30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Byla mi způsobena nehoda, úřady se chovají divně  (Přečteno 12217 krát)

castiello

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Byla mi způsobena nehoda, úřady se chovají divně
« kdy: 17 Listopadu 2014, 19:49:44 »

Ahoj,
na jiném fóru mi poradili položit dotaz zde. Začínám být opravdu zoufalý a bezmocný, proto jsem se rozhodl nabídnout i finanční odměnu tomu, kdo mi pomůže vnést právo do mého případu.

Abych popsal událost. :
3.11.2014 kolem 18:00 se mi při cestě z práce stala nehoda. Jel jsem skrz Praha-Běchovice, jel jsem po hlavní. V obci jsem na tachometru měl slabých 45km/h možná ani to ne. Naproti mně kolona plížících se aut, napravo zábradlí a chodník, silnici dělila plná, nepřerušovaná čára. Najednou jsem proti sobě uviděl vyjet z kolony auto, přes plnou čáru a valilo se na mně. Nešlo nikam odbočit, strhnout auto do protijedoucích aut jsem také nechtěl. Stačil jsem tedy zabrzdit na 25km/h a těsně před nárazem jsem ještě impulzivně škubnul volantem doleva, aby srážka nešla úplně čelně a poté přišel náraz. Bylo jasně vidět, že chlápek v druhém autě neměl pás a tak si nárazem a vymrštěním proti volantu odřel hlavu. Díky tomu že rychlost byla malá, že náraz nešel díky mému stočení volantu přímo čelně a díky tomu že jsem měl pás, se mi nic nestalo, ani airbagy nevystřelily. Jakmile jsem vystoupil ven, chlápek jenom sprásknul rukama a řekl cosi ve stylu "no co, stalo se no, sem asi klimbnul" potom mu došlo co řekl a tak to změnil na "mě cosi oslnilo, sem se čemusi vyhýbal". Nakonec dodal, že je mu to stejně uplně jedno, že to je firemní auto a že to nebude řešit. Nic mi podepsat nechtěl, tak jsem zavolal policii. Když dorazili a začali fotit a vyslýchat co se stalo a bylo jasně zřejmé, že pochybení a nedbalost byla na jeho straně, tento "pán" (jestli ho jde ještě považovat za lidskou bytost) začal s tím, že ho bolí ruka, že ho bolí rameno, že ho bolí hlava... (Samozřejmě že ano, když neměl pásy a volant ho při nárazu pokopal... ) nechal se odvézt do nemocnice. Já tam zbyl sám, pro cizí auto přijela okamžitě odtahovka a zůstal jsem tam jen já a můj passat, kterého mi bylo nadevše líto... Těch desítek hodin strávených prací na něm (jiná přední světla, jiná maska, jiný IC, KN vzduch. filtr, DX navi, sound system, novější zrcátka s el. přiklápěním, chip od motorpowera, originál W8 křídlo, všude LED blinkry, interiér LED osvětlení a mnoho dalších drobných úprav) ... :(
Zařídil jsem si tedy odtah a v půl jedenácté se konečně dostal domů. Kdyby mi policie nedala jednací číslo a jméno společně s SPZ druhého auta, neměl bych nic. Další dny jsem se snažil věci nějak vyřešit. Volal jsem na pojišťovnu kde jsem zjistil že dotyčný je pojištěný u Generali, že se jednalo o firemní auto patřící leasingové společnosti a že již někdo z jeho firmy pojistnou událost k danému vozidlu nahlásil, ale místem ani popisem že neodpovídá skutečnosti, resp. "mojí verzi" jak zaznělo z úst paní na lince... To už bylo trochu divné, ale nahlásil jsem tedy vše tak jak se to stalo. V pátek 7.11. jsem se konečně po celém pracovním týdnu dovolal na policii, na číslo které mi dali na kartičce s jednacím číslem. Tam mi řekli že se celá věc musí prošetřit, že to bude trvat 30-60 dní, že daný "pán" má ještě nějaký jiný problém a že když se jim ho povedlo zastihnout, že vypověděl pouze to, že se necítí být vinen a že celá věc ještě může spadnout na mně. To už jsem byl vyloženě agresivní, jak je něco podobného v tomto státu vůbec možné... Celý víkend jsem přemýšlel co teď mám dělat... Když jsem se dožadoval náhradního vozidla, bylo mi řečeno, že na něj mám nárok, ale pokud uznají že jsem (z nějakého posr*ného důvodu) škodu způsobil já, budu vše platit já a že i pokud to bude uznáno jako vina druhé strany, mám nárok na půjčení pouze po dobu nezbytně nutnou na koupi nového automobilu (protože způsobená škoda asi hraničí s totálkou) a že opět, pokud bych měl automobil po celou dobu šetření, ale nakonec by vyšlo najevo že auto jde koupit za týden, zbytek bych doplácel já.... 10.11. se mi ozval likvidátor, že by 11.11. přijel auto nafotit. I to se mi zdá podivné, protože nejdřív přišla zpráva od pojišťovny druhého auta, že mi přiřadili likvidátora XY, ve čtvrtek přišla dopoledne SMS s tím, že číslo pojistné události bylo přeznačeno, odpoledne přišel mail s výzvou o všemožné dokumenty (který ale měl uvedené opět jiné číslo události) a likvidátor který se ozval se jmenuje úplně jinak než mi bylo sděleno v e-mailu, není ani od generali (kde je pojištěné druhé auto), ani od wustenrot (kde mám pojistku já) ale od české pojišťovny.... Opět nechápu....

