30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] PČR podaní vysvětlení  (Přečteno 4674 krát)

slza14

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
[?] PČR podaní vysvětlení
« kdy: 07 Července 2019, 12:56:25 »

Zdravím,
dnes ve 3 ráno mě u mě doma zvonila PČR a chtěli mě odvézt na služebnu. Jel jsem tedy s nimi, ale už při neformálním rozhovoru v autě jsme se moc nespřátelili, protože jsem odmítal odpovídat na jejich kamarádské otázky. Na služebně mi potom dali dýchnout a žádný úřední úkon se mnou neučinili, protože jsem měl 0,5 v dechu a nebyl dle nich tedy schopen podání vysvětlení. Neřekli mi o co jde a při neformálním výslechu bez poučení mi zase kladli otázky na které jsem neodpovídal a nakonec mě požádali zda jim jen tak dám svůj mobilní telefon, aby si zkontrolovali historii volání a polohy. Toto jsem odmítnul a následně odešli a poté mi dali podepsat dodejku k výzvě k podání vysvětlení na úterý 9.7. Až z tohoto papíru jsem se dozvěděl, že jde o napadení jakéhosi muže den předtím v oblasti, kde se vůbec nevyskytuji. Navíc celou sobotu jsem byl pouze doma a maximálně před barákem se psem, ale pro ně jsem už byl sprostý podezřelý :(

Samozřejmě obhajovat se zatím nebudu a odmítnu výpověď. Ono je dost jasné, že jde pouze o omyl, ale nasrali mě! I přes slib, že mě odvezou, mě poslali do prdele, ať si zajistím odvoz sám. Tak se chci zeptat kam směřovat stížnost proti jejich postupu, že mi ve dvě ráno vlastně kvůli ničemu vzbudí dvě malé děti a nakonec mě vezou přes celé město a nechají mě v 5 ráno jít domů pěšky.

A také se chci zeptat zda výzva k podaní vysvětlení datovaná 7.7. s termínem 9.7. je vůbec zákonná....

Díky
IP zaznamenána

pokutobijec

  • Příspěvků: 228
    • Zobrazit profil
Re:PČR podaní vysvětlení
« Odpověď #1 kdy: 07 Července 2019, 13:22:58 »

Stížnost podejte na odbor vnitřní kontroly příslušného kraje (lze snadno dohledat), ale počítejte s tím, že si s váma vytřou pr*el.

Rozhodně bych si vyžádal potvrzení o provedených úkonech a osobní evidenční čísla policejních orgánů.

Víc musí poradit místní matadoři.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:PČR podaní vysvětlení
« Odpověď #2 kdy: 07 Července 2019, 17:22:32 »

Pošlete ihned (nejlépe datovkou) na krajské ředitelství že žádáte o nový termín k podání vysvětlení s dostatečným časovým předstihem a to minimálně pět dnů před.

Na jejich termín se nedostavujte a nezvedejte jim telefon, pokud náhodou zvednete tak se nepředstavujte a ihned zavěste.

Přijde další výzva s novým termínem, tu si vyzvedněte až poslední den. Pokud vám to pošlou poštou a máte datovku tak nevyzvedávejte vůbec.

Pakliže vás zase budou otravovat doma tak neotvírejte.

Na vnitřní oddělení pošlete stížnost a na krajské ředitelství pošlete žádost o provedeném úkonu.
IP zaznamenána

slza14

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:PČR podaní vysvětlení
« Odpověď #3 kdy: 07 Července 2019, 21:11:58 »

diky vsem za rady...

je to podle §61

poslal jsem tedy datovkou na krajske reditelstvi zadost o novy termin, zadost o potvrzeni o provedem ukonu a na vnitrni kontrolu stiznost....

IP zaznamenána

FOMP

  • Příspěvků: 433
    • Zobrazit profil
Re:PČR podaní vysvětlení
« Odpověď #4 kdy: 09 Července 2019, 11:23:11 »

§61 jakeho zakona? trestneho??

§ 61Přeměna trestu domácího vězení
Jestliže se pachatel v době od odsouzení do skončení výkonu trestu domácího vězení vyhýbá nástupu výkonu trestu, bez závažného důvodu poruší sjednané podmínky výkonu trestu domácího vězení, jinak maří výkon tohoto trestu nebo zaviněně nevykonává ve stanovené době uložený trest, může soud přeměnit, a to i během doby stanovené pro jeho výkon, trest domácího vězení nebo jeho zbytek v trest odnětí svobody a rozhodnout zároveň o způsobu jeho výkonu; přitom každý i jen započatý jeden den nevykonaného trestu domácího vězení se počítá za jeden den odnětí svobody.

pokud to bylo napdeni, muselo by to byt bud vytrznitvi coz je tusim 258 nebo nejake ublizeni na zdravi § 146 nebo jen pokus coz je 21
IP zaznamenána

FOMP

  • Příspěvků: 433
    • Zobrazit profil
Re:PČR podaní vysvětlení
« Odpověď #5 kdy: 09 Července 2019, 11:29:28 »

jinak panove v tomto pripade rady neotvirat, zapirat nejsou vubec na miste. Nejedna se o pozemni komunikace, ale o tresne pravo, tam to funguje vse uplne jinak.
IP zaznamenána

pokutobijec

  • Příspěvků: 228
    • Zobrazit profil
Re:PČR podaní vysvětlení
« Odpověď #6 kdy: 09 Července 2019, 12:28:45 »

§61 jakeho zakona? trestneho??

