30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Fotka od MP, stání v pěší zóně  (Přečteno 2013 krát)

Haidy_cz

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Fotka od MP, stání v pěší zóně
« kdy: 17 Června 2019, 11:46:48 »

Ahoj, 
Přišla mi od MěÚ výzva k úhradě odpustku za parkování v pěší zóně mimo vozidel s povolením a zásobování v určitejch hodinách - stál jsem mimo hodiny pro zásobování.
Mám teď tedy možnosti
A) zaplatit odpustek
B) Do ulice jsem vjel, protože se mi o ulici vejš porouchal motor a vozidlo nebylo možno v té ulici odstavit se zachováním průjezdné komunikace. Z uvedeného důvodu jsem sjel na neutrál o ulici níž do zákazu kde jsem vozidlo dočasně odstavil. S ohledem na fakt, že zablokováním komunikace bych dočasně zablokoval ulici i pro průjezd složek IZS, což lze vyložit i jako obecné ohrožení, raději jsem v krajní nouzi sjel na neutrál z kopce do ulice sice v pěší zóně, ale provoz jsem díky tomu nijak neomezil ani nikomu nepřekážel. Trojúhelníkem nebylo vozidlo označeno, protože stálo v místě kde je povolena rychlost 20kmh a nevzniklo riziko nehody (nebo mi byl odcizen)
C) Řídil pán který tu byl na výměnném pobytě z Vietnamu
D) Půjčil jsem to přítelkyni a ta to půjčila osobě blízké (ale mladá mi řekla, že mi do toho nechce jít :( )
E) Dopravní značka byla zakrytá
F) Zpochybnit, že tam vozidlo vubec stálo, do DS mi poslali fotku a nevím jak by mi prokázali, že je fotka opravdu z daného data nebo jestli tam bude zřejmé kde se vozidlo nacházelo

Co by jste mi doporučili ? Děkuji :)
« Poslední změna: 17 Června 2019, 11:49:59 od Haidy_cz »
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Fotka od MP, stání v pěší zóně
« Odpověď #1 kdy: 17 Června 2019, 13:08:24 »

Kdy byl údajný přestupek a jak přesně vypadá výzva?
IP zaznamenána

Haidy_cz

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Fotka od MP, stání v pěší zóně
« Odpověď #2 kdy: 17 Června 2019, 15:20:55 »

MĚSTSKÝ ÚŘAD XXXXXX
XXXXX čp., XXXXX IČ: 00XXXXXX
odbor dopravy a silničního hospodářství
sídlo odboru: XXXX XXXXX
tel.: XXX XXX XXX*, fax: XXX XXX XXX ID DS: XXXXX
e-mail: XXXX@XXXX.XX, www.XXXX.cz
VXXXXdne: 14.6.2019
Spis. zn.: XXXXXX
Č.j.
Vyřizuje:
Telefon:
E-mail:
XXXXX
JUDr. XXXX
XXXX
XXX@XXXX.XX
 Pan
XXXXXX
XXXXX
XXXXXX