Potřebuji tedy opravdu vážně poradit, co mám vlastně dělat... Celá věc se mi od začátku absolutně nezdá a bojím se, že s tou lidskou sv*ní ještě budou problémy... Svoje auto jsem měl opravdu rád, pečoval jsem o něj, pravidelně po 10-ti tisících servisoval, parkoval v garáži, ze zimi nikdy ani jedniná oděrka... Teď to vypadá že je všechno úplně v tahu a bojím se že dostanu jenom nějakou směnou částku která mi nepokryje ani polovinu nákladů... Nemluvě o tom že denně jezdím 37km do práce a 37km z práce a kombinace vlak+MHD je pro mě neúnosná (autem 40 minut max. oproti vlak+MHD 1,5 - 2 hodinny jedna cesta) = 80 minut denně v autě oproti 4 hodinám denně při ježdění vlakem a městskou...

Na mém autě je úplně na maděru : pravé světlo, blatník, nárazník, mlhovka, chladič, komplet sání, intercooler, podběh (vše je prostě namáčknuto od pravého rohu auta až po pravé kolo, úhlopříčně na motor). Pravé dveře nejdou otevřít, volantem nejde pohybovat, nejde ani auto tlačit....

Likvidátor na místě pro nafocení skutečně byl, do protokolu zapsal opravdu hodně poškozených věcí. Několik prvků výbavy (jako maxidot, tempomat, LED osvětlení interiéru, LED osvětlení  SPZ, sound system Hifonics, VW CD měnič, MP3/USB/bluetooth handsfree jednotku, VW 17"kola Phoenix) vůbec nezapsal a nejde se mu dovolat.

Vše utichlo, tak jsem 14.11. volal opět likvidátorovi. Telefon mu spadá stále na linku pojišťovny generali, kde mi paní řekla, že toho asi má moc, ale že dle zápisu vidí že zbytek auta půjde do aukce. Takže oni mi celý zbytek auta seberou, za pár poprděných tisíc ho někdo koupí a oni jenom vesele vyplatí zbytek do částky kterou dle slov paní odhadnou zprůměrováním ostatních nabídek na internetových bazarech. Za tyhle peníze ale samozřejmě v životě takové auto nebudu mít šanci koupit, aniž bych x desítek tisíc nedoplatil ze svého...

Další věc je ta, že se prostě nikam nemůžu dovolat o náhradní auto, vzhledem k tomu kolik projezdím a kolik času mi to trvá to nejde jinak, než bez podobného auta. Jeden jediný bazar ze serveru amortizace.cz mi nabídl oktávku v turbobenzínu, která má spotřebu "prý" jenom 8 litrů... To je oproti mému passatu v naftě rozdíl... (jezdím v průměru za cca 5.5).

