30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Kontrolní kontroly starých aut  (Přečteno 24429 krát)

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Kontrolní kontroly starých aut
« kdy: 29 Června 2019, 09:57:35 »

Rád bych se podělil o jednu fízlí buzeraci.
 Včera jsem byl svědkem jako spolujezdec jedné kontrolní kontroly kamaráda.
  Kamarád je fanda do fiatů konkrétně modlel 131 Mirafiori. Má jich několik a jednoho stále aktivně používá na běžné jízdy. Auto je v příkladném tech. stavu, ale vizuálně není ve stavu naleštěného youngtimera, má původní lak a je místy opravovaný. Sem tam nějaký tukanec a šrám z běžného provozu.
  V průběhu kontroly jsem do ničeho nezasahoval. Nutno podotknout, že kamarád je při kontrole vstřícný, usměvavý, ochotný a hovorný a spolupracuje. Já obvykle nasadím ksicht číslo xxx, který hovoří za vše ( co otravuješ debile, dej mi pokoj odpade lidstva pohrdám a opovrhuji tebou, neser mě, nepotřebuju tě, stejně nic nedostaneš ) tentokrát jsem se snažil kamarádovi podobat a nedělat problémy.

   Fízl číslo jedna  nejprve obešel auto, očumoval pneu a světla, pak kamararádovu dceru na zadním sedadle a druhej fízl seděl ve fízloktávce a lustroval doklady. Pak fízl číslo jedna položil obvyklou otázku, víte proč jsme vás zastavili?

 Vím, protože mám staré auto, je to tak? (tuto odpověď jsem nečekal a  očividně ani fízl)
Fízl byl v tuto chvíli odzbrojen a teď teprve začala ta správná buzerace. Lékarnička, rererva, klíč na kola, zapalovací svíčka,zapalovací kabel, lano, hever, trojúhelník ( kamarád vozí v kufru snad ještě rozebranou další 131, takže ho nemohlo nic zaskočit). Nakonec došlo i na drager . Mezitím jsem si povídal s jeho dcerou a ta prohlásila, že v tomto týdnu ho staví už podruhé. A že kdykoliv jedou jako rodina  někam na výlet tak uzavírají sázky, jestli ho budou stavět. Zpravidla ho staví do 10km od domova. Už je na to zvyklý. (Sakra,vždyť to auto i majitele už musí dobře znát, to auto  se prostě v provozu běžně potkává a je nezaměnitelné) Tak oč vlastně jde?

  Já vlastním corollu EE80, také nemá lak 1A, také je v příkladném tech. stavu (protokol z STK úplně čistý), v letních měsících se objevuje také docela často v provozu. Z takové pravidelné fízlí šikany by mě asi jeblo. Asi bych se jednou neudržel a poslal je někam.
 Akorát jsem se vlastně nedověděl proč nás zastavili?  K jádru pudla jsme se  tak nějak nedostali.
 
 





IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Kontrolní kontroly starých aut
« Odpověď #1 kdy: 29 Června 2019, 12:52:26 »

Kdyby od nich každý usměvavý i mračící se řidič chtěl vystavit nebo alespopň zpětně zaslat potvrzení o provedeném úkonu podle par. 109. tak by to ty kryply brzo přešlo.
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Kontrolní kontroly starých aut
« Odpověď #2 kdy: 30 Června 2019, 13:08:33 »

Mám to podobné (Civic rok 1988) a vždy ten důvod kamuflují jako "běžná silniční kontrola". Potvrzení dle §109 se mi na místě nepodařilo získat už hezkých pár let..
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

athing

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:Kontrolní kontroly starých aut
« Odpověď #3 kdy: 30 Června 2019, 18:06:10 »

tak asi zacat podavat staznosti
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Kontrolní kontroly starých aut
« Odpověď #4 kdy: 30 Června 2019, 20:35:22 »

Pokud nevystaví na místě, tak požádat o zaslání. Ztotožnili Vás tak adresu mají.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 750
    • Zobrazit profil
Re:Kontrolní kontroly starých aut
« Odpověď #5 kdy: 30 Června 2019, 23:07:38 »

já jednou aplikoval taktiku "mám ale nebudu to vyndavat z kufru"
do 5minut měl vypsané hlášení, ale nikdy nic nepřišlo  ;)
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Kontrolní kontroly starých aut
« Odpověď #6 kdy: 01 Července 2019, 08:47:25 »

V tom případě bych jim napsal, že se dokazování nezúčasníte, ale žádáte lhůtu pro seznámení s podklady.