Předpokládám, že zde je myšlen paragraf 61 zákona o policii čr - Podání vysvětlení.
IP zaznamenána

FOMP

  • Příspěvků: 433
    • Zobrazit profil
Re:PČR podaní vysvětlení
« Odpověď #7 kdy: 09 Července 2019, 12:46:40 »

§61 jakeho zakona? trestneho??

Předpokládám, že zde je myšlen paragraf 61 zákona o policii čr - Podání vysvětlení.

jasne, to me v dany moment nenapadlo :D :D
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 649
    • Zobrazit profil
Re:PČR podaní vysvětlení
« Odpověď #8 kdy: 09 Července 2019, 12:50:57 »

To jako vstoupili k vám do obydlí a oznámili, že vás předvádí a pod nějakou hrozbou naložili do auta?
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:PČR podaní vysvětlení
« Odpověď #9 kdy: 09 Července 2019, 14:20:02 »

jinak panove v tomto pripade rady neotvirat, zapirat nejsou vubec na miste. Nejedna se o pozemni komunikace, ale o tresne pravo, tam to funguje vse uplne jinak.
A v cem konkretne? :))
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:PČR podaní vysvětlení
« Odpověď #10 kdy: 09 Července 2019, 14:37:53 »

jinak panove v tomto pripade rady neotvirat, zapirat nejsou vubec na miste. Nejedna se o pozemni komunikace, ale o tresne pravo, tam to funguje vse uplne jinak.
A v cem konkretne? :))

Nejspíš toto?

Trestní řád č. 141/1961 Sb. § 83c  Vstup do obydlí, jiných prostor a na pozemek
2) Policejní orgán dále může na místa uvedená v odstavci 1 vstoupit v případě, že se v nich nachází osoba,
b) kterou je třeba předvést pro účely trestního řízení

Takže neotvírat je naopak lepší než se ve dveřích handrkovat s fízlama. Pochybuju, že by kvůli podání vysvětlení vyrazili dveře jen proto, že se nedozvoní.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:PČR podaní vysvětlení
« Odpověď #11 kdy: 09 Července 2019, 17:33:09 »

Nejspíš toto?

Trestní řád č. 141/1961 Sb. § 83c  Vstup do obydlí, jiných prostor a na pozemek
2) Policejní orgán dále může na místa uvedená v odstavci 1 vstoupit v případě, že se v nich nachází osoba,
b) kterou je třeba předvést pro účely trestního řízení

Takže neotvírat je naopak lepší než se ve dveřích handrkovat s fízlama. Pochybuju, že by kvůli podání vysvětlení vyrazili dveře jen proto, že se nedozvoní.

Ano, take § 61 odst. 5 zákona č. 273/2008 Sb. o Policii ČR.
Citace
(5) Nevyhoví-li osoba bez dostatečné omluvy nebo bez závažných důvodů výzvě, může být předvedena. Úřední záznam o podání vysvětlení je policista povinen sepsat bez zbytečného odkladu po jejím předvedení; po sepsání tohoto záznamu policista osobu propustí.

Tady by bez otevreni nemeli vyzvu dorucenou. A odmitnout vypoved muze uplne stejne.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

FOMP

  • Příspěvků: 433
    • Zobrazit profil
Re:PČR podaní vysvětlení
« Odpověď #12 kdy: 10 Července 2019, 10:19:35 »

jinak panove v tomto pripade rady neotvirat, zapirat nejsou vubec na miste. Nejedna se o pozemni komunikace, ale o tresne pravo, tam to funguje vse uplne jinak.
A v cem konkretne? :))


zatim tu nikdo nezname co pcr ma, psalo se napadeni, nevime jak bylo klasifikovany, ale viz nize ....... ano projit dverma muze, jen to uz pak neni predvedeni k podani vysvetleni
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:PČR podaní vysvětlení
« Odpověď #13 kdy: 10 Července 2019, 11:32:46 »

No hlavně by ho měli fízlové poučit.
Pokud to neudělají a on klidně zase zabouchne dveře tak mají smůlu. Platí ale pravidlo otevřít jim už se zapnutým nahráváním.
Případná lež je pak může poslat do civilu.
IP zaznamenána

slza14

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:PČR podaní vysvětlení
« Odpověď #14 kdy: 13 Července 2019, 21:14:58 »

No už jak jsem odcházel z fízlárny, tak bylo jasné podle předvolání co mi dali, že jde o nesmysl.... Každopádně, tím, že mě nepoučili o co se jedná, tak já jsem se s nimi neměl o čem bavit a tak nebyla možnost se obhájit :)

Ale psal jsem jim přes datovku minulou neděli a na nic nemám žádnou odpověď.... Žádný náhradní termín pro podání vysvětlení, žádné potvrzení o služebním zákroku, žádná odpověď na stížnost...
IP zaznamenána