Mám tedy několik otázek :

1. jak nepřijít o zbytek auta (protože pokud přijdu, jasně na tom prodělám)
2. jak z této pojišťovny dostat skutečné peníze (a ne jenom nějakou směšnou částku, za kterou si podobné auto stejně nekoupím)
3. kde si mám sehnat náhradní auto (odpovídající parametrům toho mého zničeného)
4. jak a kam nárokovat čas, který trávím řešením těhle věcí (+ výdaje za volání a ježdění kvůli této události)

Jak jsem výše popsal, nabízím i finanční odměnu tomu, kdo mi pomůže. Protože (a bohužel jsem se o tom přesvědčil už několikrát) v tomto státě spravedlnost a ochrana poškozeného neexistuje...
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 025
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Byla mi způsobena nehoda, úřady se chovají divně
« Odpověď #1 kdy: 17 Listopadu 2014, 20:26:24 »

Bohužel docela standardní problém. Zpětně už to asi k ničemu moc nebude, ale co je v podobné situaci základ:

- Celou situaci maximálně zdokumentovat – nafotit ze všech úhlů, zblízka, zdálky, dopravní značky, silnici atd.
- Pokud se volají fízlové, dostatečně srozumitelně popsat událost do protokolu. Trvat na co nejpřesnějším zaprotokolování, zkontrolovat správnost jejich popisu, náčrtku, plánku atd.
- Pokud to je možné, zajistit svědecké výpovědi (ostatní řidiči, nebo aspoň zaznamenat jejich SPZ).

Bohužel ani naprosto jasná nehoda s jasným zaviněním neznamená automatické vyřešení ve Váš prospěch. Fízlové na to serou, pojišťovna viníka se cuká – standard.

Pokud Vám v tom visí hodně peněz a nechcete to nechat jen tak, doporučuji vzít si právníka se specializací na dopravní problematiku. Můžete zkusit kontaktovat JUDr. Berana, ten by se do toho mohl vložit sám, nebo Vám někoho dohodit. http://www.autoweb.cz/pravni-poradna/
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Byla mi způsobena nehoda, úřady se chovají divně
« Odpověď #2 kdy: 17 Listopadu 2014, 20:35:35 »

"Když jsem se dožadoval náhradního vozidla, bylo mi řečeno, že na něj mám nárok, ale pokud uznají že jsem (z nějakého posr*ného důvodu) škodu způsobil já, budu vše platit já"

To je pochopitelné. Náhradní auto je vlastně další Váš výdaj v důsledku nehody (protože nemůžete jezdit svým autem).
Pojišťovna viníka Vám proplatí škodu v důsledku nehody, ale samozřejmě jen pokud toho druhého řidiče uznají jako viníka. Pochopitelně Vám nikdo nebude platit náhradní auto za nehodu kterou jste (alespoň podle papírů) zavinil Vy.

"likvidátor který se ozval se jmenuje úplně jinak než mi bylo sděleno v e-mailu, není ani od generali (kde je pojištěné druhé auto), ani od wustenrot (kde mám pojistku já) ale od české pojišťovny"

Česká pojišťovna patří pod Generali tak asi sdílejí lidi.

"1. jak nepřijít o zbytek auta (protože pokud přijdu, jasně na tom prodělám)"
Zkuste se s nimi domluvit.

"2. jak z této pojišťovny dostat skutečné peníze (a ne jenom nějakou směšnou částku, za kterou si podobné auto stejně nekoupím)"
Hádat se.
Dostanete nějakou tabulku co na kolik ohodnotili a můžete si třeba v autobazaru zjistit svoje ceny a pak to rozporovat.
Často se takhle něco vyhádat dá. Že to asi stejně nebude kolik byste chtěl je druhá věc.

"3. kde si mám sehnat náhradní auto (odpovídající parametrům toho mého zničeného)"
Auto na pojistku by mělo jít do nějakého smluvního servisu. Ten nemá náhradní auto?

