. A vesta i vystrazky jsou povinne, srazi za to odmeny a to dost.
IP zaznamenána

elwis

  • Příspěvků: 32
    • Zobrazit profil

Tak to se omlouvam. Jiny kraj - jiny mrav. Ja se ucim v Praze. :-)
IP zaznamenána

aightie

  • Příspěvků: 64
    • Zobrazit profil

Takže přišlo předvolání. Budu se tedy tázat svědků na různé otázky, které si připravím. Největší poděl je ale v tom, že v předvolání stojí, že je to podle §125c odst. 1 k) - jiné zakázané jednání, pokuta od 1500-2500.

NICMÉNĚ NA MÍSTĚ MI POLICISTKY ŘEKLY, ŽE TO NEJDE ŘEŠIT V BLOKOVÉM ŘÍZENÍ NA MÍSTĚ, COŽ JSEM POŽADOVAL, A OKAMŽITĚ ZAČALY SEPISOVAT OZNÁMENÍ. To si asi nechám až na dotazování napřímo, aby nečekaly, že se je na to zeptám. Naopak říkaly, že takto závažný přestupek se automaticky odesílá na magistrát a že hrozí pokuta až do 10.000 Kč.

Dá se toho nějak chytit?

Děkuji.
IP zaznamenána
Přečetl jsem celý FSM a velkou část D-Fens. Sepsal jsem si pro sebe bodový výtah všech článků, abych se orientoval. Dokážu číst a chápat zákon. Neumím ho použít, nejsem vystudovaný právník. Potřebuji, abyste mi procesně pomohli. Dokumenty uploaduji anonymizovaně.

mungo

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 227
    • Zobrazit profil

Pokud to nemáte nahrané, je to úplně jedno, a pokud máte, tak nejspíš taky. Policajt vám na místě muže říct prakticky cokoliv a taky to zhusta dělá: ty body vám nedám, ve správním to budete mít dražší atd. Obecní policajt to pak ještě umí i přikrášlit blbostí a/nebo neznalostí.

Buď to přehodnotili jako jiný přestupek než to předali orgánu (správnímu), nebo to udělal orgán sám než vám poslal předvolání. Tak či tak, teď se řeší to co je v předvolání.
IP zaznamenána