Jde o to, že všechny podklady mohou mít až po dokazování, protože mezi podklady nepochybně patří i zápis z dokazování. V současné době tedy všechny podklady určitě nemají. Pokud ovšem mají pocit, že ano a lhůtu nedají, tak jim to napálíte do odvolání.
Mezitím zajděte třeba 10.7. okopírovat celý spis.
IP zaznamenána

tarmara

  • Příspěvků: 265
    • Zobrazit profil
Re:Kontrolní kontroly starých aut
« Odpověď #7 kdy: 08 Července 2019, 10:36:52 »

...zapalovací svíčka,zapalovací kabel...
To jako fakt? Tohle se mě zeptat tak si to nechám dvakrát zopakovat do záznamového zařízení a přestávám při kontrole jakkoli spolupracovat.
IP zaznamenána

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:Kontrolní kontroly starých aut
« Odpověď #8 kdy: 08 Července 2019, 22:56:41 »

ano, opravdu tuto výbavu chtěl vidět, zřejmě jakýsi přežitek ze 70. let kdy to patřilo k základní výbavě. Tak nás to učili v autoškole, například u V3S byla ve výbavě nejdelší vstřikovací trubka.

 Když jsem jezdil jako 20 letý ( v roce 95) jedničkovou oktávkou po faceliftingu z roku 63, tak tady v pohraničí operovala jakási pohraniční pseudopolicie- pracovním názvem bahňáci. Pro vysírání používaly khaki  VW trasporter syncro a buzerační kontroly byly na denním pořádku. Prudili všechny řidiče bez rozdílu věku a pohlaví. Tehdy jsme se ještě neuměli bránit. Jediné, co jsme uměli bylo, že jsme ujeli autem povětšinou domů pokud to bylo blízko a na mašině na lesní stezku. V 50% to vyšlo a když ne tak to skončilo složenkou na 1000,- kterou jsme před nimi roztrhali. Nejednou bouchali bahňáci na dveře a já jim mával z okna. Co si budem povídat, patřil jsem neprávem mezi známé firmy. Nikdy jsem  nejezdil bez oprávnění, vždy autem sice starým ale v pořádku a s STK, jen motorku jsem měl bez TP, ale na té mě nikdy nechytli.
Jak jsem vyjel z oktávkou, tak mě měli a pokaždé prudili kvůli pásům a vždy jsem je poslal do háje.Prostě nejsou a nebudou. Následovala kontrola světel, povinné výbavy, pneumatik včetně rezervy a moc dobře si pamatuji, že mi ti zmrdi kontrolovali náhradní žárovky, zapalovací svíčku i kabel. Přiznávám, ale prostě jsem si to nechal líbit.
 Proč to píši?  Ta buzerační konrola, co zažil kmarád před pár dny s tím Fiatem mě vrátila o čtvrt století zpět do mých mladých let.Sakra je mi 44 a kámarádovi 46 a pronásledujou nás jak 12 letý fakany na fichlech. Prostě trapárna a ostuda,jak je toto možné v roce 2019, co si to platíme za verbež. Teď mě mrzí, že jsem se do toho nevložil. To už bylo dost přes čáru a já mlčel.
    Nicméně jsem přijal opatření. Je hezky a vytáhl jsem starou corollu a budu s ní jezdit klidně až do podzimu a to by v tom byl čert, aby se ty zmrdi nechytli na staré auto. Dáme si repeté, ale tentokrát budu já fidlat první housle.
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:Kontrolní kontroly starých aut
« Odpověď #9 kdy: 09 Srpna 2019, 00:52:20 »

Rozčilujete se jako můj táta. Holt si lidi zvolili silný stát a nekompromisní řešení pro zločince, maj co chtěli. Play stupid games, win stupid prizes.
IP zaznamenána

Mhzz

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 233
    • Zobrazit profil
Re:Kontrolní kontroly starých aut
« Odpověď #10 kdy: 05 Ledna 2021, 20:48:59 »