"4. jak a kam nárokovat čas, který trávím řešením těhle věcí (+ výdaje za volání a ježdění kvůli této události)"
Všechny vzniklé škody řešte s pojišťovnou.
Když ta to nezaplatí tak zbývá leda to chtít po viníkovi nehody. Ten se taky určitě nepohrne do placení a tak skončíte u soudu.
IP zaznamenána

castiello

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Byla mi způsobena nehoda, úřady se chovají divně
« Odpověď #3 kdy: 17 Listopadu 2014, 21:31:28 »

Díky za info, zkusil jsem napsat na ten autoweb, tak uvidíme...

A co se toho zbytku auta týče - jak tohle vlastně funguje s tou aukcí atd... ??

Mám dva známé, oboum někdo způsobil totálku a oboum dali "plné" peníze na jaké je ohodnotili a zbytky jím zůstaly. Nikdo jim nekomentoval nic o aukcích a podobných nesmyslech, ba naopak - koukali na mně co jím to vyprávím, když sme si povídali o tomto případu...
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil
Re:Byla mi způsobena nehoda, úřady se chovají divně
« Odpověď #4 kdy: 19 Listopadu 2014, 14:56:32 »

Díky za info, zkusil jsem napsat na ten autoweb, tak uvidíme...

A co se toho zbytku auta týče - jak tohle vlastně funguje s tou aukcí atd... ??

Mám dva známé, oboum někdo způsobil totálku a oboum dali "plné" peníze na jaké je ohodnotili a zbytky jím zůstaly. Nikdo jim nekomentoval nic o aukcích a podobných nesmyslech, ba naopak - koukali na mně co jím to vyprávím, když sme si povídali o tomto případu...
S tou aukci je to tak, ze pojistovna to naborene auto vystavi, lidi se o nej v aukci poperou a vypadne z toho nejaka suma - rikejme ji x - , ze kterou je nekdo ochoten to auto koupit. Ten, kdo tu aukci vyhraje ma povinnost to za ty prachy koupit. Na to se pojistovna obrati na tebe a rekne; "tady mame cloveka, ktery je ochoten to koupit za x korun. Nami vycislena hodnota vozu pred havarii je y korun, y - x = z, tady mate z korun a ten vrak si nechte nebo ho prodejte tomu, kdo to v aukci vydrazil.". Alespon takhle to fungovalo, kdyz kolega v praci rozstrelil zanovni Volvo o autobus MHD, ktery mu nedal prednost.
IP zaznamenána

tomasmaladd

  • Příspěvků: 209
    • Zobrazit profil
Re:Byla mi způsobena nehoda, úřady se chovají divně
« Odpověď #5 kdy: 19 Listopadu 2014, 22:41:11 »

Většina tu již byla napsána, jen doplním dle mé zkušenosti

1) vyplatí se lehce přehánět, teď myslím zdravotní stav. Do protokolu dát že mě bolí krk, rameno, noha atd. prostě takové běžné věci co tak po nehodě jsou nebo můžou být natlučené. Neberte to prosím jako že jsem vyžírka, tím jen kompenzuji ztrátu, dle mých zkušeností nikdy vás pojišťovna neodškodní tak aby jste si spokojeně řekli "vlastně mě to nic nestálo". Nikdo vám nezaplatí čas co jste se tim museli jebat a další věci. V tomto případě ani citovou ztrátu  ;)

2) vše se řeší neuvěřitelně dlouho, na to je nutné se připravit a předem s tím počítat, také se podle toho zařídit.

3) délka řešení a vyplácení všech nároků je úměrná částce kterou chci získat. Co tím myslím? Pokud jim kývnu na první sumu bude řešení poměrně rychlé.

4) půjčit vůz si můžete nejenom z půjčovny, klidně můžete domluvit s kamarádem co má jedno auto náhradní a nepotřebuje ho, následně pokud to dopadne ve váš prospěch uplatnit náhradu u pojišťovny.
IP zaznamenána

Sadra17

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 278
    • Zobrazit profil
Re:Byla mi způsobena nehoda, úřady se chovají divně
« Odpověď #6 kdy: 23 Listopadu 2014, 18:14:16 »

Díky za info, zkusil jsem napsat na ten autoweb, tak uvidíme...

A co se toho zbytku auta týče - jak tohle vlastně funguje s tou aukcí atd... ??

