30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] Nadychano 0,3 + krev  (Přečteno 13629 krát)

PeteCZ

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
[LOST] Nadychano 0,3 + krev
« kdy: 20 Června 2019, 10:49:43 »

Pred par dny jsem hlidce nadychal 0,3 a nasledna 2 mereni mela odchylku vyssi nez 10%. Jelo se tedy na krev, pricemz mi jeste pred tim byl zabaven RP.

Ma cenu zjistovat, kam muj krevni vzorek putoval a zkouset vyzjistit vysledky krve nez mi prijde obsilka a ja si vyzadam kopii spisu? Hlidka mi totiz rekla, ze ted muzu cekat klidne i 2 mesice (1 mesic na to maji oni + 1 mesic ouradove), nez se neco dozvim. Zaroven si ale rikam, jestli je dobry napad jim volat a upozornovat na sebe...

Mimochodem jsem bohuzel priznal par piv predchozi den. Bohuzel jsem nevedel, jak to chodi, ted uz to tu mam prectene.
IP zaznamenána

Dýkej

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 370
    • Zobrazit profil
Re:Nadychano 0,3 + krev
« Odpověď #1 kdy: 20 Června 2019, 12:57:19 »

Přiznání pár piv předchozí den nevadí, už je dokonce judikováno, že pokud uběhla doba, kdy mohl řidič rozumně očekávat že není pod vlivem, není odpovědý za přestupek, protože chyběo zavinění takového jednání.

Takže s tím buď v klidu. Nicméně opravdu jsi pil, nebo fyzio hladina v těle?
IP zaznamenána

PeteCZ

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Nadychano 0,3 + krev
« Odpověď #2 kdy: 20 Června 2019, 13:02:07 »

Ano, pil jsem predchozi den odpoledne, jak jsem se sam priznal... Ohledne tech mereni dragerem radeji napisu do sz  ;)
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:Nadychano 0,3 + krev
« Odpověď #3 kdy: 20 Června 2019, 14:15:02 »

Jaký výsledek měla 2 následná měření, že "se muselo jet na krev"?
IP zaznamenána

PeteCZ

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Nadychano 0,3 + krev
« Odpověď #4 kdy: 20 Června 2019, 19:04:12 »

psal jsem zprqvu :-)
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Nadychano 0,3 + krev
« Odpověď #5 kdy: 20 Června 2019, 19:46:42 »

Škoda, že jste se blbě "přiznal". Ale stejně byste si měl okamžitě zažádat o vrácení ŘP protože Vám byl zadržen na základě neprůkazného testu.
IP zaznamenána

PeteCZ

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Nadychano 0,3 + krev
« Odpověď #6 kdy: 20 Června 2019, 20:42:12 »

fajn. Tak ja si rano zavolam na prislusne oddeleni, aby mi rekli, kam vubec muj RP putoval. Akorat jsem nenasel vzor takove zadosti, mate neco? Pokud to staci nejak sesmolit bez odkazovani se na prislusne zakony, paragrafy a dalsi ourednicke a pravnicke termity, tak to dam dokupy i ja sam.
« Poslední změna: 20 Června 2019, 21:06:08 od PeteCZ »
IP zaznamenána

PeteCZ

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Nadychano 0,3 + krev
« Odpověď #7 kdy: 25 Června 2019, 08:28:25 »

Prislo mi Oznameni o zahajeni spravniho rizeni. obratem doporucene poslu zadost o zaslani kopie spisu. Pro pripad, ze by nechteli, mam radeji rovnou kontaktovat nahlizece tady na foru (stredocesky kraj) nebo mam zatim pockat?
« Poslední změna: 25 Června 2019, 08:57:33 od PeteCZ »
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:Nadychano 0,3 + krev
« Odpověď #8 kdy: 04 Července 2019, 18:40:21 »

Neměl jste psát do soukromé zprávy, že následná měření měla 2,33 a 0,81, ale uvést to rovnou. Jak vaše kauza zatím vypadá?
IP zaznamenána

JF

  • Příspěvků: 157
    • Zobrazit profil
Re:Nadychano 0,3 + krev
« Odpověď #9 kdy: 07 Července 2019, 10:47:27 »

Pokud čtu dosavadní popis správně, tak opicejní měřič pralinek vyblil hodnoty 0.3 - 2.33 - 0.81, krev neznámá, ŘP uloupen, orgán zahájil správní.

