30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Falešně pozitivní test na drogy a maximální obrana.  (Přečteno 8246 krát)

katana

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil

Falešně pozitivní test na drogy a maximální obrana.

Drogy neberu. Sem tam nějaké předepsané léky.
Řidičák je pro mě alfa omega udržet si kvalitní stav zdraví a vyhnout se problémům, které mi mohou přivodit vážné zdravotní komplikace a smrt.

(Mám zhoršený zdravotní stav, vadu srdce. Můj živnotní styl je tomu přizpůsobený, jinak by bychl už ... . Čekám na výměnu jeho části a tím následně možné prodloužení doby dožití. Jsem mladý a peru se s tím na výbornou. Jednou z těch věcí je individuální doprava. Auto a moto. Mhd a busy plné infekčních lídí je riziko, které pro mě může být až fatální. Dá se to odrážet antibiotiky, ale ty časem nemají účinek. Dále horko, přehřátí, podchlazení .... stejný problém. Od všech lékařů mám písemně nařízenou přísnou prevenci. Tj. nebýt zbytečně nemocný, stejně tak si myslím, že budu mít problémý s různými desinfekčními spreji do úst.)

Proto bych se chtěl s vámi poradit co s pachy, kteří budou moc aktivní?

Nechávat si to přišít, abych měl rychle řidičák, ale v kartě záznamy o uživání návykové látky je asi problém. Pojišťovna by mě mohla poslat doprdele jak s úhradami, tak pojistkou, kterou jako jeden z mála mám. Už dříve se cukali, že mi operaci nezaplatí. Naštěstí je to nyní ve stavu že ano.

Pak ještě další zravodní problémy, kvůli který beru dost různých léků.

Viz výše, slovo problém má pro mě úplně jiný význam :)

Zkusím to sesumarizovat na příkladu:

Zastaven
Kontrola dokladů
Následně výzva na test.
Co zde tvrat na vrácení RP a pak budeme pokračovat dál s testy?
Nicméně pokud pojedem na krev a bude tam normální doktor, tak problém nebude.
Ale stejně mě pak mohou vyzvat o odevzdání na místě nebo jej odejmout/odebrat. (nevím přesně jak to probíhá)

Co se bude dít při pozitivním testu, kdy prohlásím, že braní drog by pro měl bylo fatální. A pokud tester je v pořádku a jsou zde drogy, tak já to nejsem a musí to být tedy některý policista. Nebo bylo manipulovanáno s testem bez mého dohledu. Následně ihned volat 158, žádat jinou hlídku.

Další věcí je v návodu rozsah teploty, při které se to dá skladovat. do +25°C. Když to vytáhnout teď v létě. Požadat je, aby přinesli použitelný test? Nebo něco v tom smyslu. Nebo je nechat ten test první udělat a pak jim to omlátit o hlavu a zase ihned volat 158.

Vím,že asi by se jelo hned na služebnu dělat nějaký další test znovat. Ten už může být třeba negativní.

Spoléhat na to, že dostali jasné pokyny ohledně odebírání RP se moc nedá. Nemají to přímo nařízeno:
Policisté o chybách testů vědí:"V případě, že bude u řidiče proveden test na přítomnost návykových látek s pozitivním výsledkem a z chování řidiče, případně z odborného lékařského vyšetření nebude patrné ovlivnění, není doporučeno využívat oprávnění k zadržení řidičského průkazu," řekl už v roce 2015 ředitel dopravní policie Tomáš Lerch.

Zamnkout se v autě je bráno asi jako odmístnutí.
Na motorce asi nic :D

Zabranit oběru krve u lékaře by mi asi prošlo. Nicméně nevím jak by to následně bylo. Lékař by asi musel taktéž dát vyjadření, že mě neshledává pod vlivem. (Spolehnout se na to nedá).
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Falešně pozitivní test na drogy a maximální obrana.
« Odpověď #1 kdy: 10 Června 2019, 10:37:27 »

Nějak se v tom Vašem povídání ztrácím..tak se zeptám:
Máte strach z toho, že nějaké Vám a Vámi užívané předepsané léky mohou ovlivnit drugtest, nebo víte, že berete nějaké léky, které vysloveně obsahují látky na které drugtest reaguje.
IP zaznamenána

katana

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Re:Falešně pozitivní test na drogy a maximální obrana.
« Odpověď #2 kdy: 10 Června 2019, 10:49:53 »

Léky se mi hodně střídají. Myslím, různé typy, které i ovlivňují metabolizmus.
Nemám to nijak otestováno, že po některém konkrétním je to vždy pozitivní. Takže vždy loterie.

A přiznávám, popsal jsem to trošku barvitě :D Ale tak to prostě je.

Nevozit sebou RP je možnost. Zatím. Pokud projde novela bodového systému. Již to nebude mít efekt. Bude se odebírat/pozastavovat ridicske opravnení namisto ridicaku.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Falešně pozitivní test na drogy a maximální obrana.
« Odpověď #3 kdy: 10 Června 2019, 11:58:37 »

Léky se mi hodně střídají. Myslím, různé typy, které i ovlivňují metabolizmus.
Nemám to nijak otestováno, že po některém konkrétním je to vždy pozitivní. Takže vždy loterie.

A přiznávám, popsal jsem to trošku barvitě :D Ale tak to prostě je.

Nevozit sebou RP je možnost. Zatím. Pokud projde novela bodového systému. Již to nebude mít efekt. Bude se odebírat/pozastavovat ridicske opravnení namisto ridicaku.

V tom případě je asi nejlepší si střádat recepty pro správní řízení a upozorňovat hlídku před foukáním.
IP zaznamenána

Dýkej

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 370
    • Zobrazit profil
Re:Falešně pozitivní test na drogy a maximální obrana.
« Odpověď #4 kdy: 10 Června 2019, 12:43:10 »

Vznést dotaz na výrobce jestli jeho testy reagují na některé Vaše léky a vypsat tam něco co berete + si rovněž nechat vystavit potvrzení od doktora o Vašich problémech.

Každopádně pokud na místě budete mít problém, vždycky volat na 158 a popsat situaci. Nahrávat, hlídku upozornit na vše a být připraven i na případný soudní spor pro úhradu materiální újmy, která ti vznikne v případě že ti i tak papíry vezmou.

Dopředu bych nedělal žádné problémy - jako že jen do 25 stupnu atd... jen tím bude klesat pravděpodobnost ochoty hlídky ti uvěřit.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Falešně pozitivní test na drogy a maximální obrana.
« Odpověď #5 kdy: 10 Června 2019, 12:46:56 »

Ja bych to udelal tak, ze bych ridicak normalne vozil a k ukazovani dokladu bych zasadne pridaval potvrzeni od doktora ze jste nemocen se srdcem a nektere leky mohou zpusobovat falesne pozitivni vysledky na testech DrugWipe. Z toho duvodu zada aby se tyto testy ve vasem pripade nepouzili ale pokud ma hlidka nejake podezreni aby vas vzdy vzala na lekarske vysetreni, protoze vysledek testu DrugWipe neni relevantni.
IP zaznamenána