Mám dva známé, oboum někdo způsobil totálku a oboum dali "plné" peníze na jaké je ohodnotili a zbytky jím zůstaly. Nikdo jim nekomentoval nic o aukcích a podobných nesmyslech, ba naopak - koukali na mně co jím to vyprávím, když sme si povídali o tomto případu...
auto má nějakou obecnou hodnotu řekněme 100 000 oni ho nafotí a daji do nějaký aukce (nikdo neví kdo a jak přihazuje) tam se vydraží za třeba 50 000 a ted je na tobě jak se rozhodneš bud vemeš celých 100 000 a auto jim necháš at si s nim dělaji co chcou nebo si vrak necháš a dostaneš o jeho hodnotu (50 000) míň
IP zaznamenána

fafejt

  • Příspěvků: 46
    • Zobrazit profil
Re:Byla mi způsobena nehoda, úřady se chovají divně
« Odpověď #7 kdy: 21 Ledna 2015, 13:56:51 »

Já bych situaci řešil takto:
Vozidlo si nechám opravit ve značkovém servisu na svoje náklady (i kdybych se měl zadlužit). Náklady na opravu vozidla, na náhradní vozidlo a další prokazatelné výdaje budu požadovat po viníkovi nehody, nikoliv po jeho pojišťovně. Jeho pojišťovna není pro mě (můj) smluvní partner. S jeho pojišťovnou, která se mě určitě bude snažit natáhnout, se zkrátka nebavím. Viník se bude pochopitelně cukat. Buď za pracuje na své pojišťovně sám, nebo jde k soudu on. To, že je pojištěn, ještě neznamená, že neodpovídá za způsobenou škodu.
IP zaznamenána

wit.cz

  • Příspěvků: 128
    • Zobrazit profil
Re:Byla mi způsobena nehoda, úřady se chovají divně
« Odpověď #8 kdy: 21 Ledna 2015, 16:03:45 »

Ne každý je ochoten se zadlužit a pak soudně vymáhat své nároky na někom, kdo nic nemá...
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Byla mi způsobena nehoda, úřady se chovají divně
« Odpověď #9 kdy: 21 Ledna 2015, 16:26:09 »

fafejt: Když peníze z opravy může dostat za pár let nebo taky nikdy tak zadlužování není ideální.
Ještě když majitel je leasingovka, provozovatel firma, řídil zaměstnanec a platit má pojišťovna.
IP zaznamenána

fafejt

  • Příspěvků: 46
    • Zobrazit profil
Re:Byla mi způsobena nehoda, úřady se chovají divně
« Odpověď #10 kdy: 22 Ledna 2015, 07:19:08 »

Jistě, že tento model není univerzální pro všechny případy. Jednak ne všichni na tom budou tak špatně, aby se museli zadlužit a za druhé, z ceny vozidla viníka mohu usuzovat na to, zda je onen majetný či nikoliv. Stačí, aby byl zaměstnaný a bylo z čeho exekučně brát (firemní vozidlo je tedy ideální). Úplně nejlepší je, pokud je nehoda řešena PČR (a na tom bych trval) a řešení přestupku je z nějakého důvodu postoupeno správnímu orgánu. Tady mohu jako poškozený a tedy účastník řízení, požadovat úhradu vzniklých nákladů (úřady to v 99% případů respektují). Takové rozhodnutí má pravomoc soudního rozsudku a mohu s tím hned rozjet exekuci. Pokud se to nepodaří vyřešit ve správním řízení, např. proto, že se viník nehody obrátí o pomoc sem a obstrukcemi to dotáhne do prekluze, nastupuje běžné soudní řízení o náhradě škody. Viník to tak bude mít nepoměrně dražší. Zdá se vám to kruté vůči viníku nehody? Vůbec ne, auto je zbraň a je třeba se také tak chovat, kdo to nerespektuje, platí. Já na něčí chybu, nepozornost, bezohlednost, frajeřinky a pod. doplácet nehodlám.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Byla mi způsobena nehoda, úřady se chovají divně
« Odpověď #11 kdy: 22 Ledna 2015, 08:27:57 »

Náhrada škody samozřejmě, ale tady se poškozenému ta náhrada zdá nízká.
Poškozený nemá automaticky nárok na jakékoliv částky které si nárokuje.