V Ý Z V A
provozovateli vozidla k uhrazení určené částky
XXXXX XXXX, nar. XX.XX.XXXX, XXXXX,  XXXXXX, (dále jen „provozovatel“)
je podle záznamů v registru silničních vozidel provozovatelem/provozovatelkou motorového vozidla WARTBURG
XXXXX, registrační značky XXX XXXX a podle § 10 odst. 3 zákona č. 361/2000 Sb., o
provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů (zákon o silničním provozu), ve znění
pozdějších předpisů (dále též „zákon o silničním provozu“) je mu/jí uložena povinnost zajistit, aby při užití
tohoto vozidla, jehož je provozovatelem/provozovatelkou, na pozemní komunikaci byly dodržovány povinnosti
řidiče a pravidla provozu na pozemních komunikacích stanovená zákonem o silničním provozu.
Předáním věci podle § 74 odst. 3 písm. a) zákona č. 250/2016 Sb., o odpovědnosti za přestupky a řízení o nich,
ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon o odpovědnosti za přestupky“) Městská policie XXXX XXXXč.j.
XXXXX ze dne 28.4.2019 zjistila při dohledu na bezpečnost provozu na pozemních komunikacích, že jako
provozovatel/ka shora uvedeného OMV zapsaný/á v registru silničních vozidel v rozporu s § 10 odst. 3
zákona o silničním provozu dne 11.4.2019 v době 14.XX h nezajistil/a, aby při užití tohoto OMV na
pozemní komunikaci byly dodržovány povinnosti řidiče a pravidla provozu na pozemních komunikacích
stanovená zákonem o silničním provozu, neboť v uvedenou dobu dosud neustanovený řidič uvedeného
OMV s ním stál v obci XXXX XXXX ve XXXX ul. před domem čp. XXX, přičemž nerespektoval zákaz
vjezdu a zákaz stání vyplývající z dopravní značky IZ 6a "Pěší zóna" doplněné dodatkovým textem "S
POVOLENÍM MěÚ ZÁSOBOVÁNÍ 6-9 H A 17-19 H" umístěné na vjezdu do Smíškovy ul.
Městský úřad XXXX XXXX, odbor dopravy a silničního hospodářství jako správní orgán příslušný podle § 62
odst. 1 zákona o odpovědnosti za přestupky a podle § 125h odst. 1 a § 125e odst. 1 zákona o silničním provozu
vás tímto
v y z ý v á
k uhrazení určené částky ve výši XXX Kč (XXXXXsetkorunčeských) jako částky určené podle § 125h odst. 1
zákona o silničním provozu.
Určená částka je dle § 125h odst. 3 zákona o silničním provozu splatná do 15 dnů ode dne doručení této
výzvy na příjmový účet Městského úřadu XXXX XXXXč. ú. XXXXXXXXXX, VS XXXXXXXX,
SS XXXXXXXXXX, nebo s výše uvedenými údaji složena přímo na pokladně Městského úřadu XXXXXX,
XXXXXXXXXXXXX.
UPOZORNĚNÍ: Při provádění bezhotovostní platby bankovním převodem prosím pečlivě
správně vyplňte číslo variabilního symbolu. V případě chyby nelze ztotožnit provedenou platbu
a správní orgán bude postupovat tak, jakoby platba nebyla provedena vůbec!!!
V tomto případě se jedná o porušení povinností řidiče a současně pravidel provozu na pozemních komunikacích
§ 4 písm. b) zákona o silničním provozu "Při účasti na provozu na pozemních komunikacích je každý povinen
řídit se pravidly provozu na pozemních komunikacích upravenými tímto zákonem, pokyny policisty, pokyny
osob oprávněných k řízení provozu na pozemních komunikacích podle § 75 odst. 5 a zastavování vozidel podle
Č.j. XXXXXXXXX str. 2
§ 79 odst. 1 a pokyny osob, o nichž to stanoví zvláštní právní předpis, vydanými k zajištění bezpečnosti a
plynulosti provozu na pozemních komunikacích."
§ 4 písm. c) zákona o silničním provozu "Při účasti na provozu na pozemních komunikacích je každý povinen
řídit se světelnými, případně i doprovodnými akustickými signály, dopravními značkami, dopravními
zařízeními a zařízeními pro provozní informace.",
které vykazuje znaky přestupku podle § 125c odst. 1 písm. k) zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních
komunikacích (zákon o silničním provozu), ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon o silničním provozu")
zákona o silničním provozu, přičemž nedošlo k dopravní nehodě.
Protože uvedený přestupek lze v souladu s právním předpisem projednat příkazem na místě, a jak je výše
uvedeno, jsou splněny i ostatní podmínky zvláštního postupu správního orgánu pro uplatnění objektivní
odpovědnosti provozovatele vozidla dle § 125h odst. 2 zákona o silničním provozu, je určení částky 600 Kč
podle § 125h odst. 1 zákona o silničním provozu právně podloženo.
Poučení:
Bude-li určená částka uhrazena nejpozději v den splatnosti podle této výzvy, správní orgán obecního úřadu
obce s rozšířenou působností dle § 125h odst. 5 zákona o silničním provozu věc výše uvedeného přestupku
odloží. Zaplacením určené částky není rozhodováno o zavinění vlastního přestupku, a proto nedojde
k žádnému zápisu (ani bodů) do vaší evidenční karty řidiče ani žádné jiné osoby.
Bude-li určená částka uhrazena po dni splatnosti, obecní úřad obce s rozšířenou působností ji dle § 125h
odst. 7 zákona o silničním provozu bezodkladně provozovateli vozidla vrátí a věc nebude moci odložit.
Částku proto raději uhraďte dříve než posledního dne splatnosti.
V případě úhrady určené částky po dni splatnosti obecní úřad obce s rozšířenou působností dle § 125h
odst. 5 zákona o silničním provozu pokračuje v šetření přestupku, resp. vede správní řízení
s provozovatelem vozidla, jehož výsledkem s velkou pravděpodobností bude uložení pokuty v rozmezí od
1500 Kč do 2500 Kč a případně i nákladů řízení ve výši 1000 Kč.
Neuhradí-li provozovatel vozidla určenou částku, může dle § 125h odst. 6 zákona o silničním provozu
správnímu orgánu obecního úřadu obce s rozšířenou působností, který jej vyzval k uhrazení určené částky,
písemně sdělit údaje o totožnosti řidiče vozidla v době spáchání přestupku a to ve lhůtě splatnosti (do 15
kalendářních dnů ode dne doručení této výzvy). K této osobě je nutné uvést jméno, příjmení, datum
narození, adresu trvalého bydliště nebo i adresu pro doručování případně telefonní číslo nebo e-mailovou
adresu.
Neuhradíte-li určenou částku, nebo nevyužijete-li práva písemně sdělit údaje o totožnosti řidiče vozidla
v době spáchání přestupku ve lhůtě splatnosti ode dne doručení této výzvy, bude správní orgán obecního úřadu
obce s rozšířenou působností dle § 125h odst. 5 zákona o silničním provozu pokračovat v řízení o přestupku.
otisk obdélníkového razítka (otisk razítka chybí)
JUDr. XXXX XXXX
oprávněná úřední osoba
« Poslední změna: 17 Června 2019, 15:23:59 od Haidy_cz »
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Fotka od MP, stání v pěší zóně
« Odpověď #3 kdy: 17 Června 2019, 17:27:02 »

ok, můžete zkusit nikoho neudat a pak když zahájí sprdel tak jim omlátit o hlavu že vás k udání nevyzvali, ale pouze vás o této možnosti informovali. Pro zvýšení dojmu můžete poslat určenou částku den po splatnosti.
IP zaznamenána