30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Přišli o řidičák kvůli drogám, ač byli „čistí“. Policejní testery chybují  (Přečteno 6020 krát)

Stastlivec

  • Příspěvků: 121
    • Zobrazit profil

takže stále platí rovnice
mám řp = můžu řídit
ok, ještě se ho zeptám co to na mě zkoušel :D
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil

Zjednodušeně platí rovnice mám ŘO & nebyl mi zadržen ŘP = můžu řídit (úplně přesně je levá strana rovnice obsažena v § 125c(1)(e) ZPPK, kromě zadržení řeší i cizince, vybodované cizince, pozastavení ŘO a zdravotní způsobilost). ŘO se nabývá udělením na základě písemné žádosti (§ 92 ZPPK) - netuším, zda se o tom vydává i samostatné rozhodnutí, nebo se jen vydá ŘP (§ 151 SprŘ). Každopádně vydáním ŘP je osvědčeno, že dotyčný je držitelem ŘO v rozsahu v průkazu uvedeném.

ŘO se naopak pozbývá výhradně podle ZPPK a to ve formě rozhodnutí, které se buď přímo vztahuje k ŘO (§ 93 pomínění a omezení, § 94 odnětí a vzdání se), nebo jako vedlejší důsledek jiného rozhodnutí (§ 94a pozbytí), nebo na základě oznámení o vybodování (§ 123c(3) ZPPK, případně rozhodnutím o námitkách podle § 123f, pokud je řidič podal). ŘO se pozastaví buď jako předběžné opatření v rámci řízení o omezení/odnětí, nebo, a to je jediná situace, kdy se tak děje podle jiného předpisu než ZPPK, exekučním příkazem v rámci vymáhání výživného. Všechny tyto situace mají společné, že se tak děje na základě písemného aktu nějakého orgánu veřejné moci, rozhodně tedy nelze pozbýt ŘO tím, že něco řeknete policajtovi, např. že jste asi ztratil ŘP či vám ho někdo ukradl a oni si k němu udělají nějakou poznámku.

Od povinnosti mít ŘO je třeba odlišit povinnost mít u sebe a předložit případné kontrole platný ŘP. To je jen jednou z mnoha dalších podmínek (např. nebýt nalitý, nemít sníženou schopnost řídit kvůli zdravotnímu stavu, řídit způsobilé vozidlo). Pokud si je řidič jistý, že má ŘO (např. ŘP zapomněl nebo ho má jen propadlý, ale nedorazilo mu nic výše uvedeného), tak riskuje jen zbytkový přestupek podle ZPPK, nikoliv brutálně trestané přestupky dle písm. e) či dokonce TČ dle § 337 TZ „mařenu“.
IP zaznamenána

Stastlivec

  • Příspěvků: 121
    • Zobrazit profil

díky za vyčerpávající odpověď
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil

Tak už to tu máme. Kamarád nalízal :-( ŘP zabaven, čeká se na krev. Čekám na skeny dokumentů......
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil

A má od policajtů protokol PROČ mu zadrželi ŘP ?
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil

A má od policajtů protokol PROČ mu zadrželi ŘP ?

Nevím, právě to skenuje. Jsem sám zvědav. Dle všeho jej zastavili na čísi udání.
IP zaznamenána