Hlavně totálka znamená že oprava vyjde dráž než si koupit jiné srovnatelné auto. Tak je pochybné to přesto opravit a chtít proplatit náklady.
Druhá věc je že i když na to má tak pořád bude muset zaplatit drahou opravu a pak čekat jestli někdy dostane peníze. A může je dostat za několik let a ne všechny.
A třetí věc je že když to nechá opravit za peníze za které to nikdy neprodá tak co pak s tím autem.. bude s ním muset jezdit místo aby si koupil jiné.
IP zaznamenána

fafejt

  • Příspěvků: 46
    • Zobrazit profil
Re:Byla mi způsobena nehoda, úřady se chovají divně
« Odpověď #12 kdy: 22 Ledna 2015, 08:54:05 »

Pokud dobře čtu původní dotaz tazatele, tak má své auto rád (já taky), má ho v perfektním a udržovaném stavu a nerad by ho vyměnil za jiné (třeba i lepší). V takovém případě ho chce ocenit na více než činí "běžná" cena podobného vozidla. Ono vůbec stanovení "podobné" ceny je věc značně ošidná. Každé auto, které není nové, je svým způsobem originál. Můžeme mít vedle sebe 2 totožná auta, stejně stará, jedno budu vlastnit já, znám jeho historii, mám ho vypiplané k dokonalosti a vedlo toho jiné, o kterém nic nevím a které hned od pohledu nebudí důvěru. Pojišťovna pochopitelně bude stanovovat cenu podle toho vraku a já prodělám. Je logické, že si každý váží své věci více než cizí a proto je ochoten jít do rizika s opravou, jen aby o "milovanou" věc nepřišel i za cenu toho, že se bude muset s viníkem handrkovat o každou korunu. Např. moje auto má jméno a je členem rodiny. Je 14 let staré, ale má najeto 70 tkm a je v perfektním stavu. Rozhodně bych nepřistoupil na to, aby mi byla nabízena částka ekvivalentu ceny podobně starého auta z bazaru. A nechat se odbýt cca 10 tis. Kč ? S tím si nepojezdím a na nové nemám. Nezbývá mi nic jiného, než oprava (tedy, pokud není auto na maděru), argumentu zhodnocení vozidla po opravě se budu tvrdě bránit. Kdo posoudí, jak a o kolik se opravou zvýšila jeho hodnota než před nehodou? Možná jsem se trochu odchýlil od tématu, ale rád bych pochytal co nejvíc zkušeností s touto (nedej bože) možností.
IP zaznamenána

dmitrijsadlo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 220
    • Zobrazit profil
Re:Byla mi způsobena nehoda, úřady se chovají divně
« Odpověď #13 kdy: 22 Ledna 2015, 10:15:07 »

Mrkněte na nálezy Ústavního soudu, zmiňované zde: http://30kmh.cz/index.php?topic=1091.msg7362#msg7362
Nicméně nic nebrání pojišťovnám to na vás zkoušet stejně jako na mě.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Byla mi způsobena nehoda, úřady se chovají divně
« Odpověď #14 kdy: 22 Ledna 2015, 10:31:22 »

To je všechno pravda.. může si někdo svou Škodovku cenit na 5 milionů a zákon to i umožňuje (tzv. cena zvláštní obliby), ale teď jestli ty peníze skutečně dostane.

Protistrana s tím těžko bude souhlasit. Představte si sebe v roli viníka kdyby poškozený přišel s tím že mu pojišťovna dala málo a po Vás chce doplatit opravu převyšující cenu jeho auta.

Dobrovolně nikdo platit nebude a u soudu na ty peníze máte šanci, ale potrvá to. A pořád nemusíte dostat všechno nebo to může skončit že peníze od pojišťovny jsou dost a taky nemusíte dostat proplacené soudní výlohy.

Musíte pořád ty peníze zaplatit hned ze svého a není jistota že je dostanete zpátky všechny a kdy.
IP zaznamenána