30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Cyklozávod, uzavírka, řidiči běž do pr...  (Přečteno 2137 krát)

Medojed

  • Příspěvků: 342
    • Zobrazit profil
Cyklozávod, uzavírka, řidiči běž do pr...
« kdy: 26 Srpna 2019, 01:29:50 »

Zdravím,
dnes jsem měl opět "štěstí" narazit na silniční cyklozávod. V obci prvně cedule s vykřičníkem "pozor závod". Na křižovatce pak pitomec s plácačkou (ne policajt) a nějaká osoba s vzezřením vyžilé uklízečky... že tam nemůžu, že tam je závod...

Nikde žádný zákaz nebyl, ty dvě osoby jsem považoval za vtip.
Jel jsem tam a samozřejmě jsem žádnou pumpu nepotkal, předpokládám, že to uzavřeli široko daleko, protože můžou.

Kdyby mě cestou zastavil fízl, co zmůže? Worst-case-scenario je, že mi přikáže se otočit/odjet.
Spíš mě ale zajímá, co kdybych ty pumpy opravdu potkal? Jedu ve svém pruhu, předpisově, dbám zvýšené opatrnosti a najednou zpoza zatáčky to do mě pošle vláček závodníků... kdo za to může?


Edit, našel jsem toto:
Závod je organizován na základě vydání Zvláštního užití komunikace dle § 25 zákona 13/1997 a pravidel cyklistiky, ustanovení sportovně technických směrnic ČSC, ustanovení Rozpisu ČP pro rok 2019 a ustanovení tohoto rozpisu. Všichni účastníci se závodu zúčastní na vlastní nebezpečí a náklady a jsou povinni dodržovat ustanovení zákona č. 361/2000 Sb. a uposlechnout pokynů policie, pořadatelů, a rozhodčích. Pořadatel neručí za škody účastníkům vzniklé ani jimi způsobené.

Edit2:
Bylo by naopak pro pumpu přitěžující, že by způsobil nehodu při závodu?

ZPPK říká:
...věnovat se plně řízení vozidla nebo jízdě na zvířeti a sledovat situaci v provozu na pozemních komunikacích,...
...přizpůsobit jízdu technickým vlastnostem vozidla nebo fyzickým vlastnostem zvířete,...
...Na pozemní komunikaci se na jízdním kole jezdí při pravém okraji vozovky...
...Cyklisté smějí jet jen jednotlivě za sebou...
...Rychlost jízdy musí řidič přizpůsobit zejména svým schopnostem, vlastnostem vozidla...

- tohle je přímo konfliktní se závodem

...užít vozidlo, které splňuje technické podmínky stanovené zvláštním právním předpisem...
- jejich kola nemají povinnou výbavu.

Tedy buď mohou závodit, nebo dodržovat ustanovení zákona č. 361/2000 Sb., jak po nich chce pořadatel.
« Poslední změna: 26 Srpna 2019, 02:15:37 od Medojed »
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Cyklozávod, uzavírka, řidiči běž do pr...
« Odpověď #1 kdy: 26 Srpna 2019, 08:15:40 »

Imho obecné ohrožení.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Medojed

  • Příspěvků: 342
    • Zobrazit profil
Re:Cyklozávod, uzavírka, řidiči běž do pr...
« Odpověď #2 kdy: 26 Srpna 2019, 15:20:55 »

obecné ohrožení.

That escalated quickly!

Chápu to správně, že když jako řidič minu neurčitou informační značku o závodu (bez zmínky o jakékoli uzavírce), neposlechnu "zákaz" od náctiletého neuniformovaného individua, vjedu na silnici, kde též není jakýkoli zákaz... pak pumpa, která i dle pořadatele musí respektovat ZPPK, způsobí nehodu... z toho vážně může být obecné ohrožení?!

IP zaznamenána

Nikdo Nikdovič

  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:Cyklozávod, uzavírka, řidiči běž do pr...
« Odpověď #3 kdy: 26 Srpna 2019, 15:32:59 »

Asi by tam byla nějaká vina pořadatele, že dostatečně nezajistil uzavírku. Je asi jedno jestli je to pumpa, rally jezdec, monster truck, F1, start stíhačky na lesní cestě, nebo masopustní průvod.Z §25 13/1997 vycházejí všechny zmíněné události ne?
IP zaznamenána