Začněte zjistěním hodnoty v krvi ze spisu správního orgána. Bude-li hodnota 0, hned požádejte o vrácení ŘP. Orgán bude klást odpor a vymlouvat se na lhůty. Pomůže zmínka o advokátovi, který je těžce na $$. Nebo pokud máte kontakt, tak za takovým advokátem rovnou zajít.

Jinak 2.33 i 0.81 po 12+ hodinách dává standardní dopočítávací metodou počáteční stav "těžká akutní intoxikace", 2.33 spíš "exitus". Experti na chlast jistě rádi doplní, jestli to pivem reálně jde.
IP zaznamenána

PeteCZ

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Nadychano 0,3 + krev
« Odpověď #10 kdy: 25 Července 2019, 10:58:26 »

LOST

papiry v cistirne na 6 mesicu + 2500 pokuta, v krvi bylo 0,28
IP zaznamenána

JF

  • Příspěvků: 157
    • Zobrazit profil
Re:Nadychano 0,3 + krev
« Odpověď #11 kdy: 25 Července 2019, 11:26:37 »

0,28 v absolutní hodnotě nebo po odečtu chyby měření?
IP zaznamenána

PeteCZ

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Nadychano 0,3 + krev
« Odpověď #12 kdy: 25 Července 2019, 12:09:31 »

v absolutni hodnote, pred odectem
IP zaznamenána

JF

  • Příspěvků: 157
    • Zobrazit profil
Re:Nadychano 0,3 + krev
« Odpověď #13 kdy: 25 Července 2019, 12:41:01 »

v absolutni hodnote, pred odectem

AHA! Každá metoda měření má nějakou míru nepřesnosti, proto se od naměřené hodnoty trochu odečítá. U policejních Drager pralinkoměrů se odečítá 0,24, u laboratorních metod míň (0,2). Jaká přesně metoda je uvedena ve spisu?

Hlídejte si lhůtu na odvolání. A za domácí úkol si najděte rozsudek NSS na téma zbytkového alkoholu. Někde tady je odkaz.

Na hození šavle do žita je IMO brzo.
IP zaznamenána

pokutobijec

  • Příspěvků: 228
    • Zobrazit profil
Re:Nadychano 0,3 + krev
« Odpověď #14 kdy: 25 Července 2019, 15:34:46 »

Zkusil bych se ohánět rozsudkem se značkou 21 Cdo 4733/2015. Jednalo se o zaměstnance Vítkovic, který před začátkem pracovní doby nadýchal 0,23 promile a byl vyhozen (článek zde https://www.idnes.cz/ostrava/zpravy/vypoved-alkohol-vitkovice-ocelarna-nadychal-ustavni-soud.A170519_093617_ostrava-zpravy_woj). Rozsudek je zajímavý z hlediska postoje soudního lékařství:

Citace
Hodnoty zjištěné z dechových zkoušek nelze považovat za přesné, nýbrž pouze za orientační. Pouze pomocí metody plynové chromatografie z odebraného vzorku krve lze zjistit hodnotu hladiny alkoholu v krvi s minimální možnou laboratorní chybou. Z lékařské zprávy MUDr. Igora Dvořáčka, Ph.D. vyplývá, že oficiální forenzní stanovisko v oboru soudního lékařství ve vztahu k alkoholu v krvi považuje hladinu alkoholu do 0,2 g/kg za neprůkaznou, hladinu alkoholu do 0,3 g/kg označuje za nevýznamnou pro silniční provoz a hladina alkoholu mezi 0,31 a 0,49 g/kg pak svědčí o skutečnosti, že dotyčná osoba alkohol požila, avšak je jím prakticky neovlivněna. Za situace, kdy byla žalobci rozborem vzorku krve zjištěna hodnota 0,11 g/kg alkoholu v krvi, která se považuje za neprůkaznou, nelze konstatovat, že žalobce vstoupil pod vlivem alkoholické látky na pracoviště zaměstnavatele a výpověď z pracovního poměru ze dne 17.7.2013 je tak neplatná.

Hodnota do 0,3 g/kg by tedy měla vylučovat naplnění materiálního znaku přestupku, ne?

IP zaznamenána