Ahoj, omlouvám se že otevírám staré téma, ale skutečně mě tohle tíží. Pohybuji se převážně po jednom kraji. Za pár posledních let vlastním více něž 10 různých BMW e36 - starou trojku. Je jedno zda jedu cabriem či kombíkem ve špičkovém stavu, nebo totálně punkovým vozítkem na noční projížďky. Žádný tuning, seriová i kola na všech autech. V momentě, kdy potkám policejní vozidlo, otáčí se a jede zamnou. Ale vážně, vždy. za rok 2019 jsem měl 80 silničních kontrol (chodí o tom výpis do datovky) a to jsem neměl nájezd větší než 30 000 za rok. Teď už jezdím ještě míň, tak to není takové číslo, ale stejně. Já chápu, že je to nejlevnější zadokolka, takže to přitahuje určitou skupinu lidí, chápu že značná část těch aut jsou skutečně ve špatném technickém stavu, nicméně to není můj případ. Ale tohle už podle mě není normální, tohle je prokazatelná šikana. Máte nápad, jak se účinně bránit? Podotýkám, že ani jednou (!) jsem neplatil žádnou pokutu, párkrát jsem bojoval a vždy vyhrál (sjeté gumy, zelená karta, blbosti), takže neexistuje relevantní důvod, aby moje osoba byla takhle moc kontrolována. Když jedu v jakémkoliv jiném autě, neděje se to. Při kontrole postupuji podle FSM, vždy nahrávám, vyžaduji potvrzení dle par. 109 zák. 273/2008, nedávám řidičák, prudím s poučením.
Mám 2 otázky:
1. Co víc s tím mohu dělat?
2. Není možné, že po mě prostě z nějakého důvodu jdou? I když mě staví i s vozidly, co nejsou napsaný na mě, pokud je to e36.

IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Kontrolní kontroly starých aut
« Odpověď #11 kdy: 05 Ledna 2021, 21:21:14 »

1. Co víc s tím mohu dělat?
Obávám se, že jim to můžete jen vracet stejnou intenzitou stížností a pruzení. Pokud se nejedná o více kontrolních kontrol ve stejnou dobu a nebo od stejného fízla, což by naznačovalo zneužití jeho práv, tak se kontrolám musíte podrobit. Ale nejsem matador, možná se mýlím, počkejte na odpověď někoho, kdo má pod jménem alespoň dvě frčky.


2. Není možné, že po mě prostě z nějakého důvodu jdou?
Když jsem jezdil nějakým starým vozem (< 1993), tak mě chytali taky kdykoliv jsem projel kolem hlídky. Novější modely nic. Takže ten důvod, na který se ptáte, je prostě starý auto, průměrný fízl nerozpozná pořádné auto od orezlé šunky, takže jde zpravidla po propadlé STK.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 750
    • Zobrazit profil
Re:Kontrolní kontroly starých aut
« Odpověď #12 kdy: 05 Ledna 2021, 22:25:00 »

propadlo STK vidí v systému
je to spíš "jistota"
na novém autě s kloboukem za volantem toho moc nevydělá
starší auto nějakou možnost nabízí ( my starší pamatujeme ty upadlé zástěrky atak. )
a starší auto s mladým řidičem bývá ta správná tutovka na splnění neexistujícího čárkového systému  8)
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 235
    • Zobrazit profil
Re:Kontrolní kontroly starých aut
« Odpověď #13 kdy: 05 Ledna 2021, 22:46:09 »

Nemaji vsechna ta auta stejnou barvu, treba jako celek odpovidajici necemu proflaklemu a hledanemu v danem okrese? Nechteji se fizli jen podivat na pekne auto? To fakt chteji vzdy jen "doklady" a tim to konci?
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 653
    • Zobrazit profil
Re:Kontrolní kontroly starých aut
« Odpověď #14 kdy: 06 Ledna 2021, 13:49:41 »

Není náhodou e36 známka pika? Já tudle jel v sousedově černé a na benzince mi na okýnko zaťukalo zkroucené cosi a prej jestli mi trochu nezbylo.
Dávají Vám líznout, nebo alespoň prohlíží zorničky?
Nahání Vás dopravka nebo pořádková?
IP zaznamenána